Sotul meu ma inseala...eu mai am putin si nasc :(

De la: garbo101426, la data 2016-08-24 16:14:57

Citeodata totusi e mult mai ... educativ si chiar relaxant si inaltzator cu logica formala, din cite observ!



Nu crezi?...



Asa-i.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 24 August 2016 16:42
Dar fara jigniri nu se poate sau altfel nu suntem romani? Chiar nu am obosit sa ne tot adresam vorbe urate? In ciuda faptului ca le cunoastem cu totii, si ca nu aduc vreun beneficiu nimanui, totusi continuam sa le repetam la nesfarsit precum morile stricate. Parca scopul este sa-ti expui parerile si in masura in care poti, sa-i ajuti pe ceilalti dar vad ca toate forumurile se transforma in ...mahalaua online. Femeia asta care a deschis topicul a dorit sa capete niste sfaturi si a capatat...o ploaie de critici si jigniri in care ne-am balacit cu totii. Ca suntem diferiti si gandim diferit, nu pare a fi un motiv plauzibil pentru faptul ca ne jignim. E foarte bine ca exista diversitate, altfel ne-am plictisi (desigur, atata timp cat exista limita bunului simt). Oare n-ar fi inteligent ca fiecare sa-si exprime ideile si argumentele intr-un mod manierat si civilizat, ca astfel sa fie receptionat mesajul transmis si nu injuriile? In felul asta poate chiar ne-ar fi de folos. Unii de pe aici par dotati intelectual, pacat de exprimari.
garbo_434485
Postat pe 24 August 2016 16:59
A-ti alege sotul gresit, numesti tu diferenta de gandire? Sau a sustine pana in panzele albe bunastarea si fericirea familiei, chiar si in cazul in care nu sunt indeplinite conditiile care constituie o familie? Ca sa nu mai spun, ca astia de vor sfaturi pe forumuri, habar n-au ce-i cu ei. Sa te adresezi necunoscutilor, chestionand chiar lucruri grave, cand poti intreba o prietena, pe cineva din familie, etc, ridica semne de intrebare ... Sa lasam dracului cliseele cu diversitatea, care-i buna in ceea ce priveste formarea profesionala. gusturile in moda, opinii politice, diversificarea alimentatiei la copii. Cand intrebi ce faci cu sotul infidel pe forum (si macar in topicul asta, doamna stie cam incotro s-o ia), daca esti gravida, daca esti la menopauza, daca sa flirtezi cu colegul de serviciu, ca vrei la vrajitoare, ca ti-a aparut o buba, te cam iau dracii, sa vezi atata prostie.
Si vezi, de asta nu-i buna diversitatea sub aspectul valorilor in viata, ca prostii o iau ad literam. Si dupa ce se dau cu capul de toti peretii, intreaba pe forum, ce sa faca, parc-am fi servicii publice, unde trebuie sa fim draguti si culanti, nu-i asa?
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 24 August 2016 17:51
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-08-24 17:51:02A-ti alege sotul gresit, numesti tu diferenta de gandire? Sau a sustine pana in panzele albe bunastarea si fericirea familiei, chiar si in cazul in care nu sunt indeplinite conditiile care constituie o familie? Ca sa nu mai spun, ca astia de vor sfaturi pe forumuri, habar n-au ce-i cu ei. Sa te adresezi necunoscutilor, chestionand chiar lucruri grave, cand poti intreba o prietena, pe cineva din familie, etc, ridica semne de intrebare ... Sa lasam dracului cliseele cu diversitatea, care-i buna in ceea ce priveste formarea profesionala. gusturile in moda, opinii politice, diversificarea alimentatiei la copii. Cand intrebi ce faci cu sotul infidel pe forum (si macar in topicul asta, doamna stie cam incotro s-o ia), daca esti gravida, daca esti la menopauza, daca sa flirtezi cu colegul de serviciu, ca vrei la vrajitoare, ca ti-a aparut o buba, te cam iau dracii, sa vezi atata prostie.
Si vezi, de asta nu-i buna diversitatea sub aspectul valorilor in viata, ca prostii o iau ad literam. Si dupa ce se dau cu capul de toti peretii, intreaba pe forum, ce sa faca, parc-am fi servicii publice, unde trebuie sa fim draguti si culanti, nu-i asa?


Aici chiar ai rezon!


Aceeasi 'pitici' cu topice de ... dr.Phil sau doar de retarzi de dimineatza pina seara!


Si n-ai voie sa le-o zici de la obraz sau sa-i sictiresti pe aia mai ograznici, timpitzi da' tupeisti ori grobieni sau de-a dreptul nemernici, ca fetele de la ... Pensionul Sf. Cuv. Parascheva te si taxeaza drept ... necrestin sau ... prigonitor de suflete pierdute!


