AJUTOR!!!MA PARASIT SI NU MAI IMI POT REVENII...SIMT CA MA USUC PE ZI CE TRECE!!!

buna ziua!sunt alexa si am 25 de ani.am avut o relatie de 6 ani cu un baiat care locuieste chiar langa mine,,il iubesc foarte mult...au fost greseli din amabele parti dar mai mult din a lui!Eram foarte mici cand a ainceput relatia noastra,el avea 17 ani eu 18,dupa aproximativ o luna au inceput bataile si geloziile din partea lui,dupa care mai tarziu a inceput sa ma insele cu alte fete!i am trecut cu vederea toate bataile si credeti ma ca au fot batai dure...cu pumni in cap,picioare in cap..imi taia hainele cand nu ii convenea cu ce ma imbracam si tot timpul trebuia sa fac ca el ca altfel riscam sa il supar si dadea in mine.Cu toate astea am devenit dependenta de el...acum 5 luni nu am mai suportat bataia care am luat o la serviciu de fata cu sefii mei desi nu era prima si am pus punct relatiei.am stat despartiti o luna jumate dupa in care fiecare am incercat sa iesim cu alta persoana.El a iesit cu o ala fata eu cu un alt baiat.Dupa o luna jumate ne am impacat hotarand sa nu ne reprosam nimic din ce am facut ambii...tin sa mentionez ca nu am avut relatii de nici un fel cu celalat baiat ci doar am iesit ca prieteni.Ne am impacat dupa care relatia noastra a continuat inca 5 luni dupa incident!Acum 3 saptamani s a despartit de mine pe motiv ca el nu poate concepe ca eu am iesit cu altcineva in perioada in care am stat despartiti....parca mi aluat tot aerul ,nu mai mananc de 3 saptamani nu dorm la serviciu nu ma mai duc ca plang tot timpul ce sa fac sa trec peste????
singura2016
Postat pe 26 Martie 2016 15:37
La modul cel mai serios,baga ti mințile in cap si nu iti distruge viața si sănătatea pentru un bărbat, mai ales asa unul.Cum Doamne iartă ma ai stat cu el eu,una nu îmi pot explica.
Te sfătuiesc sa te duci la psiholog,ai tendințe nu prea sănătoase in alegerea barbatilor si asa o vei ține toata viața daca nu ceri ajutor.
Îmi pare rău pt tine, insa nu e tarziu,sper sa iti schimbi viața.Succes si fii puternica!
Schmetterling
Postat pe 26 Martie 2016 16:53
Fluturas, subscriu. Fata asta are tendinte masochiste, sau ce ?
Rotty
Postat pe 26 Martie 2016 17:33
Oare de ce fetele astea sunt așa emoționale fără sa fie un pic raționale,
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2016 18:03
Hai sa va povestesc eu de ce, pt ca eu am încercat sa vb deschis inteligent cu mai mulți bărbați când am fost intrun pelerinaj , și știți ce ce a spus,
A spus ca noi femeile nu trebuie sa gândim așa inteligent ci trebuie sa îi lăsăm pe barbati sa gândească pt noi,
haideti sa va mai în spun ceva, știți ca islamistii nu respecta europenii sau alte religii, pt ca sunt rai, ei spun ca europenii sunt lupi și transforma oile sadică femeile lor in ușuratice,
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2016 18:09
sunt constienta ca nu merita nimic de la mine dar pur si simplu tot timpul am depins de el,nu am facut niciodata nimic fara aprobarea lui,ma tinut inchisa in casa si am iesit doar cand a vrut el...acum ma simt neputincioasa in fata sentimentelor care nu stiu daca sunt de iubire sau dependenta
singura2016
Postat pe 26 Martie 2016 18:18
Nu e ok sa stai intr o relatie abuzivă si, mai ales sa nu poti renunta la ea.Nu e normal si sper ca fata sa vrea sa se puna pe picioare si sa vada ce nu e ok, sa nu mai aleagă,in viitor la fel.Imi sustin părerea ca are nevoie de ajutor, singura...Esti o fire slabă, iar viata grea, trebuie sa fii pregatita pt multe, însă fără a claca! Succes si putere, curaj,tărie!Sa vezi ce frumoasa i viata fara bătaie si subspecii pe langa tine!




