Femeia TAUR

Zodia TAUR

- taurul trezeste cele mai profunde sentimente
CARACTERISTICI :
fixitatea,stabilitatea,conservatorismul
trasaturi armonioase,pline de farmec
iubeste f.mult banii,are un caracter reflexiv
nu-I place sa fie contrazis-devine furios
ii place o casa buna,un salariu bun
capabil de eforturi mari
este inzestrat cu tenacitate ,pentru atingerea scopului sau nu tine cont de interesele semenilor
nu face confidente
nu este un om naiv,din instinct suspecteaza pe toata lumea
hainele lui trebuie sa fie elegante,durabile
are demnitate si calm
este frumoasa,atragatoare si cu mult farmec
are trasaturi armonioase si multa senzualitate
este calda,fidela,geloasa
este discreta si nu va destanui nimanui secretele sale
ii place avutia,devenind lacoma si zgarcita
este f.razbunatoare
femeia este tipul femeii fatale,rece,severa de o frumusete romantica
au simtul umorului,viata periculoasa,plina de intrigi
raul27
Postat pe 29 Noiembrie 2007 11:24
asa este

Postat pe 6 Decembrie 2007 14:53
da aveti dreptatate ma recunosc in toate .
paulavilie
Postat pe 6 Decembrie 2007 21:16
fiecare cuvintel e real...de la inceput pana la final... e prima descriere cu care sunt de acord 100%. astea suntem! cu defecte si calitati ca orice om!

Postat pe 17 Decembrie 2007 16:09
In mare sunt de acord, totusi sunt chestii care nu mi se potrivesc. De pilda, partea referitoare la discretie(sunt incapabila sa tin un secret), la confidente(imi place sa ma destainui, ce-i drept nu chiar oricui), la femeia fatala(in nici un caz nu se poate referi la mine!). Nici partea cu frumusetea nu e chiar exacta. Restul, din pacate, ma descrie perfect.

Postat pe 12 Ianuarie 2008 03:39
..mai este de adaugat faptul ca prietenia sta la baza tuturor relatiilor care le are si nu suporta sa se prefaca,nu va sta niciodata langa un om care nu stie sa fie prietenos si este calculat si rece!
ultra_12
Postat pe 22 Ianuarie 2008 12:18
SUBSCRIU! :)

Postat pe 23 Ianuarie 2008 15:25
femeia taur e genul femeia-copil,combinatia dintre sport si elegant.este o femeie senzuala, sexy,fermecatoare,corecta,tiranica,cateodata,loiala, fidela,posesiva,geloasa,temperamentala,vulcanica,feminina si f frumoasa.la ea ai sa vezi calitate, in primul rand, apoi cantitate.nu-i place sa fie contrazisa,intr-adevar,dar la ea vei vedea cel mai bun parfum, haina,barbat,sex.si toate celelalte plusuri si minusuri de mai sus.yes,that sme.a si foarte orgolioasa.stii ce am observat cu timpul, analizandu-i pe prietenii mei amici baieti?ca orice barbat mai devreme sau mai tarziu a iubit o taurita,considerand-o marea iubire.asta am auzit,iar logodnicul meu e inca unul in plus.pup
miamia79
Postat pe 20 Februarie 2008 16:51
Da,dar femeia taur e cea mai buna in pat,ii place sa flirteze mult ............
ella4u_2004
Postat pe 4 Iulie 2008 15:32
korekt!!!:) in special partea cu "razbunatoare".ii place sa fie ca o pisica, sa cada in picioare din orice situatie!si sincer...sa-l fereasca Dumnezeu pe ala care va avea parte de razbunarea unui taur!!!razbunarea taurului merge mana-n mana cu diabolicul;)si NU SE LASA CALCAT IN PICIOARE!
monyksb
Postat pe 8 Iulie 2008 10:36
Mai sunt multe "caliti" ale femeii Taur, cum ar fi posesivitatea a tot ce pic n mna sa, obiecte i fiine, copii, so, seviciu, ef, etc. Nu prea este adevrat c moare dup bani ci mai degrab c nu-i place s-i piard pe cei pe care i are. n orice situaie i place s ctige i dac i pune ceva n minte, de cele mai multe ori reuete !
ioana_cdrn
Postat pe 8 Iulie 2008 20:53
aceste caracteristici nu ma reprezinta nici 50%. Ar fi insa altele care ma reprezinta:
- ofer multa multa iubire si astept in schimb cat ofer
- nu sunt razbunatoare, dimpotriva iertatoare
- mult calm si multa rabdare
Cum spunea cineva de aici femeia taur este marea iubire a celui ce o iubeste la un moment dat, pt ca e frumoasa, delicata, sensibila si are acel "ceva" . Nu e ea femeia perfecta insa lasa urme adanci pe unde trece. Ea poate fi o sotie si o mama model in conditii propice. Infidelitatea? Nu exista cand femeia taur iubeste cu adevarat. Barbatul care stie sa o iubeasca se poate declara cel mai fericit om de pe pamant. Are ea farmecele ei. Este o femeie cu personalitate misterioasa.

