TREBUIE SA FII NEBUN SA TE PUI CU UN POPOR AL CARUI DESERT NATIONAL ESTE ... COLIVA !


"2. Le-a luat psd-istilor banuti seriosi din buget..."
Bugetul pe Ministerul Muncii e f. mare, ca si bugetele M.E si M.C.S.I, deci se vor infrupta nestingheriti. [/quote]
DanielaChiru
Postat pe 5 Februarie 2017 15:30
Ia uitati-va la fetzele celor o suta de mumii psd-iste din fatza Cotrocenilor...

Fiti atenti la ce anume striga si ce au scris pe pancarte (cind n-au fracturat deja limba romana) si aveti imaginea clara aceea ce inseamana ... sustinatori ai penalului Dragnea si a clicii lui de politruci ii_mbecili tradatori de neam si tzara!

Fac pariu ca pseudo-fiintzele alea care 'vor' ... demisia lui Johannis (?!?) au fost scosi din case de madam Firea prin administratorii de asociatii de locatari!
Iara obiectul scoaterii lor e fix aceeasi Lege 416 si, mai ales, amenintzarea ca daca nu ies ... 'reactionarii' aia sosrosisti din fatza Guvernului o sa-i lase fara ajutorul social deee ... 142lei!
garbo101426
Postat pe 5 Februarie 2017 15:45
Daniela, daca un om se bucura pt. 30-50 ei la pensie este exact ce spuneam mai sus despre acesti oameni.
Solutia nu e sa le punem pumnul in gura, in democratia la care visam asa ceva este inadmisibil.
Trebuie sa rezolvam problema lor repede si pe termen lung.

-----------

426, pseudo-fiintele alea au si ele dreptul sa-si spuna cuvintul si sa voteze.
Ca nu ne place ce spun e alta poveste dar au acest drept daca vrem sa traim intr-o democratie adevarata si nu una originala.
Cum arata acei oameni e mai putin important, nu se voteaza in functie de frumusetea fizica si nici nu se tine cont de IQ si numarul de clase.
Ramin la parerea mea, daca demonstratiile nu inceteaza PSD-ul va scoate si el sustinatorii in strada, Mesajul dat de reprezentantii lui este edificator. Deocamdata asteapta dar de lasat nu se vor mai lasa dati la o parte.
Ce va urma? Dumnezeu cu mila.
Tommy_Boy
Postat pe 5 Februarie 2017 16:35
Sper sa se înăbușe orice forma de conflict, altfel, nu stiu ce o să iasă.
Salutări si toate cele bune!
Schmetterling
Postat pe 5 Februarie 2017 17:05
Pai hai sa vedem ce 'doleantze' au votantii aia de le ai tu atit de tare grija de parca n-ar putea sa-si ia apararea singuri:

- "De ce ati venit aici (la Cotroceni)?"

1. - "Pentru marsavia pe care vrea sa o faca (Johannis), vrea sa fie prostii in tara, sa fie razboi."
2. - "Fiti atenta la ce voi striga...''Iohannis penalul, uraste Ardealul... e dezbinator."
3. - "Huo mass-media securista" (probabil Antena3, RTV si B1)
4. - "Jos vinzatorul de copii!" (?!?)
5. - "Tineretul a iesit in strada de frica ca ii da afara corporatiile." (?!?)
6. - "Tinerii care au iesit in strada sunt manipulati." (astia de la Cotroceni desigur nu!)
7. - "Johannis e un papusoi!" (asta e fara-ndoiala moldovean de-al meu)
8. - "Jos Johonnis nazistul tradator de tzara!" (?!?!?!?)
9. - "Suspendati-l pe Johannis ca vrea sa distruga PSD-ul si Romania!"

Si cea mai 'tare' cu putintza:

10. - "Ce parere aveti despre sutele de mii de oameni care au iesit pe strada?
- Sunt manipulati.
- De catre cine?
- De fortele oculte.
- Cum asa?
- Pai o sa vedeti in piata acolo masinile alea albe care fac d-asta, psihotronica... influenta psihotronica. Se influenteaza masele cu unda magnetica de 7W."

?!?!?!?!?!?