De parca civilizatie, educatzie si bun simtz nu inseamna in primul rind sa nu iesi in tirg sau pe net si sa-ti ... exportzi la modul show-off propria prostie sau doar inadecvarea ori sicktirul!


No offence, @435485!...
Observatiile pot fi corecte, da' contextul poate fi atit de inselator...
garbo101426
Postat pe 24 August 2016 18:44
Am citit f atent tot ce ai scris. Parerea mea.....ai doua variante.....
1. Ramai in aceasta relatie si te obisnuiesti cu ideea ca mereu vei trai asa, adica in trei....barbatii de genul asta nu se schimba niciodata. Daca ramai in ideea ca el se va schimba crede-ma te pacalesti si te minti singura.
2. Iti iei copiii si pleci pur si simplu. Sunt f sigura ca iti vei gasi pe cineva care sa te pretuiasca la adevarata valoare.
Alegerea este a ta. Vreau doar sa iti spun o poveste. Si anume ....povestea bunicii mele din partea mamei. Eu am trait cu bunicii in casa si am vazut tot si am simtit tot. Bunicul ofiter de cariera a inselat-o pe bunica toata viata. Si inainte de casatorie si dupa. Nu s-a schimbat nici macar la batranete cand eu cu mama l-am vazut pe strada la brat cu o doamna cu vreo 20 ani mai tanara decat el. Plecam cu bunicul la mare cand eram mica si 6 ani la rand ne-am intalnit cu aceeasi doamna care venea cu fetitza ei care era de varsta mea. Bunicul avea atunci in jur de 60 doamna in jur de 30.
Ce m-a marcat pe mine a fost o discutie pe care am avut-o cu bunica cu vreun an inainte sa moara eu avand atunci in jur de 22 ani. Tin minte cuvintele ei......'maica, nu astepta sa se schimbe. Nu se va schimba. Nu astepta sa ajungi la varsta mea sa te uiti inapoi si sa simti ca efectiv ti se rupe sufletul in doua asa cum simt eu acum. Nu da tineretea si frumusetea ta unui barbat mincinos si curvar. Nu iti bate joc de tine. Acum cand ma uit in urma regret enorm ca nu l-am parasit. As fi preferat sa fiu singura toata viata mea decat sa stau cu un asemenea om in casa."
Si acum draga mea fa un exercitiu de imaginatie si le indemn pe toate femeile care au asemenea soti sa il faca......imagineaza-te batrana, pe patul de moarte si uitandu-te in urma.....Si vei vedea viata traita alaturi de un asemenea personaj....intreaba-te....MERITA???? MERITA sa traiesti asa??? Daca si in acel moment te gandesti sa stai cu el din punctul meu de vedere esti o eroina.....Dar daca simti ca ti se goleste sufletul si vei avea lacrimi in ochi cum a avut bunica mea, lacrimi care mie mi-au marcat viata, intoarce-te pe calcaie si cara-te urgent si du-te si traieste-ti viata bine si frumos fara suferinta si fara lacrimi. Gandeste-te ca si copiii tai la un moment dat vor vedea suferinta si durere in ochii tai.....chiar iti doresti asa ceva????
jojodiana
Postat pe 24 August 2016 21:06
A-ti alege un sot nepotrivit este o greseala care te costa, dupa cum se vede. Nu este singura care a gresit sau care greseste dar nu mi se pare firesc sa fie huiduita, avand in vedere ca toti gresim. Faptul ca greselile unora sunt mai putin penibile decat ale altora sau ca unii persista in greseala este altceva, dar asta tot nu ne da dreptul sa le aducem injurii. Iar daca eu din intamplare iti impartasesc parerea in ceea ce priveste bunastarea si fericirea familiei, asta nu inseamna ca o sa-l jignesc pe garbo_5596, cel "comunist nenorocit si batut in cap" si nici pe danna19 "probabil urata si terminata in relatia ei". Draguti si culanti suntem pentru ca asta dovedeste ca ne respectam in primul rand pe noi insine iar daca vrem sa schimbam ceva in bine (ca banuiesc ca asta era intentia ta), ar fi cazul sa fim noi un exemplu. Din momentul in care am intrat pe forum, ne-am asumat riscul de a fi pusi si in fata unor intrebari prostesti si a unor raspunsuri pe masura, ca nu toata lumea zace pe un morman de inteligenta. Asta ca sa nu amintesc de faptul ca unele intrebari sunt puse cu buna stiinta ca sa atate gloata. In orice caz, daca ei pun intrebari prostesti iar ceilalti sar cu jigniri, sub pretextul ca ii apuca dracii, unde este diferenta?


@101426 ce are sula cu prefectura? Eu vorbesc de limbaj inadecvat in cadrul unui forum public si tu-mi vorbesti de aspecte religioase. Confunzi diplomatia cu habotnicia. Poti sa aduci ofense tuturor celor pe care-i consideri sub nivelul tau dar, repet intrebarea, care este diferenta atunci intre tine si ei?
garbo_434485
Postat pe 24 August 2016 22:06
Iar observatiile sunt corecte, atata timp cat peste tot in tara asta vad si aud numai reactii de toata jena in ceea ce priveste toate contextele. Nu stiu daca exista vreunul in care sa nu se jigneasca, sa nu se bage, sa nu se scoata si lista poate continua la nesfarsit.
garbo_434485
Postat pe 24 August 2016 22:39
"@101426 ce are sula cu prefectura? Eu vorbesc de limbaj inadecvat in cadrul unui forum public si tu-mi vorbesti de aspecte religioase. Confunzi diplomatia cu habotnicia. Poti sa aduci ofense tuturor celor pe care-i consideri sub nivelul tau dar, repet intrebarea, care este diferenta atunci intre tine si ei?"

Nu se confunda "diplomatia cu habotnicia", e vorba doar de o reprezentare mai "stilizata" in postarea cu pricina.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 24 August 2016 23:30
o reprezentare mai "stilizata" = o mistocareala cu iz religios careia nu i-am vazut sensul in contextul dat. Scopul a fost sa evidentiez nepotrivirea ironiei.
garbo_434485
Postat pe 25 August 2016 01:16
Vai Bilane Ti-ai mai gasit prieteni aici pe nivelul tau intelectual ! Super! Fascinante si de bun simt comentariile voastre! Daca toti sunt asa tinerei ca tine....vai vai, cate va mai asteapta ! As vrea sa va aud ce si cum veti vorbi peste 10, peste 20, 30 de ani! E fantastic cum fiecare generatie crede ca ea a dat culoare cerului, ca ea e mult ca inteligenta peste cei de dinaintea ei....ca ea are prin nastere un nivel superior de intelepciune si de cunoastere .... Va doresc succes in viata! Mi-e mila oricum de parintii vostri! Condoleante pentru educatia pe care v-au dat-o!
garbo_5596
Postat pe 25 August 2016 09:34
http://www.succesdublu.ro/iar-ai-dat-o-in-bara/
garbo_5596
Postat pe 25 August 2016 09:38
De la: garbo_5596, la data 2016-08-25 09:34:23Vai Bilane Ti-ai mai gasit prieteni aici pe nivelul tau intelectual ! Super! Fascinante si de bun simt comentariile voastre! Daca toti sunt asa tinerei ca tine....vai vai, cate va mai asteapta ! As vrea sa va aud ce si cum veti vorbi peste 10, peste 20, 30 de ani! E fantastic cum fiecare generatie crede ca ea a dat culoare cerului, ca ea e mult ca inteligenta peste cei de dinaintea ei....ca ea are prin nastere un nivel superior de intelepciune si de cunoastere .... Va doresc succes in viata! Mi-e mila oricum de parintii vostri! Condoleante pentru educatia pe care v-au dat-o!


Neica, eu chiar nu am pretentia ca "am dat culoare cerului" ... ce am postat sunt lucruri corecte, cu masura. D-ta esti arogant(cu indugenta), si nu ai capacitatea sa renunti intr-o situatie de viata, cand nu-ti sta in putere sa mai faci ceva.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 25 August 2016 10:22
De la: garbo_434485, la data 2016-08-25 01:16:12o reprezentare mai "stilizata" = o mistocareala cu iz religios careia nu i-am vazut sensul in contextul dat. Scopul a fost sa evidentiez nepotrivirea ironiei.



Prostia nu salveaza ci - helas! - chiar ... ingroapa Romania!
Si cit se poate de 'evidentziativ'...


Ca carele daca nu ne bagam singuri in seama, atunci care ar mai fi rostul existentzei noastre daca tot nu intzelegem nimic?!?


P.S. Faptura mizericordioasa, mishtocareala e apanajul vostru, al astora de nu reusiti sa ajungeti niciodata de la periferia superficialitatzii pina in centrul tangibil al analizei.


Si din fericire ironia, ca act verbal inteligent, va ramine refugiul ludic al tristetii ... organicului subtzire!


Iar din cite stiu eu, tu ai deja unde locui, nuuu?!?


garbo101426
Postat pe 25 August 2016 10:24
Si inca ceva, garbo_5596: am f. mare respect pt. educatia AUTENTICA, sub aspectul moralitatii, respectului, etc. Nu pot sa-mi reprim dezgustul pt. usuratatea si ducerea in derizoriu a oricarui aspect al vietii, specifice generatiilor tinere si f. tinere, care la randul lor, au fost educate de parinti si bunici traitori in timpuri in care, asa cum spui, exista bun-simt, respect si inteligenta, calitati care totusi s-au transmutat la cei tineri, asa cum putem constata. Si-atunci ma intreb cat de indreptatiti suntem sa consideram ca suntem beneficiarii nedemni ai educatiei oferite ...
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 25 August 2016 11:07
De la: garbo101426, la data 2016-08-25 10:24:56
De la: garbo_434485, la data 2016-08-25 01:16:12o reprezentare mai "stilizata" = o mistocareala cu iz religios careia nu i-am vazut sensul in contextul dat. Scopul a fost sa evidentiez nepotrivirea ironiei.



Prostia nu salveaza ci - helas! - chiar ... ingroapa Romania!
Si cit se poate de 'evidentziativ'...


Ca carele daca nu ne bagam singuri in seama, atunci care ar mai fi rostul existentzei noastre daca tot nu intzelegem nimic?!?


P.S. Faptura mizericordioasa, mishtocareala e apanajul vostru, al astora de nu reusiti sa ajungeti niciodata de la periferia superficialitatzii pina in centrul tangibil al analizei.


Si din fericire ironia, ca act verbal inteligent, va ramine refugiul ludic al tristetii ... organicului subtzire!


Iar din cite stiu eu, tu ai deja unde locui, nuuu?!?





Ca carele ar mai fi rostul nostru daca nu ne-am etala proasta educatie si proasta calitate pe toate topicurile posibile de pe garbo, ca carele ar mai fi sensul existentei noastre daca nu acela de a ajunge la periferia filozofelii propriilor aberatii avand ca destinatie finala centrul tangibil al penibilului. Nu (te) simti ca ar fi cam cazul sa renunti definitiv la invalmaseala de cuvinte imprastiate haotic sub impresia unui mare talent filozoficesc, care in fapt valoreaza cat o "discutie" cu betivu' din capul mesei de la crasma din Baicoi si sa te reprofilezi doar pe emoticoane....este suficient. Si cat de evidentziativ te-a ingropat cea pe care o elogiezi in fiecare mesaj. Mai canta si pe la alte mese ca aici ti-ai aratat talentele si am fugit toti.
garbo_434485
Postat pe 25 August 2016 12:52


Oare cit de ... profunda si abisala poate fi prostia infatuata dublata de nemernicie?!?...


Oare cit de jos pe scara filogenetica poate fi o euglena bok-o-trofa pe care - 'intelectualiceste', desigur! - ooo ... f*te atit de mult grija de emoticoanele userilor?!?


In 'Septuaginta' (traducerea 'Pentateuh'-ului din vremea lui Ptolemeu al II-lea a Cartzilor lui Moise) cei 70/72 de batrini intzeleptzi evrei spun - cu sigurantza ca la o ... bere si-o 'cinzeaca' la o crishma asemanatoare celor din Baicoi! -, urmatoarele:

..."Sa-l plingi pe cel mort, caci ii lipseste lumina.
Sa-l plingi si pe cel prost, fiindca ii lipseste mintea.
Pe cel mort sa-l plingi cu duiosie, caci a gasit odihna, dar viatza celui natarau e mai rea chiar decit moartea.
Dupa un mort esti in intristare sapte zile, dar cu un prost sau cu un nemernic esti in intristare in toate zilele vietzii lor.”


Nu cred ca ar mai fi ceva de adaugat...
garbo101426
Postat pe 25 August 2016 13:23
De la: garbo_434485, la data 2016-08-25 12:52:39
De la: garbo101426, la data 2016-08-25 10:24:56
De la: garbo_434485, la data 2016-08-25 01:16:12o reprezentare mai "stilizata" = o mistocareala cu iz religios careia nu i-am vazut sensul in contextul dat. Scopul a fost sa evidentiez nepotrivirea ironiei.



Prostia nu salveaza ci - helas! - chiar ... ingroapa Romania!
Si cit se poate de 'evidentziativ'...


Ca carele daca nu ne bagam singuri in seama, atunci care ar mai fi rostul existentzei noastre daca tot nu intzelegem nimic?!?


P.S. Faptura mizericordioasa, mishtocareala e apanajul vostru, al astora de nu reusiti sa ajungeti niciodata de la periferia superficialitatzii pina in centrul tangibil al analizei.


Si din fericire ironia, ca act verbal inteligent, va ramine refugiul ludic al tristetii ... organicului subtzire!


