Intamplare/Libidou

Buna fetelor,

Am o problema care este pe cat de ciudata, pe atat de greu de inteles si de explicat, mie insami. Insa fara doar si poate o problema.

Stiu ca sunt 95% sanse sa nu va fi intalnit cu asa ceva, dar mi-ar prinde bine cateva sfaturi, pareri.

Eu si cu sotul meu suntem casatoriti de 4 ani, suntem amandoi la maturitate sexuala, eu am 33 de ani el 35.

Pana de curand nu am avut probleme de libidou, insa o intamplare nefericita (mai ales pentru el) imi inhiba orice pofta de sex, cu el.

Am fost plecati impreuna in tara cu afaceri de familie, iar sotul meu pentru ca este coleric a patit ceea ce i-am spus de mult ca va pati, a facut scandal in trafic si si-a gasit nasul, a luat bataie in plina strada.

Pe de o parte imi este mila de el pentru ca il iubesc, dar pe de alta stiam ca acest moment va veni, pentru ca este foarte agresiv in trafic.

Problema mea este, ca de la acel incident cand a mancat bataie in fata mea, nu imi mai vine sa fac sex cu el, deloc. Nu ma mai excita, in nici un fel.
Nu mai pot sa fiu satisfacuta sexual cu el de nici o natura.

Tot ce vad cand il vad gol si ma vede goala este imaginea cu el luand bataie, terminand 'meciul' in genunchi si tinandu-se cu mainile de fata.
I-a umflat un ochi cat o ceapa si pana acasa s-a vaicarit tinandu-se cu mana de ochi in continuu.

Stiu pare ciudat, nu stiu daca acum il vad slab, ca pe un plangacios, nu stiu daca si-a pierdut sau nu masculinitatea, dar ceva s-a intamplat si nu ma mai pot excita.

Poate va trece, poate ca nu, dar mi-ar prinde bine ceva sfaturi despre cum sa fac sa uit acele imagini cu el subminat total dpdv masculin, vaicarindu-se, etc... dupa ce el a fost de vina...

Am uitat sa mentionez ca el nu are nici o problema, una doua este 'vesel' si daca ii arat o glezna...nu trebuie sa fac mare branza ca sa-l excit...deci problema e doar la mine. :(


Multumesc pentru rabdare si astept pareri...
garbo_421241
Postat pe 27 Noiembrie 2015 15:26
Am uitat sa mentionez ca, desi mi-e sila de mine sa recunosc asta, mereu in creierul meu a fost ceva latent in legatura cu asta. Psiholog scrie pe mine, oare?

Sotul meu se uita des la tot felul de batai, lupte, box, K1, etc, si niciodata nu am participat activ la vreo discutie cu el dar fiind acolo acum imi dau seama ca era ceva ce ma excita foarte tare la ce vedeam acolo.

Stiind ca e intr-un cadru organizat si ca nu exista victime nevinovate, ma excitam mereu cand vedeam 2 masculi alfa luptandu-se pana la lesin.
In special la final daca se termina cu un ochi vanat sau unu din ei nu mai facea fata si termina in genunchi ma excitam foarte tare, iar in serile respective stiam ca va urma o partida de sex foarte dinamica cu sotul meu.

Imi e sila de treaba asta, ma sperie, si nu imi imaginam niciodata ca asta ne va afecta pe noi, sau ca ni se va intampla asa cev :(
garbo_421241
Postat pe 27 Noiembrie 2015 15:51


Mmda... e ciudata, adevarat dar nu chiar atat de ciudata, nimic nou sub soare si in plus cred ca a inteles toata lumea si ai explicat destul de bine, zic eu. Se pare ca ai si niste glezne care arata foarte excitant, nevasta-mea are la fel... ! Dar ca sa fiu in stare sa-ti dau un sfat... ma tem ca nu stiu. Ce sfat poate sa-ti dea cineva strain ? Voi trebuie sa rezolvati problema asta impreuna. Sun 629 de metode de excitare numai la femei sau pentru femei... dar si tu cam exagerezi cand, din toate amintirile frumoase si excitante pe care le-ati trecut impreuna, tocmai asta cu bataia ti-a ramas in creier. Zici ca atunci cand il vezi gol... iti amintesti de scena cu batutul, atunci stinge lumina si nu-l mai vezi !!! Lasa-l pe el sa faca si altceva pe langa sau mai sus de glezna aia a ta traznet... si incearca sa te exciti fara sa mai te gandesti la accident. Inceputul e mai greu, dupa aia o sa mearga mai usor. Sau... faceti o partida in trei, adica doua + unul (= 3) si poate, vazandul in sitiatia asta si nu in aia in care manca bataie, poate mai uiti de ea. Eu cred ca in situatia asta, 2+1=3, o sa te ajute sa te exciti. Incearca. Nu... nu-ti adu pe mamica, cealalta sa fie vre-o prietena ceva, de-a ta sau de-a lui, sau pur si simplu o pitipoanca. Eu sunt sigur ca si el te iubeste. Scurt circuite din astea se mai intampla, poate face-ti o vizita si la un/o sexolog/sexoloaga. Poate exista vre-o solutie si in manuale de specialitate. Ar mai fi si solutia foarte radicala, acea de a-ti da una in cap si sa intrii in amnezie. Deci n-o sa mai ti minte chestia cu bataia si aspectul lui atunci. Ok, da, s-ar putea sa uiti si cine mai este barbatul asta excitat din fata ta de la glezna ta... dar asta nu mai conteaza. O sa te indragostesti (iar) de el si o sa traiti fericiti pana la adanci batraneti... !!!
Si mi-a spus povestea- șa, tot calarind pe-o șea !
barboneli
Postat pe 27 Noiembrie 2015 15:56
Multumesc pentru mesaj.