La asa ceva oare ce-ar mai fi de spus, Tomitza?
Tie ti se par capabili oamenii de genul asta sa-si exercite RATIONAL prerogative democratice, inclusiv dreptul de vot, in interesul general al unei intregi societatzi?!?
Mie-mi par mai degraba deee ... Balaceanca!
Asta ca sa-ti raspund indirect in legatura cu ... votul cenzitar.
Cu care, evident, nu sint de acord.
Da' parca nici ca mai sus nu-i citusi de putin in regula...
garbo101426
Postat pe 5 Februarie 2017 18:47
Buna seara, tuturor de pe aici...
Poate iese ce trebuie, Schmett, ca daca se sta cu mainile in san, fac numai ilegalitati.
Camil5y8
Postat pe 5 Februarie 2017 19:18
Din nefericire pt. PSD singura iesire onorabila, din rahatul pe care ei singuri l-au facut si continua sa-l rascoleasca prosteste, este...

...DEMISIA IN CORPORE a actualului guvern!

Si inlocuirea lui tot cu unu' al PSD-ului, da' unul autentic, iesit din discutiile si hotaririle REALE ale partidului, nu tot o papushareala a nemernicului de Dragnea!

Nu sint deloc adepta unor anticipate atit de timpurii ce nu cred c-ar schimba fundamental lucrurile desi sigur ar schimba procentele, da' cred sincer, desi nu-mi sint deloc dragi comunisto-securistii astia, ca in PSD exista si oameni competenti, onesti si interesati pe bune de rezolvarea problemelor reale ale tzarii!

Un prim-ministru f. bun, cel putin pt. ca a facut dovada publica a unui mare caracter si a unor calitatzi umane cam greu de gasit la politicienii din ziua de azi, ar putea fi chiar actualul primar PSD al Iasului, Mihai Chirica.
Din cite am vazut a avut si extraordinarul bun simtz de a refuza sa fie alaturi de protestatari in Piatza Unirii din Iasi, nu de teama ... represaliilor partidului, ci pt. ca a apreciat - f. corect in opinia mea - ca nu e cazul ca oamenii politici SA MACULEZE fie si doar cu prezentza lor o manifestatie atit de minunata a democratiei sub forma ei publica!

Cinste lui!...
garbo101426
Postat pe 5 Februarie 2017 20:07
"...DEMISIA IN CORPORE a actualului guvern!"
Da, de un milion de ori, da! Si sa ia cu ei si decrepitii analfabeti si rebuturile care ii sustin, intr-un ridicol fara seaman, in fata Cotroceniului! Poate realizeaza in ultimul moment, ca sunt toxici pt. societate si se arunca in Dambovita. N-o fi political correct dar e absolut necesar.

... In contrapartida, e de apreciat comportamentul onorabil al primarului Chirica.
Camil5y8
Postat pe 5 Februarie 2017 20:14
De acord. Un prim-ministru care nu stie ce face un ministru din cabinetul lui trebuie sa plece.
Au recunoscut ca au gresit, OK, dar la acest nivel asemenea greseli nu pot fi acceptate.
Tommy_Boy
Postat pe 6 Februarie 2017 08:17
De la: garbo101426, la data 2017-02-05 18:47:53Pai hai sa vedem ce 'doleantze' au votantii aia de le ai tu atit de tare grija de parca n-ar putea sa-si ia apararea singuri:

- "De ce ati venit aici (la Cotroceni)?"

1. - "Pentru marsavia pe care vrea sa o faca (Johannis), vrea sa fie prostii in tara, sa fie razboi."
2. - "Fiti atenta la ce voi striga...''Iohannis penalul, uraste Ardealul... e dezbinator."
3. - "Huo mass-media securista" (probabil Antena3, RTV si B1)
4. - "Jos vinzatorul de copii!" (?!?)
5. - "Tineretul a iesit in strada de frica ca ii da afara corporatiile." (?!?)
6. - "Tinerii care au iesit in strada sunt manipulati." (astia de la Cotroceni desigur nu!)
7. - "Johannis e un papusoi!" (asta e fara-ndoiala moldovean de-al meu)
8. - "Jos Johonnis nazistul tradator de tzara!" (?!?!?!?)
9. - "Suspendati-l pe Johannis ca vrea sa distruga PSD-ul si Romania!"

Si cea mai 'tare' cu putintza:

10. - "Ce parere aveti despre sutele de mii de oameni care au iesit pe strada?
- Sunt manipulati.
- De catre cine?
- De fortele oculte.
- Cum asa?
- Pai o sa vedeti in piata acolo masinile alea albe care fac d-asta, psihotronica... influenta psihotronica. Se influenteaza masele cu unda magnetica de 7W."