Postat pe 15 Iulie 2008 08:29
De la: raul27, la data 2007-11-29 11:24:21Zodia TAUR

- taurul trezeste cele mai profunde sentimente
CARACTERISTICI :
fixitatea,stabilitatea,conservatorismul
trasaturi armonioase,pline de farmec
iubeste f.mult banii,are un caracter reflexiv
nu-I place sa fie contrazis-devine furios
ii place o casa buna,un salariu bun
capabil de eforturi mari
este inzestrat cu tenacitate ,pentru atingerea scopului sau nu tine cont de interesele semenilor
nu face confidente
nu este un om naiv,din instinct suspecteaza pe toata lumea
hainele lui trebuie sa fie elegante,durabile
are demnitate si calm
este frumoasa,atragatoare si cu mult farmec
are trasaturi armonioase si multa senzualitate
este calda,fidela,geloasa
este discreta si nu va destanui nimanui secretele sale
ii place avutia,devenind lacoma si zgarcita
este f.razbunatoare
femeia este tipul femeii fatale,rece,severa de o frumusete romantica
au simtul umorului,viata periculoasa,plina de intrigi

este adevarat ,in general toti taurii sunt asa.
mie mi se p[optriveste totul
miha_moldiana77
Postat pe 15 Iulie 2008 16:45
m-am regasit in toate aceste caracteristici, toate mi-se potrivesc, mai putin partea cu razbunarea.
ady_mel_xc
Postat pe 20 Iulie 2008 18:08
Buna. Referitor la ce a zis Monik . Imi pare rau ca trebuie sa-ti psun dar exista un nas pentru Taur aceea este Fecioara. Cunosc un barbat Taur si nu are nici o sansa. Deci nasul zodiei Taur este Fecioara. :))Va pup.
Laura76
Postat pe 21 Iulie 2008 10:19
mie mi se potriveste totul mai putin partea cu razbunarea.Nu imi bat capul cu toti prostii.
madalaine
Postat pe 23 Iulie 2008 20:40
de acord cu toate parerile anterioare...dar este interesant de aflat daca si 'locatarii'celorlalte zodii ne vad la fel
madum
Postat pe 28 Iulie 2008 18:47
chiar si eu as fi curioasa ce cred ceilalti despre tauri,partea cu razbunarea nu mi se potriveste deloc iar cea cu frumusetea si eleganta nu sunt sigura 100%cel putin din punctul meu de vedere.O ZI FRUMOASA TUTUROR

Postat pe 30 Iulie 2008 08:08
Bineintales ca suntem frumosi, destepti si "devreme acasa", doar suntem tauri, nu?
_georgeta
Postat pe 31 Iulie 2008 13:44
De la: miha_moldiana77, la data 2008-07-15 16:45:59
De la: raul27, la data 2007-11-29 11:24:21Zodia TAUR

- taurul trezeste cele mai profunde sentimente
CARACTERISTICI :
fixitatea,stabilitatea,conservatorismul
trasaturi armonioase,pline de farmec
iubeste f.mult banii,are un caracter reflexiv
nu-I place sa fie contrazis-devine furios
ii place o casa buna,un salariu bun
capabil de eforturi mari
este inzestrat cu tenacitate ,pentru atingerea scopului sau nu tine cont de interesele semenilor
nu face confidente
nu este un om naiv,din instinct suspecteaza pe toata lumea
hainele lui trebuie sa fie elegante,durabile
are demnitate si calm
este frumoasa,atragatoare si cu mult farmec
are trasaturi armonioase si multa senzualitate
este calda,fidela,geloasa
este discreta si nu va destanui nimanui secretele sale
ii place avutia,devenind lacoma si zgarcita
este f.razbunatoare
femeia este tipul femeii fatale,rece,severa de o frumusete romantica
au simtul umorului,viata periculoasa,plina de intrigi

