Mesaj de interes national

Tatal meu m-a invatat ca aruncatul de flegme in fata altora tine de pedigree-ul unui golan de rasa pura iar incurajarea prostiei e periculoasa aceasta fiind mai prolifica ca riia si mai periculoasa pt ca nu se trateaza.
Se pare totusi ca "naivitatile" ingeritei sint admirate de persoane care in alte topicuri infiereaza prostia umana.
Sa fie vorba de duplicitate sau de un mijloc prin care sa-ti justifici deversarea deseurilor lingvistice impotriva altora?
Barbo nu te mai chinui sa porti un dialog cu persoane care transforma orice discutie intr-o latrina publica.
Tommy_Boy
Postat pe 7 Mai 2016 09:05
Ipocrizie, sau cretinism., ....era doar intentia mea de a o incuraja pe ingeras in ceea ce consider eu bun la ea, insotita de ganduri bune. Dovada de prostie s-ar putea sa fie speranta mea ca mesajul meu ar fi inteles de ingeras sau de altii care judeca sau trag linii de demarcatie intre cretini - cei care nu injura si privesc partea plina a paharului si oameni cu caracter - cei pe care trebuie sa ii credem pe cuvant ca au caracter, sa ii credem mai ales datorita cuvintelor pline de dezgust care infiereaza manifestarile de dezgust ale altora.

Ps. Ma refer la 101 426. Daca vrei sa demonstrezii ca esti altfel, fii altfel, mai bun mai stilat, mai lipsit de ura. De balacareli e plina Romania.
Weekend placut!
Deliaaa
Postat pe 7 Mai 2016 15:10
De la: delada, la data 2016-05-07 15:10:04 Ipocrizie, sau cretinism., ....era doar intentia mea de a o incuraja pe ingeras in ceea ce consider eu bun la ea, insotita de ganduri bune. Dovada de prostie s-ar putea sa fie speranta mea ca mesajul meu ar fi inteles de ingeras sau de altii care judeca sau trag linii de demarcatie intre cretini - cei care nu injura si privesc partea plina a paharului si oameni cu caracter - cei pe care trebuie sa ii credem pe cuvant ca au caracter, sa ii credem mai ales datorita cuvintelor pline de dezgust care infiereaza manifestarile de dezgust ale altora.

Ps. Ma refer la 101 426. Daca vrei sa demonstrezii ca esti altfel, fii altfel, mai bun mai stilat, mai lipsit de ura. De balacareli e plina Romania.
Weekend placut!


N-ai inteles nik, panseluta ofilita.
Parca si tu te luptai pe acasa cu un barbat
"stilat"
si dai lectii de "clasa"...
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 7 Mai 2016 16:19
De la: delada, la data 2016-05-07 15:10:04 Ipocrizie, sau cretinism., ....era doar intentia mea de a o incuraja pe ingeras in ceea ce consider eu bun la ea, insotita de ganduri bune. Dovada de prostie s-ar putea sa fie speranta mea ca mesajul meu ar fi inteles de ingeras sau de altii care judeca sau trag linii de demarcatie intre cretini - cei care nu injura si privesc partea plina a paharului si oameni cu caracter - cei pe care trebuie sa ii credem pe cuvant ca au caracter, sa ii credem mai ales datorita cuvintelor pline de dezgust care infiereaza manifestarile de dezgust ale altora.

Ps. Ma refer la 101 426. Daca vrei sa demonstrezii ca esti altfel, fii altfel, mai bun mai stilat, mai lipsit de ura. De balacareli e plina Romania.
Weekend placut!


Cind ai un bunic care isi sfatuieste nepotul/nepoata ca exista pe lume oameni catalogati ca „astea-s scursuri umane care nu merita nici macar o flegma-ntre ochi" cum poti sa-i ceri sa fie mai stilat(a)?
426 imparte oamenii intre cei care merita o flegma si cei care sint atit de jos incit nu merita o flegma).
Ai vazut tu oameni stilati facind asa ceva?
Ciudate sfaturi date unui nepot de un om care se presupune ca a ajuns la virsta senectutii, deci este mai intelegator, destept, si empatic fata de semenii lui.

Exista pe lumea asta barbati adevarati, inteligenti, sensibili, sarmanti care stiu sa se poarte cu o femeie si genul care numai in virtutea faptului ca poarta izmene se considera BARBATI. Jalnic si de ocolit ca viata e prea scurta ca sa incerci sa intelegi specimenele de genul asta.

Iar ingerita este o trista figura care a pus o placa si o turuie ca un patefon defect, cu toate ca stie sa si jigneasca si chiar sa injure neaos daca imi aduc bine aminte si imi aduc.
Nu stie de gluma, nu am citit nici macar un comentariu simpatic din partea ei (nu la adresa mea, asa in general) asa ca nu are ce sa-mi placa la ea.

Weekend placut si tie.

Tommy_Boy
Postat pe 7 Mai 2016 16:50
Iar au sarit la jugulara - sorry, da' absolut prosteste - istericele hiene 'apostolice' ale forumului! Sau chiar unele mai noi duduitze, 'rafinate' teribil in ale dezgustului ... predicativ.
Cum altfel?

Chiar si latrinul trans-mediteranian are tupeul sa vorbeasca deee ... hazna si de mirosul gurii uitind ca pina si la atitia amar de km distantza caracterul, sau mai degraba lipsa lui, pute absolut ingrozitor! Mai ales pe caldura aia.

Nu-i asa, Livache?
Ca doar tu esti experul in 'mirosurile' altora. Ca la ale tale esti se pare ca esti musai ... anosmic, 'ingerasule'!

In rest observ aceleasi fapturi crestine ... 'gramada' care-si cauta, mizericordios fireste, victime ... post-pascale. Si care cu o 'sete' animalica si barbara (desi ele se cred educate, 'shtiintzific' probabil!) continua sa 'cerceteze' bipezi mai debilitati decit ele si de care sa-si bata joc la modul discretionar si imbecil gregar!

Iar unele dintre aceste otrepe isi imagineaza ca le-ar merge cu oricine chiar si fara sa fie solicitate sau provocate...
Nu zau? Chiar asa?!?