?!?!?!?!?!?

La asa ceva oare ce-ar mai fi de spus, Tomitza?
Tie ti se par capabili oamenii de genul asta sa-si exercite RATIONAL prerogative democratice, inclusiv dreptul de vot, in interesul general al unei intregi societatzi?!?
Mie-mi par mai degraba deee ... Balaceanca!
Asta ca sa-ti raspund indirect in legatura cu ... votul cenzitar.
Cu care, evident, nu sint de acord.
Da' parca nici ca mai sus nu-i citusi de putin in regula...


Care e problema?
E illegal sa fii mai putin scolit, informat, cultivat?
Oamenii astia muncesc si platesc taxe cot la cot cu ceilalti, au acelasi drept la vot si sa isi exprime parerea.
Daca citeai una din postarile mele tocmai asta intrebam, ce facem cu acesti oameni saraci, mai putin instruiti, usor de manipulat ?
Ii ironizam tot timpul? Crezi ca asa se rezolva problema?
Eu nu cred. Oamenii astia vor fi mereu o mare masa de manevra. Oamenii astia si-au spus cuvintul la vot si asa ne-am captusit cu actuala majoritate parlamentara si cu actualul guvern. La urmatorul vot oamenii astia vor vota iar si ne vom confrunta cu aceleasi probleme.
Deci ce facem cu ei , ii jignim si ironizam in continuare sau .... nu stiu astept o sugestie?
Tommy_Boy
Postat pe 6 Februarie 2017 08:28
Dar ce sa facem noi, cetatenii de rand, cu ei? Si repede si bine...Sa le dam IQ normal, sa ii trimitem cu forta la scoala sau macar se se civilizeze un pic, sa le dam noi conditii de trai?! Ce masuri crezi ca putem lua noi, societatea civila?
Camil5y8
Postat pe 6 Februarie 2017 12:05
Buna, Tomitza!...

Bine-nteles ca nu e ilegal, la fel cum nu e ilegal sa fii ... dd_obitoc sau oo_ligofren!
Problema mare e insa ca e IMORAL sa fii dd_obitoc sau oo_ligofren in mod public, organizat si la modul cum am aratat mai sus!
Nu de alta, da' am si eu in familie rude la tzara care voteaza uneori si in numar variabil ... PSD. Da' te asigur ca sint oameni f. harnici, deloc instariti, au si limite educationale si culturale, da' au si un enorm bun simtz si caracter care ii fac sa-si stie si lungul nasului si locul si rolul in sociatate.
Si atunci cind nu inteleg ceva din ce se intimpla in jurul lor, nu se inchisteaza intr-un fel de retard social agresiv, ci ii intreaba pe cei care ii pot lamuri.
Si nu ma refer aici la primar, la popa sau la seful de post!
Toti au copii si nepoti, in tzara sau afara, iar acestia sint in mod firesc sursa lor de nou, social real si informatie.
Si poti fi sigura ca nici unul dintre urmasii lor nu sint PSD-isti!
Da' n-am auzit ca vreo unu' dintre batrini familiei - de virsta alora de ieri din fatza Presedentiei - sa conteste inteligentza sociala si capacitatea de intelegere a celor mai tineri.

Aseara, pe la ora 22:00, am trait o mica minune umana chiar dupa minunea din Piatza Victoriei:
O matusa de-a mea, femeie de peste 80 de ani, fosta invatzatoare vreme de mai bine de 50 de ani (!!!) intr-o comuna obisnuita din Moldova, m-a sunat cu ochii in lacrimi sa-mi spuna ca se simte atit mindra cum nu s-a simtit in viatza ei decit de inca ... 13 ori.
Adica exact numarul seriilor de copii care i-au trecut prin mina in lunga ei cariera!
M-a sunat sa-mi spuna ca e atit de mindra incit ii simte pe toti ce-i care au aprins luminari (ma rog, n-a inteles ea ca-i vorba de lanternele telefoanelor) si cinta imnul ...'la televizor'!
Si mi-a spus ca se simte atit de mindra chiar dupa ce, cu citeva ore mai devreme, s-a simtit teribil de rusinata cind a vazut si auzit ce 'vor' cei din fatza Cotrocenilor si cam care-i 'calitatea' lor...

