O iubesc a plecat si a gasit pe altul dar tot pe mine ma iubeste

Salutare .
Trage aproape o cafe si rabdare daca esti curios.
Daca scriu aici acum caut opini pareri eu sunt epuizat.
Am 40 de ani ..din Bucuresti
Am cunoscut o femei cu 5 ani mai mare
in urma cu 2 ( doi) ani,divortata cu o fetita de 13 ani
Sunt in faza in care prin luna August 2017 dupa o discutie avuta la 5 dimineata a trebuit sa ne despratim.
Nu locuiam impreuna, doar existau zile si nopti cand eram impreuna la mine.
Despartiri au mai fost 2 sapt sau 1 luna in acesti 2 ani dar am trecut peste si am mers fara pe acelasi drum avand planuri pt o casa ,cununie ..etc.
Am fost avertizat ca daca o mai las sa plece va face orice sa ma uite culcunduse cu alt barabat.
A plecat ..crezand ca eu la servici am o idila am pe cineva si ma va lasa sa vada cum e cu alta.
Intre noi aparuse multe discuti contradictori...
Jobul meu bucatar la un resaurant cu evenimente lucram de joi pana duminica cate 17 ore pe zi,
In ziua cu scandalul 19 ore eram praf ma balacarea ca de ce stau la vorbe cu ca de ce de ce de ce etc toata discutia la tel
Recunosc obosisem de atatea aratari cu degetu scenari filme toate neadevarate..
In aceasta timp in aceasta despartie a cunoscut un barbat
Cum stiu ?din postarile pe fb eu mereu intrand sa vad ce si cum.
Fotografile nu erau cu el si ea si doar un inel..3 prajituri texte si ma simt iubita etc etc.
Am renunt la jobul cu evenimentele eram praf de obosit plus ca nu mai suportam locul respectiv din vari motive..
Luna trecuta primesc un tel mesaj din Anglia pentru un loc de munca. unde ma si aflu acum si e ora 2:22 prima maine primul liber prima saptamana aici.
Cu o saptamana inainte sa plec sa ajung in Anglia i dau un mesaj in whats up sa isi recupereze niscai toale vestimentatie ..discutam ne vedem la o cafea ..din mesajele pe wahts up aflu ca nu e bine cu omu...un coleg de munca care a stiut sa profite ..mai mic ca ea cu 10 ani..dar care a stiut sa i faca zambete ofere inel de cununie in timp foarte scurt.
Deci cum a promis a infaptuit ..doar ca nu era cum ar fi crezut eu inca fiind in inima ei

Ne vedem apoi ne vedem si in alta zi seara ..incercam doar ca nu mai era cum eram..
Sincer nu ma asteptam ca ea sa mai doreasca ceva cu mine.
Am crezut amandoi ca nu ne va afecta ce a fost intamplarea cu EL.
Eu o iubesc pot evolua iertand si fie vorba era singura am lasat o singura ...era posibil sa intanleasca alt barabat..Nu suntem casatoriti ca nu am avut timp galbeni si altele.
Mi a povesti ce sa intamplat cine e de ce etc etc.
Acum imi cere timp sa se gandeasca ma iubeste spune dar imi aminteste ce nu am facut pt ea ce am facut si ce faceam gresit si cat sa lupta pana la aceasta despratire sa fie langa mine
Trece prin fel si fel de stari comunicam prin whats up scris..
Vrea sa fie langa mine ma iubeste.
Azi am sunato am vorbit auzit. imi spune sa ma gandesc bine daca pot ttrece peste ce sa intamplat
e rece.distanta evita sa vorbeasca ...imi spune ca de ce am cautato ca de ce acum ca daca doar am vrut sa o despart
Nici vorba sa despart doar vroiam sa o vad inainte sa plec
eu unu nu ma asteptatm sa sa mi spuna Nu pot trai fara tine .si ca nu e bine cu el cu EL care BEA si tremura mana dimineata ..inainte de cele 2 nopti care au fost incordate si fulgeratoare sa zicem
Ca de ce nu am sunato eu de ce nu am cautato de ce nu am sunato cand am decis sa plec acum 3 sau 4 saptamani cand am aflat ca plec de ce nu am cautato cand a postat primu semn ca ar fi cu cineva si de ce acum ...cand stiam ca plec.

