Am ranit-o atat de mult..

Buna ziua..este prima oara cand scriu asa ceva..dar simt ca innebunesc si nu mai am idee de mine..bun sa incepem..acum 2 ani am cunoscut o fata..inainte de ea eram foarte infidel si nu prea tineam la fete..in schimb ea m-a facut sa ma schimb..am iubit-o..o iubesc..si o voi iubi..dar am si gresit GRAV..am inselat-o dupa 1 an..m-a iertat..certuri din nimic..am fost la mare si ne-am certat tot din vina mea..m-am despartit de ea de 2 ori pana acum..stiti vorba aia? iti dai seama de ce pierzi abia atunci cand ai pierdut..sufar enorm..mi-am dat seama de foarte multe chestii si am meditat la toate chestiile legate de relatia noastra..recunosc am gresit foarte mult..vinerea trecuta..ne-am vazut ca o clarificam..inainte cu 1 saptamana nici nu imi raspundea..ii dadeam mesaje de noapte buna sa nu creada ca am uitat de ea..bun..toate bune si frumoase..am crezut in sansa mea..vineri ne-am vazut..am inceput prin a-mi cere scuze pentru toate..mi-am deschis sufletu in fata ei si i-am mai cerut o sansa..ea m-a refuzat de multe ori..imi spune ca alege sa sufere..ca mi-a dat prea multe sanse si s-ar autodistruge daca mi-ar mai da una..bun cand ne-am vazut i-am dat un cadou si o floare..am fost atat de fericiti impreuna..acum voi lupta pt ea..am citit undeva pe net niste chestii legate de recucerirea partenerului si voi incerca..o voi lasa in pace 1 luna si cand ma voi intoarce acasa ma voi duce direct la ea acasa cu un buchet de flori si imi voi cere din nou scuze si ii voi cere inca o sansa..ce parere aveti?
Popa_Victor_1
Postat pe 1 Noiembrie 2015 14:23
E suficient?
Axl_R
Postat pe 1 Noiembrie 2015 16:33
De la: Popa_Victor_1, la data 2015-11-01 14:23:14Buna ziua..este prima oara cand scriu asa ceva..dar simt ca innebunesc si nu mai am idee de mine..bun sa incepem..acum 2 ani am cunoscut o fata..inainte de ea eram foarte infidel si nu prea tineam la fete..in schimb ea m-a facut sa ma schimb..am iubit-o..o iubesc..si o voi iubi..dar am si gresit GRAV..am inselat-o dupa 1 an..m-a iertat..certuri din nimic..am fost la mare si ne-am certat tot din vina mea..m-am despartit de ea de 2 ori pana acum..stiti vorba aia? iti dai seama de ce pierzi abia atunci cand ai pierdut..sufar enorm..mi-am dat seama de foarte multe chestii si am meditat la toate chestiile legate de relatia noastra..recunosc am gresit foarte mult..vinerea trecuta..ne-am vazut ca o clarificam..inainte cu 1 saptamana nici nu imi raspundea..ii dadeam mesaje de noapte buna sa nu creada ca am uitat de ea..bun..toate bune si frumoase..am crezut in sansa mea..vineri ne-am vazut..am inceput prin a-mi cere scuze pentru toate..mi-am deschis sufletu in fata ei si i-am mai cerut o sansa..ea m-a refuzat de multe ori..imi spune ca alege sa sufere..ca mi-a dat prea multe sanse si s-ar autodistruge daca mi-ar mai da una..bun cand ne-am vazut i-am dat un cadou si o floare..am fost atat de fericiti impreuna..acum voi lupta pt ea..am citit undeva pe net niste chestii legate de recucerirea partenerului si voi incerca..o voi lasa in pace 1 luna si cand ma voi intoarce acasa ma voi duce direct la ea acasa cu un buchet de flori si imi voi cere din nou scuze si ii voi cere inca o sansa..ce parere aveti?


Aaaa... super ! Asa sa faci, dar ai grija sa iei alta floare decat i-ai luat prima oara. Am citit si eu pe net ca e mai bine asa.... ! "si cand ma voi intoarce acasa ma voi duce direct la ea acasa"... eu zic sa faci un dush inainte... si de unde te intorci acasa ? Asa de curiozitate intreb. Bafta !
barboneli
Postat pe 1 Noiembrie 2015 17:38
"...ce parere aveti? "

Ca o sa o inseli din nou. Next.
Rotty
Postat pe 2 Noiembrie 2015 08:38
De la: Rotty, la data 2015-11-02 08:38:33"...ce parere aveti? "

Ca o sa o inseli din nou. Next.


