O problema imposibila de rezolvat ca amant

Desi e un forum exclusiv pt femei, am o problema dificila de rezolvat si am nevoie de pareri feminine .Amanta mea a facut cancer de san,a fost operata si acum se schimba treptat psihologic in urma traumei.Ca amant ,relatia initiala se baza pe sex combinat cu placeri intelectuale,ea a fost sefa de promotie pe tara la o fac tehnica si asta ma atras definitiv,nu corpul ei in mod special.Acum imi este greu sa o vad dezbracata fara un san,dar nici nu o pot parasi ,ma simt atit de josnic.Daca se realizeaza despartirea cancerul ei se va agrava si moral nu pot face acest pas,dar nici intim nu mai simt placere desi ea isi doreste cu disperare.Ea doreste sa divortez si sa ma insor cu ea ,dar problema aparuta e asa de nenorocita.Nu stiu ce sa fac
garbo_420133
Postat pe 15 Noiembrie 2015 16:37
Nu e un forum exclusiv pentru femei. In ce priveste problema ta, ce-ar fi sa te consulti cu sotia ? Poate , gasiti impreuna o solutie. La bine si la greu...nu ?
Rotty
Postat pe 16 Noiembrie 2015 05:54
Nu zic nimic. Ba da: nu mi-as dori sa fiu una dintre cele doua femei din viata ta. Si, josnic, e putin spus!
Schmetterling
Postat pe 16 Noiembrie 2015 08:25


"Acum imi este greu sa o vad dezbracata fara un san..."

Crede-ma ca ei ii e si mai greu... ! Iar daca ai scris la titlu: "O problema imposibila de rezolvat...", atunci cum crezi ca noi putem sa ti-o rezolvam ? Pare rau... ! Si fetele au dreptate, subscriu... !
barboneli
Postat pe 16 Noiembrie 2015 08:34
Buna ,