Iar din cite stiu eu, tu ai deja unde locui, nuuu?!?





Ca carele ar mai fi rostul nostru daca nu ne-am etala proasta educatie si proasta calitate pe toate topicurile posibile de pe garbo, ca carele ar mai fi sensul existentei noastre daca nu acela de a ajunge la periferia filozofelii propriilor aberatii avand ca destinatie finala centrul tangibil al penibilului. Nu (te) simti ca ar fi cam cazul sa renunti definitiv la invalmaseala de cuvinte imprastiate haotic sub impresia unui mare talent filozoficesc, care in fapt valoreaza cat o "discutie" cu betivu' din capul mesei de la crasma din Baicoi si sa te reprofilezi doar pe emoticoane....este suficient. Si cat de evidentziativ te-a ingropat cea pe care o elogiezi in fiecare mesaj. Mai canta si pe la alte mese ca aici ti-ai aratat talentele si am fugit toti.


Mai ai si altceva in afara de cacofonii? Ca cam ai inceput sa-ti dai masura caracterului ... Si cred ca cam ar fi timpul sa iei distanta de sugestiile penibile pe care le dai, asta daca te si ocupi cu ceva.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 25 August 2016 13:33
Au unii subdezvoltatzi acetilcolinic sau glial un talent absolut ...'fabulos', fie de a nu intelege, fie de a se preface ca nu inteleg, fie de a intelege gresit, fie de a intelege doar ce vor ei, fie de a intelege...

...exact invers decit ar trebui!


Iar pentru un dobitoc patent este cu sigurantza chiar imposibil sa 'discrimineze' fie si macar intre habotnicie si ... pretextul pt. subtext!



Da-mi racesc oricum gura de pomana daca trebuie sa fac tot timpul retroversiuni din ... romana in romana fiecarui cititor ... de contoare sau de vagoane!
garbo101426
Postat pe 25 August 2016 13:36
...Ce poti sa le spui tuturor lobotomizatzilor astora OFF-TOPIC - aparutzi pe-aici doar ca sa dea 'prostilor' peste nas cu ... enciclopedismul si cosmopolitismul propriului site - si care-si imagineaza ca 'succesurile' ... post-ratare se obtin garantat fix in 6(sase) pasi de-ale 'maestrilor' ... Giga sau Bula de pe un blog de risu' curcilor?!?
Si unde cei citiva rataciti useri - fara orizont si, mai ales, fara respect de sine de vreme ce pun botu' la idiotzeniile 'maestrului' -, fac mai degraba dovada ca statul roman investeste totusi prea putzin in...

...sanatatea mintala a propriilor cetatzeni!

...Cum poti sa ai fie si cea mai mica conexiune intelectuala cu retarzi dintr-astia care garanteaza personal (printr-un fel de ... MLM personal izvorit din mintea unuia prea plin de bani si avere) ca fiecare muritor de rind sarac lipit pamintului va avea in mod 100% sigur ... o casa si o masina in fix 5 ani?!?
De zile, fireste.
Ca daca adaugam si noptzile se fac, dintr-un foc, taman 10 ani...

...Cum poti sa convingi euglenele astea bok-o-trofe de rit nou - care habar n-au care-s bazele stiintzifice fundamentale reale ale psihologiei sau cu se maninca neuro-stiintzele -, ca 'jobul' kretinoid cu care cica se ocupa ele in viatza reala sau doar pe net, e doar o nemernica incercare de malversare (constienta sau nu) a din pacate mult prea multor concetatzeni de-ai nostri?!?
Oameni sarmani, bonavi sau doar depasiti si debusolatzi de serioasele probleme psihologice datorate greutatzilor vietzii prin care trec ori doar a unui prea exagerat si labil ... constient de sine?...

In conditiile astea ar mai avea vreun rost sa-l trimit pe ipochimenul ingimfat la culme sa citeasca lucrarea auto-motivatzionala si de dezvoltare personala cu adevarat cea mai importanta a ultimilor 20 de ani, adica "Oamenii sunt idioti - Iar eu pot demonstra asta!", a lui Larry Windget ?!?
Nu de alta, da' dupa ce-o sa citeasca daca n-o sa se sinucida, atunci sigur n-o sa mai fie in stare sa se mai uite in oglinda tot restul vietzii lui!
Inutile, sterile, puerile si futile...

'Maaaaare' lucru ... pozitivismul, dezvoltarea perso ... nulitatzii si tot talmes-balmesul asta pseudo-psihologic de motivatzionalitatzi kretinoide!
Si cind ma gindesc ca ooligofreni din astia - brusc post-decembrist interesatzi de ... razboiul lumii din creierii sau corazonul lor ori al altora -, sint simultan fix aceleasi fiintze vadit decortexate pe care-i apuca 'mila' de educatzia si de ... mamele(?!?) celorlatzi ce nu sint aidoma lor...