Trece de la o stare la alta ,am teama ca imi spune vorbe cuvinte dor iubire doar de mila mea .
Am cerut daca vrea sa fim impreuna iar sa nu mai aibe discuti contact nimic cu el
Imi spune ca nu e corect ca nu brusc si sa l faca sa inteleaga ca etc etc.
Acept ce as putea face.
Intreb daca mai se vede spune nu doar ca vorbesc la telefon
Nu mi convine ..
Imi cere sa nu i scriu pe fb am descoperit cine este ,,oricum nu i scriam la ce bun, ce sa i scriu mai rau fac.
Eu de la ea vreau un stop categoric pe care nu il face cerandu mi timp sa si puna ordine in minte.
Nu stiu ce sa mai cred ..imi spune ca nu trebuia sa avem cearsafurile mototolite in saptamana respectiva ,si doar o cafe dar imi spune ca ar fi trebuit sa ne iubim mai mult in ultima noapte.
Sunt bulversat rau stiu ca trebuie sa am rabdare.
Oricum pauza este ..eu in Anglia ea in Romania.
Ca vorbeste doar cu el sau se si vede.....in continuare nu am de unde stii .
Ma deranjeaza ca si vorbesc .Daca tot nu e ce trebuie de ce ai mila ...ca sa nu i faci rau asa brusc
Cred e inca indragositta de omu asta care intr o luna a facut ce u nu am facut in 2 ani.
Bravo lui grabit sau nu mai mic cu 10 ani sau nu..a cam dereglato rau vad chiar daca BEA exact ce ura ea la un barabat.
Eu daca nu as fi plecat aici nu reauseam sa strang bani pt o casa ..singura posibilitate e sa fiu aici pt a strange bani necesari.
Daca ramaneam eram tot in cerinta de ai oferi timp .
O iubesc ,nu am fost cu alte femeie cum a crezut ea din tot ce vorbeam despre ce era la munca 9 femei eu singuru barbat.
Apoi au mai venit si alti barbati sa lucreze
Am dus munca acasa in casa am sufocat am ignorat sau nu am stiut ce sa spun si ce nu.
Ce pot face...?
I am cerut doar sa nu mi spuna randuri frumoase din mila .
Ma tot intreaba daca pot trece peste si spun ca da pot.
Cred ca ea nu poate trece peste aceasta poveste intamplare..
Se supara daca am zis ca a intrat prea repede..ain alta relatie dar altdata recunoaste ca prea repede si ca prea mic.
Habar nu am ce sa mai cred si ce sa fac.
Stiu doar ca intamplarea asta ma facut sa o iubesc mai mult dar cred ca prea tarziu.......
Intreb de ce imi interzici sa nu mai intreb de el...
Si imi spune ca pt noi e mai bine.
Chiar daca mai are ceva sentimente pt mine....sau imi duce doru sau ma iubeste ...stiu ca nu ma mai iubeste cum ma iubea inainte sa avem acesta despartire.
Oare chiar isi doreste sa mai fie cu mine sau..cat timp va dura pana va stii ce vrea sa faca cu adevarat?
Eu ce as mai putea face?
Cel mai bine era sai fie aici sa muncim dar parase ca deocamdata nu e loc pt ea...nici engleza nu stie nici nu a mai lucrat in acest domeniu.

Primesc mesaj pe wahts up din partea ei in timp ce scriu
indiferent ce se va intampla cu noi eu am sa te iubesc.
Trebuie sa treaca peste ii trebuie timp
Eu in tara eu aici
ca daca nu vreau sa scriu sa fac cum vreau

garbo_477459
Postat pe 6 Noiembrie 2017 05:14







garbo101426
Postat pe 6 Noiembrie 2017 07:48

"O iubesc a plecat si a gasit pe altul dar tot pe mine ma iubeste"

Ma! Tu esti chiar asa de sigur ?
Tot "romanul" nu l-am citit, ca se raceste cafeaua...si-i pacat.