..."Daca mai tine asa inca o saptamina, cred ca ma lasa inima, fata tantii..."

Am mai vorbit cu ea inca vreo 10 minute incercind sa-i abat atentia spre alte subiecte, de familie, ca s-o linistesc si sa-i dau incredere.
Da' dupa ce-am inchis telefonul am simtit pur si simplu ca-mi vine sa intru in pamint la gindul ca femeia asta, care si-a inchinat toata viatza ei exclusiv educarii copiilor, acum, la batrinetze, se simte atit de bulversta cind vede atita frustrare, lipsa de educatie si agresivitatea faciala si verbala la oameni cu doar o generatie mai mici ca ea...

Tomitza, matusa asta a mea e o femeie cu o autoritate MORALA atit de mare incit, atunci cind merge pe strada, toti oamenii se opresc din drum sa-i spuna:

..."Saru' mina, doamna invatzatore!"...

Si nu glumesc cind spun toti pt. ca imensa lor majoritate i-au trecut 'prin miini' in copilarie si au transmis acest soi de venerare si generatiilor mai mici, carora ea nu le-a fost invatzatoare.
Iar respectul e atit de mare incit opresc din trafic si cei cu masini ca sa o salute.
Insusi primarul - fost elev de-al ei - iese in fatza primariei sa-i sarute miinile cind ea trece prin centru! Iar primarul este - helas! - psd-ist...
Sa-ti mai spun ca nu numai primarul, seful de post, secretarul primariei, viceprimarul, invatzatorii si profesorii din comuna ii spun saru mina, ba chiar pina si ... cei doi preoti ai comunei?!?

Pe scurt, matusa asta a mea e un fel de mic monument viu deee ...ROMANISM AUTENTIC!

Pacat, mare pacat, aproape o tragedie nationala e chiar faptul ca n-am stiut, n-am vrut sau n-am fost capabili, noi astia mai 'tineri', sa valorificam in plan social invatzaturile, munca si idealurile unor astfel de caractere formidabile!

Alti zeci de ani din viatza noastra si a natiunii irositi inutil...
garbo101426
Postat pe 6 Februarie 2017 12:25
De la: Camil5y8, la data 2017-02-06 12:05:55Dar ce sa facem noi, cetatenii de rand, cu ei? Si repede si bine...Sa le dam IQ normal, sa ii trimitem cu forta la scoala sau macar se se civilizeze un pic, sa le dam noi conditii de trai?! Ce masuri crezi ca putem lua noi, societatea civila?


Salut, Camile...

Tomitza amintea 'retoric' de ... votul cenzitar. Cu care eu personal nu mai am cum sa fiu de acord in sec. XXI.
Da' parca nici tipul asta de democratie de-l traim noi acum (si ma refer la cel global, nu numai la cel din Romania) nu mai e infailibil caci, iata, in conditii perfect legale de democratie, nu?, in State a ajuns la putere un xenofob fascist dement!
Romania chiar nu reprezinta o 'ancora' in planul democratiei universale, da' daca USA derapeaza grav de la statusul democratic actual, multe lucruri o vor lua grav la vale pe planeta asta, fie ca ne place, fie ca nu...

Fara intentia de a discrimina in vreun fel anumite categorii de oameni, cred ca cel putin pt. Romania - daca chiar vrem ca istoria sa-si accelereze ritmul in ceea ce ne priveste - ar fi 2(doua) solutii imediate; solutii ce pot fi supuse unui referendum national pt. a sti daca majoritatea poporului este de acord cu ele sau nu:

1. Votul obligatoriu vreo 5-6-7 legislaturi, macar pina ne mai maturizam si noi cit de cit dpdv politic si social...

2. Exercitarea dreptului de vot doar a celor care au minim 21 de ani si maxim virsta legala de pensionare; care va fi in curind 65 de ani atit la barbati cit si la femei.

Nu incetez sa consider ca este o aberatie incredibila ca in Romania pot vota nestingheriti ... pushcariasii, bolnavii si dizabilitatzii mintal, oameni care pot fi manipulati si chiar amenintzati sa voteze intr-un anumit fel pt. ca primarul e 'tatucul' care le face dosarul pe Legea 416, alcoolicii cronici care vin beti manga pina si in cabina de vot, drogatii sau alte persoane sub iinfluentza cronica a substantzelor psihotrope, oameni care nu stiu absolut deloc carte si care se mai semneaza inca ... cu degetul, etc., etc., etc.

