ghid pentru o viaţă împlinită
Info
x
info

Info
x
info

Eu as vrea

Voteaza
*****Scor: 5 din 0 voturi

Un telefon . Pentru ca am o tableta care mi-sa stricat si nu mai am pe ce sa umblu eu am fost cuminte Sper sa imi aduca !!
  citeaza   raspunde

Cine ?
  citeaza   raspunde

Cum cine? Mos Nicolae sau Mos Craciun.
  citeaza   raspunde

o sa iti aduca!
mai ales ca vrei, si daca vrei, atunci ii musai!
  citeaza   raspunde

Aaaa...!!! Mosul ? Pai de ce nu specifica fata / sau baiatul ? Eu credeam ca mama, tata, sau iepurasul de Paste...
  citeaza   raspunde

Acum depinde cine intra in pielea Mosului si cit de darnic e. Pe urma Mos Nicolae poate sa-i aduca o nuielusa daca nu a fost cuminte.
  citeaza   raspunde

Ea zice ca a fost cuminte....Asa o fi ? Eu una, i doresc sa-si primeasca cadoul mult visat.
  citeaza   raspunde

Si eu. In definitiv e perioada din an cind unele dorinte chiar se indeplinesc iar dorinta ei nu e exagerata.
Acum depinde si de ce telefon isi doreste ca s-ar putea sa devina exagerata.
  citeaza   raspunde

No si tu acuma...Cu siguranta unul din ala destept care sa-i zica si in ce directie e baia in caz ca a uitat.
  citeaza   raspunde

Corect si pe urma daca tot iti doresti si ceri ceva macar sa ceri ceva ca lumea.
  citeaza   raspunde

"I-am scris lui Mos Crăciun ce cadouri mi-as dori.Mi-a dat block!"
Sper sa nu fie asa. Sa te aude Mosul si sa iti primesti cadoul dorit!!!
  citeaza   raspunde

Topicului i zice " Eu as vrea" , asa ca daca punem si alte dorinte inafara de cele adresate lui Mos Craciun si alti babaciosi, se pune...nu ? Eu as vrea sa se opreasca ploaia...na.
  citeaza   raspunde

Eeee Rotty, pt asta trebue sa faci cerere la Seful cel Mare, asta nu intra in atributiile Mosilor oricit ar fi ei de buni si darnici.
  citeaza   raspunde

''nu mai am pe ce sa umblu''

Eu umblu pe jos.
  citeaza   raspunde

O masina numai a mea, cizmulite noi, si pe cei dragi langa mine. Nu in ordinea aceasta, dar m-am grabit sa zic, poate e promotie.
  citeaza   raspunde

E promotie sigur ca doar e luna cadourilor si am citit undeva ca daca iti doresti muuuuult de tot un lucru il si obtii.

Eu mi-as dori mai mult timp liber ca sa-l petrec cu familia si o vopsea pe pereti care sa se curete automat dupa ce aia mica isi expune creatiile si bineinteles ca toti cei dragi, familie si prieteni, sa fie ok.
  citeaza   raspunde

De la: Tommy_Boy, la data 2016-12-02 13:28:29Eeee Rotty, pt asta trebue sa faci cerere la Seful cel Mare, asta nu intra in atributiile Mosilor oricit ar fi ei de buni si darnici.

Seful mi-a auzit dorinta, ca s-a facut vreme buna pana la urma si nici prea frig nu a fost.
  citeaza   raspunde

Sa vina primavara, cu alaiul ei de pomi infloriti...

Sau macar sa se mai incalzeasca putin.
  citeaza   raspunde

vine imediat peste vreo doua luni
  citeaza   raspunde

Numa` ???
  citeaza   raspunde

calendaristic 6 saptamani...
astronomic... cam vreo 9 saptamani.
primavara in suflete... asta depinde de fiecare in parte!
  citeaza   raspunde

Raspunde Varianta pentru tiparire   
Mergi la: