de ce oare majoritatea oamenilor sunt nerecunoscători,

Le deschizi mintea, îi scoti din prostia lor, și când le merge bine nici măcar respect din partea lor,
știi cum ii vorba aia, pe cine nu lași sa moara nu te lasă să trăiești
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Mai 2016 20:02
Au anumite interese rele egoiste doar în favoarea lor, dacă nu obțin ce vor sunt ironici
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Mai 2016 20:04
Unii oameni cred ca au fost educați doar dacă primesc ceva trebuie sa se comporte frumos,
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Mai 2016 20:15
Recunostinta de regula se leaga de binele pe care il faci celor din jur si daca oamenii accepta ajutorul dat de tine.Cand faci un bine unei persoane nu astepti sa ti se plateasca acest bine cu ceva anume. Faci binele si apoi il arunci in fantana.
garbo_1713
Postat pe 21 Iulie 2016 07:19
Acum depinde ce bine faci,
spre exemplu eu ajut oamenii sa gândească constructiv, adică sa încurajeze recunostinta,
eu nu preiau problemele nimănui sa i le rezolv, fiecare poate învăța așa cum am învățat și eu,
Eu ajut doar oamenii sa devină mai înțelepți,
în rest nimic
ingerasulluptor1
Postat pe 21 Iulie 2016 22:34
Eu mă distantez de oamenii care vor doar sa fie ajutați,
Dacă așa au un fost educați, problema lor, eu nu le fac rău, dar pur și simplu dacă nu l e place sa ajute sa se descurce singuri,
ingerasulluptor1
Postat pe 21 Iulie 2016 22:37
unii oameni sunt singuri si simt nevoia sa gaseasca un prieten virtual, un confident caruia sa-i povesteasca propria sa viata. Singurul ajutor pe care ti-l cere este acela de a vorbi cu ei. Daca nu intelegi asta, te poti dinstanta cu riscul ca si tu sa ramai dupa aceea vesnic singur. In functie de alegerile tale, poti darui in jurul tau binele sau raul.
garbo_1713
Postat pe 22 Iulie 2016 17:02
Da din păcate mai degrabă te destăinui unui străin pe care nu îl vezi, pt ca Îți este frica sa fii deschiși cu cei din jur, pt ca Îți este frica ca Îți pot face rău,
lipsește încrederea oamenii sunt plini de ura, majoritatea din cauza prostiei și neștiinței,
oamenii au nevoie de comunicare,
ingerasulluptor1
Postat pe 22 Iulie 2016 20:13
UNII își descărca ura pe internet,
atâta timp cât nu exista respect intre oameni și reguli de ordine de aceea exista ura, ura dezbina
ingerasulluptor1
Postat pe 22 Iulie 2016 20:16
Înainte oamenii își manifestau ura in n familie, acum fiind democrație sau extins, este manifestată peste tot,
ingerasulluptor1
Postat pe 22 Iulie 2016 22:10
Copii știau sa respecte pe cei mari bătrâni, dacă nu luau pe cocoașă, pana ce boșorogii nu mai puteau da,
înainte respectau pt ca leera frica de bătaie
ingerasulluptor1
Postat pe 22 Iulie 2016 22:14
De la: garbo_1713, la data 2016-07-22 17:02:08unii oameni sunt singuri si simt nevoia sa gaseasca un prieten virtual, un confident caruia sa-i povesteasca propria sa viata. Singurul ajutor pe care ti-l cere este acela de a vorbi cu ei. Daca nu intelegi asta, te poti dinstanta cu riscul ca si tu sa ramai dupa aceea vesnic singur. In functie de alegerile tale, poti darui in jurul tau binele sau raul.


înțeleg ce vrei sa spui oamenii caută pe cineva cuiva care sa se descărce pt ca în viața de zi cu zi nu are încredere, oamenii sunt invidioși, așa ca cu cât este la distanta cu atâta este mai sigur ca nu îți poate face rău,
da ăsta ne numește un psiholog gratis, dacă și tu ai răbdare sa asculți și sa nu judeci persoana, adică sa nu o tratezi cu răutate, a judeca înseamnă a pedepsi,
mie îmi place sa ascult oamenii, dar unii nu vor sa și asculte problemele altora, ori te musca ca un șarpe veninos, le place doar sa povestesca problemele lor, dar nu le place sa asculte șipe alții,
ingerasulluptor1
Postat pe 23 Iulie 2016 20:10
Am observat ca la unii oameni le place doar sa spună problemele lor, dar dacă le povestești problemele tale, deja și pe net te învață de rău, din cauza invidiei, așa ca ai grija, sunt mulți șerpi veninoși și pe net, le place doar sa le fii psiholog gratis, dar pe ei îi doare în cot de problemele tale
ingerasulluptor1
Postat pe 23 Iulie 2016 20:14
Știi eu nu sunt psiholog de meserie, dacă cuiva nu îi place s mmălase sa mmă descărc si eu eu, ce rost are sa îl las sa Iîmi încarc eu mintea cu problemele altora, sa se duca la psiholog. Dacă nu vrea ajutor reciproc,
am văzut ca sunt și femei care le tot place sa vorbească n doar de problemele lor, dar b dacă tu le povestești ceva, ori povestesc la alții, și își bat joc, ori fac mișto, ce sa zic xsunt și multe femei cretine, eu le zic șerpi veninoși,