E important sa fii sincer cu tine insuti. Tu ai o sotie si o amanta, daca aceasta amanta a intrat in viata ta relatia de cuplu nu e perfecta.
De cand dureaza aceasta idila? Cum ti-a influientat viata? E foarte important sa iti faci o analiza exacta ca sa iei o hotarare corecta.
Una din cele mai recente studii au demonstrat ca cancerul de san se dezvolta cel mai des la femeile care isi doresc cu ardoare un copil, care pierd un copil, care isi inabusa durere si dorinta de a fi mame. Asi dori sa-mi spui daca amanta are copii. Daca are, ceea ce nu cred, atunci cauza emotionala poate fi diminuata, daca nu are s-a imbolnavit din vina ta care ai oscilat intre doua femei si ai fost incapabil sa iei o decizie atunci cand era timpul.
Nu stiu cati ani din viata ei ti-a oferit aceasta femeie dar ai o obligatie fata de ea, atat cat va mai trai.
Daca e atat de slaba incat isi doreste sa se marite cu un barbat care nu merita( care a folosit-o) atunci te iubeste. O iubire care o va baga in pamant. Daca o vei parasi viata te juca in picioare, daca o vei lua de sotie, ceea ce ar trebui sa faci cat mai repede, ca nu mai ai timp vei ramane cu sentimentul ca macar in momente de rascruce ai fost OM.
garbo133483
Postat pe 16 Noiembrie 2015 11:22
Draga 133, povestea ta are radacini mai adanci. In familia ta a aparut a criza si tu in loc sa o rezolvi ai preferat sa iti "achizitionezi" o amanta. Compresa pe un picior de lemn. Criza a ramas si... a mai aparut una. Ma intreb cat va dura, in ipoteza ca te casatoresti cu amanta, sa iti gasesti o a treia femeie? Din ce scrii ai ceva carente la capitolul moralitate. Cand te-ai casatorit din ce motive ai facut-o? Ca sotia ta se pare ca nu are aceleasi atu-uri ca ale amantei sau nu ai mai fost tu capabil sa o apreciezi. Desi ce spune 483 are o anumita logica, parerea mea este ca ar trebui sa discuti cu amanta ta si sa ii spui cum stau lucrurile in sufletul tau. Cand ea a acceptat sa fie amanta ta a stiut din start ce fel de statut va avea. Este drept ca situatia nefericita in care se afla nu a fost alegerea ei. Dar cel mai bun lucru este sa fii sincer cu tine insuti intai si abia apoi cu ea. Interesul tau in domeniul intim nu mai exista, restul e doar "facultate tehnica". Ii va fi foarte greu, cu siguranta, dar tu nu esti suficient de puternic sa duci o casnicie de genul asta. Cu riscul sa par un om insensibil, din punctul meu de vedere cel mai bine ar fi sa iti recuperezi cu orice pret familia. Nu uita ca maine poti fi tu intr-o situatie limita si sa ai nevoie de un punct de echilibru. Tot sotia iti va fi alaturi. Ar trebui sa ii ceri iertare in genunchi pentru ca ai inselat-o si sa te porti de acum incolo asa de frumos cum nu ai facut-o niciodata. Sa ai taria sa ii oferi sotiei tale locul din inima ta pe care l-a avut cand te-ai casatorit cu ea. Si sper sa iti fie invatatura de minte cand vei mai avea tentatia sa "calci stramb". Amanta pana la urma isi va continua viata, asa grea cum este.
angel_forever
Postat pe 16 Noiembrie 2015 12:32
Usor de spus,greu ca decizie,pt ca amandoua femeile ma iubesc cumplit si amindoua reactioneaza diferit.Sotia ameninta ca se calugareste daca divortez,amanta imi reproseaza ca starea de incertitudine e cauza cancerului.Mai este si o alta mare problema,amanta are o fata care si ea ma uraste si crede ca vreau sa fiu cu mama ei pt avere.Cand ma gândesc ca totul a inceput nevinovat,fiind atras de amanta pt nivelul ei intelectual asa de ridicat.Precizez ca nu eu am dorit o relatie intima,pur si simplu ea ma sufocat cu iubirea,probabil pt era singura,vaduva ,de mai multi ani.Amandoua femeile sunt superbe si sunt in iad zilnic.Amindoua au un mod de viata standard ridicat si material am incercat sa le fac regine in gradina paradisului.Amanta actuala a pus capac vietii mele sentimentale ascunse,si nu doresc ca ea sa fie victima moarta din lungul sir de cuceriri pe care tot am incercat sa le stabilizez emotional dar nu am reusit niciodata practic.
garbo_420133
Postat pe 16 Noiembrie 2015 12:43
Bai...Casanova ! O femeie se simte "regina in gradina paradisului" cand stie ca e singura si unica in viata unui barbat, nu facand parte dintr-o turma de amante. Clar ? Chestia cu partea materiala, poti sa ti-o bagi in ...dos ( ca sa nu zic "cour"), atata timp cat nu esti capabil sa o respecti cu adevarat pe nici una. Iar unul din aspectele respectului, e fidelitatea.
M-am convins ce hram porti. Next...
Rotty
Postat pe 16 Noiembrie 2015 13:50
Draga 133, solutia este asa cum ti-am spus mai inainte. Plus sa iti bagi mintile in cap si sa fii sotul acela ideal pe care orice sotie si-l doreste, desi tie iti va fi nu imposibil dar foarte greu, pentru ca fidelitatea nu este punctul tau forte. Cu atat mai mult cu cat amanta ta are si o fata ai sanse si mai mici sa fii fericit langa ea. Poti sa ma asculti sau poti sa ramai asa si sa te autocompatimesti in continuare.
