Femeia TAUR

mi se pare chiar foarte tare...cea mai buna descriere...pt mine..dar difera,,,eu si soramea suntem amandoua tauroaice ...si ghiciti ce: suntem foaaarte diferite...eu sunt impulsiva ...exact ca in descriere..in schimb ea...este extraordinar de calma...foarte serioasa...nu are nici un stres cu nimeni si nimic...e foarte nepasatoare pe langa mine care ma afecteaza si niste chestii foarte marunte...poate si din cauza ca ea s-a nascut prematur(la 7 luni). tot ce-i posibil.o zi buna
crysta27
Postat pe 23 Noiembrie 2009 16:12
Sunt si eu taur cu ascendent in taur... Va intreb ceva, tauroaicelor: cum va intelegeti cu celelalte femei din aceasta zodie?
Va intreb asta pentru ca eu traiesc un paradox. Sunt foarte mandra de zodia asta, de cat de folositoare in viata imi sunt trasaturile ei, admir tauroaicele inteligente si realizate, si totusi am o problema: pe termen lung nu pot mentine o prietenie cu o femeie taur. In viata mea am avut foarte mult de pierdut din cauza lor, marea prietenie si admiratie reciproca, dupa vreun an, doi se transforma in dusmanie si am avut foarte mult de pierdut. Cred ca am patit asa cu vreo 4 persoane. Paradoxul este ca mama mea e taur si cu ea ma inteleg excelent. Mentionez ca sunt nascuta in decanul al 33 lea.
Sunt singura care pateste asa ceva?
ammandina
Postat pe 30 Noiembrie 2009 15:16
al 3-lea, scuze
ammandina
Postat pe 30 Noiembrie 2009 15:17
De la: , la data 2008-07-15 08:29:28aceste caracteristici nu ma reprezinta nici 50%. Ar fi insa altele care ma reprezinta:
- ofer multa multa iubire si astept in schimb cat ofer
- nu sunt razbunatoare, dimpotriva iertatoare
- mult calm si multa rabdare
Cum spunea cineva de aici femeia taur este marea iubire a celui ce o iubeste la un moment dat, pt ca e frumoasa, delicata, sensibila si are acel "ceva" . Nu e ea femeia perfecta insa lasa urme adanci pe unde trece. Ea poate fi o sotie si o mama model in conditii propice. Infidelitatea? Nu exista cand femeia taur iubeste cu adevarat. Barbatul care stie sa o iubeasca se poate declara cel mai fericit om de pe pamant. Are ea farmecele ei. Este o femeie cu personalitate misterioasa.
mya056019
Postat pe 1 Decembrie 2009 15:22
ma regasesc...
garbo047605
Postat pe 4 Decembrie 2009 19:26
eu sunt taur si am fost casatorita cu un peste,a durat casatoria doar un an,e ff zgarcit,rau la suflet,nu ti-ar face nici un bine,un fustangiu,prefacut,cu capricorn am iesit o luna si e super ,total diferit de pesti,este opusul.Dar nu ne-am mai vz ca nu-mi placea mie cum saruta,oricum dupa un an el ma suna si acum
maruscka82
Postat pe 7 Decembrie 2009 12:17
Asadar, tot ce s-a scris pana acum despre femeile taur e adevarat ! Glumesc, bineinteles. Asta a propos de umorul mult prea ciudat al nostru...pe care prea putini il gusta si/sau inteleg.

De asemenea trecand in revista postari pe aici, am observat ca unele persoane chiar au facut obsesii in a se considera "nasii" zodiei taurului. Un mare adevar : nu exista NASH ! Stiti de ce ? ca daca poate a existat cineva care sa traumatizeze rau un taur (si acela sigur nu va fi uitat, chiar daca se va razbuna sau nu), acel cineva va distruge orice in sufletul lor, si prea greu sa-si mai recapete increderea in relatii. Multi tauri dupa ce isi iau doza de tradari de la parteneri in viata, chiar daca merg mai departe si au alte relatii, si din exterior nu se poate observa nimic, in sufletul lor au inchis usile, au tras obloanele. Pe cat de capabili sunt de iubire si daruire, tot pe atat de capabili sunt sa aiba o relatie de amicitie cu omul de langa ei,pe care altii o interpreteaza ca "dragoste". Nu stiu daca m-am exprimat prea bine, caci am citit multe povesti de viata pe aici. Oricum, daca un taur se intoarce la voi, nu prea cred ca e pentru ca nu poate sa respire fara voi, sau sa doarma. Ci e cu un alt scop, si in timp o sa aflati care e acela. Un lucru pot generaliza : daca un taur a pus punct, atunci intr-adevar a fost punct ! Pana la acel punct poate a facut zeci de virgule, pe care celalalt nu le-a bagat de seama, sau au fost prea subtile, si a tacut si a inghitit, deci cand e "punct" picatura chinezeasca e demult depasita psihologic vorbind.

