Oare unde se va ajunge?

dumnezeu sa te pedepseasca pt combinatile care leai facut in familia mea asa sa te ajute dumnezeu
jkhkjhjhljljlkn
Postat pe 24 August 2008 17:15
mata o luat decizie cand teo conceput de te intereseaza de decizile lu emma
jkhkjhjhljljlkn
Postat pe 24 August 2008 17:17
otilica draga, da matale cu cine te certi aici?
si_totusi
Postat pe 24 August 2008 17:30
Uite,otila si vanghelis a disparut...de teama...Chiar,lumineaza-ne,cu cine te certi?
diadora1
Postat pe 24 August 2008 20:35
jkhkjhjhljljlkn
Postat pe 25 August 2008 01:08
te rog sa ma ierti
jkhkjhjhljljlkn
Postat pe 25 August 2008 01:15
esti beton armat!!!!! :))
jkhkjhjhljljlkn
Postat pe 25 August 2008 01:24
Otilia?!?!? deci?
dede
Postat pe 25 August 2008 17:41
Diadora, stii ce mi-ar place in clipa asta ?Dar mult de tot?Sa dansam impreuna.Sper ca nu ai sa ma calci pe picioare, pe motiv ca esti obosita.

Postat pe 26 August 2008 23:40
N-as putea sa refuz o invitatie la dans,mai ales ca ti-o doresti asa mult.Aseara visam la ora cand mi-ai facut propunerea.Azi e prea tarziu?Promit sa nu te calc pe picioare...
diadora1
Postat pe 27 August 2008 13:35
Imi place Diadora.Astept sa te imbraci sa mergem la bal.

Postat pe 27 August 2008 19:54
...si eu sa-mi pun pantofiorii cei noi?
Mirabila
Postat pe 27 August 2008 19:58
S-ar putea sa te dezamagesc...Si sa nu-ti mai plac...Ce ma fac atunci?
diadora1
Postat pe 28 August 2008 19:03
Dansam in iarba, cu picioarele goale.

Postat pe 28 August 2008 21:09
O asemenea relatie extraconjugala trebuie sa inceteze. De ce barbatul caruia i-ai jurat fidelitate pana la moarte sa aiba o asemenea soarta. La modul general vorbind - eu inteleg ca tentatii exista peste tot, si pentru barbati si pentru femei, dar trebuie sa fim in stare sa ne pastram integritatea. Esti cu adevarat puternic(a) cand te invingi pe tine in primul rand, cand iti invingi propriile ispite si slabiciuni si nu cand esti un/o cuceritor/cuceritoare de meserie; iar daca ai cazut, incearca sa constientizezi ceea ce ai facut si sa ai pozitia morala si demnitatea necesare sa te ridici. Alminteri sa nu te mire faptul ca vei simti doar neimplinire si neimpacare cu propria persoana.

Postat pe 31 August 2008 17:17
Draga, dar nu este vorba de o relatie extraconjugala.Probabil ca n-ai inteles.Este un dans.Tu n-ai dansat niciodata cu altcineva?

Postat pe 2 Septembrie 2008 06:46
Imi place analogia cu dansul. Putem sa ne referim metaforic la sex ca fiind un dans. Cum ramane atunci cu hora?

Postat pe 7 Septembrie 2008 09:08
Este un sex mai indracit.

Postat pe 7 Septembrie 2008 16:22
Draga mea "emma ct" desi tu poate abia acum traiesti o dragoste adevarata, eu nu pot decat sa te compatimesc si sa-i multumesc lui D-zeu ca avem destine total diferite. Chiar n-as vrea sa fiu in locul tau,( chiar cred ca nu ti-e usor!!) dar sa nu cumva sa intelegi ca te condamn sau ca indraznesc sa te judec. Nici vorba!!! Mi-e frica de ce trebuie sa traiesti. N-as putea rezista! As ceda psihic! Si daca in ochii sotului m-as uita cum m-as uita...problema ar veni atunci cand ar trebui sa-mi privesc copilul in ochi, atunci cand intr-un fel sau altul ar trebui sa-l asigur ca totul este in regula. Spuneai ca ai o casnicie normala( daca am retinut corect...sau ma rog! ceva in sensul asta!) hm...normalitatea are o tenta anormala uneori.
Nu stiu daca am dreptul sa-mi spun parerea, atata timp cat eu sunt foarte devotata familiei- acest lucru generandu-mi fericirea si puterea de a merge mai departe- dar incercand sa inteleg prin ce treci....as zice ca ar trebui lamurita aceasta situatie: este posibil ca in demersurile tale relatia extra sa nu fie asa de solida cum ti-ai dori( si poate nu vrei sa-ti asumi acest risc ) sau....sa nu va coordonati in luarea deciziilor: tu ii spui sotului dar el nu ii spune sotiei ca in final sa puteti fi impreuna. In toata aceasta incurcatura, interesele copilului tau sunt prioritare la fel ca si confortul sau psihic. Daca de sotul tau nu-ti pasa prea tare cum ar face fata unei asemenea situatii, atunci gandeste-te la copilul tau! Si de dragul lui clarifica aceasta situatie! Iti doresc o viata frumoasa, du-te la biserica vorbeste cu un preot, ia-ti un duhovnic daca nu ai deja unul. Are sa te ajute!!!

Postat pe 13 Septembrie 2008 22:16
-Sotia ta are o cadere psihica.-ii zise doctorul lui Suzuki.Va trebui sa ai foarte mare grija cu ea.
-Asa este domnule doctor, va dau dreptate.
-Iti multumesc, dar de unde stii?
-I-am gasit o parte din lucrurile cazute la prietenul meu Gigel.