Poate nu mai stiti, draga-lashelor, ca am o capacitate de a da peste boturile nemernicilor de dincolo de puterea voastra de intelegere. Si cu sigurantza ati uitat, unele dintre voi, ca nu obisnuiesc sa iau niciodata ... prizonieri! Mai ales din aia cu ... shoricul cit palma de gros...

Oare cum se cheama re-auto-intromisionarea asta, @Tomitza, ca parca nu de tine era vb. in comentariul meu?
Te-ai simtit cumva vizata?
A cazut prea greu drobul de miel si salata de boeuf de Pashte? Si ti-au ... derutat simtul de orientare logica?

Ia cu lamiie draga! Cu metoclopramid, cu carbune medicinal sau cu un ceai concentrat de ghimbir.
O sa-ti treaca sigur...

Pina atunci te poftesc, amical deocamdata, sa te potolesti in caz ca nu ai memoria suficient de 'lunga' si selectiva!

Nu-i totusi prea mare 'deranjul' tau avind in vedere ca un dobitoc - probabil deja ... a-testosteronic (lucru dovedit si de 'preocuparile' primitive de vinator de animale care nu se pot apara in fatza 'inteligentzei' cu calibru lis sau ghintuit) - care se crede inteligentul Ierihonului (si pe care-l cultivati ipocrit si apocrif pt. ca are nevoie de fraieri care sa-i cinte in struna), se ia abject si mitocaneste de o femeie pe principiul ... mascului alpha care face ce vrea la el in ograda?
Mai ales cu 'animalutzele' ... toante, nu-i asa?!?

Bag seama ca va cam plac de fapt bipezii ... 'autoritari' in clantza, mai mironositzelor, nu-i asa?
Da' mereu doar cu alte femei, fireste!
Desi sincer nu-mi aduc aminte, din experientza de multi ani, ca astia 'tari' in clantza sa mai fie buni si de altceva la viatza lor...

Unde o fi acuma ... feminismul ala gingas, mirobolant, mirositor a tei si roze si care aproape ezoteric edulcoreaza angelic aerul patriei?

Sa-l fi luat oare ... mama dracului dupa atita 'post' cre(sh)tinesc?
Sau e vorba doar deee ... veshnica atrofie caracteriala?!?

Repet pt. ignobilul ipochimen ca poate sarmanul de el n-o fi inteles de prima data, nu ca n-ar avea cu ce:
...Oare cit 'capabil' nemernic sa fie idiotul care-si bate joc la cel mai subsolic nivel de o faptura care, nu-i asa, nu-i la nivelul 'excelentzei' sale si careia, dealtminteri, ii si provoaca alergii, iritari si ... rash-uri cerebrale?!?

Livache-mitocanache, esti absolut jenant pina si pt. o euglena, mai baiatule.

Pacat, chiar mare pacat pt. un 'berbant' ca tine...
garbo101426
Postat pe 7 Mai 2016 18:10
Duduii 'dezgustate' ii recomand pt. sanatate mintii si suprarenalelor proprii sa incerce sa nu mai amestece ... testosteronul cu estrogenii! Nici macar daca are prescriptie medical pt. ei...

Nu stiu pina acum ca neurostiintele sa fi postulat ca doar culorile si ... gusturile nu se discuta. Nu de alta da' dezgustul invocat n-are nici o treaba nici macar cu ... papilele gustative ci tine mai mult de aprehensiunea vadita de a nu se baga si/sau de a nu fi bagata in seama.

Iti explica el don' Livache ce-i si cu cu semantica si etimologia.
Ca doar el e 'expertul'!

Asa ca, dragutzo, mai usurel cu declamatia 'complezenta' la gentiletze atunci cind esti in stare sa-ti bati joc (inteligent, rafinat si ... ziditor, nu?) de un om doar pt. ca, chipurile, ai apara nu stiu ce principiu care ti-ar permite (?!?) sa faci asa ceva!

Un 'principiu' de genul ... hai s-o facem pe proasta aia ceva mai inteligenta, dupa chipul si asemanarea noastra, nu?

Chiar cu ... fortza daca e nevoie!
Fortza 'argumentelor' fara-ndoiala...

Bref, nu-mi pasa absolut deloc de ... anti-dezgustul unora nerevendicat de nimeni si nici nu cred ca e careva pe-aici cu ... credentialele necesare sa faca macar 'aprecieri' critice ofuscate daramite consideratii penibil cinice!
Poate doar ... don' Livache!

Si doar daca prinde o zi din aia in care nu are 'dezlegare' la ... legatul funiilor de giturile preopinentilor care nu-i inghit magariile...

P.S. Sper ca prietenul nostru, don' profesor de limba romana, mai citeste din cind in cind - dezgustat, desigur! - mizeriile continue de pe aici.

Si ca poate sa-i explice stiintific oricarui ... dezgustat ca 'referirile' se fac in preambul sau in prima parte a oricarui comentariu daca e vb. de parerile cuiva si doar in subsolul paginii, daca e vorba de altceva. Si in nici un caz in post scriptum.
Chestie de lingvistica, reguli de scriere si ... cultura.

Ca sa nu mai amintesc ca ... provocaluirea chiar nu se face niciodata ... per baculum, per se.
Chestie de educatie, bun simtz si morala crestina, se pare...

garbo101426
Postat pe 7 Mai 2016 18:34
Dragul meu "flegmatic", nu mai era nevoie sa ma convingi inca o data ca ai o placere bolnavicioasa sa te masturbezi lingvistic in public.
Spre norocul tau "lasa" de mine nu vrea INCA sa-si puna mintea cu tine ca s-ar putea sa ma rogi pe urma sa uit ca existi.
Crezi ca am uitat episodul cu amenintarile din trecut? Nu draguta si parca ti-am spus sa nu ma mai zgindari.
Vrei sa-ti repun postarile pe afis inclusiv modul "barbatesc" in care ai dat inapoi ? Daca da, fac un topic special cu ele ca sint probe scumpete.(asta apropo de luatul de prizonieri)
Te maninca buzunarul? OK, s-ar putea sa te scap de mincarime cit ai zice peste.
Daca te-a indus cumva in eroaroare faptul ca nu dau flegme si nu vars dejectii lingvistice in public sa nu crezi ca nu pot sa reactionez si altfel, muuult mai eficient pt mine si pe baze perfect legale.


P.S.
...si poate mai cooptez si alti "lasi" ca sa eficientizam la maxim scarpinatul, nu de alta dar ne-am cam saturat de balacareala asta a ta care tine de lipsa totala a bunului simt.
Tommy_Boy
Postat pe 7 Mai 2016 18:50
Ei oamenii nesimțiți și fără caracter vor sa domine pământul pământului cerul,

Oamenii cu bun simt trebuie sa le știe de frica,

ingerasulluptor1
Postat pe 7 Mai 2016 19:17
Ăstia sunt bbărbații rai care își bat nevestele și le maltratează, ei vor sa conducă pe toți, și toțisa le stie de frica
ingerasulluptor1
Postat pe 7 Mai 2016 19:21
Ei sunt rauvoitori , și diabolici
ingerasulluptor1
Postat pe 7 Mai 2016 19:28
Mai, @Tomitza, tu esti cumva in perioada aia critica specifica?

Chiar te-au lasat de tot 'balamalele' caracteriale, mai motanash?!?
Cit de jeg de muiere fara minte sa fii sa vb. in halul asta?

Sau cit de ... ****tuta ai ajuns, mai femeie, de-n caputzu' ala al tau cam patrat si-n A4 formatat, a ajuns ... masturbarea subiect de discutie mitocaneasca pt. o 'telectuala ca tine pe un site public?!?

Mai, scirnava mica, chiar crezi ca o faptura zero existenta ma poate amenintza ea pe mine??? Chiar nu realizezi ca te faci de tot ... bok-ul?
Ai cum va probleme de 'constructie' la mansarda???
De-alde tine, mai motanash, servesc la micul dejun de dinaintea ... micului dejun.

Baga-ti mintile in cap ca vad ca iar ai luat-o razna!

Esti sigura 100% ca tu chiar esti maritata de vreo 10 ani? Cu un barbat adevarat vreau sa spun. Nu e doar vreo speculatie ... onirica?
Pt. ca comportamentul asta decortexat si extrem de ciclotimic al tau e specific in general unei anumite maladii ce tine de frustrarea pur sexuala!

Te manica rau de tot blanitza, pisi. Cred ca esti 'scarpinata' mult prea rar comparativ cu nevoile tale...

Si ai mai si ramas carevasazica fara bani, nu-i asa?
Te-au dat afara colegii cu ... masterate, doctorate si alte studii universitare?

Sau te-a expulzat barbatu' din casa ca a gasit alta mai sanatoasa la mansarda?!?

Tu insista insa, ca scarmanatul legal o sa-mi faca extrem de mare placere. Si nici n-o sa intirzie, mai ales cu degringola aia pseudo-juridica dintre neuronii tai.
Nu de alta da' nu cred ca ti-ai clarificat pina azi nici macar confuzia aia penibila pe care o faceai intre IP si ... CNP!

Mai tii minte, dragutzo?
garbo101426
Postat pe 7 Mai 2016 19:59
De la: Bescuca, la data 2016-05-06 13:10:25
De la: Tommy_Boy, la data 2016-05-06 11:59:07Acum depinde ce iti doresti de la viata si cit de mult esti dipus(a)
sa lupti pt. a obtine ce iti doresti.

Nu vad nimic rau in a avea alturi de tine un partener si eventual mai tirziu copii.
Indiferent de statutul social (super bogati sau super saraci) toti oamenii viseaza mai mult sau mai putin la asta chiar daca nu sint dispusi sa recunoasca.
Cariera iti poate da reale satisfactii dar daca dupa 8-10 h de munca te intorci intr-o casa frumoasa dar goala satisfactia paleste in timp, crede-ma.

Eu de fapt criticam viziunea Ingerasului care e cam fixista.
Toti barbatii sint cih numai ea e frumoasa, desteapta, bunatatea intruchipata e.t.c.
E bine sa ai o parere buna despre tine dar ea mai trebue confirmata si de mediul social altfel intri in categoria celor care se cred Napoleon sau Cezar sau devii frustrat asemenea Ingerasului care indiferent de subiectul dezbatut ajunge invariabil la aceeasi concluzie: toti barbatii e porci. (dezacord voit pt. a sublinia idea).
Incearca sa deschizi un subiect despre...cresterea gainilor ouatoare par example si vei vedea ca invariabil ingerita va ajunge la aceeasi concluzie.

Un vechi proverb spune ca atunci cind nu ajunge la struguri, vulpea spune ca sint acrii. Cred ca e si cazul de fata.


Nu, fixisti sunteti voi, astia, care n-o lasati sa scrie. Sariti pe ea la fiecare propozitie. Daca aveti o viata asa interesanta, de ce sunteti interesati sa mai corectati cate o prostie de-a "ingeritei"? Ai naibii ipocriti si nemernici ...
Merita sa lupti dar pt ce ti se potriveste. O viata poate fi la fel de bine goala si in doi, daca n-ai avut "norocul" sa ai omul iubit langa tine, iar casa frumoasa, imaginea sociala, plozii, cateii, etc nu acopera chiar toate golurile. Nu cred in fericirea menita sa "ia ochii".
Sa lasam pe fiecare sa-si faca viata asa cum simte, fara a-l face sa se simta exclus din randurile unor oameni pe care nu toti au puterea sa-i infrunte si de meschinaria carora sa nu le pese!


garbo101426
Postat pe 7 Mai 2016 20:03
De la: Bescuca, la data 2016-05-06 13:40:41Sunteti jalnici, muuult mai jalnici decat ingerita care nu stie sa scrie . Macar ea nu ar tolera orice intr-o relatie.
Aproape zilnic apar topice cu toante care fac orice pt a-si tine barbatul, pt. ca astea-s criteriile societatii, iau bataie, sunt umilite, inselate, totul pt. avea si ele un purtator de izmana si "familie". Dar, cu tot ridicolul, macar astea nu stau ascunse. Nu pretind ca sunt iubite si respectate. Sau vizibile in ochii unui mascul.


garbo101426
Postat pe 7 Mai 2016 20:04
De la: Bescuca, la data 2016-05-06 10:17:56Chiar iti vine sa nu ma deschizi ever garbo.ro.
gratie erijarii in cunoscatori si experimentati intr-ale vietii, asa cum se vede ea "normal": musai in cuplu, musai cu plozi, musai satisfacuti de "saracia" vietii, ca de nu ... aceleasi rahaturi, banalitati si guitaturi de stomac bine umplut.