angel_forever
Postat pe 16 Noiembrie 2015 16:54
De fapt nu vrea nici sa se autocompatimeasca, nici o parere, vrea doar sa se laude! Auzi, lungul sir de femei pe care a vrut sa le stabilizeze emotional!! Ha, ha! Ca sa stabilizezi emotional pe cineva trebuie sa fii tu stabil emotional. Cineva cu un lung sir de amante nu este sigur stabil emotional. Este cineva mereu in cautare, nelinistit...Si, cred ca nu ai spus nici o clipa amantei si nici altora ca vrei doar o relatie intima. Cand ii spui unei femei ca o iubesti, doar pe ea, dar de fapt vrei doar sex, ceva nu este in regula. Si spun asta pentru ca afirmi ca incerci sa le faci regine in gradina paradisului....Ai vrut o relatie cu o femeie foarte inteligenta... oare de ce? Ce-ti lipsea? Poate daca ai fii sincer, cu amandoua, cum le inseli si le minti, cum este cu sirul lung de amante, ar "supravietui" fara tine. De fapt nu pe tine cel real te iubesc ele, ci imaginea mincinoasa pe care le-o arati despre tine. Cred ca cea fericita, pe termen lung, va fii cea pe care o vei parasi.
Miafarow
Postat pe 5 Decembrie 2015 19:10
Amice esti de plins. Josnic ai fost de la inceput, de cind ti-ai luat o amanta.
De ce te-ai mai casatorit?
Habar ni ai ce inseamna sa iubesti cu adevarat.
Atunci cind iubesti un om esti alaturi de el si cind e bolnav. Ii veghezi somnul si faci pe dracu in patru ca sa-i usurezi suferinta. In cazul amantei exista o solutie, reconstructia de sin, dar bineinteles ca nu te-ai gindit la ea pt. ca nu-ti pasa de biata femeie. Tot ce doresti e sa pui capat acestei relatii si sa zburzi spre alte cuceriri pe care sa le (de)stabilizezi emotional.
De Don Juani de doi l.ei, ca tine e plin mapamondul.
Tommy_Boy
Postat pe 6 Decembrie 2015 09:43
Ok. Rezumand: Te-ai casatori si dupa o perioada ai intalnit o persoana cu care ai avut conexiune mentala. Multi au vazut filmul "Avatar" dar majoritatea au fost fascinati de 4D si efectele speciale. Mesajul real era ferm: "daca vrei sa ajungi cat mai sus si sa invingi greutatile care apar in viata ta, trebuie sa ai conexiune mentala cu cel/cea cu care faci echipa". Atractia sexuala e temporara, cea mentala e o provocare continua. Vrei o parere? Pleaca si refa-ti viata fara sa repeti greseala, pentru ca daca alegi sa ramai, indiferent pe cine alegi, te vei simti vinovat fata de cealalta. Majoritarea comentariilor te judeca extrem de aspru, dar asa ti-ai ales tu sa traiesti. Fiecare are dreptul sa traiasca asa cum vrea nu? Sau nu? Traind dupa regulile altora si gandindu-ne ce va spune lumea, ne transforma in niste fustrati!! "Who are you to judge?" Sau " Only God can judge!". Aceste zicale au fost create cu un scop bine definit, dar nu toata lumea intelege profunzimea lor. "Cine e nevinovat sa arunce primul cu piatra......". Succes si sper sa iesi din incurcatura fara sa te marcheze pt tot restul vietii!!!
garbo101293
Postat pe 6 Decembrie 2015 10:09
Buna ziua si "La multi ani" celor ce-si sarbatoresc ziua de nume. Cred ca atunci cand intram pe un forum sa cerem o parere, ne putem astepta la tot felul de pareri, pro si contra. Chiar daca toate astea contin in ele si un pic de " judecata". Este adevarat ca fiecare isi pate trai viata dupa bunul plac, este treaba lui, dar nu cred ca asta inseamna sa ranim (rau, pe viata si pe moarte ) alti oameni. Inselandu-i si muntindu-i. Folosindu-i pentru orgoliul si placerea noastra.Toti ne dorim sa fim tratati in mod onest, si cu atat mai mult cei liberi in gandire. Si totusi intre liber si libertin, parca este ceva deosebire. Sa facem deosebirea intre boemii sinceri si sufletisti si ceilalti, ca sunt destule epitete pe-aci, nu ma mai obosesc sa caut.
Miafarow
Postat pe 6 Decembrie 2015 10:31
De la: garbo_420133, la data 2015-11-16 12:43:34Usor de spus,greu ca decizie,pt ca amandoua femeile ma iubesc cumplit si amindoua reactioneaza diferit.Sotia ameninta ca se calugareste daca divortez,amanta imi reproseaza ca starea de incertitudine e cauza cancerului.Mai este si o alta mare problema,amanta are o fata care si ea ma uraste si crede ca vreau sa fiu cu mama ei pt avere.Cand ma gândesc ca totul a inceput nevinovat,fiind atras de amanta pt nivelul ei intelectual asa de ridicat.Precizez ca nu eu am dorit o relatie intima,pur si simplu ea ma sufocat cu iubirea,probabil pt era singura,vaduva ,de mai multi ani.Amandoua femeile sunt superbe si sunt in iad zilnic.Amindoua au un mod de viata standard ridicat si material am incercat sa le fac regine in gradina paradisului.Amanta actuala a pus capac vietii mele sentimentale ascunse,si nu doresc ca ea sa fie victima moarta din lungul sir de cuceriri pe care tot am incercat sa le stabilizez emotional dar nu am reusit niciodata practic.