Personal mi se pare absolut inadmisibil ca, de ex., un savant, un inginer cu sumedenie de inventii, un medic chirurg exceptional, un profesor/invatzator asemeni matusii mele sau un IT-st de top - adica oameni care aduc plus-valoare uriasa tzarii -, sa fie 'egalii' unuia din cei mai sus enumerati de mine (ori a cuiva care abia isi mai poate tirii existentza in cirje sau perfuzii la 80-90-100 de ani) atunci cind e vorba de a hotari soarta tzarii pe urmatorii 4-5 ani sau chiar viitorul ei mai indepartat!

Si va spun toate astea total ne-egotic, practic ... auto-'incriminindu-ma' avind in vedere tocmai virsta inspre care ma indrept; si, aparent paradoxal, chiar 'in ciuda' nivelului educational relativ inalt pe care-l am.
Si asta pt. ca de la o virsta e cazul sa intelegem ca trebuie sa primeze bunul simtz si ratiunea de a sti sa faci ... 'pasul inapoi' in fatza nazuintzelor si idealurilor tinerelor generatii. Care in mod cert pot diferi de ale noastre.
Asa e firesc, asa e normal si natural, asa cred ca e si uman!

Peste virsta de pensionare alte ginduri si activitati ar trebui sa ne anime.
Plus ca nici nu mai facem fatza ... cardiologic la stresurile astea!

garbo101426
Postat pe 6 Februarie 2017 13:04
Planul e ca globalizarea si mondializarea asta, pe "alocuri" stupida, sa se duca naibii si aici se vede si alegerea lui Trump -insa comparatia deviatei democratii sub marca Trump, cu cea mimata atat de jalnic si mizerabil de si mai jalnicii prostovani Dragnea si Grindeanu, e de-a dreptul penibila- ,dar lucrul asta nu inseamna deloc, ca e "nevoie", in vreun fel, ca sceleratii autocrati, simpli profitori in concursul imprejurarilor, sa-si faca propria democratie. Lumea e pe o noua frecventa, sunt noi criterii din punct de vedere civic, profesional, etic... oamenii inteligenti, au inteles ca pot desfiinta mafiotii, oricat de venali ar fi acestia, iar cine nu intelege, da OUG, in care sunt absolviti de raspundere soferii BAUTI, in care HOTII sunt exonerati, etc... De asta, psd si electoratul psd ar trebui sa traiasca intr-o enclava a lor, caci logica lumii in care traim, actualmente, nu mai este sa furi ca la 1800, profitand de prostia celor care iscalesc cu degetul...
Camil5y8
Postat pe 6 Februarie 2017 14:39
Penibila, Camil?!?
Pai stai sa vezi ce grozavii or sa urmeze in ... mareatza Hamerica sub dictatura oo_ligofrenului Trump!
Ca asta de-acum e de-abia inceputul...

De asta spuneam ca democratia actuala e teribil de fragila si usor ... deviabila atunci cind vrea ... 'Cupola'!
Chiar si in USA...

Adevarul imuabil este ca trebuie schimbata paradigma actuala...

...CU TOTUL !!!

Pur si simplu sistemul de vot si de reprezentare contemporan nu mai corespunde dezvoltarii societatzii omenesti in sine cit si a celei tehnologice.

P.S. Ce-o fi atit de democratic in USA prin sistemul de vot cu electori?
Adica indirect.
Si prin care optiunea celor ce au votat direct electorii, poate fi schimbata la 180 grade chiar de catre acestia, daca asa vor ei la finalul competitiei prezidentiale!

Asta e esentza 'democratiei' in USA, Tomitza:
Tot un fel de vot ... cenzitar oarecum mai altfel decit il stim noi!
Deci pina si acolo oamenii sint considerati in fapt doar tot o ... masa amorfa de manevra si ... incapabili sa-si aleaga in mod direct presedintele, de ex.
Si asta pt. ca pina si politicienii americani ii cred PROSTI pe cetatzeni proprii!
Adica cam tot asa cum erau la ... 1776 cind acest sistem a fost o evolutie uriasa in domeniu...
garbo101426
Postat pe 6 Februarie 2017 15:07
La nici o luna de guvernare, PSD-ul se poate mindri cu o paleta de realizari unica in istoria Romaniei.
Enumar citeva:

- sa-i faca pe timisoreni sa strige "Bucuresti, Bucuresti, tu sperantza noastra esti!"