Chiar asa!
garbo101426
Postat pe 7 Mai 2016 20:06
De la: Bescuca, la data 2016-05-06 15:11:24Frumusete! Culta si gratioasa faptura!, acum inteleg de ce tii cu dintii de "barbatul" ala al tau. Perseverenta pana in varful unghiilor! Cred ca daca nu te lua, ii si ardeai una, sau il ridicai in pumni din patul celei cu care isi mai uita nefericirea de a te fi cunoscut si de-a nu sti cum sa scape de-o raie doar nu era sa-ti spuna "nu"... Ca doar erai chitita, na ...
Si vezi cum "scri" in exprimare libera, fara dex si copy paste, in caz ca nu ti-a intrat de tot paiul "ingeritei" in ochi ...



garbo101426
Postat pe 7 Mai 2016 20:09
Are dreptate sotul meu (sic!) ca daca ma bag in troaca ma maninca porcii.
Din pacate pt unii, am o placere "abisala" sa-i juganesc ca sa afle unde le e locul si sa le vad rinjetul castrat dupa.
Se pare ca esti si inconstient nu numai sarac cu duhul (in acceptiunea ingeritei). Si din pacate nu esti singur pt ca ce sa vezi, mama prostilor e mereu gravida si umple lumea de cei ca tine.
Sa vedem cine ride la urma dar fara emoticon.

ma gindeam doar la o amenda penala de 100 lei ca sa-ti imbunatatesc CV-ul si cazierul asa ca sa-ti aduci aminte ca si jigodiile isi au nasul lor. iar la urmatoarea abatere sa te imbrace statul in ulltimul model de haina cu dungi. Multumit?
Tommy_Boy
Postat pe 7 Mai 2016 20:31
Se pare totusi ca scelorza nu te-a iertat, pina la urma tot iti pun postarile ca se te dezmeticesti si sa-ti aduci aminte cine de fapt facea confuzie intre IP si CNP. Parca imi aduc aminte ca-ti negai chiar propria afirmatie ca-mi vei afla si CNP-ul si ce lapte am supt e.t.c. Ce sa-i faci asa se intimpla cind boala isi spune cuvintul.
Ma intreb totusi daca ai cumva sansa sa te prevalezi de ea (boala) ca sa scapi.
Tommy_Boy
Postat pe 7 Mai 2016 21:03
Categoric ... PROSTIA NU DOARE!
Absolut deloc...

Ai inceput sa juganesti pina si ... femeile, obsedata vulgara si naroada?!?

Tot intr-o mizerie cu trimiteri sexuale o tii de parca n-ai parasit demult ... pushcaria sau abia ai iesit din 'tura'.

Sa-mi zici daca vrei sa ma juganesti cumva ... manu propria, ca sa-mi pregatesc telefonul sa facem un ... selfie de milioane!
Din nefericire doar contactul epidermic n-o sa-ti anuleze insa profunda ... emasculare intelectuala si caracteriala de care suferi in mod cronic.

Vai de mama ta...

Sa stii ca sotul ala al tau te-a invatzat de bine, numai ca tu n-ai inteles mesajul:
In troaca n-ai cum sa te bagi altfel decit daca esti chiar ... porc!
Sau scroafa, dupa caz...

Barbatul ala al tau cred in mod cert ca-i mult mai inteligent si subtil decit te duce pe tine mintea. Bietul de el ti-a spus ... subliminal ca in mod normal n-ai ce sa cauti in troaca decit daca esti cochon prin definitie!
Da' tu ai inteles doar ce crede tot prostul de rind...
garbo101426
Postat pe 7 Mai 2016 21:59
Tinid cont de admiratia ta fata de un profesor care habar nu are ce inseamna un barbarism lingvistic si un calc semantic nu ma mai mira ca iti scapa intelesul unui vechi proverb romanesc.

Si apropo, juganirea este taman opusul sexualitatii si chiar are menirea de a impiedica actul sexual. Mai deschide si tu o carte nu numai net-ul.
Iar eu ma refeream la alta juganire dar din pacate tie nu-ti sint accesibile toate intelesurile asa ca te limitezi la ce stii tu mai bine

Doamne fereste sa pun mina pe tine, de regula suinele sint destul de murdare la propriu ca sa nu mai spun ca grohaitul lor este de-a dreptul deranjant.

P.S.
Rasfoind putin net-ul am inteles de ce ti-ai facut fieful aici. Ai cam fost usuit de peste tot si nu tocmai in termeni colocviali.
Cum Dumnezeu nimerisi tocmai aici?
Tommy_Boy
Postat pe 7 Mai 2016 22:59


Se pare ca unii dintre noi de pe garbo, am pacatuit rau de tot si asta ne-a fost pedeapsa... ! Ei... fac si eu haz de necaz, Tommy. O data, ne ameninta ca sare pe fereastra, 407 ii zicea parca pe atunci... pacat ca nu s-a tinut de cuvant ! Sau nu a putut, de obicei in locuri din astea ferestrele au gratii groase....
barboneli
Postat pe 8 Mai 2016 08:22
'Neata Barbo.
nu stiu ce sa zic dar constat ca mi-e mila de ea/el.
Imi dau seama cit de traumatizant este ca femeie sa-l auzi pe
tata-mare vorbind sfatos despre flegme si ma mai intreb cu groaza ce alte sfaturi "intelepte" si "ziditoare" a mai primit.
Daca a mai fost si bunicul matern .........nici nu mai vreau sa ma gindesc.

Eu am avut la un moment dat 4 perechi de bunici (ai mei si ai sotului) dar NICIODATA nu i-am auzit pe bunicii barbati spunind cea mai mica vulgaritate in prezenta femeilor. Chestie de minima educatie.