Toată lumea caută oameni cucare sa comunice si eu caut dar nu gasesc,, la toți le pasa doar de ei și de problemele lor
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Iulie 2016 13:58
Ingeras,cu siguranta exista cineva care sa vrea sa te asculte si ajute.Oamenii pot fi in multe feluri răi si probabil tu nu te poți adapta la asta, plus ca viața pe care ai dus o te a înrăit un pic.Încearcă sa vezi si partea frumoasă a vieții si cea din oameni,cred ca iti va fi mai usor.
Si primul pas pe care trebuie sa il faci este o alta abordare a felului in care iti exprimi problemele.Apoi, cu siguranta vei gasi un prieten.Poti,de altfel sa te duci la psiholog,nu va avea niciun interes,in afara te a te asculta
Schmetterling
Postat pe 24 Iulie 2016 15:39
De la: Schmetterling, la data 2016-07-24 15:39:26Ingeras,cu siguranta exista cineva care sa vrea sa te asculte si ajute.Oamenii pot fi in multe feluri răi si probabil tu nu te poți adapta la asta, plus ca viața pe care ai dus o te a înrăit un pic.Încearcă sa vezi si partea frumoasă a vieții si cea din oameni,cred ca iti va fi mai usor.
Si primul pas pe care trebuie sa il faci este o alta abordare a felului in care iti exprimi problemele.Apoi, cu siguranta vei gasi un prieten.Poti,de altfel sa te duci la psiholog,nu va avea niciun interes,in afara te a te asculta


eu sunt exigenta nu, sunt rea, tu esti rautacios (a) si mincinos(a)
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Iulie 2016 17:26
De la: Schmetterling, la data 2016-07-24 15:39:26Ingeras,cu siguranta exista cineva care sa vrea sa te asculte si ajute.Oamenii pot fi in multe feluri răi si probabil tu nu te poți adapta la asta, plus ca viața pe care ai dus o te a înrăit un pic.Încearcă sa vezi si partea frumoasă a vieții si cea din oameni,cred ca iti va fi mai usor.
Si primul pas pe care trebuie sa il faci este o alta abordare a felului in care iti exprimi problemele.Apoi, cu siguranta vei gasi un prieten.Poti,de altfel sa te duci la psiholog,nu va avea niciun interes,in afara te a te asculta


eu sunt exigenta nu, sunt rea, tu esti rautacios (a) si mincinos(a)
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Iulie 2016 17:27
Fiecare om are părțile lui rele, adică, invidios, obraznic, mincinos, ipocrit, instigator, un om rău are aceste înclinații
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Iulie 2016 17:29
De la: Schmetterling, la data 2016-07-24 15:39:26Ingeras,cu siguranta exista cineva care sa vrea sa te asculte si ajute.Oamenii pot fi in multe feluri răi si probabil tu nu te poți adapta la asta, plus ca viața pe care ai dus o te a înrăit un pic.Încearcă sa vezi si partea frumoasă a vieții si cea din oameni,cred ca iti va fi mai usor.
Si primul pas pe care trebuie sa il faci este o alta abordare a felului in care iti exprimi problemele.Apoi, cu siguranta vei gasi un prieten.Poti,de altfel sa te duci la psiholog,nu va avea niciun interes,in afara te a te asculta


tu trebuie sa mergi la psihiatru, și probleme psihice
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Iulie 2016 17:31
Eu sunt realista, sunt exigenta șicu mine sși bcu alții, doresc sa primesc ceea ce ofer.
Exigenta nu înseamnă răutatea, da bărbații au teoria lor, numai ca pt mine nu este realista și credibila, mai bine lăsaț celelalte femeile sa creadă teoria voastră de 2 bani, lasă să fie rele sa își bata joc de voi, la urma yrmei vouă la bărbați va place cearta, dacă nu este fizica, măcar psihica sa fie m acum sunteți mai rafinați,
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Iulie 2016 17:33
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-07-24 17:29:04Fiecare om are părțile lui rele, adică, invidios, obraznic, mincinos, ipocrit, instigator, un om rău are aceste înclinații


eu nu am aceste înclinații,
eu sunt exigenta și cu mine și cu altii
eu nu sunt ca majoritatea femeilor, exigente doar cu bărbații, dar nu și cu ele, aceste femei se numesc feministe
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Iulie 2016 18:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut de lucru 2 De la: ingerasulluptator 21 August 2011 21:42
CINE POATE DICTA INIMII? 170 De la: garbo011266 10 Aprilie 2011 23:47
Acum ce sa fac? 81 De la: eu_geminy 28 Octombrie 2010 20:33
La munca !!! 45 De la: nazirra 2 Mai 2010 21:39
retete pentru un par sanatos 6 De la: Nadira_2010 3 Martie 2010 09:32
Setari Cookie-uri