Cum caracterizati acest barbat?

"512, Mia, nu va mai bateti capul cu un subiect fake!
chiar Maria, deschizatoarea topicului, zilele trecuta a spus ca acel barbat, coleg de serviciu cu ea, citez: "colegul de serviciu in scurt timp o sa imi devina sot"!!!
in conditiile date, tot subiectul devine doar apa de ploaie!

pentru limbajul trivial folosit in postarile de zilele trecute, acele postari ale individei precum si altele au fost sterse!
heartbit
Postat pe 22 Iunie 2016 18:54
De la: garbo101426, la data 2016-06-22 09:37:21
De la: Bilan_Matkotvschi, la data 2016-06-21 17:36:33Ca inchizi topicul?


qwrt
Buna, @Bilan...


Topicul "Mi-am inselat barbatul" tocmai s-a inchis din motive de ... grobianisme excesive. La timp as zice...
Asa cum se intimpla ori de cite ori banda oligofrenilor neobositi isi baga adinc ... limbile viperide in postarile celorlalti useri.
De aia nici n-au mai ramas atit de multi comentatori de calitate pe cit erau cu ani in urma.


Probabil ca in curind singurul topic ramas deschis va fi cel de la ... crishma bizonilor veshnic retardati si pusi pe scandal.
:sml-sick00



retoric vorbind, oare cine e pus pe scandal avand in vedere masajul de mai sus?
sau tu vorbesti cu imaginea ta din oglinda?
heartbit
Postat pe 22 Iunie 2016 19:01
Sa-ti mai repet a nu stiu cita oara cit de anal-fabet si retardat nu numai ca pari, ci chiar esti, avind in vedere ca te incapatzinezi absolut impardonabil sa nu vrei sa scrii cu majuscula?!?

Si nu e vb. de vreo exprimare pleonastica aici...


Sau sa-ti mai atrag atentia ca chestia cu oglinda ai ... 'imprumutat'-o smechereste chiar dintr-unul din comentariile mele care ti-era adresat?


Incearca, mai piticutz, sa fii macar mai original daca cu limba romana sau cu bunul simt nu-ti prea iese. Am fi toti mai cistigati, nu doar tu...


Nu-mi dau seama insa daca chiar intelegi logica din spatele acestei asertiunii.

Da' stii ce?
Nici nu conteaza absolut deloc daca ai si reusi totusi sa te 'formalizezi'.

Oricum, macar din respect pt. aia de au mult mai putzina shcoala chiar si decit tine...
garbo101426
Postat pe 22 Iunie 2016 19:37
426, te-am jignit cu ceva?
sau din lipsa argumentelor valide, creierul tau nu poate decat sa se lege de scame, sa profereze insulte si sa umple pagina cu emoticoane puse fara nici o noima in pagina?

vrei sa ne injuram?
o pot face in asa fel incat nici macar nu iti imaginezi, ceea ce-ai vazut si primit din partea mea zilele trecute, a fost forma light, crede-ma!

daca tu folosesti o tableta sau un smartphone/iphone, ipad, care iti scrie de facto cu majuscula la inceput de fraza/propozitie, dupa cum ti-am mai spus, dar din cate se vede nu esti capabila sa intelegi, eu folosesc computerul si nu stau sa pun caps sau sa folosesc shift la fiecare inceput de propozitie/fraza!
nu cred ca esenta unei alocutiuni sta in forma in care este redactat textul, cu majuscule sau cu minuscule, ci in cu totul altceva!

NU CRED CA VORBESTI CU MAJUSCULE!!!

te deranjeaza ca eu scriu fara caps, e problema ta, nu maI citi postarile mele, nu te obliga nimeni!

apropos, asertiunea ta si in spate si in fata mi se pare, puerila, ilogica, impertinenta si total neavenita, peste faptul ca ma jignesti in mod direct si gratuit, fara sa stii absolut nimic despre mine!
puerila - pentru ca abuzezi de emoticonuri
ilogica - pentru ca nu faci decat sa bati campii cu brio, fara nici un argument
impertinenta - pentru ca insulti persoane pe care nu le cunosti (si chiar daca le-ai cunoaste, nu vad cu ce drept ar trebui sa insulti pe altcineva!) si te irijezi intr-o persoana educata si culta, cand debordezi de injurii si un limbaj suburban, facand pe moralista cu o ipocrizie iesita din comun!
neavenita - pentru ca nu atingi subiectul discutiei ci doar te invarti in jurul temelor care in mintea ta iti justifica iesirile astea infantile!
heartbit
Postat pe 22 Iunie 2016 21:44
Tot pe forma light ai tinut-o...
La mine te-ai dat cu artileria grea, si fara sa ma cunosti: " ...nu vad cu ce drept ar trebui sa insulti pe altcineva", app. de a te contrazice.
pinkrainbow
Postat pe 22 Iunie 2016 23:08
Ilona30, crede-ma ca si cu tine tot forma light a fost!
si vorbesc foarte serios!
referitor la ceea ce spui tu ca ma contrazice, aici nu prea ai inteles.
nu am jignit pe nimeni inainte sa fiu jignit de aceea persoana.

e adevarat, ca pe unii i-am jignit de la prima jignire, insa pe altii i-am lasat sa mai persevereze.

acum judeci tu daca m-am contrazis sau nu!

n-am sa iti spun mai mult si despre ce e vorba in esenta,, ce-am spus este suficient! daca poti intelege, e bine, daca nu, nu-i nici o problema, n-am sa ma supar!
heartbit
Postat pe 22 Iunie 2016 23:33
"pe unii i-am jignit de la prima jignire, insa pe altii i-am lasat sa mai persevereze."

that's all, folks
pinkrainbow
Postat pe 22 Iunie 2016 23:48
daca zici tu...

ca sa iti traduc pe intelesul tau, desi sincer sa fiu nu merita efortul.

pe Bilan l-am mai iertat si menajat, nu pentru ca este barbat, ci pentru ca a recunoscut ca are ceva probleme cu intelegerea limbii romane.
el este un caz special.
nici pe tine nu te-am jignit de la prima jignire pe care mi-ai adus-o.
in decursul timpului, de cand am contul au mai fost si altii carora le-am trecut cu vederea primele jigniri, insa daca omul persevereaza, pot riposta, mai mult sau mai putin, dupa cum consider ca e cazul.

sper ca ai inteles si am incheiat acest subiect.
heartbit
Postat pe 23 Iunie 2016 01:02
Desi asta nu merita efortul, alte aspecte, merita.
Bilan n-a recunoscut si se poate constata de altfel ca problemele lui, de intelegere a limbii romane, nu exista.

Mda...
pinkrainbow
Postat pe 23 Iunie 2016 07:47

Atceva ai inteles.
oricum, pentru incalcarea intimitatii cuiva ...
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 23 Iunie 2016 08:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt fericita! 95 De la: daria_pet 10 August 2009 22:43
Terasa de vara 4534 De la: silfida 4 Iunie 2013 19:46
ce mai vb fetele....... 62 De la: alexsutsa 3 Octombrie 2009 02:13
cu colinda.... 10 De la: Iryna_Iry 28 Aprilie 2013 09:36
Rendez-vous pentru ndrgostiii ...La Bella In Cafenea!!! 26 De la: liaiedera 12 Aprilie 2010 22:04
Setari Cookie-uri