Napoleon spunea cindva „orice soldat poarta in ranita bastonul de maresal” parafrazindu-l pot spune ca „orice om poarta in bagajul sau cultural bunul simt” dar, daca iti pierzi bagajul intr-o halta a vietii esti singurul vinovat.

Cit despre aruncatul pe fereastra, ce sa zic, tot Napoleon spunea „nu intrerupe niciodata un dusman atunci cind face o greseala” dar parca totusi e prea drastic in cazul de fata.
Tommy_Boy
Postat pe 8 Mai 2016 09:57
De la: garbo101426, la data 2016-05-07 18:10:33Iar au sarit la jugulara - sorry, da' absolut prosteste - istericele hiene 'apostolice' ale forumului! Sau chiar unele mai noi duduitze, 'rafinate' teribil in ale dezgustului ... predicativ.
Cum altfel?

Chiar si latrinul trans-mediteranian are tupeul sa vorbeasca deee ... hazna si de mirosul gurii uitind ca pina si la atitia amar de km distantza caracterul, sau mai degraba lipsa lui, pute absolut ingrozitor! Mai ales pe caldura aia.

Nu-i asa, Livache?
Ca doar tu esti experul in 'mirosurile' altora. Ca la ale tale esti se pare ca esti musai ... anosmic, 'ingerasule'!

In rest observ aceleasi fapturi crestine ... 'gramada' care-si cauta, mizericordios fireste, victime ... post-pascale. Si care cu o 'sete' animalica si barbara (desi ele se cred educate, 'shtiintzific' probabil!) continua sa 'cerceteze' bipezi mai debilitati decit ele si de care sa-si bata joc la modul discretionar si imbecil gregar!

Iar unele dintre aceste otrepe isi imagineaza ca le-ar merge cu oricine chiar si fara sa fie solicitate sau provocate...
Nu zau? Chiar asa?!?

Poate nu mai stiti, draga-lashelor, ca am o capacitate de a da peste boturile nemernicilor de dincolo de puterea voastra de intelegere. Si cu sigurantza ati uitat, unele dintre voi, ca nu obisnuiesc sa iau niciodata ... prizonieri! Mai ales din aia cu ... shoricul cit palma de gros...

Oare cum se cheama re-auto-intromisionarea asta, @Tomitza, ca parca nu de tine era vb. in comentariul meu?
Te-ai simtit cumva vizata?
A cazut prea greu drobul de miel si salata de boeuf de Pashte? Si ti-au ... derutat simtul de orientare logica?

Ia cu lamiie draga! Cu metoclopramid, cu carbune medicinal sau cu un ceai concentrat de ghimbir.
O sa-ti treaca sigur...

Pina atunci te poftesc, amical deocamdata, sa te potolesti in caz ca nu ai memoria suficient de 'lunga' si selectiva!

Nu-i totusi prea mare 'deranjul' tau avind in vedere ca un dobitoc - probabil deja ... a-testosteronic (lucru dovedit si de 'preocuparile' primitive de vinator de animale care nu se pot apara in fatza 'inteligentzei' cu calibru lis sau ghintuit) - care se crede inteligentul Ierihonului (si pe care-l cultivati ipocrit si apocrif pt. ca are nevoie de fraieri care sa-i cinte in struna), se ia abject si mitocaneste de o femeie pe principiul ... mascului alpha care face ce vrea la el in ograda?
Mai ales cu 'animalutzele' ... toante, nu-i asa?!?

Bag seama ca va cam plac de fapt bipezii ... 'autoritari' in clantza, mai mironositzelor, nu-i asa?
Da' mereu doar cu alte femei, fireste!
Desi sincer nu-mi aduc aminte, din experientza de multi ani, ca astia 'tari' in clantza sa mai fie buni si de altceva la viatza lor...

Unde o fi acuma ... feminismul ala gingas, mirobolant, mirositor a tei si roze si care aproape ezoteric edulcoreaza angelic aerul patriei?

Sa-l fi luat oare ... mama dracului dupa atita 'post' cre(sh)tinesc?
Sau e vorba doar deee ... veshnica atrofie caracteriala?!?

Repet pt. ignobilul ipochimen ca poate sarmanul de el n-o fi inteles de prima data, nu ca n-ar avea cu ce:
...Oare cit 'capabil' nemernic sa fie idiotul care-si bate joc la cel mai subsolic nivel de o faptura care, nu-i asa, nu-i la nivelul 'excelentzei' sale si careia, dealtminteri, ii si provoaca alergii, iritari si ... rash-uri cerebrale?!?

Livache-mitocanache, esti absolut jenant pina si pt. o euglena, mai baiatule.

Pacat, chiar mare pacat pt. un 'berbant' ca tine...


Nu stii ca berbantii e mai barbati, fie ei si circumcisi
Iar motanache se trezeste jucand tontoroiul cu sotiorul diafan, chiar si pe forum ...
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 8 Mai 2016 11:33
De la: Tommy_Boy, la data 2016-05-07 22:59:32Tinid cont de admiratia ta fata de un profesor care habar nu are ce inseamna un barbarism lingvistic si un calc semantic nu ma mai mira ca iti scapa intelesul unui vechi proverb romanesc.

Si apropo, juganirea este taman opusul sexualitatii si chiar are menirea de a impiedica actul sexual. Mai deschide si tu o carte nu numai net-ul.
Iar eu ma refeream la alta juganire dar din pacate tie nu-ti sint accesibile toate intelesurile asa ca te limitezi la ce stii tu mai bine

Doamne fereste sa pun mina pe tine, de regula suinele sint destul de murdare la propriu ca sa nu mai spun ca grohaitul lor este de-a dreptul deranjant.

P.S.
Rasfoind putin net-ul am inteles de ce ti-ai facut fieful aici. Ai cam fost usuit de peste tot si nu tocmai in termeni colocviali.
Cum Dumnezeu nimerisi tocmai aici?


Mai, *oanta forumului (ingerasul luptator e in mod simpatic doar ... naiva!), cit de lobotomizata sa fii sa nu intelegi limba romana?

Stii care e deosebirea intre genuri? Diferentzele structurale, fizice, fiziologica si ... hormonale intre femei si barbati?

Unde-ai facut tu gimnaziul ala, 'eminento'?