Esti un om josnic, care dupa ce a incercat sa-si stabilizeze ambele sau multiplele relatii, ii spune probabil, satisfacut, ca orice porc, amantei- la singular sau plural- ca ea nu are nimic(familie, stabilitate emotionala, etc), spre deosebire de tine si asta pentru ca si-a pierdut timpul fiindu-ti devotata tie si crezand minciunile tale. Singurul lucru care trebuie stabilizat e creierul tau. Din pacate, terapia adresata unui singur neuron, nu da niciodata rezultate
pinkrainbow
Postat pe 7 Decembrie 2015 13:12
Nu e imposibil nimic...nu o iubesti destul,asta e realitatea.unchiul meu a fost casatorit,si sotia lui a facut cancer,si a trebuit sa o ingrijeasca ca pe un copil...si a facut-o.ii facea pana si baie si tot ce trebuia,asa iubire mai rar,m-a impresionat cat a iubit-o si cum i-a dovedit-o in cea mai rea perioada a vietii ei,si din pacate a murit,dupa 3 ani de chin....ca sa o iei din mila,nu e o solutie buna...e acelasi om,si fara un san,si fara maini....daca tie ti se va intampla ceva rau,sotia ta te va parasi?
daniilia
Postat pe 9 Decembrie 2015 17:57
Distreaz-o . Excursii , zile de nastere , invitatii . Ridic-o psihic , moral . Sa nu se dea batita in viata . A incercat naturistul la mancare , lichide ? Bafta .
garbo_405328
Postat pe 10 Decembrie 2015 08:45
Dar...soția?
garbo_410570
Postat pe 12 Decembrie 2015 13:49
De la: garbo_420133, la data 2015-11-15 16:37:21Desi e un forum exclusiv pt femei, am o problema dificila de rezolvat si am nevoie de pareri feminine .Amanta mea a facut cancer de san,a fost operata si acum se schimba treptat psihologic in urma traumei.Ca amant ,relatia initiala se baza pe sex combinat cu placeri intelectuale,ea a fost sefa de promotie pe tara la o fac tehnica si asta ma atras definitiv,nu corpul ei in mod special.Acum imi este greu sa o vad dezbracata fara un san,dar nici nu o pot parasi ,ma simt atit de josnic.Daca se realizeaza despartirea cancerul ei se va agrava si moral nu pot face acest pas,dar nici intim nu mai simt placere desi ea isi doreste cu disperare.Ea doreste sa divortez si sa ma insor cu ea ,dar problema aparuta e asa de nenorocita.Nu stiu ce sa fac