Rotty
Postat pe 6 Noiembrie 2017 08:18
las-o omule in pare gaseste pe alcineva..ea e o zburdalnica nu ajungi nicaieri cu ea..viata e scurta merita traita frumos..si decent..mult succes..
Nelica_Varodi_1
Postat pe 11 Noiembrie 2017 08:03
Presupun ca in capul femei este o mare confuzie,s-ar putea sa te iubeasca,cand iubim se creaza inconstient niste asteptari de la celalalt,tu nestiind ce asteptari are ea de la tine,posibil sa-i fii oferit exact opusul,ea s-a simtit neiubita si a hotarat sa plece in alta parte cautand sa primeasca de la altul ce nu a primit de la tine,dar a costatat ca nu poate primi de la altul nimic ptr. ca este implicata emotional in relatia cu tine.Dar se teme ca tu nu o sa poti trece peste gresala ei,intervine sentimentul de vinovatie,,ma simt vinovata ptr ce am facut si mi-e frica ca tu nu o sa ma ierti si o sa-mi reprosezi mereu ce am gresit ,,faptul ca tu o intrebi mereu de celalalt ii spune ca nu o sa ierti ce a facut ii este frica de singuratate si prefera sa se agate de celalalt de teama ca tu nu o sa o ierti si vei pleca.Incearca sa clarifici asta.Spunei ca o lasi sa se gandeasca cu cine vrea sa fie,nu o mai intreba de celalalt,dar spune-i asa.:Cand esti hotarata sa vii la mine ,vino,eu te astept,dar cand vii va trebui sa inchei definitiv relatia cu celalalt,ori cu mine ori cu el,Tu decizi!!!
garbo_389291
Postat pe 11 Noiembrie 2017 08:35
esti dobitoc !
garbo_nic
Postat pe 11 Noiembrie 2017 10:01
De la: garbo_nic, la data 2017-11-11 10:01:19esti dobitoc !







garbo101426
Postat pe 11 Noiembrie 2017 10:51
Doamne, cita cafea sa beau ca sa citesc tot romanu', mai ales ca stai cam rau cu limba romana!
Spui ca ai 40 ani iar ea 45? Greu de crezut.
De la niste oameni maturi parca te astepti la alta atitudine vis-a-vis de iubire (asta daca chiar e iubire).
Tommy_Boy
Postat pe 11 Noiembrie 2017 11:01
Las-o sa se ducă, probabil a găsit unul mai școlit. Spun asta deoarece, daca esti roman este inadmisibil sa asasinezi in felul acesta limba romană. Daca esti străin , e scuzabil. Sti ce a spus marele Marin Preda , daca dragoste nu e , nimic nu e. Asa ca uit-o si pana găsești alta i-a o carte de gramatica .
pirania_1960
Postat pe 11 Noiembrie 2017 11:34
"I-a o carte de gramatica"
Rade harb de oala sparta.
Damiana_Sararu
Postat pe 11 Noiembrie 2017 11:46
De la: garbo_nic, la data 2017-11-11 10:01:19esti dobitoc !


De regula, datorita faptului ca habar n-are ce vrea, dobitocul arata cu degetul pe alti dobitoci. Si dintre voi traiti mizerii ca asta si nu vreti sa recunoasteti nici macar fata de voi insiva.....
Daca-i iei insa viata la analizat, si nici nu-i nevoie de o analiza amanuntita, vei constata ca viata lui este un compromis jalnic, ca are acasa un zero barat, ca nu-i capabil sa faca o alegere buna sau sa-si faca curatenie in propria-i viata, dar se amuza pe seama altora.
Asumati-va rahatul vostru de viata si abia pe urma puteti rade de idiotii pe care-i vedeti!....
garbo_023578308
Postat pe 11 Noiembrie 2017 12:07

Deci ala care arata cu degetul inspre (nu ...'pe'!) alti dobitoci ar fi el insusi dobitoc doar pt. gestul asta, nu-i asa?