Ce, mama dracului, sa inteleg ca tu esti de fapt ... barbat?!?
Si *diot pe deasupra?
Ca eu nu-mi aduc aminte sa-mi fi facut vreo ... schimbare de sex intre timp! Si nici n-am trecut pe ... testosteron.

Intreaba-l pe Livache. Pina si el, in mod uluitor si paradoxal, pare a fi mai inteligent decit tine. Din pacate nu e animat si de comandamente suficient de nobile...

P.S. Mai, tuta ****cila, eu sint pe Garbo din ziua intii! Adica de cind tu erai ... nemaritata, mai euglena bok-o-trofa. Sau ... 'neinsurata'?!?
Si inca te mai 'jucai' ... singura cu tine!

In rest nu te juca cu focul, ca nici nu stii ce tare doare!
Pt. mine e floare la ureche sa te fac de tot rahatul pe net, publicindu-ti toate datele personale, pina si pe alea de vrei tu sa le uti! Imi ia doar citeva zile.

Informatic esti chiar mai usor de 'citit' decit unu' oarecare de pe strada da' care nu e pe internet. Ti-am mai zis treaba asta da' se pare ca barbatul ala al tau nu se ocupa suficient de mult de tine ca sa-ti mai 'ostoiasca' frustrarile astea kretinoide.

Bref, te maninca tare de tot blanitza si poponetzu' si observ ca insisti sa gasesti musai pe cineva care sa te si dea cu ... puricid!

Data trecuta te-am iertat pt. ca mai am ceva caracter pe la mine si nici nu-mi place sa ma ocup cu hinghereala potailor. Indiferent cit de jigodioase or fi...

Da' vad ca ti-o cauti cu luminarea si vrei sa stie lumea si ce numar porti la pantofi, si ce culoare au chiloteii tai, si cite kg ai, si unde stai, si unde muncesti si chiar de ce n-ai fost in stare sa ai copii pina acum.
Si ma refer la motivul real, pisi!...
Tu trebuie doar sa te hotarasti, ca eu te servesc cit ai zice ...'click'.

P.P.S. "Rasfoind internetul"?!?
Cit de esuata sa-ti fi fost lobotomia aia de vreme ce habar n-ai pe ce site-uri postez eu si cu ce nick? Si asta pt. ca pe alea pe care scriu in mod curent tu nici macar n-ai avea drept de inscriere si de acces, motanash! Si nu numai pt. ca e necesar sa ai niste ani de studii superioare in niste domenii f. precise, o identitate reala si verificabila si un pedigree stiintific si editorial. Da' mai trebuie sa treci si un test extrem de dur.
Deee ... IQ!

Asa ca mi-e mi-a fost clar de la bun inceput ca singurul loc in care ... BAC-ul tau luat dupa mai multe incercari n-are nici o relevantza, este doar aici, pe gargo.

Iar umorile astea ofuscat hilare cu ... ushuit-ul in termeni necolocviali e posibil sa se refere exact la ... guru tau de pe-aici. Care e suficient de parshiv de vreme ce a inteles ca 'succesurile' lui existentialiste de pe garbo depind exclusiv de ... pletora de *roaste, *****frene si mahalagioaice viperide prost crescute, care sa-i tzina lui isonul!
Iti spune don' Livache-cinefilu' pe unde nici nu mai indrazneste el sa-si arate nasul ca sa nu-l trimita lumea la origini.
In corpore...

Nota 1: Vezi ca luna asta organizeaza aia de la ANOFM Bucuresti un tirg deee ... joburi.

Ca in mod evident esti job-less de vreme ce ai atita timp sa stai de dimineatza pina sera fie in 'crishma' voastra consacrata, fie pe la alte topicuri.
Iar dorintza asta evidenta de a face niscaiva bani cu orice pret, releva taman profilul psihologic al...
...taietorului de frunze la ciini!

Nota 2: Acum o sa 'cedez' eu mai intii si o sa te las pe tine sa ai ultimele 'ziditoare' vorbe pe care stiu ca arzi de nerabdare sa mi le spui. Ca o inteligenta, educata si benevolent morala faptura ce esti, nu-i asa?...

Eu am hotarit deja sa nu imi mai pierd timpul pretios cu toate leprele infatuat retardate, si o sa ma ocup de-acum incolo exclusiv de lucrurile cu mult mai importante.

Asa ca, fara misto, sanatate si tie!

C-oi fi si tu vreun fel de omuletz insingurat si speriat, undeva pe-acolo, pe unde e de obicei pozitzionat subconstientul afectiv.
Nuuu?!?...
garbo101426
Postat pe 8 Mai 2016 11:38
De la: garbo101426, la data 2016-05-07 18:34:24Duduii 'dezgustate' ii recomand pt. sanatate mintii si suprarenalelor proprii sa incerce sa nu mai amestece ... testosteronul cu estrogenii! Nici macar daca are prescriptie medical pt. ei...

Nu stiu pina acum ca neurostiintele sa fi postulat ca doar culorile si ... gusturile nu se discuta. Nu de alta da' dezgustul invocat n-are nici o treaba nici macar cu ... papilele gustative ci tine mai mult de aprehensiunea vadita de a nu se baga si/sau de a nu fi bagata in seama.

Iti explica el don' Livache ce-i si cu cu semantica si etimologia.
Ca doar el e 'expertul'!

Asa ca, dragutzo, mai usurel cu declamatia 'complezenta' la gentiletze atunci cind esti in stare sa-ti bati joc (inteligent, rafinat si ... ziditor, nu?) de un om doar pt. ca, chipurile, ai apara nu stiu ce principiu care ti-ar permite (?!?) sa faci asa ceva!

Un 'principiu' de genul ... hai s-o facem pe proasta aia ceva mai inteligenta, dupa chipul si asemanarea noastra, nu?

Chiar cu ... fortza daca e nevoie!
Fortza 'argumentelor' fara-ndoiala...

Bref, nu-mi pasa absolut deloc de ... anti-dezgustul unora nerevendicat de nimeni si nici nu cred ca e careva pe-aici cu ... credentialele necesare sa faca macar 'aprecieri' critice ofuscate daramite consideratii penibil cinice!
Poate doar ... don' Livache!

