De de stai pe forumul asta?

Intrebari idioate uneori, raspunsuri pline de venin in multe cazuri... De ce stati pe forumul asta?
londonwalk
Postat pe 13 Iulie 2016 21:26
Nu prea stau, intru din obișnuință. (rar)
Cândva, râdeam aici cu lacrimi.
Am cunoscut aici câțiva oameni, care încă fac parte din viața mea. (reală)
Axl_R
Postat pe 13 Iulie 2016 21:57
Fiind pe-aici din ziua intii a site-ului, pot spune ca la inceput existau destule 'imbolduri' sa postezi sau doar sa citesti.
Motive frumoase, placute si chiar ziditoare.
Intre timp totul a degenerat profund, iar multi din cei pe care i-am cunoscut pe-aici s-au retras ... 'diplomatic'.
Din motive evidente...

In esentza ai dreptate:
... Extrem de multe intrebari si topice idioate.
Iar raspunsurile sint de cele mai multe ori ... reactia fiziologica la atitea imbecilitati, infantilisme, cretinisme, infatuari penibile, grobianisme neaose sau chiar deraieri de-a dreptul agresive sau patologice de la firesc...

In genere 'veninul' nici macar nu e chiar pe masura prostiei funciare din foarte multe discutii. Si, surprinzator si f. ciudat, cenzurata nu e in nici un fel 'Maria Sa'...
...PROSTIA si nici 'Altetza' sa'...
...NEMERNICIA !

Oricum nu sint multi care 'stau' pe-aici. Oamenii au totusi domiciile lor reale, in cu totul alta parte. De regula acolo unde se desfasoara si ... VIATZA LOR REALA...
Insa in mod cert ...viza de flotant sint unii care o au!

P.S. Ai uitat totusi sa mentionezi si ... perpetua luare peste picior, neintrerupta mistocareala si interminabila bataie de joc chiar si atunci cind unii chiar vor sa fie seriosi in ceea ce posteaza sau discuta!...
garbo101426
Postat pe 13 Iulie 2016 23:20
De la: londonwalk, la data 2016-07-13 21:26:04Intrebari idioate uneori, raspunsuri pline de venin in multe cazuri... De ce stati pe forumul asta?



Tot din obisnuinta. Si din dorinta de a "revedea" prieteni cu care altadata petreceam clipe placute. Prieteni care din pacate sunt tot mai rar de vazut, sau chiar deloc. Nostalgia trecutului.........
Rotty
Postat pe 14 Iulie 2016 05:53
Pentru ca aici am cunoscut oameni, care, desi in spatele unui ecran, mi-au intins o mana, mi-au dat un sfat si m-au intarit mai mult decat au stiut ei.
Am intrat in bezna , insa am gasit becul, cu ajutorul lor.
Restul aspectelor, cele negative, nici nu le vad, nu am de ce.
Schmetterling
Postat pe 14 Iulie 2016 08:44
Aici am gasit oameni, am gasit un sfat, o vorba buna, o parere, o observatie. Fara venin.
Deliaaa
Postat pe 14 Iulie 2016 11:26
Sau cu o doza suportabila.
Deliaaa
Postat pe 14 Iulie 2016 11:28
De la: delada, la data 2016-07-14 11:26:23Aici am gasit oameni, am gasit un sfat, o vorba buna, o parere, o observatie. Fara venin.

Adica cam asa, nu?:

Cristina_5
Postat pe 14 Iulie 2016, ora 16:16

***Degeaba ai 40 de ani , nu scrii corect ! scrii " pt" in loc de " pentru " si "tz " ?!?!?! ... ai facut" facultatea " cu femeia de serviciu sau parinti tai ( daca mai traiesc ) nu au fost capabili sa te educe , sa scrii macar corect !
Nu credeam ca mai sunt femei atat de slabe ... care au 40 de ani si nu au facut nimic in viata asta !
Ati maturat bine la animale sa invatati macar ca au mai multa minte decat dumneavoastra ?
Nu aveti copii , nu ati putut face ! Imi pare bine ca cine stie ce educatie primeau .
Nu trebuie sa va para rau ! Va cred ca nu ati avut parte de fericire si cred ca asteptati painea cu mana intinsa ...
si in 40 de ani ati "*upt 'ula" destul si v-a calarit destui barbati !
de ce spun asta ?
Daca aveati familie , copii si sa fiti asistent medical sau doctor ... dar sunt sigura ca un doctor nu si-ar permite sa vorbeasca asa ,sau doamne fereste ce boli o sa avem de acum pe pamant .... ca sigur ati avut parte de p*la in 40 de ani si ati experimentat destul !
Da aveti multa experienta sa sugeti si sa lingeti!
Pentru ca daca aveti timp sa scrieti prostiile astea pe un site ... inseamna ca v a dat afara daca ati spalat vreodata o podea :)) ...
Nu mai fiti MAHALA .. ca nu s-au scris carti in romania la cata inconstienta in viata ai avut tu!
Ma bucur ca am invatat sa nu fiu ca tine asa IN ASEMENEA HAL la 40 de ani ...
sunteti PROASTA FACUTA GRAMADA, pe cuvantul meu .. ati invatat limbi straine la prostitutie cred .
topicul meu s a transformat intr o Educatia doamnei Garbo DE LA ZAVOAIA !
imi place sa vad oameni mai destepti ca mine , dar " plang " cand vad inculti , analfabeti ... la 40 de ani !! :)) ce sa mai ceri la mine de 20 cand ma_ta** nu a avut caruta la ea cand te-a nascut :)) ! bafta multa si sa aiba cine te hrani cand o sa vii baba si vai de capul tau .... !
Sa nu te prind prin Bucuresti pe la clinica mea ! Sunt sigura ca am invatat multe de la tine , paraschivo ... :)) .
Ciao , dute si mai ceartate si cu alcineva ca deja m am plictisit DE PERSOANA TA ...M A SCARBIT ..
Te rog sa nu fii suparata si sa plangi... esti prea barltrana acum , ai riduri ... te cred si e prea tarziu sa indrepti ceva ... chiar te compatimesc .... hahah. Succes doamna trecuta " prin viata" . !***

In fond si la urma urmei cam astea sint tinerele (20 de ani!) euglenele bok-o-trofe care alcatuiesc majoritatea corpusului national romanesc!

Da' noi, cu nasucurile bagate adinc intre ... florile de tei, doar ne facem ca nu intelegem...


Lectura placuta si ... Enjoy!



garbo101426
Postat pe 15 Iulie 2016 08:34
Buna intrebarea.
Pentru cei citiva oameni intilniti, virtual desigur, cu care am avut un dialog normal, amical. In definitiv omul este o fiinta sociala.
Este o experienta interesanta. Totdeauna am considerat ca a folosi un calculator /tableta presupune un anumit grad de cultura si civilizatie, mai ales a limbajului, m-am inselat teribil.
Grosolania si impostura s-a strecurat cu usurinta pe forumuri datorita anonimatului.

Vorba lui Umberto Eco, "drama internetului este că l-a promovat pe idiotul satului ca purtător de adevăr".
Tommy_Boy
Postat pe 15 Iulie 2016 09:03
Nu, nu cam asa. Cam ca intr-un dialog normal.
Dialogul are regulile lui,. Cand unul vorbeste celalat tace. Daca iti anihilezi partenerul de dialog, atacandu-l si lovind pe unde ti se pare ca ar avea puncte slabe te trezesti vorbind singur sau te trezesti intr-o bataie. Daca nu te intereseaza sa vezi cat de rabdatori sunt romanii si cat de mult pot sa incaseze fara sa riposteze sau sa plece....actionezi in consecinta.
Deliaaa
Postat pe 15 Iulie 2016 09:18
Eu de multe ori am trait senzatia ca anumite topicuri sunt deschise de admini tocmai in ideea de a starni reactii vehemente cu efecte in cascada. Nu neaparat pe site-ul asta, cam pe oricare are componenta de 'comunitate'. De fapt in cazul unuia am si demonstrat asta
londonwalk
Postat pe 15 Iulie 2016 19:32
Cred ca ai dreptate.
Rotty
Postat pe 15 Iulie 2016 19:56
Si eu cred asta si i-am spus si lui bit asta, atragand lumea de fapt e interesul lor pentru a viziona reclamele. Daca sunt putini nici cei cu reclamele nu platesc destul. Pentru mine a fost mare lucru, in primul rand ca mai vad si eu ceva limba romana, uneori de la unii la stilul cel mai ridicat. Pe care eu mi l-am pierdut cu timpul, find aici. Nici nu trebuie sa dau nume de cine imi place si de cine NU... toata lumea stie. Si, caut si eu sa ma aflu in treaba ba cu putin cunostinta, ba cu putin umor, dar si cu putina (sau multa) ironie. Nu multi stiu ca ironia este apanajul omului inteligent ! Nnna... !
barboneli
Postat pe 15 Iulie 2016 20:15
de proasta
flori_de_primavara
Postat pe 9 August 2016 20:44
Pai ca sunt deșteaptă și vreau sa arat ăsta, numai ca oamenii sunt invidioși mulți de aici și nu recunosc, ca fără mine ar fii analfabeți la capitolul viața
ingerasulluptor1
Postat pe 10 August 2016 12:27
http://www.changeipadwallpaper.com/wp-content/uploads/1024iPad/Funny/OH%20SHIT.jpg

