Mama singura

Buna.
Povestea mea e putin mai delicata... si nu stiu ce sa mai fac am ajuns la capatul puterilor...
Am ramas insarcinata si urmeaza sa am o fetita, sunt in luna a 8 de sarcina... dar din pacate tatal copilului ma parasit si pe mine si pe fetita cand aveam 7 luni si aveam ceea mai mare nevoie de sprijinul lui... a dat de greu si a ales sa ne paraseasca...
Imi este tare greu fara el. Nu stiu cum o sa ma descurc singura cu un copil, imi este tare frica si simt pe zice ce trece ca imi este din ce in ce mai greu... nu stiu ce sa mai fac... daca ati putea sa imi dati un sfat care mar putea ajuta cat de cat vas fi recunascatoare...
Madalina_Roxana_2
Postat pe 2 Februarie 2016 13:35
E foarte greu sa treci prin asa ceva, dar, din proprie experienta, iti pot spune ca, in momentul in care iti vei tine fetita in brate, te vei simti puternica si capabila sa infrunti orice, de dragul ei. Nu dispera! Stiu cum te simti, dar vei vedea ca vei gasi puterea de a merge mai departe si de a depasi momentele de deznadejde, pentru micuta ta.
Garbo12375
Postat pe 28 Februarie 2016 07:34
EU te inteleg perfect .... desi la mine situatia este diferita ... SCUMPUL MEU SOT este acum printre ingeri si ma ocroteste atat pe mine cat si pe baieteii nostri care sunt micuti 😣😐 . Imi este extrem de greu fara el dar timpul si copii m au ajutat sa ma intaresc un picut.... asta iti pot sugera si tie sa te focusezi pe copil ... Si roaga te mult ....
florentza_23
Postat pe 17 Septembrie 2017 16:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mame singure 1 De la: garbo214842 23 Iulie 2011 00:05
AM AJUNS SA IMI VAD COPILUL DOAR PE UN CONT DE HI5 1 De la: roberto30gsm 11 Ianuarie 2010 11:36
as avea nevoie de niste sfaturi 12 De la: lorrainee3 1 Noiembrie 2012 02:55
Divortul este o solutie? 221 De la: anelize1972 27 Octombrie 2012 10:13
Pe lng plopii...fr soț. 2 De la: Thor_again 18 Martie 2011 15:00
Setari Cookie-uri