Mare educatie, mare mizericordie si mare caracter la ... zerourile astea 'abisale'!

Oare cit de dobitoc sa fii oare sa duci neobrazarea, nemernicia si mishtocareala (abia asta e, mai @434485, da' acu' nu te mai formalizezi, nu-i asa?) dincolo de limitele bunului simtz?
Mai ales ca e mai mult ca sigur ca idiotul sferto-doct si self-suficient are propria educatie mai jos chiar decit ... piciorul broastei, comparativ cu unii de pe-aici?
Cu mine nici macar nu 'indraznesc' sa-l compar ca sa nu maaa ... auto-ofensez!

Da' bizonul daca nu se baga ca bivolul in lucerna, parca nu e bou destul...

Constat ca s-au inmultzit uluitor de aberant in ultimii ani toti alde psihopatzii astia - ma rog, ei isi zic psihologi desi nici macar ... pisico-logi nu sint ei! -, mai ceva decit ciupercile dupa ploaie, decit 'vindecatorii' bio-energeticieni, guru 'tibetani' deee ... Sos. Panduri, Str. Toma Cozma sau Sindicatelor si chiar mai mult decit ... Vanesele si Penelopele magiei albe contemporane!
Iar 'felcerii' astia schizoizi cu cas la gura (era sa spun altceva, da' m-am abtzinut la timp) isi imagineaza iimbecil ca pe net ai libertatea de a te adresa celorlaltor bipezi asa cum o fac ei de obicei cu homunculii descreieratzi de virsta lor, de la lei din mahalaua lor intelectuala!

Piticutz retardel, cinta pe alt site sau restrictioneaza-te in mod voluntar pe propria fitzuica, ca putzi atit de tare a prost infatuat de la o posta, incit trebuie sa dau cu odicolon pina si la mine in sufragerie!
Vreau sa spun prost educat, prost informat, prost intentionat da' si prost ... simplex, desigur.
Sau macar sa stropesc cu niste ... aghiazma, sa aprind niste luminarele parfumate si chiar sa dau cu ... tamiie.
Cit sa se simta confortabil pina si mirobolanta faptura cu ... 'iz'-uri!

In final, cit ca sa-mi pastrez rect-itudinea necesara unei discutzii cu un asemenea monument de iimbecilitate neprofesionist mascata:

...Bai prostane, cind o sa ajunga un pigmeu ca tine sa fie macar si de nivelul ... risului pina si al ultimului si cel mai slab pregatit emul de-al meu, te asigur (a propos de educatie primara si/sau profesionala) ca unu' de-alde tine o sa ajunga la acelasi nivel cu al unora chiar de pe-aici abia cind aia din ... Qo'noS or sa devina centrul galactic al bunavointzei, empatiei, bunului simtz, caracterului si ... milosteniei absolute universale!

Parol!

P.S.:
Paradoxul uluitor si aberant al lumii contemporane e dat de faptul ca adevarata tragedie a Umanitatzii e reprezentata nu de nivelul din ce in ce mai scazut de inteligentza globala, ci de realitatea ca tot mai multi bipezi au inceput sa 'invetze' sa traiasca din ce in ce mai bine chiar din...

...PROSTIA tuturor celorlaltzi!
Si nu din propria inteligentza!!!

Gata, ma duc sa iau un ... emetiral.
Desi nici cu doua n-o sa-mi treaca greatza de la umorile astora...



garbo101426
Postat pe 25 August 2016 13:55
De la: garbo101426, la data 2016-08-25 13:55:14...Ce poti sa le spui tuturor lobotomizatzilor astora OFF-TOPIC - aparutzi pe-aici doar ca sa dea 'prostilor' peste nas cu ... enciclopedismul si cosmopolitismul propriului site - si care-si imagineaza ca 'succesurile' ... post-ratare se obtin garantat fix in 6(sase) pasi de-ale 'maestrilor' ... Giga sau Bula de pe un blog de risu' curcilor?!?
Si unde cei citiva rataciti useri - fara orizont si, mai ales, fara respect de sine de vreme ce pun botu' la idiotzeniile 'maestrului' -, fac mai degraba dovada ca statul roman investeste totusi prea putzin in...

...sanatatea mintala a propriilor cetatzeni!

...Cum poti sa ai fie si cea mai mica conexiune intelectuala cu retarzi dintr-astia care garanteaza personal (printr-un fel de ... MLM personal izvorit din mintea unuia prea plin de bani si avere) ca fiecare muritor de rind sarac lipit pamintului va avea in mod 100% sigur ... o casa si o masina in fix 5 ani?!?
De zile, fireste.
Ca daca adaugam si noptzile se fac, dintr-un foc, taman 10 ani...