Rotty
Postat pe 11 August 2016 08:17
Invidiosi si rai ce suntem!
Ingeras, oricat ne-ar uimi inteligenta ta, am preferea sa nu ti-o etalezi, nu de alta, dar starnesti invidii..
Schmetterling
Postat pe 11 August 2016 08:48
Rotty
Postat pe 11 August 2016 08:56
Pai chestia ăsta cu invidia,
și alții au ce eu nu am, dar unii vor sa le aibă pe toate și alții nimic
ingerasulluptor1
Postat pe 11 August 2016 15:26
din putul gandirii !
Celtic_Frost
Postat pe 11 August 2016 15:44
Cred ca doar din puț!
Schmetterling
Postat pe 11 August 2016 20:48
Adică sa fiu și eu o superficială? Crezi ca am de câștigat ceva. ?
ingerasulluptor1
Postat pe 11 August 2016 22:25
Adică sa fiu și eu o superficială? Crezi ca am de câștigat ceva. ?
ingerasulluptor1
Postat pe 11 August 2016 22:26
De la: londonwalk, la data 2016-07-13 21:26:04Intrebari idioate uneori, raspunsuri pline de venin in multe cazuri... De ce stati pe forumul asta?
.........................................................in primul rand stau pe scaun si navighez pe net,apoi citesc ce-mi place si postez ce-mi place!
caleidoscop
Postat pe 22 August 2016 13:59
De la: caleidoscop, la data 2016-08-22 13:59:32
De la: londonwalk, la data 2016-07-13 21:26:04Intrebari idioate uneori, raspunsuri pline de venin in multe cazuri... De ce stati pe forumul asta?
.........................................................in primul rand stau pe scaun si navighez pe net,apoi citesc ce-mi place si postez ce-mi place!
....exista interdictie din partea cuiva?...atat timp cat se discuta in termeni "legali" si cu bun simt?
caleidoscop
Postat pe 22 August 2016 14:04
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-08-11 15:26:58Pai chestia ăsta cu invidia,
și alții au ce eu nu am, dar unii vor sa le aibă pe toate și alții nimic
.................................................................................sunt in asentimentul tau, daca am fi toti la fel,cum ar fi viata?trebuie sa existe diferente de orice natura ar fi ele.....cred ca nu ar mai fi viata!
caleidoscop
Postat pe 22 August 2016 16:34
De la: caleidoscop, la data 2016-08-22 16:34:32
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-08-11 15:26:58Pai chestia ăsta cu invidia,
și alții au ce eu nu am, dar unii vor sa le aibă pe toate și alții nimic
.................................................................................sunt in asentimentul tau, daca am fi toti la fel,cum ar fi viata?trebuie sa existe diferente de orice natura ar fi ele.....cred ca nu ar mai fi viata!


eu cred ca dacă nu ar exista răutate atunci și n oamenii ar fii mai uniți și mai cooperanți, oricum ar n exista și divergente, sigur nu neam pliticsi, dar răutatea dezbina, oamenii de aceea nu cooperează pt ca lipsește încrederea, oamenii nu se deschid sufletește sunt indiferenți pt ca sa sa nu fie luați de fraieri
ingerasulluptor1
Postat pe 22 August 2016 21:27
Oamenii pot face și lucruri constructive ca sa își alunge plictiseala, da dacă nu ar exista răutate oamenii ar fii uniți și cooperanți, sigur vor exista și divergente, dar nucu ura, rrăutatea dezbina și chestia ăsta cu fiecare pt el nu este logica, de unul singur nu m poți face nimic, dar sa fii unit la lucruri rele, nu mi se pare ilogic
ingerasulluptor1
Postat pe 22 August 2016 21:32
Invidia este un sentiment universal la oameni, un sentiment n negativ care dezbina oamenii, oamenii ar trebui sa comunice mai mult sa se exterizeze, dar din cauza invidiei tac, și urăsc, ura dezbina și face ca oamenii sa se închidă sufletește
ingerasulluptor1
Postat pe 22 August 2016 21:37
Ar trebui ca sentimentul invidiei sa dispară la oameni, și sentimentul universal sa fie altul mai pozitiv mai constructiv, care sa îi facă sa devină mai uniți șimmai comunicativi, sa nu le mai fie frica unii de alții, oamenii au nevoie unii de alții, sa Comunice, sa se ajute, eu cred asta
ingerasulluptor1
Postat pe 22 August 2016 21:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un barbat care sa poata avea grija de tine 46 De la: preciouss 26 Octombrie 2009 21:09
cum depasesc momentul? 16 De la: cosmina25 30 Iulie 2012 21:08
zodiac un rac si o racoaica 6 De la: emilly_dy 29 Decembrie 2010 19:44
mihai eminescu si veronica miclea 267 De la: curentat_mare 6 Decembrie 2010 17:17
Reconversie profesionala 27 De la: dor72 29 Iunie 2011 21:29
Setari Cookie-uri