Mama are frustrari si se supara pe mine foarte repede. Va rog, o parere!

Ma simt identificata cu cazul tau. Eu traiesc aceeasi situatie. É greu sa iubesti, sa-ti admiri mama , dar in acelasi timp sa nu poti fii tú , sa nu poti spune parerea si sa fii pusa la zid pt deciziile luate . Si eu sint mamica la randul meu . Si nu as putea sa traiesc departe de ingerasul meu .Toata lumea vorbeste de sacrificiile facute pentru copii dar nu spune de dragostea pe care o primesti in schimb de la acel bebelus care depinde total de tine . Un copii da sens vietii si i-ti da aripi si forta sa infrunti orice greutate . Nu ar trebui privit ca o povara ci ca o binecuvintare un copii venit pe lume . Eu am incercat sa vorbesc cu mama mea dar sintem generatii diferite, personalitati diferite si e greu sa avem aceeasi parere . Cu mine este plina de energie , autoritaria si exigenta iar apoi intra in camera ei si plinge . Pe mine ma lasa confuza , ca atunci cand aveam 7 ani cand a plecat tata si nu intelegeam ce se intampla . Nu inteleg unde gresesc si cum as putea remedia situatia . Tin sa mentionez ca eu nu tin cu tata desi semanam fizic . Inca de la 14 ani i-i spuneam mamei ca ea este o fémeie puternica si nu are nevoie de tat
a sau orice alt barbat daca nu o face fericita. Ea in schimb crede ca femeia trebuie sa fie supusa si sa-i ierte " greselile" barbatului . Cred ca este o lupta entre doua generatii si nu o sa fie nici un invingator . Doar inimi frinte ...
garbo340746
Postat pe 25 Noiembrie 2017 04:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce pregatim de sarbatori pentru copii nostrii mofturosi 5 De la: ROSI_ES2005 7 Februarie 2017 12:16
ce sanse are o femeie cu doi copii sa-si refaca viata dupa un divort 268 De la: rapsody33 28 Mai 2017 11:26
Copiii spun lucruri traznite 11 De la: garbo_1502 12 Mai 2012 11:22
Te rupi de traditie, te rupi de familie? 56 De la: Juna 14 Mai 2011 10:55
Are dreptul tutea de a esi din tara cu copilul??? 4 De la: Margarita__Kociug_1 19 Mai 2015 08:44
Setari Cookie-uri