Sunt uimit

Sunt consumator de chefirsi am ramas uimit de calitatile si proprietatile curative ale acestei ciuperci de lapte.Pe langa faptul ca te ajuta la revigorarea intregului organism are si proprietati de stimulare sexuala.Normal ca folosind aceasta ciuperca magica in mod regulat si cu un regim adecvat poate da ,indiferent de boala rezultate uimitoare.
Ca exemplu ,in urma unor analize medicale care mi-au iesit FB am fost intrebat :ce consum,ca dupa40 ani este uluitor,,
raspuns:
chefir de lapte.
Aaa,am auzit ca este bun dar se pare ca intradevar este bun.Cine este interesat poate citi pe google mai multe drspre chefir iar cine este curios .detalii:cadar.grigore@yahoo.com
Cadar_Grigore_1
Postat pe 24 Ianuarie 2016 10:32
Trezeste-te din uimire "prietene" , ca nu ai descoperit panaceul universal. Kefirul are si el contraindicatiile lui, si reactii adverse de asemenea. Asa ca lasa reclama, ca-i ieftina.
Rotty
Postat pe 24 Ianuarie 2016 17:48
Suna a teleshoping,daca nu lasi si un nr de tel. degeaba! Chiar ai impresia ca te-as lua in serios?
MiaMihaescu
Postat pe 18 Martie 2016 23:05
Aoleu Mia, am pus-o amandoua. Sa vezi ca vine Barbo, care e si el un beutor de chefir si sa vezi ce ne mai smotoceste.
Rotty
Postat pe 19 Martie 2016 08:04


Pe voi nu, pe uimitul, da !!! Intradevar si eu am ramas uimit de puierilitatea (cred ca am scris corect, daca nu mai am un cuvant de rezerva: copilareasca...) "reclama" uimitului. In fine... fiecare e uimit in diverse perioade a vietii de noi descoperiri... ce, Columbus nu a fost uimit ? Dar nici reclama n-a facut.
barboneli
Postat pe 19 Martie 2016 08:35
Noroc ca pe vremea lui Columbus nu era internet, ca sa vezi ce like_uri primea pe "facebuc" .
Rotty
Postat pe 19 Martie 2016 08:38
De la: Rotty, la data 2016-03-19 08:04:21Aoleu Mia, am pus-o amandoua. Sa vezi ca vine Barbo, care e si el un beutor de chefir si sa vezi ce ne mai smotoceste.

Suna prea "formal",miroase a reclama de la zece poste.Daca urmaresti si modul in care scrie,nu e greu sa-ti dai seama.Un pupic pt. Barboneli si pt. tine Rotty
MiaMihaescu
Postat pe 20 Martie 2016 00:55
Stiu Mia, deja m-am obisnuit cu astfel de ieftinaturi pe aici.
Da` pe mine de ce nu ma pupi ?
Neata.
Rotty
Postat pe 20 Martie 2016 07:46
Lasa ca te eu Rotty. Acum nu se compara cu un pupici de la Barbo dar o sa te pupe si el sint convinsa.

Reclama sufletul comertului, si nu e prima postata aici.
Tommy_Boy
Postat pe 20 Martie 2016 09:27
si eu Tommy. Eu o intrebasem pe Mia de ce nu ma pupa, dar lasa ca-mi raspunde cand se trezeste.
Rotty
Postat pe 20 Martie 2016 09:44


Seara buna fetele... si lui uimitul, poate si el e fata ! Mersi pentru pupic si pentru flori si pentru ca iar v-am intalnit aici pe garbo... !!! Apropo de chefir, saptamana asta cred ca obtin iar ciuperca sau "conopida" cum ii mai zice aici, de chefir, am facut o pauza si acum imi returneaza nepotul din ciuperca lui. Abia astept. Vin caldurile si nimic nu e mai placut ca un pahar de chefir rece, nu conteaza cand in timpul zilei... ! Sai cum spune si in bancul pe care l-am publicat la albumul meu (.... editie speciala) "nu conteaza, de prune sa fie".... !
barboneli
Postat pe 20 Martie 2016 19:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SCURT TRATAT DE FERICIRE - CITESTE ! NICI NU STII CE PIERZI ... 27 De la: fleurdelis 6 Ianuarie 2010 15:09
Raspunsul tau a fost adaugat cu succes! 22 De la: ratuscaceaurata 1 Mai 2012 08:32
Ce e cu mine? 10 De la: garbo_3867 15 Iunie 2012 23:55
uite o zicala falsa si diabolica.....Ca cel destept cedeaza...asta ar insemna sa il lase pe omul rau sa aiba ultimul cuvant si el sa conduca si sa aiba dreptate 16 De la: ingerasulluptator 12 August 2012 08:32
.... 7 De la: quasaria 7 Ianuarie 2012 21:19
Setari Cookie-uri