Okay, atunci putem merge mai departe cu 'analiza', da?

Ei bine, trecind doar la primul urmator pas, cum am putea oare sa-i definim pe cei care arata cu degetul inspre ... dobitocii care arata cu degetul inspre ... dobitocii originari?

Cumvaaaaa ... tot dobitoci?!?


Alooooo!, au inceput deja sa se distribuie pe anul asta Premiile Nobel ... pt. Logica???


Pe bune?!??!?!?...


P.S. Acu' cit se poate de serios, @308, ai habar citi ... dobitoci din nastere au o minima ordine si decentza in viatza proprie in timp ce oameni extrem de inteligenti, instruiti si cultivati traiesc chiar la ei acasa intr-un ... imens rahat emotional?!?

Asa ca, in contextul unei vieti personale din ce in ce mai schizoide, paranoice si ciclotimice in societatea contemporana, dobitocul ... simplex chiar nu constituie cel mai mare rau cu putinta, zau asa...


Nu inca...
garbo101426
Postat pe 11 Noiembrie 2017 12:56
Ok, inspre.
Nu-i dobitoc pt. gest, pt. propria neputinta.
Eu observ fenomenul, ce-are a face?
Simplex, ne-simplex, e o chestiune cel putin de bun-simt sa alegi bine si in concordanta cu nevoile tale.
garbo_023578308
Postat pe 11 Noiembrie 2017 13:03

Pai vezi?
Fara sa vrei ai definit chiar tu marea gaunosenie putrida si fetida din chiar interiorul relatiilor inter-umane:

Nevoia de ... 'nevoi'!


Nu nevoia de dragoste autentica, bunatate simpla si confort emotional reciproc,

Nu nevoia de tzeluri comune,

Nu nevoia de aspiratii umane non-materiale,

Nu nevoia de empatie si spirit de sacrificiu!

Doar ingrata, ignobila si iresponsabila...

...'nevoie de NEVOI !


Asta-i, @308, raul cel mai mare care salasuieste in fiecare din noi.
Dobitoc sau nu...
garbo101426
Postat pe 11 Noiembrie 2017 17:18
De la: garbo101426, la data 2017-11-11 17:18:29
Pai vezi?
Fara sa vrei ai definit chiar tu marea gaunosenie putrida si fetida din chiar interiorul relatiilor inter-umane:

Nevoia de ... 'nevoi'!


Nu nevoia de dragoste autentica, bunatate simpla si confort emotional reciproc,

Nu nevoia de tzeluri comune,

Nu nevoia de aspiratii umane non-materiale,

Nu nevoia de empatie si spirit de sacrificiu!

Doar ingrata, ignobila si iresponsabila...

...'nevoie de NEVOI !


Asta-i, @308, raul cel mai mare care salasuieste in fiecare din noi.
Dobitoc sau nu...


Da, 426, ma refer la nevoi in concordanta cu necesitatea de a darui si de a primi iubire, in concordanta cu bunatatatea pana la sacrificiu pentru cel iubit, nu pt. oricine, la obiective comune si mai ales la idealuri, adica la achizitii non-materiale, astea mi se par baza unui cuplu... ca doar o casa impreuna face orice simplex dintr-asta!
garbo_023578308
Postat pe 11 Noiembrie 2017 18:33
si tu poti sa iei o carte de gramatica .......se scrie ia o carte.............fara cratima
garbo_13924
Postat pe 11 Noiembrie 2017 18:45
Ia o carte, NU "i-a o carte"!
garbo082745
Postat pe 11 Noiembrie 2017 23:20

Ma uit de ani de zile cu perplexitate si nu reusesc citusi de putin sa ma infrinez din uimirea nestavilita - ce-mi patrunde plina de draci fiintza! - atunci cind vad mai mereu atitia ii_dioti in spatiul internautic romanesc...
Sau ii_dioate, dupa caz...


