Geloziia îmi distruge relația

Bună fetelor! Sunt noua aici. Am nevoie de câteva sfaturi!
Sunt foarte gelaosa și nu știu cum sa ma controlez. îmi fac în cap 1000 de scenarii. Iubitul meu e atent cu mine, ma iubește, e grijuliu nu îmi da motive sa fiu geloasa absolut deloc, nu vorbește cu altele. Mai pe scut e bărbatul peferct nu are nici un defect. Iar eu sunt excesiv de gelaosa și ne certam mereu din cazua asta. Sunt geloasa pe trecutul lui... Când vad o fata indiferent ca nu e mai frumaosa ca mine, eu ma gândesc ca poate a observat-o și se gândește la ea. De curând ne certam pe o fata care e vecina cu el. Cu câțiva ani în urma mi-a zis ca acelei tipe ia plăcut de el.. Si ma, înnebunește gândul asta. Imi fac tot felu de filme. Omu mi-a, explicat ca nu are nici o legătură cu acea persoana 😔 dar ma gândesc ca urmează sa ne mutam acolo(stam împreună și acum) și o sa o vadă în fiecare dimineață pe acea fata... Stiu ca am o problema și nu e normal ce fac, un om mai blând ca el nu am întâlnit niciodata . Ma gândesc ca nu are nevoie de mine în viata lui. Eu nu am încredere în mine deloc și asta, ar fi o problema, ma consider urata deși sunt chair frumoasa.. Când le vad pe alteele ca abea ieșite din salon arătând ca niște păpuși ma simt urata și fac crize de gelozie deși el ma vede cea mai frumaosa din lume. Dați-mi un sfat va rog.. Cum sa depășesc obsesia asta, nu vreau sa îmi pierd relația și tot ce ne dorim amândoi sa construim împreună. Va mulțumesc.
garbo_502354
Postat pe 17 Aprilie 2020 00:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cioburi 57 De la: The_seeker 20 Septembrie 2014 07:16
este permisa casatoria intre o crestin ortodoxa si un penticostal? 135 De la: ancutsam 15 Martie 2019 13:14
Cum asigurati transportul nuntasilor care sunt de departe? 4 De la: paula_daniela 30 Iunie 2009 08:00
Rochie San Patrick 2 De la: Cristina_Adler 23 Ianuarie 2012 17:01
Mai e ceva de salvat din aceasta casnicie? 3 De la: cri_cat 4 Aprilie 2012 21:41
Setari Cookie-uri