Sănătate mentală la locul de muncă

Bună tuturor. În primul rând vreau să vă salut pe toți pentru că este prima mea postare
Am nevoie de ajutorul vostru. Cei care vor să facă mișto, îi rog să se abțină.
De câteva luni avem o colegă nouă în echipă, are aproape 50 de ani dar un comportament de 12-13 ani. Pentru ea oricine e sub standardele ei, fiecare are defecte, vine și ne spune la fiecare părerea ei în fiecare zi fără să o întrebe cineva. Nu-mi place cum te-ai îmbrăcat azi, nu îți stă bine cu aia, ar trebui să te vopsești roz în cap, etc... are un tupeu fantastic, vine și intră în orice discuție, te întrerupe, se bagă peste tine când vorbești, doar ea sa fie în centrul atenției și doar ea să vorbească dar ferească Dumnezeu pe ăla care îndrăznește să vorbeasca în timp ce vorbește ea. Ne obosește pe toți psihic, mai nou dă sfaturi despre educația și creșterea copiiilor, ea neavând copiii și nici măcar partener... Ea vrea să știe totul despre noi dar când o întrebi pe ea nu îți zice nici chestiile banale. Am încercat cu vorbă bună, nu merge, am fost dură cu ea și a făcut-o pe victima zile întregi. După ce s-a calmat și i-au trecut porcăriile din cap a început să facă la fel ca înainte. Eu una sunt mai directă și spun totul în față dar nu funcționează cu ea. După câteva zile își revine în puteri și ascultă dacă te țin nervii.... Cum pot să o ,, calmez definitiv?''
garbo_500955
Postat pe 16 Aprilie 2020 00:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DE ASTAZI SALARIUL MEDIU PE ECONOMIE IN ROMANIA ESTE DE 2500 DE EURO PE LUNA ! 2 De la: MINCIUNICA 1 Aprilie 2012 12:46
un sfat:) 3 De la: anaROBERT 3 August 2010 12:52
Ce sunt sentimentele si de unde apar ele? Animalele au sentimente? 33 De la: delada 12 Septembrie 2015 20:43
Cumpara un buchet de flori si ajuti la plantarea unui copac 1 De la: Floriaana 25 Aprilie 2012 16:22
SOUND EAGLES suna corect gramatical ? 1 De la: MadMax 30 Decembrie 2011 03:12
Setari Cookie-uri