Soţul sau mama?

Bună tuturor! De aproximativ o lună mamă stă la noi deorece lucrurile între ea şi tatăl meu s-au cam stricat, iar de vreo 2-3 ani se tot ceartă, însă de data aceasta mi se pare destul de serios... Neavând unde să stea, am chemat-o la noi, eu, din proprie iniţiativă. În urmă cu o lună am avut nunta, care s-a terminat cam urât, iar părinţii mei au părăsit localul... Lăsându-ma cu socrii si invitatii acestora. Câteva zile nu am vb cu mama mea(a fost reciproc), până am aflat că s-a certat cu tata şi a plecat de acasă. Soţul nu vb cu ea mai mult decât să se salute, însă nici nu are timp, deoarece munceşte de dimineaţa până seara târziu. Menţionez că suntem la început de căsnicie cu un copil pe drum, iar eu încerc să găsesc echilibru... Având în vedere ca eu si sotul meu suntem împreună de 1an si ceva, ma susţine, atat cat poate si cum stie, la el fiind *singura relatie serioasa* , insa exista persoane din partea lui care m-au pus sa ma gandesc la faptul ca nu procedez corect si ca in orice moment sotul ma poate lasa pt ca este tanar, respectiv 22ani. Nu stiu cum sa procedez... Sunt însărcinată in luna a 7 a si de o luna parca traiesc un cosmar... Ma feresc de o suparare si dau de alta... Sunt o fire mai sensibilă si pun imediat la suflet...
O ajut pt ca e mama si mi de rupe sufletul, insa simt ca am si o îndatorire pt ca si eu am fost ajutată cand ramasesem fara job, locuinta...
Mia-garbo
Postat pe 25 Octombrie 2018 12:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pentru gasca de "jalnici" 24 De la: ladyDY 15 Februarie 2010 09:40
vreau sfat de la barbati in legatura cu problema mea 48 De la: garbo029690 28 Mai 2010 15:20
existaDIVORT DE FORMA??? 16 De la: garbo055472 13 Ianuarie 2010 20:41
o viata in paralel 162 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:55
Ce parere aveti despre calugaritele care traiesc in munastiri dar ele cand se convertesc la Hristos trebuie sa respecte regulile lui Papa sau capul altor religii,,care nici ala nu este un sfant 24 De la: ingerasulluptator 7 Mai 2012 21:20
Setari Cookie-uri