Exact!
Parerea mea, las-o in pace, nu-i strica viata.
Schmetterling
Postat pe 2 Noiembrie 2015 08:56
buna,
parerea mea;
1) nu ai iubit-o, altfel nu o inselai, te minti singur, pariu ca nici nu stii ce inseamna iubirea,
2) clarifica-ti daca o vrei ca un trofeu sau doar iti este bine cu ea,
3) Iubirea se simte nu se copiaza dupa net....
Asa ca mai gandeste-te dragule ce vrei.....s-ar putea sa se schimbe situatia........
Un proverb japonez spunea; ,, Niciodata nu faci baie de doua ori in apa aceluiasi rau" (daca nu e prea profund pentru tine), in traducere libera nimic nu v-a mai fi la fel, sau ,, un ulcior spart nu v-a mai fi acelasi, orcat il vei lipii...
O zi excelenta !
gabrielamgc
Postat pe 7 Noiembrie 2015 09:52


Ca bine le sa'shi... ! Pe mine m-a facut intodeauna sa ma uit chioras la astia/astea care striga in gura mare ca iubesc pe cineva si inseala nu o data ci de mai multe ori !!! Aaaa... unii au raspunsul antic... "era doar sex, nu dragoste" cu cine am inselat-o... ! Prostii. Cineva care iubeste cu adevarat si respecta persoana iubita, nu se duce sa faca "sex" cu altcineva. Stiu ca 78,3% din populatie fac asa, dar asta nu inseamna sa fiu de acord cu asta. Oricum, increderea se duce pe apa sambetei... ca tot e azi sambata ! Iar daca te intorci la ea direct acasa... si ea face greseala sa te ierte si sa uite ce a fost, atunci treaba ei, o sa mai fie multe "iertari" in viitor, iar eu sunt curios cum o sa fie cand tu, Popa, o sa trebuiasca sa o ierti ca te-a inselat cu altcineva... vecinul de la et. 5, de ex. !
barboneli
Postat pe 7 Noiembrie 2015 11:04
Nu intelege ce spui, dar poate cauta pe net generatii de idioti, mai idioti chiar decat eram noi odata
pinkrainbow
Postat pe 7 Noiembrie 2015 11:26
DEPENDENTA DE ADRENALINA -complicat! Nu pentru tine ci pentru cine indrazneste sa intre in jocul tau.
garbo_414785
Postat pe 7 Noiembrie 2015 12:36
da, buna ziua,ai ranit-o atat de mult,, este mult prea tarziu sa o intorci din drum,,,las-o sa mearga pe drumul ei fara tine,este cea mai buna solutie,cei care calca stramb de obicei, nu gresesc,doar fac si ei la randul lor o alta alegere,consumandu-si placerile cu o alta femeie decat prietena sau iubita ta , care ea te-a ales dintre miile de barbati,se mai spune ca daca o iubesti cu adevarat o lasi sa plece,, sa isi ia zborul, si lasa-i ei alegerea de asi gasi fericirea si de ai reda libertatea ei de a se intoarce la tine sau nu,daca tu ca viitor parinte ai la randul tau o fata, si se va indragosti de un baiat, care el nu este fidel ei,tie ti-ar fi convenit ca acel baiat sa se foloseasca de fata ta fara sa nu isi asume respectul cuvenit,sa vina sa plinga pe umarul tau de povestea vietii ei? Ai fi de acord cu aceasta situatie? eu nu cred si la nimeni nu ar conveni, ,,tot asa procedezi si tu,asa ca gandeste bine ce faci pe viitor,si las-o sa isi traiasca viata,,, tu,,inainte si,,,drum bun !!!.
Vlaicu_Costel_1
Postat pe 7 Noiembrie 2015 14:10
O VEI INSELA DIN NOU ASA CUM FAC BARBATII...EU DE AS FI IN LOCUL EI,DE ATUNCI DE CAND AI INSELQAT-O NU TI-AS MAI FI VORBIT DELOC...A DOUA SANSA NU SE DA LA NIMENI,E UTOPIE,E GRESEALA,FIINDCA VA FI SI A TREIA GRESEALA SI NU CRED CA EXISTA SI A TREIA SANSA....TU CAND AI INSELAT-O AI STIUT CA E GRESIT SI TOTUSI AI FACUT-O.AI CARACTER SLAB, POATE TE CREZI FRUMOSUL FRUMOSILOR,SAU AI BANI SI PLATESTI PE ALTELE ,TE ARATI CA ESTI CINEVA,ETC.DAR GATA,CAND O FEMEIE NU MAI VREA NIMIC, POTI SA AI BOGATII,AVERI,BANI SAU ALTELE,E GATA,PUNCT....IMI PARE CHIAR RAU DE EA DACA SE VA IMPACA CU TINE.
garbo_413392
Postat pe 7 Noiembrie 2015 14:37
Victor tu încerca speranta moare ultima în general cateaua e devină daca nu ridica coada cîinele nu sare pe ea baftă si succes 🐩
garbo_408076
Postat pe 7 Noiembrie 2015 16:53
Vai săracul cățel, da' cum să nu sară?
Axl_R
Postat pe 7 Noiembrie 2015 17:51
Asa e, Patrocle, "catelele" sunt de vina pt handicapul emotional masculin. Dar, presupunând că nu beneficiezi nici de IQ sau EQ, in proportii de bun simt..iti recomand cu căldură...
Schmetterling
Postat pe 7 Noiembrie 2015 18:08
De la: garbo_842, la data 2015-11-07 11:26:07Nu intelege ce spui, dar poate cauta pe net generatii de idioti, mai idioti chiar decat eram noi odata