Dacă ai aceste sentimente înseamnă ori că n-ai iubit-o pe amanta aceasta, ori că nu o mai iubești! Ai o dilema morală!

Soțul meu este într-o situație similară, căci amanta sa acum este în faliment și nu poate să o lase, fără să o ajute. Noi familia știm și sigur că ne face să suferim prin poziția sa. Am cunoscut-o de curând pe amanta în cauză, eu fiind soția, înțelegi? Am corespondat o vreme, am vorbit cu ea la telefon...pentru că doream să o cunosc mai bine, să înțeleg ce l-a atras pe soțul meu la ea. Am înțeles eu multe. Nu pot să spun că ne-am certat prea tare, am și discutat multe ca între femei...dar eu am ales să mă retrag pentru că ea nu s-a retras. Doar m-am retras, nu spun că am și divorțat.

Ceea ce vreau să-ți spun este că, atunci când ea m-a întrebat dacă vreau să se retragă, să dispară pur și simplu din viața noastră, eu I-am replicat că , ținând cont de faptul că e în faliment și nu mai are de trai și de faptul că soțul meu tine să o ajute să-și facă o firmă, să se pună pe picioare (și cu bani, da, destul de mulți)...atunci nici eu nu pot să-i spun să dispară, dar sper că va înțelege să se retragă după aceea. E poziția mea. Soții infideli sunt infideli pentru că sunt imaturi și pentru că nu sunt capabili să facă față unei intimități autentice. Bașca acea proverbială criză de vârstă mult mediatizată!

Dar nu consider că e capabil să mă respecte și nu cred că mă mai iubește și nici pe ea...A fost un foc de paie...

Eu sunt adepta valorilor familiei. Atîta vreme cât nu-și ajută părinții bolnavi cu bani sau nu I-a ajutat nici până acum...ceea ce face el cu prietenii sau cu amanta...tine de altceva decât omenia!

Dilema ta morală este autentică dar nu amesteca borcanele! Nu poți sta cu cineva de milă! Suport moral poți să-i dai! Dar nu amesteca borcanele. În astfel de situații se vede dacă iubesti pe cineva cu sufletul sau doar ai avut o stare de îndrăgostire și atracție trupească. Până la urmă nimeni nu e de învinovățit cu orice preț!

Să-i fii alături unui om la necaz nu presupune întotdeauna să intri în viața sa intima. Poți face asta și fără să te culci cu ea, dar delicat, delicat de tot.

Șiii...ai grijă și de soție că, de, ești pe sârmă, ce să-ți fac! Necazurile și le face omul cu mâna lui, ca să zic așa!!!

