Sarcina oprita in evolutie

Buna. Nici nu stiu cum sa incep...s-ar putea sa am o sarcina oprita din evolutie :( doctorul nu este sigur peste o saptamana trebuie sa ma intorc la control...la eco totul pare normal chiar si corpul galben de sarcina arata bine doar ca sarcina este in urma cu 2 saptamani, in loc de 7 saptamani cat ar trebui arata de 5. Mentionez ca eu nu am ciclul regulat deci dupa parerea doctorului ar putea fi o sarcina tarzie dint-ro ovulatie intarziata. Ultimul ciclu mi-a venit la 38 zile, in 23 noi. 2015 deci as fi putut avea o ovulatie mai tarzie.Sangerari nu am avut deloc, sanii ma dor ingrozitor si s-au dublat :p am si ameteli si greturi putin, deci simptomele le am, doctorul zice ca asta e de bine.Ce ma deranjeaza sunt durerile destul de tari pe care le am la ovar :( si faptul ca in ultima perioada am fost foarte stresata,obosita si cu nervii la pamant... Intrebarea mea este cum arata o sarcina oprita in evolutie la ecografie? a mai fost cineva in situatia mea?? Sunt foarte speriata :( incerc sa ma linistesc dar sincer imi este foarte frica de ce voi vedea peste o saptamana la ecografie :( Imi doresc foarte mult acest copilas, mai am o fetita de 4 ani si ea isi doreste foarte mult un fratior .Multumesc mult pentru raspunsuri.
Marii19
Postat pe 18 Ianuarie 2016 10:27
„Maica iubita,Sf Fecioara din Juquila

Fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe
Viata noastra e a ta, fereste-ne de tot raul
Si daca in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat vezi ca viata noastra a luat-o razna
Nu ne abandona!
Maica iubita protejeaza pelerinii
Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre
Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor
Si painea care le-a fost luata da-le-o inapoi!
Fii langa noi toata viata noastra si
Elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin!
Iti multumim Fecioara din Juquila pentru toate favorurile primite. Amin!”
Apoi de 9 ori se spune ” Bucura-te Marie”

„Bucura-te Marie plina de har, Domnul este cu tine
Binecuvantata esti tu intre femei
Si binecuvantat este rodul pantecelui tau Isus
Sfanta Marie Maica lui Dumnezeu
Roaga-te pentru noi pacatosii
Aacum si in ceasul mortii noastre. Amin!”

Aceasta rugaciune se spune 9 zile la rand, aprinzand o lumanare alba. In a 9-a zi publica rugaciunea sa fie de folos si altora. Pune 3 dorinte- una de bani si 2 imposibile-ele se vor indeplini chiar daca nu iti vine sa crezi. Sa va fie de ajutor!
garbo_427946
Postat pe 26 Ianuarie 2016 22:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt jos si nu pot sa ma mai ridic 18 De la: garbo268326 3 Aprilie 2012 07:18
sarcina pierduta cu anencefalie 7 De la: luli_truli 28 Martie 2016 23:26
va pricepeti la vise??? 13 De la: ankmaciuk 6 August 2009 16:57
8 MARTIE 2 De la: horobeanu 8 Martie 2009 10:57
buna 2 De la: kidz004308 29 Noiembrie 2009 19:47
Setari Cookie-uri