To(n)ti niste euglene a-cefale, self-suficiente, sferto-docte, absolut kk_retinoide da' teribil de 'bagacioase' in comentariile altora - si in general exact acolo unde nu le fierbe oala - fix aidoma Caliphoridaei Luciliini taman in ... koooru' vacii!
Sau boului, dupa caz...


Nu de alta, da' e aproape inuman sa tot vezi zi de zi cazaturi dintr-astea - la BAC, in viata si in societate - care inca n-au aflat ca regulile care tin de folosirea corecta a cratimei apartin nu de gramatica ci - Ooops! - deee...

...ORTOGRAFIE!


Ghrammatikós, adica gramatica, ocupindu-se eminamente doar de regulile de imbinarea a cuvintelor in propozitii, nu si de cele de 'imbinare' a cuvintelor intre ele, rolul asta avindu-l, evident, 'orthós' (drept) și 'grápho/s' (scriu), adica exact ortografia!...


La scrierea FARA majuscula, la inceput de fraza/propozitie, aproape ca nici macar nu mai stiu cum sa reactionez omeneste la asemenea ofensa adusa minunatei limbi romane!


Asa ca, LOAZELOR - fire-ati ale dracu' de anal-fabete! - mars de urgenta inapoi la scoala, ca va facurati de tot kkakkatul, zau asa!

De preferinta ar fi s-o luati chiar din prima clasa a gimnaziului, adica fix de-acolo de unde n-ati mai pus mina pe carte pina ati terminat liceul ala.

Daca l-ati facut vreodata...


Si in cel mai bun caz ... de ris!

garbo101426
Postat pe 12 Noiembrie 2017 01:16
OK

Sunt un alfabet o umbra a globului si cerul va cadea.
Recunosc sunt praf ,la ortografie prea rapid in taste si intradevar am creat prin randurile mele o stare si o agitatie nevoita prin pierderea unor energi nefavorbile unora.

Revenind la continutul problemei.

Eu sunt in Anglia de 15 zile,
Sincer nu cred ca va ma fi ceva intre noi.
El o suna stie ca sunt plecat..stie unde sta ,stie unde lucreaza si nu se lasa o cauta mereu.
Ea mai raspunde..i mai raspunde..
Motivul ca are inca MILA fata de el si nu poate sa o rupa asa brusc cu el,iar EL foloseste ..Ti ai batut joc de mine.

Sincer parerea mea este ca atata timp cat va raspunde la telefon si nu a trecut definitv de MILA asa cum spune ea nu este deloc bine

Eu ma intreb cum vine asta MILA la unu IUBIRE la altul oare chiar e posbil?

Nu mai inteleg nimic.

Cat timp nu va fi langa mine aici in aceasta tara..cred ca nu am nici o sansa..chiar daca spune ca se va lupta .

Lupta era ...block tel si sa nu mai comunice cu el,cat timp vorbesc ce vorbesc cred ca eu sunt doar povestit .

Trec prin faze si stari pe care nu le doresc nimanui.

Ce pot aprecia este ca imi spune nu ascunde.

Sper sa ajunga definitv la ruperea discutilor cu el si acestui sentiment de MILA fata de el.

Eu ce sa fac sa plec sa ma intorc in tara si ce sa fac ..iar cu ai mei in curte iar cu job de 16 ore pe zi ..si fara posbilitatea de a strange un ban .

Sunt constient ca daca plec acasa nu rezolv nimic,
Daca raman reusesc sa imi fac o casa chiar daca e extraordinar de greu ,al naibi de greu FARA EA si cu aceasta viata in acest sat din UK

Viata aici e munca somn munca somn altceva nimic.
Lucrez intr o stare de tristete maxima ,de ganduri ,de sentimente confuze .
Sper doar ca voi putea sa o aduc aici avand si un job ,fara job nu are ce face aici plus ca va intra intr o plictiseala crunta care va duce la alte probleme.

Singura solutie e sa o pot aduce in aceasta tara dupa sarbatori.

Dar pana atunci cine stie ce se va intampla.

