Femeia TAUR

Ha! Ha! Esti dragut tare .

Postat pe 21 August 2008 21:11
Asa este, ma regasesc si eu aici descrisa! Ceilalti cred ca nu au zis nimik pt ca asa e?!
gavrelutza
Postat pe 27 August 2008 23:45
Si tu ai lucruri durdulii?

Postat pe 28 August 2008 21:01
Da selena_a, ai dreptate!
maria_raduca
Postat pe 30 August 2008 17:46
Aveti grija, ca uneori dreptatea se scufunda la primul val, mai ales daca barca este gaurita.

Postat pe 31 August 2008 08:07
Salut,si eu sint tauroaica ascendent Leu......
ajoritatea kiestilor sint adevarate.....Taurul este si foarte purtat pentyru experiente paranormale....este mistic si condivid parerea ca este incapatinat fixist ecc..Femeile nu au noroc in dragoste....Probleme de sanatate la git si organele " riproduttive"......Analizez de o viata tauroaicele.....Sanatate la toti si toate de la Svizzera si Italia.
bucarestaaa
Postat pe 31 August 2008 17:12
in afara de "razbunatoare" si "nu tine seama de interesele altora", ma regasesc si eu in aceasta caracterizare. Eu ma ghidez in viata dupa niste principii de la care incerc sa nu ma abat, printre care si cel care suna ca proverbul" ce tie nu-ti place, altuia nu-i face". Probabil ca depinde si de ascendentul fiecareia. Al meu este in fecioara.
DORY
Postat pe 1 Septembrie 2008 15:54
NU SE LASA CALCAT IN PICIOARE. Coreeeect!!!! si legat de ce a zis laura31c ,ca nasul taurilor este fecioara:nu e chiar asa. am trait langa un barbat fecioara si a vrut sa faca ce vrea din mine. nu i-a mers si daca a vazut el ca e asa, m-a pus sa aleg: ori fac ce zice el ori plec. si am plecat. si l-am iubit mult. am crezut ca l-am apucat pe Dumnezeu de picior cand m-am logodit cu el......noi tauroaicele suntem prea independente. si bine facem
DORY
Postat pe 1 Septembrie 2008 16:04
Nu si daca barca se afla la mal... Vanghelis.
maria_raduca
Postat pe 2 Septembrie 2008 00:54
Important este sa nu o punem cu fundul sus decat atunci cand trebuie.

Postat pe 2 Septembrie 2008 07:01
io sunt tauroaica cu ascendent in taur...va dati seama?
mi se potriveste TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOT!
nebuna
Postat pe 2 Septembrie 2008 15:55
mai sunt si tauroaice "slabaturi"..eu sunt una din ele,poate exceptia ce intareste regula :P.
lorellley
Postat pe 3 Septembrie 2008 10:09
Esti inca tinara .

Postat pe 3 Septembrie 2008 16:13
mama e in taur .eu sunt in fecioara.M-as fi inteles cu ea daca nu ar fi suspectat tot timpul ca am ceva de ascuns....acuma chiar ma inteleg cu ea ca nu mai sunt copila si mai are incredere si in ce spun eu.Din experienta mea cu ea, este prea loiala si s-a lasat calcata in picioare( la propriu) fiindca a facut 5 copii.=prea mare spirit de sacrificiu.Acuma il streseaza pe daddy(se razbuna de vreo 2-3 ani incoace si cine stie cati de acum incolo)bine ii face ca a fost violent.Intr-adevar nu a avut noroc in dragoste.A fost si durdulie ( are 1m si 50 cm inaltime si a ajuns la un moment dat la 98 de kg dar a slabit in doi ani pana la 48kg-asta da ambitie(secretul a fost sa nu manance paine aproape deloc.Si arata si foarte bine dupa 5 nasteri..E super inteligenta - acuma a gasit de lucru la caminul cultural in comuna unde sta si a facut un curs de operare PC si mai vorbim pe net( are 50 de ani si acuma i-a venit sa invete ce-i cu netu'! )Si cred ca si in pat e foarte pasionala ca mi-a dat niste sfaturi ....

Postat pe 12 Octombrie 2008 20:15
posed o pereche de taurasi:copiii mei,gemeni,o fata si un baiat,nascuti in 27 aprilie,au caractere total diferite ,firi diferite,trairi diferite.Din ceea ce am citit ca fiind caracteristic zodiei TAUR,cred ca putine sunt trasaturile pe care eu ca mama le-am
remarcat;secretosi,incapatinati,pafticiosi,cu putere mare de daruire si de munca,constiinciosi...iar eu iiiubesc foarte mult,lia
lia_rascol
Postat pe 13 Octombrie 2008 18:55
si eu sunt o tauroaica adevarata si ma regasesc in totalitate, dupa parerea mea facem casa buna cu capricornii, sotul meu e sagetator vai1111111111111
mary_ubitzica
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:48
si poate cineva sa spuna si cum se potriveste o femeie taur cu un barbat sagetator?
multumesc
puiut_micut
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:54
De la: puiut_micut, la data 2008-10-15 16:54:43si poate cineva sa spuna si cum se potriveste o femeie taur cu un barbat sagetator?
multumesc



mama e taur si tata e sagetator. s-au potrivit vreo doi ani si dupa aceea s-a imputit treaba.tata s-a apucat de baut, si maie si violent....poate daca nu ar fi baut atat ar fi fost toate bune si frumoase.mama e mai visatoare si tata o ia la misto tot timpul. de exemplu , erau ei la o intalnire cand erau tineri, si mama, incercand sa fie romantica spune" si daca ramuri bat in geam ..." si tata ii spune "de ce nu taiati craca?"
el este mai mistocar, mai ancorat in realitate si are pretentia sa fie si ea la fel.