...Cum poti sa convingi euglenele astea bok-o-trofe de rit nou - care habar n-au care-s bazele stiintzifice fundamentale reale ale psihologiei sau cu se maninca neuro-stiintzele -, ca 'jobul' kretinoid cu care cica se ocupa ele in viatza reala sau doar pe net, e doar o nemernica incercare de malversare (constienta sau nu) a din pacate mult prea multor concetatzeni de-ai nostri?!?
Oameni sarmani, bonavi sau doar depasiti si debusolatzi de serioasele probleme psihologice datorate greutatzilor vietzii prin care trec ori doar a unui prea exagerat si labil ... constient de sine?...

In conditiile astea ar mai avea vreun rost sa-l trimit pe ipochimenul ingimfat la culme sa citeasca lucrarea auto-motivatzionala si de dezvoltare personala cu adevarat cea mai importanta a ultimilor 20 de ani, adica "Oamenii sunt idioti - Iar eu pot demonstra asta!", a lui Larry Windget ?!?
Nu de alta, da' dupa ce-o sa citeasca daca n-o sa se sinucida, atunci sigur n-o sa mai fie in stare sa se mai uite in oglinda tot restul vietzii lui!
Inutile, sterile, puerile si futile...

'Maaaaare' lucru ... pozitivismul, dezvoltarea perso ... nulitatzii si tot talmes-balmesul asta pseudo-psihologic de motivatzionalitatzi kretinoide!
Si cind ma gindesc ca ooligofreni din astia - brusc post-decembrist interesatzi de ... razboiul lumii din creierii sau corazonul lor ori al altora -, sint simultan fix aceleasi fiintze vadit decortexate pe care-i apuca 'mila' de educatzia si de ... mamele(?!?) celorlatzi ce nu sint aidoma lor...

Mare educatie, mare mizericordie si mare caracter la ... zerourile astea 'abisale'!

Oare cit de dobitoc sa fii oare sa duci neobrazarea, nemernicia si mishtocareala (abia asta e, mai @434485, da' acu' nu te mai formalizezi, nu-i asa?) dincolo de limitele bunului simtz?
Mai ales ca e mai mult ca sigur ca idiotul sferto-doct si self-suficient are propria educatie mai jos chiar decit ... piciorul broastei, comparativ cu unii de pe-aici?
Cu mine nici macar nu 'indraznesc' sa-l compar ca sa nu maaa ... auto-ofensez!

Da' bizonul daca nu se baga ca bivolul in lucerna, parca nu e bou destul...

Constat ca s-au inmultzit uluitor de aberant in ultimii ani toti alde psihopatzii astia - ma rog, ei isi zic psihologi desi nici macar ... pisico-logi nu sint ei! -, mai ceva decit ciupercile dupa ploaie, decit 'vindecatorii' bio-energeticieni, guru 'tibetani' deee ... Sos. Panduri, Str. Toma Cozma sau Sindicatelor si chiar mai mult decit ... Vanesele si Penelopele magiei albe contemporane!
Iar 'felcerii' astia schizoizi cu cas la gura (era sa spun altceva, da' m-am abtzinut la timp) isi imagineaza iimbecil ca pe net ai libertatea de a te adresa celorlaltor bipezi asa cum o fac ei de obicei cu homunculii descreieratzi de virsta lor, de la lei din mahalaua lor intelectuala!

Piticutz retardel, cinta pe alt site sau restrictioneaza-te in mod voluntar pe propria fitzuica, ca putzi atit de tare a prost infatuat de la o posta, incit trebuie sa dau cu odicolon pina si la mine in sufragerie!
Vreau sa spun prost educat, prost informat, prost intentionat da' si prost ... simplex, desigur.
Sau macar sa stropesc cu niste ... aghiazma, sa aprind niste luminarele parfumate si chiar sa dau cu ... tamiie.
Cit sa se simta confortabil pina si mirobolanta faptura cu ... 'iz'-uri!

In final, cit ca sa-mi pastrez rect-itudinea necesara unei discutzii cu un asemenea monument de iimbecilitate neprofesionist mascata:

...Bai prostane, cind o sa ajunga un pigmeu ca tine sa fie macar si de nivelul ... risului pina si al ultimului si cel mai slab pregatit emul de-al meu, te asigur (a propos de educatie primara si/sau profesionala) ca unu' de-alde tine o sa ajunga la acelasi nivel cu al unora chiar de pe-aici abia cind aia din ... Qo'noS or sa devina centrul galactic al bunavointzei, empatiei, bunului simtz, caracterului si ... milosteniei absolute universale!

