E normal sa apara o astfel de durere?

Buna seara!
Am 18 ani, sunt virgina... am o relatie de 6 luni, si imi doresc sa imi incep viata sexuala, insa exista o problema.. Cand prietenul meu incearca sa ma excite, in momentul in care incearca sa imi introduca un deget in vagin, sau pur si simplu, cand doar ma atinge in acea zona, am o senzatie foarte incomoda, aproape de nesuportat, care se transforma in durere...
Poate ca se intampla si din cauza emotiilor.. sau a faptului ca imi e teama de ce se va intampla dupa, adica ma gandesc foarte mult daca sangerarea va fi prea mare..
Cum as putea rezolva aceasta situatie?
garbo_414701
Postat pe 17 Martie 2016 20:06
Daca nu esti si prietena cu mama ta, sa-ti explice ce se intampla, (poate vrei sa-i ascunzi acest lucru), incearca sa gasesti alta femeie care sa-ti spuna ca nu este nimic anormal in acest lucru si, ca ceea ce simti tu acum au simtit si vor simti toate femeile la timpul lor ! Incearca sa-ti invingi temerile, sa fii relaxata si pregatita pentru acest moment, care va deveni cel mai important eveniment din viata ta, de pana acum si, pe care il vei tine minte toata viata ! Daca vei pastra o amintire placuta sau nu despre asta, depinde de tine si de partenerul tau. Nu trebuie sa-l lasi sa introduca degetul acolo, poate sa te excite doar clitorindian si cand esti pregatita suficient sa te patrunda cu rabdare. Daca a mai facut asta, stie cum sa procedeze! Puteti folosi si un lubrifiant intim. Sper ca ti-am fost de folos si-ti doresc succes in viata pe care vrei s-o incepi. Atentie la "alegeri" !
Sangerarea trebuie sa fie una minora, sa nu te sperii !
jollyliviu
Postat pe 20 Martie 2016 11:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femei cu probleme ginecologice 2 De la: Eugenia69 9 Iulie 2011 19:51
UN VOT VA ROG FRUMOS 4 De la: anakin 24 Mai 2010 12:48
Sexul cu un prost... 94 De la: PerfectStranger 8 Decembrie 2013 02:10
Fantezii... 121 De la: garbo063800 19 Octombrie 2009 15:08
De ce se indeparteaza barbatii ? 3 De la: ely_a 30 Mai 2013 17:53
Setari Cookie-uri