este adevarat ,in general toti taurii sunt asa.
mie mi se p[optriveste totul
cinezee
Postat pe 2 August 2008 01:05
in mare se potrivesc unele mai putin partea cu banii , nu ma dau in vant de loc ptr ei si mai ales nu sunt de loc razbunatoare
cinezee
Postat pe 2 August 2008 01:06
IMI PLACE!!!! niciodata nu am gasit pe forumuri o discutie mai concisa ca aici referitor la femeia taur.
si mie mi se potriveste aproape tot, exceptie facand povestea cu razbunarea. e adevarat ca dc ma calca cineva pe coada reactionez urat, dar asta e ceva pe moment, niciodata nu ma tin nervii.
cred ca asta e ceva caracteristic noua - suntem pamant, ne plac lucrurile clare, palpabile, exacte.
nu toleram prostia, atitudinea de superioritate si rautatea. in schimb, suntem rabdatori, fideli, de incredere si ... orgoliosi, incapatanati de multe ori, si e nevoie de timp pana sa ne fie castigata increderea.
eu zic ca per ansamblu suntem niste persoane chiar placute :P..oare altii (alti copii de la alte blocuri) ce zic?!!
lorellley
Postat pe 3 August 2008 16:09
ah.. am uitat sa precizez un amanunt: nu sunt femeia fatala, dar am frant multe inimi, si dupa spusele lor nu vor uita niciodata experienta. cred ca tot de la atributele tipice tauroaicelor se trage :P
lorellley
Postat pe 3 August 2008 16:12
-Stii cand are femeia coarne?-il intreaba Suzuki pe fratele sau Gica.
-Cand il inseala cu dracul.
-Nu ma, -rade Suzuki, aratandu-si dintii mancati de nicotina.Cand se naste in zodia Taurului.
-Dar daca se naste la maternitate, si-i taie doctorul coarnele o data cu ombilicul?
-Si ce face doctorul cu coarnele?-intreba mirat Suzuki.-Ti le pune tie?

Postat pe 4 August 2008 07:06
vanghelis.. ai niste comentarii mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm..delicioase!
lorellley
Postat pe 4 August 2008 07:58
tocmai am citit discutiile privitoare la barbatul taur..DEZASTRU!!inca nu mi-am revenit. nu pot sa inteleg de unde atata ranchiuna, dezamagire, frustrare ..defecte fara numar.
despre femeia taur s-au zis foarte multe lucruri frumoase.. doar ca au scris in mare parte femei. oare barbatii ce parere au despre o partenera din zodia taur? ar fi frumos sa auzim parerea cuiva cu experienta. sunt curioasa..
lorellley
Postat pe 5 August 2008 21:16
lorellley are dreptate...si eu sunt curioasa ...partenii tauroaicelor ce spun??
madum
Postat pe 6 August 2008 21:27
Suzuki discuta la un paharel de tuica cu fratele sau Gica.La un moment dat Gica, spuse:
-Draga Suzuki, nevasta mea este taur.
-Asa este...-zise Suzuki.-Nici a mea nu este om.

Postat pe 7 August 2008 07:55
In parte da, in parte nu . Ce nu s-a zis este ca sint ( sintem) de incredere , cu prietenii durabile ( zeci de ani ) , iubitori ai lucrurilor simple ( un miros frumos - eventual al ierbii proaspat cosite , al piinii calde .. ), poate nu foarte sofisticati . Si pentru ca ne guverneaza Venus avem tendinte certe de ingrasare ( mai devreme sau mai tirziu un taur va fi durduliu ).

Postat pe 19 August 2008 21:35
Eu stiam ca taurii au alte lucruri durdulii.

Postat pe 20 August 2008 18:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 21 De la: cory_emy 3 Noiembrie 2010 01:55
El pesti , ea balanta ? 5 De la: alpha222222 25 Martie 2011 05:41
capricorn si scorpion - vreo sansa? 3 De la: eu_geminy 1 Ianuarie 2012 20:00
femeia fecioara cu barbatul pesti 8 De la: me_reloaded 5 Octombrie 2010 15:10
barbat balanta 2 De la: kriszta15 23 Aprilie 2009 02:19
Setari Cookie-uri