Schmetterling
Postat pe 26 Martie 2016 18:22
nu pot face nimic din cauza ca noi am avut certuri tot timpul dupa care ne am impacat si acum au trecut 3 saptamani si nu vrea sa mai auda de mine.imi zc ca ma iubeste dar nu mai poate continua cu mine.imi este teama sa plec si din casa la gandul ca ma vede prin oras si se supara pe mine.nu pot sa ma inteleg,vreau sa trec mai departe dar nu pot dc??
singura2016
Postat pe 26 Martie 2016 18:22
va multumesc pt sfaturi,m am gandit la un psiholog dar nu stau bine financiar si de aceea trebuie sa ma lupt singura,detest sa ma trezesc dimineata si sa ma vad in starea care sunt,am slabit 5 kg in 2 saptamani...am ajuns la perfuzii,nu stiu ce sa mai fac
singura2016
Postat pe 26 Martie 2016 18:25
Pai eu cred ca tu ai fost obișnuită ca cineva sa te conducă mereu și acum nu știii iîncotro sa o iei,
eu zic sa nu te autodistrugi singura încearcă sa devii independenta și mai sigura pe tine,
eu zic ca este bine ca a plecat, tu nu ești cățel ca sa te tina cineva în lesa și sa ieși.cand vrea el, nu îl vorbi de rău la nimeni mă refer la n oamenii care îl cunosc, vezați de viață ta,
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2016 18:31
Tu ai fost învățată ca cineva sa in gândească în locul tău,
încearcă sa gândești singura pt ca dacă nu știi ce vrei și nu știi sa te conduci singura, te conduc alții și profita de tine, fii mai sigura pe tine, citește cărți, informația te face mai puternica și mai sigura pe tine
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2016 18:35
ai dreptate ...acum ca ma vad singura nu stiu incotro sa o iau..au fost 6 ani in care am permis sa fiu ghidata si maltratata iara cum imi este greu sa o iau de la capat
singura2016
Postat pe 26 Martie 2016 18:45
nu am avut puterea sa renut cand trebuia si acum se vad consecintele.am crezut ca este bine sa fac compromisuri din iubire acceptand si batai si multe altele
singura2016
Postat pe 26 Martie 2016 18:48
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-03-26 18:09:18Hai sa va povestesc eu de ce, pt ca eu am încercat sa vb deschis inteligent cu mai mulți bărbați când am fost intrun pelerinaj , și știți ce ce a spus,
A spus ca noi femeile nu trebuie sa gândim așa inteligent ci trebuie sa îi lăsăm pe barbati sa gândească pt noi,
haideti sa va mai în spun ceva, știți ca islamistii nu respecta europenii sau alte religii, pt ca sunt rai, ei spun ca europenii sunt lupi și transforma oile sadică femeile lor in ușuratice,


Usurel ingeritzo, ca ai trecut pe politica periculoasa in ziua de azi.
Rotty
Postat pe 26 Martie 2016 18:49
si intr un final tot el ma lasat ...
singura2016
Postat pe 26 Martie 2016 18:50
Auzi singurico....asta nu conteaza. Iti e dor de cotonogeala ?
Rotty
Postat pe 26 Martie 2016 18:53
nu rotty:-)
singura2016
Postat pe 26 Martie 2016 18:54
imi este greu sa il uit,locuieste langa mine si am inceput sa nu mai ies din casa pt a nu da ochii cu el
singura2016
Postat pe 26 Martie 2016 18:56
problema este ca nici nu am cu cine discuta nu am prieteni...nu am o prietena pt ca din punctul lui de vedere prietenele mele imi bagau prostii in cap si pt el am renuntat la toate...acum sunt singura si nu am cu cine discuta
singura2016
Postat pe 26 Martie 2016 19:01
De la: singura2016, la data 2016-03-26 18:54:56nu rotty:-)


