Parintii lui

Buna Garbo!
Sunt noua pe acest forum,ma numesc Cristina si am 20 de ani,iar prietenul meu 23. Problema sta in felul urmator. Sunt impreuna cu el de 9 luni,iar eu ii dispretuiesc parintii. Spun asta deoarece sunt cei mai rai parinti pe care i-am vazut in viata mea. Mereu il fac de ras injurandu-l in fata altora,intotdeauna il pun intr-o lumina proasta in public si il streseaza extrem de mult cu orice prostie. El cand are o urgenta sau are nevoie de ceva,acei “parinti” ii rad in nas si se bucura pentru raul lui. Iar cand ii merge bine,de exemplu astazi: i-a trimis o poza mamei lui cu un loc frumos in care am mers,iar ea i-a dat block deoarece a considerat ca este un porc ca el se distreaza,iar ea nu. Cu alte cuvinte,ei nu sunt parinti in adevaratul sens al cunvantului. Cu toate acestea,el ii idolatrizeaza. Este chiar exagerat la unele fapte. Mereu cand maica-sa are nevoie de ceva,el e acolo pentru ea. Eu nu mai contez. Stiu ca eram cu el candva in mall,l-a sunat maica-sa sa o ia dintr-un loc ca ii era lene sa ia autobuzul,iar el s-a dus. Mie nu mi se pare normal. I-am explicat acest lucru,dar greseala mea a fost ca i-am injurat parintii. Lui nu i-a picat bine acest lucru. Recunosc ca mi-am pierdut cumpatul,desi sunt o persoana calma,dar nu am mai suportat. Nu suport faptul ca eu iubesc aceasta persoana,iar altii isi bat joc. Eu am probleme cu facultatea,am de dat niste examene in acest weekend,iar daca le pic raman repetenta. L-am implorat sa ramana cu mine sa ma ajute macar cu prezenta sa,dar el mi-a zis ca se duce cu parintii lui la munte deoarece este ziua unuia din ei. Eu nu pot sa merg,deoarece am examene. M-am suparat pe el si i-am zis ca nu suport sa isi puna parintii pe primul plan cand ei se comporta asa. Chiar aveam nevoie de el in acest weekend,iar el zice ca vrea sa mearga acolo sa se relaxeze.
Va rog sa imi spuneti ce este de facut,daca este corect ceea ce fac. Daca este exagerat ca l-am rugat sa ramana in acest weekend cu mine. Daca este exagerat cum gandesc. Dupa ce i-am spus ca mi-as dori sa stea cu mine in weekend mi-a spus ca eu incerc doar sa-l indepartez de ai lui si a plecat fara sa mai dea vreun semn.
Cum sa procedez? As vrea sa i se deschida si lui ochii.
garbo_491410
Postat pe 26 Iunie 2018 00:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gelozie, posesivitate sau doar mi se pare 21 De la: r_ioana 15 Noiembrie 2009 20:25
sexul copilului 1 De la: mariana1971_12_08 1 Aprilie 2010 13:50
oare nu mai pot iubi? 98 De la: garbo201071 12 Aprilie 2011 05:12
buna. am si eu o problema dk ma poate ajuta cineva 51 De la: nelly05 27 Februarie 2010 14:37
Discutii diverse despre, nemultumirile voastre sufletesti. 87 De la: eu_geminy 20 Octombrie 2010 00:17
Setari Cookie-uri