O relație complicată

Salutare, ma numesc Cristi, am 20 de ani. Doresc un sfat de la voi toți pentru ca nu ma pot decide cum sa fac un mic pas în viata mea. Am cunoscut o fata din Suceava din același loc de unde sunt și eu, din păcate ea locuiește și face scoala în Italia, este în clasa a 12 a, după jumătate de an vorbind doar online, am decis împreună cu mama ei sa merg acolo sa muncesc, am ajuns acolo am stat doar 2 săptămâni, însă mia fost prea greu și am fost nevoit sa plec în Belgia, unde locuiesc cu mama, în doua săptămâni am trăit alături de ea mai mult decât online, a trecut un an, cu greu am rezistat amândoi, nu am renunțat la ea pentru ca este o fata extraordinara, învață foarte bine și este mai cuminte ca multe, multe fete pe care le-am mai întâlnit, împreună am decis ca acuma sa vină aici la mine, însă asta este ceea ce ma frământă atât de tare, ea își dorește sa facă și facultate, aici nu ar putea face facultate pentru ca e vorbește franceza , dar nici despărțiți nu mai putem sta, este foarte greu sa vezi o persoana doar video în fiecare zi, fără sa o atingi fără sa o ai lângă tine, încă 4 ani de facultate ar fi fosrte mult, sunt mai mult decat sigur ca nu vom putea sa stam așa, de aceea, va cer sfatul, nu vreau sa ii distrug viata și visele, ea vrea sa vină însă, unii îmi spun sa o las sa termine facultatea, pentru mine asta înseamnă să o las de tot , ce sa fac în privința asta, cum sa procedez....
garbo_496534
Postat pe 23 Ianuarie 2019 03:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ci ne vrea sa faca bani pe timp de criza? 3 De la: crilore 20 Martie 2011 01:09
nu stiu ce sa fac 5 De la: anonima20 8 Iunie 2015 15:58
Concediu placut 44 De la: garbo265966 18 Iunie 2012 22:36
La multi ani la toti,,cu numele de Gheorghe 1 De la: luptatoareacurajoasa 23 Aprilie 2010 17:35
De ce oare barbatilor le plac femeile mai batoase si mai hotarate..Care sa dea cu ei de pamant..dar care bineainteles sa ii bage in seama? 106 De la: me_reloaded 3 Octombrie 2010 20:24
Setari Cookie-uri