Astept totusi un sfat sau macar un mesaj de la o femeie, daca a mai patit cineva asa, daca a mai simtit cineva asa ceva ce simt eu legat de lupte, de violenta, imi dau seama ca era latent in capul meu si acum a iesit la suprafata, si speram sa nu fiu singura ciudata...
garbo_421241
Postat pe 27 Noiembrie 2015 16:17
Draga 241, parerea mea este ca cea mai bun idee este sa discuti cu el problema asta, fara a face vreo referire la persoana lui ci la intamplarea in sine, care ti-a afectat foarte tare viata. Poti sa ii spui ca de fiecare data cand incearca sa se apropie de tine in fata ochilor iti apare sangele siroind pe fata si vanataile cu care s-a ales si asta iti "taie toata pofta" de a mai face dragoste cu el. Poate n-ar fi rau chiar sa consulti un consilier marital, care iti poate spune exact ce sa faci. Cred ca in mintea ta s-a produs un soc si o vreme imaginile acelea iti vor mai veni in minte, dar n-am nici cea mai mica indoiala ca exista si o multime de momente frumoase pe care le-ai trait alaturi de el si pe care ai face bine sa le readuci in memorie. Si a fi complet intuneric e o idee buna. Daca iti pui semne de intrebare vis-a-vis de masculinitatea lui, cel mai bun lucru este sa incerci sa observi cum se comporta in situatii limita. Daca dovedeste stapanire de sine si calm, cel mai probabil nu s-a intamplat nimic grav. Cei mai multi dintre barbati au o rezistenta scazuta la durere (nici al tau nu face exceptie) si faptul ca s-a tot vaitat de durere nu denota ca este un om slab. Pur si simplu nu au rezistenta unei femei. Ma intreb cam ce ar trebui sa se intample ca sa nu iti mai para un om slab. Chiar daca "evenimentul" a fost din vina lui, nu pare fi un "plangacios". Iar faptul ca adversarul a fost mai tare ca el nu inseamna ca si-a pierdut ceva din farmecul lui. Si da, imaginile acelea violente (K1, lupte libere, box...) au dat startul fara sa iti dai seama la sentimentele acestea contradictorii din mintea ta. Sotul tau nu este campion la arte martiale ca sa nu il poata bate nimeni. Pur si simplu este un om obisnuit care s-a jucat cu focul si s-a ars. Dar insasi faptul ca s-a "luat de piept" cu adversarul dovedeste ca nu ii curge prin vene apa minerala. Daca situatia ar fi fost invers, daca in urma vreunui incident el nu s-ar mai fi putut apropia de tine si tie ti-ar fi fost greu. Asa ca eventual atrage-i atentia sa aiba mai multa rabdare cu tine pana reusesti sa te "incalzesti" si apoi poti petrece "o noapte furtunoasa" alaturi de el, ca intotdeauna. Succes.
angel_forever
Postat pe 27 Noiembrie 2015 16:44
Daca ar fi castigat sotul tau "batalia" , cred ca erai tot calare pe el. Ma intreb daca nu cumva ai fost Xena intr-o viata anterioara...
Sfaturi nu dau, o las pe Angel ca se pricepe mai bine.
Rotty
Postat pe 27 Noiembrie 2015 16:49
Mai, mai, omul are nevoie de ajutorul tau si tu te tii de sotii (cu "sh").
angel_forever
Postat pe 27 Noiembrie 2015 19:23
E felul meu de a-mi zice parerea Angel. Dar pentru cine stie sa citeasca printre randuri...........
Buna seara
Bine ca fetei nu-i plac pompierii...

http://33.media.tumblr.com/3cbc2c869ab6dd2536777187ee05cc67/tumblr_nxix8efkHi1rjo1cqo1_400.gif

Rotty
Postat pe 27 Noiembrie 2015 19:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e posibil sa fii insarcinata avind in continuare ciclu menstrual??? 14 De la: rachida 26 Februarie 2012 01:43
O scrisoare draguta pt barbati 8 De la: ameno 22 Iunie 2010 15:01
DA, DACA MAI POT! 73 De la: garbo233027 9 Octombrie 2012 02:12
CANTITATE VS CALITATE 97 De la: lady_corina 10 August 2009 00:56
vreau un sfat ! 4 De la: garbo116770 4 Mai 2010 17:38
Setari Cookie-uri