Si doar daca prinde o zi din aia in care nu are 'dezlegare' la ... legatul funiilor de giturile preopinentilor care nu-i inghit magariile...

P.S. Sper ca prietenul nostru, don' profesor de limba romana, mai citeste din cind in cind - dezgustat, desigur! - mizeriile continue de pe aici.

Si ca poate sa-i explice stiintific oricarui ... dezgustat ca 'referirile' se fac in preambul sau in prima parte a oricarui comentariu daca e vb. de parerile cuiva si doar in subsolul paginii, daca e vorba de altceva. Si in nici un caz in post scriptum.
Chestie de lingvistica, reguli de scriere si ... cultura.

Ca sa nu mai amintesc ca ... provocaluirea chiar nu se face niciodata ... per baculum, per se.
Chestie de educatie, bun simtz si morala crestina, se pare...



Experti fara indoiala. Ma refer la barbonel si motanita
Iar piticotul e si scarnav.
Nu-i topic sa nu-si bage limbuta in c*rul altuia, dand peste mana, diriguit si cu aport de curiozitate.
... Sunt si ling-visti si "atoatetraitori" in timp si spatiu, decisi sa faca dresura de lighioane ratacite, prin masurarea "calitatii" vietii, cu sublerul, pe cap de locuitor.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 8 Mai 2016 11:57
De la: garbo101426, la data 2016-05-08 11:38:09
De la: Tommy_Boy, la data 2016-05-07 22:59:32Tinid cont de admiratia ta fata de un profesor care habar nu are ce inseamna un barbarism lingvistic si un calc semantic nu ma mai mira ca iti scapa intelesul unui vechi proverb romanesc.

Si apropo, juganirea este taman opusul sexualitatii si chiar are menirea de a impiedica actul sexual. Mai deschide si tu o carte nu numai net-ul.
Iar eu ma refeream la alta juganire dar din pacate tie nu-ti sint accesibile toate intelesurile asa ca te limitezi la ce stii tu mai bine

Doamne fereste sa pun mina pe tine, de regula suinele sint destul de murdare la propriu ca sa nu mai spun ca grohaitul lor este de-a dreptul deranjant.

P.S.
Rasfoind putin net-ul am inteles de ce ti-ai facut fieful aici. Ai cam fost usuit de peste tot si nu tocmai in termeni colocviali.
Cum Dumnezeu nimerisi tocmai aici?


Mai, *oanta forumului (ingerasul luptator e in mod simpatic doar ... naiva!), cit de lobotomizata sa fii sa nu intelegi limba romana?

Stii care e deosebirea intre genuri? Diferentzele structurale, fizice, fiziologica si ... hormonale intre femei si barbati?

Unde-ai facut tu gimnaziul ala, 'eminento'?

Ce, mama dracului, sa inteleg ca tu esti de fapt ... barbat?!?
Si *diot pe deasupra?
Ca eu nu-mi aduc aminte sa-mi fi facut vreo ... schimbare de sex intre timp! Si nici n-am trecut pe ... testosteron.

Intreaba-l pe Livache. Pina si el, in mod uluitor si paradoxal, pare a fi mai inteligent decit tine. Din pacate nu e animat si de comandamente suficient de nobile...

P.S. Mai, tuta ****cila, eu sint pe Garbo din ziua intii! Adica de cind tu erai ... nemaritata, mai euglena bok-o-trofa. Sau ... 'neinsurata'?!?
Si inca te mai 'jucai' ... singura cu tine!

In rest nu te juca cu focul, ca nici nu stii ce tare doare!
Pt. mine e floare la ureche sa te fac de tot rahatul pe net, publicindu-ti toate datele personale, pina si pe alea de vrei tu sa le uti! Imi ia doar citeva zile.

Informatic esti chiar mai usor de 'citit' decit unu' oarecare de pe strada da' care nu e pe internet. Ti-am mai zis treaba asta da' se pare ca barbatul ala al tau nu se ocupa suficient de mult de tine ca sa-ti mai 'ostoiasca' frustrarile astea kretinoide.

Bref, te maninca tare de tot blanitza si poponetzu' si observ ca insisti sa gasesti musai pe cineva care sa te si dea cu ... puricid!

Data trecuta te-am iertat pt. ca mai am ceva caracter pe la mine si nici nu-mi place sa ma ocup cu hinghereala potailor. Indiferent cit de jigodioase or fi...

Da' vad ca ti-o cauti cu luminarea si vrei sa stie lumea si ce numar porti la pantofi, si ce culoare au chiloteii tai, si cite kg ai, si unde stai, si unde muncesti si chiar de ce n-ai fost in stare sa ai copii pina acum.
Si ma refer la motivul real, pisi!...
Tu trebuie doar sa te hotarasti, ca eu te servesc cit ai zice ...'click'.

P.P.S. "Rasfoind internetul"?!?
Cit de esuata sa-ti fi fost lobotomia aia de vreme ce habar n-ai pe ce site-uri postez eu si cu ce nick? Si asta pt. ca pe alea pe care scriu in mod curent tu nici macar n-ai avea drept de inscriere si de acces, motanash! Si nu numai pt. ca e necesar sa ai niste ani de studii superioare in niste domenii f. precise, o identitate reala si verificabila si un pedigree stiintific si editorial. Da' mai trebuie sa treci si un test extrem de dur.
Deee ... IQ!

Asa ca mi-e mi-a fost clar de la bun inceput ca singurul loc in care ... BAC-ul tau luat dupa mai multe incercari n-are nici o relevantza, este doar aici, pe gargo.

Iar umorile astea ofuscat hilare cu ... ushuit-ul in termeni necolocviali e posibil sa se refere exact la ... guru tau de pe-aici. Care e suficient de parshiv de vreme ce a inteles ca 'succesurile' lui existentialiste de pe garbo depind exclusiv de ... pletora de *roaste, *****frene si mahalagioaice viperide prost crescute, care sa-i tzina lui isonul!
Iti spune don' Livache-cinefilu' pe unde nici nu mai indrazneste el sa-si arate nasul ca sa nu-l trimita lumea la origini.
In corpore...

Nota 1: Vezi ca luna asta organizeaza aia de la ANOFM Bucuresti un tirg deee ... joburi.