- sa-i faca pe bulgari sa fie alaturi de romani

- sa-l faca pe vicepresedintele la nivel national al PSD-ului, Mihai Chirica primarul Iasului, sa-l critice direct si pe fatza in mod public pe propriul presedinte de partid

- sa determine BOR sa fie de partea romanilor (pt. prima data de la Revolutie incoace!) si de partea anticoruptiei, in chiar ziua in care DNA l-a trimis in judecata pe Arhiepiscopul Teodosie!

- sa provoace, probabil, primele proteste din istoria Teleormanului

- sa aduca chiar Russia Today a tzarului Putin sa transmita despre anticoruptie direct din Piatza Victoriei

- sa ii faca pe romani sa cinte "Desteapta-te, romane!" mai des si mai bine chiar decit echipa naționala de fotbal

- sa scoata colegii PSD-isti din teritoriu la protest impotriva propriului guvern

- sa ii faca pe romani si unguri sa cinte impreuna imnul Romaniei, la Targu Mures!

- sa-i faca pe secui sa-si amine cererile privind autonomia

- sa-i faca pe oameni sa ofere flori jandarmilor si pe jandarmi sa ofere bomboane copiiilor

- sa ii faca pe patronii de baruri, restaurante, etc. sa ofere produse gratuit si sa le mai faca si placere lucrul asta

- sa ii faca pe oameni sa-si puna casele la dispozitie pentru cazarea celor veniti in Bucuresti din restul tarii fara sa le fie teama ca ramin cu peretii goi

- sa invatam sa adunam fara a fi obligati de nimeni gunoiul ramas in urma protestelor ai sa nu mai strige nimeni mistocareste ..."gunoierii!"

- sa provoace primul protest din istoria Urziceniului

- sa adune mai multa lume in Cluj-Napoca decit a reusit Armin Van Buuren la concerte sale

- sa deszapezeasca Firea mai repede centrul chiar si fara sa para din 10 in 10 minute pe la tv-uri si sa se bata jandarmii intre ei

- sa il faca pe presedinte - in sfirsit! - sa vorbeasca la turaţie normala si inca din cauza nervilor!

- sa ofere gratuitate pe transportul CFR pentru studentii care vin la Bucuresti sa protesteze impotriva chiar guvernului de le-a dat gratuitate!

- sa adune mai multa lume la Craiova decit Gutza si Salam la un loc

- sa scoata la proteste invalizi, octogenari, copii de tzitza, ciini, pisici

- sa determine Jandarmeria sa aplice programe de informare a populatiei in vederea evitarii incidentelor si provocarilor, in locul ... obisnuitei bulaneli la gramada.

- sa schimbe imaginea romanilor in lume in 6 zile cit nu au reusit toata Romania in ultimii 27 de ani la un loc!

- sa-si puna in cap intreaga lume

- sa-l aduca pe Soros la sapa de lemn, lipsindu-l de ... obiectul muncii in Romania

- sa-l scoata pe Iliescu din formol si pe Ciorbea din hibernare

- sa popularizeze pe larg necesitatea igienei dentare

- sa-i enerveze pe zalauani, stiind faptul ca acestia nu se enervează niciodata!

- sa transforme 'barbari', 'neinformati', 'putori', 'cretini', 'oi','manipulati', 'ragalii' din invective in complimente.

- sa determine Antena 3 sa-si 'moduleze' mizeria de atitudine; cu sigurantza din cauza scaderii ratingului

- sa-l faca pe jegul de Mircea Badea sa isi inchida contul de FeseBuci datorita injuraturilor. Speram ca si emisiunea

- sa-l radicalizese pina si pe ... Razboinicul Luminii, aka Gigi Becali, care a ajuns sa protesteaze chiar impotriva gratierii!

- sa determine multi oameni care nu se implicau in politica si nu stiau nici macar cine este la putere, sa se informeze, sa studieze istoria ultimilor ani, sa deschida ochii

- sa-i scoata in strada pina si pe olteni (68% psd), buzoieni (65% psd) iar pe violatorii din Valeni sa ia ... o 'pauza'

Si cea mai tare:
Sa ne convinga sa gindim civic, sa citim, sa ne implicam social ai politic, sa spunem nu, sa nu ne fie frica si sa ieșim dracului odata din comunismul din capetele noastre!