Si pt ca nu ma pot abtine fecioarele nu prea sunt pe gustul taurilor...poate doar dpdv material, ca sunt la fel de muncitoare si materialiste, si se pot realiza...dar romanta, pasiunea....asa ceva nu prea exista acolo in menajul lor. Sper ca nu am fost rautacioasa. Un taur isi va alege o fecioara in viata daca vrea sa aiba o existenta linistita, fara sa-i fie frica de gelozii, palpitatii...sa fie sigur ca e ordine in haine si mancare pe masa si casa maturata.

Si ar mai fi o afirmatie, la care astept alte opinii: daca inseala...o s-o faca asa de bine incat nimeni nu va stii niciodata. Ce ziceti de asta ?
Konstanze
Postat pe 6 Ianuarie 2010 21:09
De la: raul27, la data 2007-11-29 11:24:21Zodia TAUR

- taurul trezeste cele mai profunde sentimente
CARACTERISTICI :
fixitatea,stabilitatea,conservatorismul
trasaturi armonioase,pline de farmec
iubeste f.mult banii,are un caracter reflexiv
nu-I place sa fie contrazis-devine furios
ii place o casa buna,un salariu bun
capabil de eforturi mari
este inzestrat cu tenacitate ,pentru atingerea scopului sau nu tine cont de interesele semenilor
nu face confidente
nu este un om naiv,din instinct suspecteaza pe toata lumea
hainele lui trebuie sa fie elegante,durabile
are demnitate si calm
este frumoasa,atragatoare si cu mult farmec
are trasaturi armonioase si multa senzualitate
este calda,fidela,geloasa
este discreta si nu va destanui nimanui secretele sale
ii place avutia,devenind lacoma si zgarcita
este f.razbunatoare
femeia este tipul femeii fatale,rece,severa de o frumusete romantica
au simtul umorului,viata periculoasa,plina de intrigi,



"iubeste f.mult banii,
nu-I place sa fie contrazis-devine furios,
pentru atingerea scopului sau nu tine cont de interesele semenilor,
geloasa,ii place avutia,devenind lacoma si zgarcita,
este f.razbunatoare,
femeia este tipul femeii fatale,rece,severa de o frumusete romantica,
viata periculoasa,plina de intrigi"

Din nefericire,aceste " Calitati" nu s-au regasit niciodata in personalitatea mea.
Si-s ....TAUR !
Ascendentul si-a pus amprenta in formarea mea.
Bun,rau....eu tind sa cred si simt ca mi-e mai bine astfel,decat cu esente negative native..
Mi-e mai greu sa ma mentin,dar nu m-as schimba niciodata !
Vio1269
Postat pe 7 Ianuarie 2010 02:15
AM CITIT IN MARE DAR UNELE LUCRURI CHIAR NU SE POTRIVESC.DE EXEMPLU CA E ZGARCITA S-AU ALTE CHESTII.EU SUNT TAUR SI DA IMI PLACE SA TRAIESC CONFORTABIL DAR CUI NUI PLACE?DA IMI PLACE MUZICA BUNA SUNT FFFF ROMANTICA SI AVEM NEVOIE SI CAUTAM AFECTIUNE SI NU NE PLAC OAMENI PREFACUTI.O ZI MINUNATA TUTUROR.LILI
lilioara
Postat pe 7 Ianuarie 2010 16:37
feciara nu este neaparat nasul taurului, eu sunt zodia taur si am iubiti numai fecioare, alta zodie nu ma intereseaza, nu ii vad k nasi ci k pe partenerii ideali ;)
merza_denisa
Postat pe 8 Ianuarie 2010 12:09
De la: merza_denisa, la data 2010-01-08 12:09:13feciara nu este neaparat nasul taurului, eu sunt zodia taur si am iubiti numai fecioare, alta zodie nu ma intereseaza, nu ii vad k nasi ci k pe partenerii ideali ;)

tu intelegi ce scrii?!
surubel
Postat pe 11 Ianuarie 2010 12:29
Numai taur sa nu fii, toti asteapta de la tine totul, gratis daca se poate, ca de , sunt prieteni....de conjuctura, iar cand ai nevoie nu te ajuta nimeni.Mi-am zis ca pe 2010 numai ajut pe nimeni, sa fiu lasata in pace, daca eu nu am , nu cer.
M-am saturat de aceasta zodie, trebuie sa am grija de tot, dar de mine, cine.....?
garbo047578
Postat pe 11 Ianuarie 2010 23:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu pesti , el taur :) 1 De la: garbo132 13 Aprilie 2011 18:24
compatibilitate.... 49 De la: lorelory19 18 Iunie 2013 18:55
femeia scorpion barbatul leu 4 De la: jonydan77 13 Februarie 2012 17:36
Cadoul perfect 1 De la: Sprinceana_Corina 15 Octombrie 2010 16:50
femeia RAC +barbat TAUR 7 De la: rheiush 29 Martie 2011 17:02
Setari Cookie-uri