Sunt singur scriu ca nu am cu cine comunica..e simplu.

Voi puteti sa ma spanzurati ca e romanul prea stufos si cafeau scurta
Ca scriu anapoda si cade cerul..sincer aveti dreptate cu orotografia cu gramatica ..punctuatia cu tot ce e mai urut si groaznic in randuri litere fraze si propozitiile mele.
Asta sunt eu cum zice MACANACHE - ASTA SUNT EU
Nu s fan
Cu sau fara ortografie daca ar fi posibilitatea sa gustati din ce gatesc sigur nu va ma conta cum penitez eu trairile mele .

Ok Multam frumos pentru timpul vostru pretios,
garbo_477459
Postat pe 16 Noiembrie 2017 01:12
Spor la munca si incearca sa faci un pas înapoi și sa nu te lasi copleșit de emoții Esti departe. Si chiar daca ai fi aproape, asa cum ai fost, exista posibilitatea sa fi fost la fel situația și ei sa ii fie mila de el.
Ia ce e mai bun din intamplarea asta, liniștește te și las o pe ea sa isi hotărască viața.
E un bun prilej de analiza.
Deliaaa
Postat pe 16 Noiembrie 2017 14:29




garbo101426
Postat pe 16 Noiembrie 2017 14:57

@delada, soro, sa stii ca de la ultima ta vizita pe profilul meu n-a mai aparut absolut nimic!

Interesant sau neinteresant...


Daca totusi ai ceva intrebari, curiozitati sau doar idiosincrazii de sezon, atunci - de vrei ca sa te lamuresti mai bine, nu ezita sa ma intrebi

Cit mai direct!...



garbo101426
Postat pe 16 Noiembrie 2017 15:14
Nu am intrebari. A fost doar un gest reflex când am citit atenționare ta precedentă cu vizionarea profilului. Adică, ce o fi domne' atât de interesant și eu sa ratez? Na...
Scuze de deranj.
Nu postez ca sa scot din plictiseala pe cineva. Si nici sa spun ceva noul, neamaicitit și original.
Eu una imi mai amintesc stările prin care am trecut, din cand in cand. De exemplu când citesc despre un om departe de casă care nu are cu cine vorbi și din cauza depărtării este total neputincios. Nici de ras, nici de plâns...perfect normal și nu cred ca are cineva intenția de a scrie romane cu subiecte incitante sau sa dezbată idei abstracte pe un site asa zis de socializare. Asa zis pentru că nu prea seamănă a socializare ce se intampla aici.
Sanatate si seara buna!
A.mea fu cam grea dar scăpai cu bine. Seara.
Abia astept sa sforai. Da....parca eu o sa mai stiu ceva.
Noapte Buna!
Deliaaa
Postat pe 17 Noiembrie 2017 00:13

Eeei, acu' ai postat fix pe sufletzelul meu, @delada!
Asa mai vii de-acasa, soro, nu ca ar fi prima data cind o faci...


Chiar ca taman postarea asta a ta e mult mai importanta decit ... 99% dintre toa(n)te comentariile stupide de pe-aici!

Intotdeauna sufletul si ethosul nefardat din noi - si nu ... 'virilul' comportament - ne face mai oameni si ne apropie pe unii de altii macar in simtzire, ideatie si aspiratie daca nu si in gindire...


Fatalmente insa internetul a devenit in mod tragic - asa cum ... am prorocit chiar eu inca de-acu' 30 de ani(!) -, exact 'curtea' agesiv-paranoica din spatele planetarei...