Si ultima:
Dragnea - Connecting people!

Multumim din inima, PSD!

P.S. Aproape iti vine sa-i votezi din nou, caci pare ca ne vor binele. Trebuie doar sa avem mare grija sa nu-i lasam sa ni-l si ia!
garbo101426
Postat pe 6 Februarie 2017 18:25

Bai, da' ce natziune ... Garbo incredibil de cumintzica, linistita si fara prea mari reflexe umorale atunci cind e vorba de chestiuni de importantza capitala pt. tzara asta!


Vad ca marii ... guralivi veshnic tari in clantza cind e vorba de lucruri fara importantza, fleacuri superficiale sau grobianisme la greu sint in ... meno sau andropauza 'inspiratzionala'!


Probabil se 'regrupeaza' pt. atunci cind vor acumula din nou suficienta munitie ... pletorica pt. tiradele acaracteriale!


Uite-asa iti poti da seama care sint oameni cu adevarat si care sint doar ... mumii 'citoplasmatice'!




Treziti-va!...
Desteptati-va!...
Vocea si atitudinea fiecaruia dintre noi conteaza!...

garbo101426
Postat pe 6 Februarie 2017 20:04
Or fi la proteste...


Camil5y8
Postat pe 6 Februarie 2017 20:48
De la: Camil5y8, la data 2017-02-06 20:48:58Or fi la proteste...







Cu sigurantza protestele de la Cotroceni!...



garbo101426
Postat pe 6 Februarie 2017 20:57

Asa cum am spus deja, am impresia ca Romania e campioana mondiala la ... sloganuri.


Ieri dupa-amiaza am vazut in Piatza Victoriei o pancarta cu un slogan pur si simplu fabulos:

"Dragnea, diseara vine si taica-miu din provincie in piatza. Asa ca ai pus-o!"





garbo101426
Postat pe 6 Februarie 2017 22:22
Camil5y8
Postat pe 6 Februarie 2017 22:36

Acum doua zile era un tatic care-si ducea pe umeri fiica de vreo 5 ani care avea in minutze o pancarta pe care scria:

"Dragnea, eu sunt generatia de miine! Si nu am rabdarea parintzilor mei sa astept sa plecati de buna voie atunci cind o sa vreti voi!"


FAAA - BUUUUU - LOSSSSSSS !!!

garbo101426
Postat pe 7 Februarie 2017 00:22
Camil5y8
Postat pe 7 Februarie 2017 00:44
Noi i-am ales nu ne-am invatat minte,de 27 de ani,ne meritam soarta
garbo_461777
Postat pe 7 Februarie 2017 02:25
Toata buba este Dragnea,si Tariceanu,ei au fost autorii din 2012 si tot ei l-au daramat pe Ponta,deci ei ar trebuii sa plece
Nu prim-ministru daca este lasaat in pace ar face treaba
garbo_461777
Postat pe 7 Februarie 2017 02:30
Ai dreptate
garbo_461777
Postat pe 7 Februarie 2017 02:46
De la: garbo_461777, la data 2017-02-07 02:46:51 Ai dreptate



Iti dai dreptate ... singura???


Suferi cumva de ... dedublare a personalitatii?!?...

garbo101426
Postat pe 7 Februarie 2017 11:55
Look who's talking !
garbo_406968
Postat pe 7 Februarie 2017 12:07
garbo_407050
Postat pe 7 Februarie 2017 12:08
ai dreptate!
garbo_460561
Postat pe 7 Februarie 2017 12:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fiinte care nu stiu cand trebuie sa se dea la o parte si sa accepte ca au pierdut! 66 De la: garbo207378 31 Octombrie 2011 08:46
Mai credeti in superstitii?? 71 De la: garbo_19362 23 Ianuarie 2014 21:08
Unde, cum si cu cine??? 33 De la: anisoaraf 25 Decembrie 2010 19:49
ce ziare sau reviste mai cititi? 50 De la: garbo_19362 22 Noiembrie 2013 19:11
premium naseem medical centre | medical clinic in doha | Qatar 1 De la: garbo_500066 24 Iunie 2019 09:59
Setari Cookie-uri