Parol!

P.S.:
Paradoxul uluitor si aberant al lumii contemporane e dat de faptul ca adevarata tragedie a Umanitatzii e reprezentata nu de nivelul din ce in ce mai scazut de inteligentza globala, ci de realitatea ca tot mai multi bipezi au inceput sa 'invetze' sa traiasca din ce in ce mai bine chiar din...

...PROSTIA tuturor celorlaltzi!
Si nu din propria inteligentza!!!

Gata, ma duc sa iau un ... emetiral.
Desi nici cu doua n-o sa-mi treaca greatza de la umorile astora...







Tulburarile cognitive precum si complexele de care dai dovada sunt omniprezente. Ai invatat 3 cuvinte asezonate cu 3 expresii pe care le tot repeti in mod obsesiv, insa musai pe langa context, ori poate ai invatat care-i joaca cu micul copy si micul paste. Constarile pe care le-ai facut n-au nici cea mai mica logica si le cotez ca fiind de nivelul ridicolului. Asadar debilitatile emise si prestatia de saltimbanc nu fac altceva decat sa-mi starneasca hohote de ras, drept pentru care iti multumesc. Acum du-te si citeste-l in continuare pe pitbull-ul dezvoltarii personale si ale lui bestseller-uri la minut. M-ai amuzat suficient asa ca iti doresc sa ai parte de un monolog alambicat in stilu-ti caracteristic.
garbo_434485
Postat pe 25 August 2016 16:15
Te insala pt se simte parasit si are nevoie de iubire si mai ales de sex , insa majoritatea femeilor i si neglijeaza sotii si inaninte de a naste si dupa nastere !!!! Am colegi care se simt parasiti si cauta sa fuga la alta femeie care e libera pt ca de fapt si ei sunt oameni si dorintele lor conteaza si ei v or sa comunice sa se relaxeze dupa o zi de munk in care e haituit de sefi sa munceasca mai mult !!!!
Adrian101
Postat pe 25 August 2016 16:35
Se simte parasit ???!!!! Saracu` de el . Cum si-a permis ea sa fie gravida cand omu` are ...necesitati fiziologice ? Ah , sau vrei sa spui ca bebelusii trebuie dati in "leagan" inainte de a se naste .... sa se obisnuiasca...
Bre , chiar asa ? !
Pr Arsenie Boca avea ceva interesant de spus pe tema asta : nu citez exact insa ideea era ca animalele nu se mai imperecheaza in perioada gestatiei ... numai omul nu-si lasa consoarta in pace .
Concluzia e ca suntem mai rau decat animalele .
„Omul in cinste fiind n-a priceput, alaturatu-s-a dobitoacelor ..."(Biblia ortodoxa)
garbo054616
Postat pe 24 Septembrie 2016 14:07
E o relație toxică io zic să pleci la părinți si poate cu părinți tăi poți gasi o rezolvare si poate sper că poți să gîndesti altfel lucrurile si poți sa ti faci ordine în ginduri si ce poți face pe viitor pentru binele tau si sufletul tău chinuit să sti că în viață nimic nu e întîmplător iar dumnezeu ne pune la încercare sper să ai puterea să depasesti acest moment si sa ti găsesti linistea sufletească.
garbo_408076
Postat pe 24 Septembrie 2016 20:16
Naștere ușoară! Nu merita nimeni timpul nostru și fericirea noastră, eu am trecut prin aceeași situație ca a ta, și sunt în divorț, ăstia trăiesc doar pentru ei, dacă nu este colega ,este alta și tot așa! El își trăiește viață și tu te îmbolnăvești acasă cu 2 copii, oricâta iubire îi porti ny te merita! Sa vina ea bătrânețea și repausul sexual și sa vedem pe cine caută, curvele sau familia și atunci sa îi explici tu cu sta viața! Îmi pare nespus de rau ca treci prin așa ceva, ca trecem prin așa ceva, dar viață are grija de toți, o sa avem și noi soare pe strada noastră, sa putem sărbătorii!
garbo188427
Postat pe 21 Octombrie 2016 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gauri in urechi dupa vaccinul de 6 luni 7 De la: garbo174920 13 Martie 2011 13:24
Bona si menaj daca este cazul 1 De la: karolaina 26 Iulie 2010 11:15
vand carut geoby pt 0-18 kg 1 De la: kidz006845 6 Septembrie 2010 16:37
mini fotomodele constanta 1 De la: garbo160501 7 Iulie 2010 11:44
apa termala bb 1 De la: otiliaelenaserban 2 August 2010 12:54
Setari Cookie-uri