Ei ? Si atunci nu crezi ca meriti un baiat care sa te respecte ? Tu stii ce l-am invatat eu pe fiul meu ? Pe o femeie nu ai voie sa o atingi nici macar cu o floare. Doar cu vorbe bune. Ei....In casnicii sunt si certuri, ca altfel ar fi prea monoton, dar nu rupere de oase !
Rotty
Postat pe 26 Martie 2016 19:02
De la: singura2016, la data 2016-03-26 19:01:09problema este ca nici nu am cu cine discuta nu am prieteni...nu am o prietena pt ca din punctul lui de vedere prietenele mele imi bagau prostii in cap si pt el am renuntat la toate...acum sunt singura si nu am cu cine discuta



Un motiv in plus sa-l bagi in aia `masii .
Apropo....cati ani ai ?
Rotty
Postat pe 26 Martie 2016 19:03
25 de ani;-(
singura2016
Postat pe 26 Martie 2016 19:06
De la: singura2016, la data 2016-03-26 18:56:18imi este greu sa il uit,locuieste langa mine si am inceput sa nu mai ies din casa pt a nu da ochii cu el

pai eu zic ca ar trebui sa te muți de acolo,, dacă ești în alta zona nu o sa te simți așa deprimata și descurajata,
știi tu teai obișnuit cu răul, trebuie sa te obișnuiești cu lucruri bune nu cele rele, de cele rele trebuie sa te dezobinuiesti
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2016 19:11
nu am depins niciodata cu nimic de el ma refer financiar sau in alt mod,dar tot timpul am facut ceea ce a zis el si ii ceream voie la absolut orice as fi vrut sa fac...daca ma duceam si la magazin ma tinea in telefon pana ma intorceam
singura2016
Postat pe 26 Martie 2016 19:12
ai foarte mare dreptate dar cu mutatul este mai greu...locuiesc intr un orasel mic si nu se gaseste
singura2016
Postat pe 26 Martie 2016 19:14
Eu zic ca 6 ani sunt mulți, teai obișnuit cu el,
dar eu zic sa încerci sa iti schimbi soarta, șisa te rogi sa nu te mai vrea, mutate de acolo , și detaseazate te el
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2016 19:16
crede ma ca nu am impresia ca nu mai stiu care sunt lucrurile bune ale vietii,m am multumit cu ce am primit de la el si cand ceream cva mai mult de esemplu o iesire intr un club ma refuza pe pretextul ca se uita altii la mn
singura2016
Postat pe 26 Martie 2016 19:17
sincer eu tot mai trageam sperantele unei impacari doar de frica de a nu ramane singura..
singura2016
Postat pe 26 Martie 2016 19:19
Mutate in alt oraș, mai mare, sau mergi la o agenție imobiliara, știi dacă iti plângi de mila singura și nu faci nimic nu te ajuta la nimic,
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2016 19:19
Pai mai bine singura decât cu el, eu zic sa iti vezi de viață ta, iieși din casa și ignora, nu mai trai ca atunci când erai cu el ca el sa se intoarca n la tine
ingerasulluptor1
Postat pe 26 Martie 2016 19:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
povestia mea..sau mai bine prostia ce am facuto...:( 172 De la: garbo089734 9 Februarie 2010 10:06
O iubesc, incerc activ de ani de zile sa avem "un nou inceput" iar mai nou este suparata ca am inselat-o. Si 2 De la: garbo_499995 10 Aprilie 2020 19:24
vreau sa uit 55 De la: Luna_in_capricorn 23 Octombrie 2011 19:42
Dragostea-un joc murdar! 26 De la: Jolie_M 19 Aprilie 2011 11:52
nu stiu ce sa fac..va rog ajutati`ma 7 De la: oana4me 1 Februarie 2010 12:43
Setari Cookie-uri