garbo_410570
Postat pe 12 Decembrie 2015 14:15
De obicei,nimic nu ramane neplatit in viata,iar uneori pretul este enorm! Amanta ar trebui sa-si revizuiasca atitudinea fata de viata,fata de casnicia ta in, special.Este intr-un moment de cotitura al vietii,si in loc sa-si ceara iertare cu toata fiinta ei, sa repare ce a stricat,iti sugereaza sa divortezi de sotia ta! Oare nu se intreaba ce legatura este intre cancerul ei mamar(feminitate,relatie matrimoniala,materna,etc) si modul in care a ales sa-si traiasca viata?
Daca doreste ca acel flagel nemilos sa intre in remisie,sa adopte o atitudine complet diferita fata de viata.Iar tie,ce pot sa-ti spun, decat ca ai vrut doar sa-ti demonstrezi ,,barbatia,, nu ai avut suficienta incredere in tine, probabil cineva a avut grija sa te devalorizeze,motiv pt. care ai ales sa ai o amanta cu o functie inalta.Nu femeia te-a interesat,acolo nu a fost nici un fel de iubire,ci sporirea stimei de sine.
Te inteleg, desi partial,invatam din fiecare experienta,esti un om sincer si sensibil,altfel nu ai fi cerut un sfat;cred ca ar fi bine sa ai o discutie sincera cu sotia ta,sa nu te sperie crizele de personalitate pe care le va manifesta, sunt absolut firesti in cazul unei femei tradate.Daca intre voi exista IUBIRE,adevarata iubire, veti depasi acest moment.Amantei nu-i ramane decat sa-si rezolve problema de sanatate,dar asta va fi imposibil daca nu-si rezolva mai intai problema sufleteasca,sa-i spunem asa.Daca va accepta asta ca pe un efect al bumerangului,daca va face ordine in viata ei si se ruga mai mult,cerandu-si iertare,repet,cu alte cuvinte,daca isi va invata lectia de viata si nu va repeta greseala,cancerul ei va intra in remisie.Altfel....ar fi pacat, e un om care a fost supus greselii.
Tuturor va doresc numai bine!
garbo290062
Postat pe 14 Decembrie 2015 10:21
Draga 062, din nefericire, este prea putin probabil sa se intample asta. Amanta trage cu dintii de omul asta sa divorteze si sa se casatoreasca cu ea. Iar el nu are atata sange in vene sa spuna "nu". Nu poate renunta nici la una nici la cealalta. Asa ca dilema ramane. Intrebarea este: pana cand?
angel_forever
Postat pe 14 Decembrie 2015 13:34
In nici un caz sa nu o lasi acum la greu !! Chiar daca e amanta, e o femeia cu sentimente. Daca nu iti mai vine de sex...atunci fara sex, cred ca intelege si ea. Va puteti intalni, povesti, sa simta ca are si ea pe cineva.
Iar pe sotie sa nu o implici cu absolut nimic.
ElenaRX
Postat pe 30 Decembrie 2015 11:10
Draga Elena, din ce scrii nu pari a fi căsătorită. Fa totuși un exercițiu de imaginație și pune-te în locul soției înșelate. Care ar fi următoarea ta mișcare?
angel_forever
Postat pe 30 Decembrie 2015 19:24
Va bateti gura degeaba,indiferent de statutul social.Niciuna dintre nefericitele din viata acestui...nu cred că merită ceea ce li se intampla. Insa,pe niciuna nu o obligă nimieni sa suporte situatia.Ura si la gară! A te agata de un bărbat,mie, una mi se pare umilitor,mai ales de un asemenea "bărbat".Ca e sot,amant sau orice altceva.Iar el e si mândru de situatie cumva, profitând de iubirea lor si călcând peste sufletele lor.Dar asta e fix problema lui, ele trebuie sa ia o decizie.Dpmdv, niciuna nu merita compătimita, fiecare avem ceea ce alegem.

Schmetterling
Postat pe 30 Decembrie 2015 20:44
De la: angel_forever, la data 2015-12-30 19:24:51Draga Elena, din ce scrii nu pari a fi căsătorită. Fa totuși un exercițiu de imaginație și pune-te în locul soției înșelate. Care ar fi următoarea ta mișcare?


Nu, nu sunt, dar de ce m-as pune in locul sotiei daca ea nu stie nimic despre aceasta relatie? Ea este practic in afara, casnicia isi vede de cursul ei. Chiar am specificat lucrul asta.
ElenaRX
Postat pe 31 Decembrie 2015 09:42
De la: Schmetterling, la data 2015-12-30 20:44:30Va bateti gura degeaba,indiferent de statutul social.Niciuna dintre nefericitele din viata acestui...nu cred că merită ceea ce li se intampla. Insa,pe niciuna nu o obligă nimieni sa suporte situatia.Ura si la gară! A te agata de un bărbat,mie, una mi se pare umilitor,mai ales de un asemenea "bărbat".Ca e sot,amant sau orice altceva.Iar el e si mândru de situatie cumva, profitând de iubirea lor si călcând peste sufletele lor.Dar asta e fix problema lui, ele trebuie sa ia o decizie.Dpmdv, niciuna nu merita compătimita, fiecare avem ceea ce alegem.