Postat pe 16 Octombrie 2008 20:44
eu taur, sotul meu sagetator, nu stiu cata potrivire e dar asa taras grapis au trecut 25 de ani de casatorie[aproape ca mai e pana in decembrie].Nu stiu daca ne-am potrivit dar ne-am suportat!Sagetatorii sunt f independenti sa nu gresesti vreodata sa-i intrebi unde au fost sau sa incerci sa l-e impui ceva sau sa ceri sa nu faca ceva ca e de rau!In rest zic eu ca sunt bunicei acum mai depinde si de OM si de caracter si de relatia din familie, cat de multe poti sa-i suporti.Nu se dau in vant dupa munca sunt mai comozi dar impinsi de la spate fac treaba!Sunt atenti, respectuosi dar au multe alte pacate.
mary_ubitzica
Postat pe 17 Octombrie 2008 19:57
E reala chestia cu razbunarea; si nu imediat,ci oricand nu lasa ocazia sa plateasca pentru un rau care i s-a facut. Mie imi iese asta fara sa fac nimic special, pur si simplu daca ma supara cineva foarte tare i se intampla ceva neplacut. Nu caut neaparat sa ma razbun dar daca imi pica in plasa nu ma pot abtine, probabil si pentru ca sunt prietena foarte sincera ( am prieteni putini, dar adevarati) si sigur ca ma supar rau de tot daca cineva imi inseala increderea; de obicei o pierde pentru totdeauna.Sunt reale toate caracteristicile, in general ma recunosc si daca sunt unele care nu mi se mai potrivesc sunt din anumite principii pe care mi le-am format in timp si am vrut sa renunt la lucruri care nu mi se pareau bune, de exemplu nu mai vreau sa fiu femeie fatala.

Postat pe 22 Octombrie 2008 10:52
si ziceti ca e de dorit o alinata taur(eu) - capricorn?.. ma bantuie zodia asta.. asta si pestii. doar astea :(... e ca un facut!
ceva sfaturi?
lorellley
Postat pe 3 Noiembrie 2008 12:16
"nebuna"...si eu la fel!!!!!
super tare!!!!!!
si eu recunosc ca sunt si razbunatoare si egoista....si mai ales lipsita de ipocrizenie

Postat pe 10 Noiembrie 2008 21:28
mary_ubitzica..pe bune?? ..si eu sunt cu un sagetator...cum iti e casnicia???

Postat pe 10 Noiembrie 2008 21:31


Ma regasesc intru totul cuvant cu fraza..., pana
la confidente, acolo mai cad in patima slabiciunii
de a ma confesa, este adevarat nu oricui, dar o fac
si de multe ori am regretat.
As vrea sa aflu daca se poate - compatibilitatea,
cu cine...?
Va rog daca este posibil, am mare nevoie de asa ceva.
Va multumesc si astept......!

Postat pe 26 Noiembrie 2008 12:22

Buna !!!!!!

Iti recomad... sa cunosti un LEU ,vei avea o surpriza .....
Se stie compatibilitatea dintre cele doua zodii .....
Incearca , nu ai ce pierde,poate ....timpul...

Si in final... poate ...
observator
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:01
De la: observator, la data 2008-12-03 18:01:06
Buna !!!!!!

Iti recomad... sa cunosti un LEU ,vei avea o surpriza .....
Se stie compatibilitatea dintre cele doua zodii .....
Incearca , nu ai ce pierde,poate ....timpul...

Si in final... poate ...
observator
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:08
Din cate am citit eu despre compatibilitatea zodiilor, taurii cel mai bine se inteleg cu FECIOARELE .Este zodia opusa si se spune ca fac un intrg perfect!Nu trebui luate ca reguli stricte aceste supozitii, deoarece fericirea intr-o casnicie tine de cu totul alte principii.LIA
lia_rascol
Postat pe 4 Decembrie 2008 19:17
pt observator,
daca ma face leul sa astept prea mult, il impusc cu mana mea,
diect pe net.
nu te juca cu focul.
sper ca a-i destul descernaant pt. ce a-i spus
.


Postat pe 5 Decembrie 2008 22:00
eu am o soacra taur,e o femeie nemaipomenita ne intelegem foarte bine

Postat pe 6 Decembrie 2008 09:59
craciun fericit.
In mare totul ce s-a spus de taur este adevarat, chiar si partea cu bani dar nu in totalitate, in special mie imi plac bani care ii muncesc eu, am o placere sa-mi castig bani singura, In-tradevar suntem razbunatoare si a avut cineva dreptate,fara sa vrem ne razbunam, eu acum am o mare dorinta sa ma razbun pe femeia care m-a despartie de fostul sot care este un mare Scorpion, dar vine si vremea ei. Eu sunt o tauroaica su ascendent Capricorn - care viata profesionala este pe primul loc dar si familia este foarte importanta pentru mine, Fetelor Taur feritiva de Scorpioni - sunt barbati fara suflet.
dragomir_gabi
Postat pe 26 Decembrie 2008 09:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 8 De la: tutankhamon 12 Septembrie 2010 17:56
eu scorpion, el leu 16 De la: Axl_22 12 Septembrie 2011 22:07
buna ziua 28 De la: garbo200162 15 August 2011 22:32
eu balanta el capricon 1 De la: garbo031957 7 Mai 2011 00:47
cum pot scapa de candida vaginala 75 De la: garbo_446242 8 August 2017 15:34
Setari Cookie-uri