Operatia de marire de sani afecteaza alaptarea?

Buna,

Fetelor vreau sa imi maresc sanii, dar ma gandesc ca in viitor sper sa am si un bebe, cine si-a facut operatie imi spuneti va rog daca a afectat alaptarea?
Multumesc.
garbo_480575
Postat pe 22 Februarie 2018 19:51
Buna,

Eu mi-am dorit o astfel de interventie,dar in sarcina cand mi-au crescut sanii cu doar o marime si am vazut ce dureri sunt,am renuntat total la idee. Sfatul meu,daca nu vrei sa astepti extrem de mult sa faci un bebe,este sa te hotarasti asupra interventiei dupa ce il ai pe bebe.

Zi frumoasa!
alina_cprr
Postat pe 12 Martie 2018 11:56
Sfatul meu e sa nu faci o astfel de operatie.Toate partile componente ale corpului uman trebuie pastrate asa cum sunt,iar nu modificate.Marirea sau micsorarea sanilor sau a orcaror componente din corpul uman,conduc pe langa disconfort si la o viata mai apropiata de satanism,indiferent de ce ai vrea sa faci acest lucru si indiferent prin ce metoda.Sfatul meu e ca toate persoanele sa renunte la modificarile corpului uman sau chiar si a unor parti care compun corpul uman.Persoanele care vor sa-si modifice corpul umanintegral sau partial,incalca a doua porunca dumnezeiasca din decalog care spune:
Sa nu-ti faci chip cioplit,alta asemanare sau sa te inchini acestora,nici nu
le sluji
In aceasta situatie se incareaza toate persoanele care apeleaza la orice mijloc pentru a face astfel de modificari pe care le vrei si tu.Trebuie sa ne pastram fie barbati,fie femei,asa cum ne-a lasat Dumnezeu,iar nu sa ne modificam aspectul fizic conform unor astfel de metode,dupa cum ai escris.
Refeitor la intrebarea daca afecteaza alaptarea copilului de la san aceasta marire a sanilor exista acest risc,dar mai bine sa nu faci deloc o astfel de operatie in viata ta.Prin asta iti bati joc de integritatea trupului tau si de chipul si asemanarea lui Dumnezeu.Daca ai specificat ca in curand vei avea un copil,iti doresc sa-ti traiasca si e bine sa-i dai in viata educatia conform celor mai sus mentionate
paiu_cristian
Postat pe 12 Martie 2018 13:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine ma poate ajuta? 15 De la: rarev2005 26 Ianuarie 2010 09:30
CARTI (va rog nu ocoliti) 10 De la: kyra 15 August 2009 18:38
Salon de remodelare corporala in Constanta stie cineva? 17 De la: garbo104836 13 Martie 2010 09:15
Intarziere 5 De la: delada 13 Ianuarie 2018 23:27
Tratament vergeturi 2 De la: garbo220214 29 Ianuarie 2012 22:43
Setari Cookie-uri