Postat pe 14 Septembrie 2008 06:36
emmaaaaaaaaaaaaa...de ce te minti?? casnicia nu mai merge ,,nu iti mai iubesti sotul..este comod sa stai acolo....dar cine iubeste nu poate insela.....iti mai iubesti sotul???
cobilita
Postat pe 23 Septembrie 2008 22:32
raspunsul e la tine. ce are unul si ce are celalalt? daca e unul mai bun decat celalalt, daca danseaza mai bine unul decat celalalt, daca stie sa asculte unul mai bine decat altul, cu cine vorbesdti mai deschis? ii poti spune sotului, care ar trebui sa iti fie si prieten pe deasupra tot in momente grele? daca sotul iti este si prieten va intelege si poate peste un timp va face si el acelasi lucru din curiozitate sau razbunare si poate si el iti va spune la un moment dat ca ai fost inselata.... dar daca nu iti va spune? daca vei afla dupa nu stiu cat timp ca ai fost inselata, ca maiai un copil in afara casatoriei? lovitura de gratie! te-ai simti ofensata si atunci poate vei reactiona gresit. tu sti celmai bine ce poate fi spus intre voi doi ce are unul si nu are altul sau daca esti in stare sa renunti la unul pentru celelalt... raspunde la intrebarile de mai sus si vei afla singura raspunsul in cine sa ai incredere si in cine nu, la cine si la ce poti renunta... si inca ceva. nu te pripi, aduna-ti gandurile pe parcursul a ami multor nopti, caci intotdeauna noaptea e un sfetnic bun
mitzura
Postat pe 24 Septembrie 2008 05:29
Mai ceva decat in cartile Agathei Cristi.Raspunsul, draga mea se gaseste sub pat.Sau in pat.Depinde daca tu cauti o pereche de papuci sau o pijama, cu un bonus intr-insa.Ideea colegelor noastre, este ca de fapt trebuie sa iubesti, pana iti sar nasturii de la pijamale.Fie nasturii tai, fie nasturii lui, fie ceilalti nasturi.Pot sa spun ca dragostea cu pijama, este una, dar fara, este supeeeerrrrrr!!!!Incearca si pe urma ai sa ne povestesti care este diferenta intre magiun si gemul de trandafiri.

Postat pe 24 Septembrie 2008 16:42
Nu ofta Domo.Citesc in ochii tai atata senzualitate, incat florile infloresc atunci cand treci pe langa ele.Si te mai miri de ce barbatii intorc capul dupa tine si viseaza cu ochii deschisi, pierzand tramvaiul sau autobuzul, numai sa te mai zareasca inca o data: cum treci ca o felina uriasa cu ochii verzi, torcand in jurul tau o plasa intreaga de promisiuni salbatice.

Postat pe 11 Octombrie 2008 16:55
De la: vanghelis007, la data 2008-10-11 16:55:42Nu ofta Domo.Citesc in ochii tai atata senzualitate, incat florile infloresc atunci cand treci pe langa ele.Si te mai miri de ce barbatii intorc capul dupa tine si viseaza cu ochii deschisi, pierzand tramvaiul sau autobuzul, numai sa te mai zareasca inca o data: cum treci ca o felina uriasa cu ochii verzi, torcand in jurul tau o plasa intreaga de promisiuni salbatice.





Ah......cata dreptate ai...numai ca n am ochii verzi ....de alfel nici nu mi plac....
domo
Postat pe 11 Octombrie 2008 21:47
Parca trebuie sa-0ti placa tie.

Postat pe 16 Octombrie 2008 10:04
...Ema ..ne-a dat ..."tema"...si-mi apar ..."noutatile "..care sunt ...ori pe langa subiect ..ori ..lipsite de substanta.
Sunt curioasa .....oare ce face EMA ???? (indiferent de numele ...luat???).
Am invatat de ceva vreme ..ca dragostea vine ...cand vrea Cel de Sus ....ca...desi nu te-astepti ...te "loveste" ( superb)....si ca poti sa-ti traiesti dragostea ...daca exista. Iar aici pot exista tristeti ...dar nu exista tradari, pot exista lacrimi de dor ...si nerabdare.....dar exista ..un gen de mangaiere nemaintalnit. Si ne mintim ca ..ne putem opri din a trai asta....indiferent de ce-i in noi.
Undeva, candva, Taicutul ....ne va arata calea.
Sa fiti iubiti .....si sa iubiti asa cum n-ati crezut ca puteti fi in stare- asta va doresc!
Nane
Postat pe 16 Octombrie 2008 21:43
Dumnezeu are altceva mai bun de facut decat sa ia barbatii de turul pantalonilor si sa ii arunce sub cearsafurile doamnelor.Intr-o zi Dumnezeu, impreuna cu Suzuki, mergeau pe o ulita.La un moment dat, o femeie draguta le face semn la amandoi sa o urmeze.Merg amandoi pana la poarta femeii, ori acolo, Suzuki, se uita la Domnul si ii zice:
-Doamne, opreste aici.Mai departe ma descurc singur.

Postat pe 17 Octombrie 2008 19:18

...Are timp ....nu-ti face probleme! Numai curaj trebuie sa ai !
Nane
Postat pe 19 Octombrie 2008 09:01
Alo, te rog fii putin mai atenta.Nu era vorba de pantalonii mei.

Postat pe 19 Octombrie 2008 18:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare de ce sunt barbatii asa Smecheri? 46 De la: moment31 18 Octombrie 2009 14:48
credeti ca... 5 De la: mia79x 10 Mai 2009 20:37
Relatiile dintre veri de gradul 2 15 De la: gabiitsu95 8 Aprilie 2012 01:25
AM PROCEDAT CORECT? 59 De la: Ioana007 20 Februarie 2009 16:08
m-am bagat intr-o mare belea 112 De la: trandafir1 20 Decembrie 2011 15:39
Setari Cookie-uri