...CASE DE NEBUNI !
garbo101426
Postat pe 17 Noiembrie 2017 03:53
As contrazice putin ceea ce spui ....mai ales ca mai e putin pana la sarbatori. Vreau sa spun ca nu contrazic de dragul.contrazicerii ci pentru ca, ma.repet, totul.e atât de relativ. Si sinceritatea și falsitatea și toate fardurile di jocurile inventate de oameni. Depinde cum sunt folosite. Sinceritatea și minciuna.
Adică...sinceritatea bruta nu are mereu, sau de cele mai.multe ori efecte.bune.
Stiu, sau cred ca stiu, ca nu asta ai vrut să spui. Si te refereai la.altceva. insa eu pot intelege.ce.vreau, în virtutea aceleași însușiri de relativitate care exista oriunde te uiti fără a altera cu ceva adevarul si.lucrurile care raman la fel, indiferent de cum le.vezi în diferite momente.
Uite ca incerc sa exprim ceva abstract.
Pentru ca imi e si.mie dor de lucruri abstracte sau mai degrabă inefabile care sigur ca exista peste tot. Eu fug de unele de frica și inventez altele de dor.
Uite asa am uitat ce vroiam de fapt sa spun.
Ca sunt doar un pic uimită de afirmația ta.
Bucuroasa de cunoștință!
Sinceritatea sa stii ca se poate datora și comoditatii.

Socializare înseamnă respectarea unor reguli fara de care seamănă mai degrabă cu o bătaie intr un bar în America anilor 30.
Totusi sunt magulita. M as mai liniști sa imi spui ca nu am inteles nimic și ca de fapt sunt pe dinafara.
Seara buna si poate intr o zi romanii se vor trezi din amorțeală și vor munci cu adevărat, vor gândi cu adevărat și mai mult de atat vor fi un popor.
Deliaaa
Postat pe 17 Noiembrie 2017 21:32
Romanii muncesc cu adevarat, suntem printre cei mai constiinciosi sub acest aspect peste granite, doar ca nu gandesc... Daca ar gandi, ar fi si calitatea vietii lor, alta.
Ionela21_Teodora
Postat pe 17 Noiembrie 2017 22:54

Delada, pina la urma in viatza se dovedeste ca cea mai buna diplomatie e doar cea aaaa...

...SINCERITATZII TOTALE !


Cel putin fatza de oamenii cei mai apropiati tie, adica cei care chiar conteaza in viatza ta.


Si asta pt. ca, in ciudata umilintzei similare, e infinit mai suportabil totusi sa primesti ... un scuipat in fatza decit...

...un shut in fund!
garbo101426
Postat pe 18 Noiembrie 2017 12:54
426, de acord cu tine.
Totusi, daca oamenii ar avea vreo constiinta, n-ai primi nici sutul in fund, nici scuipatul.
Ionela21_Teodora
Postat pe 18 Noiembrie 2017 13:54
De acord cu tine 426. Dacă oamenii ar fi în stare de sinceritate totală.
Evident cei apropiați tie sunt si mai transparent decât cei îndepărtați. Asta până la.proba contrarie.
Din punctul.meu limitat de vedere ....sa fii sincer e o.calitatate atunci când ai o gândire similară cu partenerul.de discuție.
Deliaaa
Postat pe 18 Noiembrie 2017 15:34
Om bun,nu exista asa ceva.Asta n-a fost si nici nu este iubire.Iubirea este un simtamant profund,si,nu functionaza dupa principiul : "plec cu altul/alta,dar tot pe tine te iubesc".Ori,azi vin la tine,maine plec......Te amagesti singur.Consider-o experientza de viatza si treci mai departe.Intai deschide-ti ochii,abea apoi pune-ti inima si sufletul la picioarele cuiva.Dumnezeu ne-a dat pe langa inima si ratziune,daca-o folosim bine,daca nu,sa ne fie de bine. Pe viitor,succes.
garbo343451
Postat pe 18 Noiembrie 2017 17:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia din zodia taur 5 De la: Axl_R 4 Iulie 2012 15:57
femeia sagetator si barbatul capricorn 1 De la: decembrie 17 Octombrie 2010 13:45
buna 7 De la: alanna 17 Ianuarie 2012 21:27
Consilierea premaritala e un lux,sau o necesitate? 4 De la: CiupercaNiculina 3 Decembrie 2012 16:17
pot beneficia in continuare de concediu crestere copil? 8 De la: garbo247959 28 Noiembrie 2011 10:28
Setari Cookie-uri