Ca in mod evident esti job-less de vreme ce ai atita timp sa stai de dimineatza pina sera fie in 'crishma' voastra consacrata, fie pe la alte topicuri.
Iar dorintza asta evidenta de a face niscaiva bani cu orice pret, releva taman profilul psihologic al...
...taietorului de frunze la ciini!

Nota 2: Acum o sa 'cedez' eu mai intii si o sa te las pe tine sa ai ultimele 'ziditoare' vorbe pe care stiu ca arzi de nerabdare sa mi le spui. Ca o inteligenta, educata si benevolent morala faptura ce esti, nu-i asa?...

Eu am hotarit deja sa nu imi mai pierd timpul pretios cu toate leprele infatuat retardate, si o sa ma ocup de-acum incolo exclusiv de lucrurile cu mult mai importante.

Asa ca, fara misto, sanatate si tie!

C-oi fi si tu vreun fel de omuletz insingurat si speriat, undeva pe-acolo, pe unde e de obicei pozitzionat subconstientul afectiv.
Nuuu?!?...

Da' unde-i pozitionat? La Cuca Macaii de unde si-a luat hoaspa de insotit la ceas de "sera"? Nu ca ar avea motiv sa-si dea seama de ridicol ...
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 8 Mai 2016 12:30
Christos A-nviat si toate cele bune, @Bescuca!

Multa, multa sanatate!

Si poate anul asta unii dintre noi o sa reusim sa ne tinem departe de toti idiotii si nesimtzitele de pe-aici, ca poate-avem si altceva mai bun de facut totusi decit sa tot batem - degeaba! - obrazul cochoneresc al leprelor nemernice...

Si oricum altceva mai nefolositor de 'pierdut' decit timpul care are macar bunul simtz sa nu stea si sa ne-astepte pe noi sa devenim mai buni, mai simtiti, mai morali si mai constienti de rolul nostru printre ceilalti semeni...

garbo101426
Postat pe 8 Mai 2016 13:00
Ca sa nu-ti insel asteptarile pt. ca stiu ca doare, o sa-ti dau doar un citatat din replica data de Abramburica pe un forum unuia care iti seamana perfect (la caracter).
Ii spunea Abramburica tipului respectiv :
„chiar si Osho spunea sa nu incerci sa faci presupuneri si sa nu judeci oamenii. „
Si continua:
„Doar ADEVARUL doare si nu minciuna. Cand spune cineva o minciuna despre tine atunci n-o bagi in seama, dar cand adevar graieste, atunci doare rau. Si cat esti mai razbunator in comentarii cu atat celalalt stie mai bine ca a grait adevarat.”

O zi buna iti doresc
Tommy_Boy
Postat pe 8 Mai 2016 13:07
De ridicol si de raurile de naduseala pe care le-ar implica, barboot asta sigur nu-si da seama. Dar, cum spui, subconstientul afectiv poate fi un omulet singur, as adauga :dezgustator si nepretentios, cu sine.
Cu altii, e a dracului. Prostie, ghiolbanism nemasurat? Sau greseli care te-ajung din urma, cand stai c-o cafea si-un croisant virtual la o goanga?
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 8 Mai 2016 13:10
De la: Tommy_Boy, la data 2016-05-08 13:07:07Ca sa nu-ti insel asteptarile pt. ca stiu ca doare, o sa-ti dau doar un citatat din replica data de Abramburica pe un forum unuia care iti seamana perfect (la caracter).
Ii spunea Abramburica tipului respectiv :
„chiar si Osho spunea sa nu incerci sa faci presupuneri si sa nu judeci oamenii. „
Si continua:
„Doar ADEVARUL doare si nu minciuna. Cand spune cineva o minciuna despre tine atunci n-o bagi in seama, dar cand adevar graieste, atunci doare rau. Si cat esti mai razbunator in comentarii cu atat celalalt stie mai bine ca a grait adevarat.”

O zi buna iti doresc


O fi si Abramburica asta vreun Osho ... mai mic, din "compendiile" careia faci scheme de cunoastere caracteriala.
O critica grosolana doare oricum, ca-i minciuna, ca-i adevar. Mai ales cand vine din partea unui prost. Pt. ca nimic nu deranjeaza mai mult decat sa vezi ca prostul nu-si cunoaste locul. Si ca are grija altora, corectandu-le modul de scriere, gandirea si culoarea sosetelor!
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 8 Mai 2016 15:28
De la: Tommy_Boy, la data 2016-05-08 13:07:07Ca sa nu-ti insel asteptarile pt. ca stiu ca doare, o sa-ti dau doar un citatat din replica data de Abramburica pe un forum unuia care iti seamana perfect (la caracter).
Ii spunea Abramburica tipului respectiv :
„chiar si Osho spunea sa nu incerci sa faci presupuneri si sa nu judeci oamenii. „
Si continua:
„Doar ADEVARUL doare si nu minciuna. Cand spune cineva o minciuna despre tine atunci n-o bagi in seama, dar cand adevar graieste, atunci doare rau. Si cat esti mai razbunator in comentarii cu atat celalalt stie mai bine ca a grait adevarat.”

O zi buna iti doresc


pai doar judecătorul judeca și te pedepsește, te închide, , ce el tea închis, el sa aparat de nesimțirea voastră,
de judecat trebuie sa judeci ca doar de aceea ai creier și
jjudecata.
doar nu sa răzbunat pe tine sa iti facă rău, sa iti prindă degetele în ușă sa suferi așa cum faci tu pe alții sa sufere când îți bati joc de ei, atunci când cer un sfat când sunt deprimați,
ingerasulluptor1
Postat pe 8 Mai 2016 16:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Informatii Roma 1 De la: adelapopescu35 25 Aprilie 2011 01:22
satul de viata 111 De la: elisabeta_boia 15 Mai 2011 22:23
''Sa-l iubesti pe apropele tau ca pe tine insuti !!!!!''-Luca 10/27 22 De la: bente 1 August 2013 15:17
ce este casatoria? 303 De la: KNIGHT_31 4 Septembrie 2010 18:40
relatie rac-scorpioanca 3 De la: Ioana007 17 Mai 2010 19:27
Setari Cookie-uri