...Si din nou sunt de acord cu tine.
Rotty
Postat pe 31 Decembrie 2015 09:54
Gîndeste la ea cum era înainte acum de ce nu ti mai place că are acest defect urît din partea ta pune te în locul ei să vezi ce simți 👎
garbo_408076
Postat pe 1 Ianuarie 2016 17:44
La multi ani! Un An Nou cu sanatate ,realizari si bucurie!
....referitor la problema ta , tu ai vreun Dumnezeu?sau ai facut doar ce ti-a dictat pla si nu te-a interesat decat sa fii tu satisfacut.Dupa parerea mea esti un CRIMINAL! Omule , daca mintea ta nu a fost capabila sa judece corect iti spun eu cateva lucruri ca sa intelegi cum sta treaba :familia inseamna raspundere , capacitate de a conduce destinele celor dragi tie dar si stabilitate , toate acestea neconditionat!... , tu ai ales familia ca sa te vada ceilalti ca esti familist si atat. Ai ocolit un divort racoland un suflet nevinovat pe care l-ai tarat in mocirla amantlacului.Este corect ce ai facut tu?acum ca amanta trece printr-o trauma multipla gandesti sa te retragi in bratele familiei!foarte interesant!nu iti este rusine?crezi oare ca tu esti scutit de cancer?sa vezi ca nu o sa treaca mult timp si o sa ai si tu cancer si inca nu asa , unul extrem de chinuitor!ia aminte la ce-ti spun! scotoceste si stai de vorba cu tine insuti , urmezi ce iti dicteaza mintea si sufletul tau ... daca acestea mai sunt intregi!
ileana1959
Postat pe 1 Ianuarie 2016 19:33
Draga Ileana, nu cred ca de noi depinde ca cineva sa aibă cancer chiar dacă ce a făcut el foarte greu poate fi iertat. Consider ca o femeie trebuie sa aibă mai multa minte decât un bărbat. Așa că vina este a amândurora și consecințele la fel.
angel_forever
Postat pe 1 Ianuarie 2016 21:08
Mama, maaama, ce de mai fapturi intzelepte, fiinte mizericordioase si ... mari caractere pe-aici!

Oare ce-oti fi invatzat voi in viatza si de la viatza, 'intransigentelor'?!?
Cum sa aruncati anatema?...
Cum sa dati primele cu piatra??...
Cum sa blamati si 'crucificati' lucruri si fapte care se intimpla chiar si in familiile voastre?!?...
...Cu probabilitate cam de 87% dupa cum spun chiar sociologii, psihologii si psihiatrii!

Foarte ciudat mi se pare faptul ca intotdeauna dracu' e de sex ... masculin!

Oare de ce? Si chiar asa sa fie?
Mai ales ca tot statistica ne spune, fara drept de tagada, ca vreo ... 65% dintre femeile mature au fost, intr-o forma sau alta, cel putin macar o data in viatza lor...
...AMANTE!

Probabil ca singurul lucru pe care trebuie sa-l inteleg este ca toa(n)te 'specialistele' de pe-aici fac parte din ... celelalte 35%, nu-i asa?!?
Mai sa fie!...

Interesant e si faptul ca amantlicul asta presupune existentza si a cel putin ... unei femei, nu? Tot o alta femeie, adica. Si e greu, fie si macar de presupus, ca ... dracu' ala invocat in asemenea 'manopera', ar fi numai si numai...
...de parte barbateasca!

Da' poate nu mai stiu eu cum e cu barbatii si femeile din lumea noastra...

garbo101426
Postat pe 2 Ianuarie 2016 15:10
Barbatii nu merita increderea femeilor-atunci cand crezi ca e totul fff bine, descoperi ceva- minciuni, infidelitati, etc

Maria_Constantin_1
Postat pe 3 Ianuarie 2016 10:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
haideti sa ucidem lumea virtuala! 239 De la: fleur_de_lis 14 Septembrie 2009 06:11
ROMANIA 2 De la: anaROBERT 9 Ianuarie 2011 10:33
adio criza am reusit 11 De la: nazirra 15 Aprilie 2010 10:47
Cum sa imi intorc iubitul inapoi sau cel putin sa raminem simpli prieteni 15 De la: garbo_413902 13 Septembrie 2015 02:04
luna se aseaza in leagan de cristal 187 De la: heartbit 11 Septembrie 2015 18:30
Setari Cookie-uri