Noi nu eram idioti, eram rebeli, cool...
Rotty
Postat pe 7 Noiembrie 2015 19:58
De la: garbo_408076, la data 2015-11-07 16:53:05Victor tu încerca speranta moare ultima în general cateaua e devină daca nu ridica coada cîinele nu sare pe ea baftă si succes 🐩



Tu cauta virgula (in cazul asta foarte necesara), apoi ai voie sa comentezi.
Rotty
Postat pe 7 Noiembrie 2015 20:00
vorba vine ca eram idioti.
pinkrainbow
Postat pe 7 Noiembrie 2015 20:06
De la: Rotty, la data 2015-11-07 19:58:17
De la: garbo_842, la data 2015-11-07 11:26:07Nu intelege ce spui, dar poate cauta pe net generatii de idioti, mai idioti chiar decat eram noi odata



Noi nu eram idioti, eram rebeli, cool...


'Neata Rotty.
Sa nu exageram.
Fiecare generatie isi are tinerii ei destepti si cool dar si proportia adecvata de idioti.
Omul asta nu stie ce vrea. Este imatur emotional.
Tommy_Boy
Postat pe 8 Noiembrie 2015 08:56
`Neata Tommy. Zilele astea vreau sa vad doar parte buna. Asa ca ...cool.
Rotty
Postat pe 8 Noiembrie 2015 09:07

Tommy_Boy
Postat pe 8 Noiembrie 2015 09:11
sper ca te-ai desteptat ! sper ca cupidon sa fi pus stapinire pe voi ! sper sa iti faci o familie , un camin fericit!
lllorena
Postat pe 8 Noiembrie 2015 11:01
Ce fara virgula nu sare câinele pe ea
garbo_408076
Postat pe 8 Noiembrie 2015 14:02
De la: garbo_408076, la data 2015-11-08 14:02:43Ce fara virgula nu sare câinele pe ea


Nu, nu sare daca e un caine educat.
Rotty
Postat pe 8 Noiembrie 2015 15:07
barbatul nici la 50 de ani nu stie ce vrea ..despre ce vorbim
garbo171879
Postat pe 8 Noiembrie 2015 19:11
Dar barbatul vrea ca femeia sa asculte de el, sa îiumple capul doar cci prostii
ingerasulluptor1
Postat pe 8 Noiembrie 2015 20:16
Dacăfemeia nu sar mai llasăumilita de barbat, bine ar face
ingerasulluptor1
Postat pe 8 Noiembrie 2015 20:18
De la: Rotty, la data 2015-11-02 08:38:33"...ce parere aveti? "

Ca o sa o inseli din nou. Next.
garbo011948
Postat pe 24 Decembrie 2015 00:34
Una foarte buna.O perioada de timp de liniste o va ajuta sa vada altfel lucrurile.Se mai uita din rele,si incepi sa iti amintesti de momentele bune.Greselile ne ajuta sa ne maturizam,evoluam,castigam din ele.Daca a iertat atatea,inseamna ca te iubeste,si atunci va trece peste trecut,si cred ca va fi bine in viitor.Bine faci ca lupti pentru relatia ta.Mergi si la o biserica,si i-ai de acolo un cadou,o bratara cu iconite,sau cu noduri,si pentru tine una la fel.Mergi si la un preot bun,chiar ajuta,vorbesc din o experienta a mea recenta.Mult succes!
daniilia
Postat pe 6 Ianuarie 2016 23:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum depasesc momentul? 16 De la: cosmina25 30 Iulie 2012 21:08
oare il iubesc??? 12 De la: hermosa20 6 Iunie 2012 00:37
sall 7 De la: hermosa20 30 Iulie 2012 09:02
Am adaugat o noua rubrica in blogul nostru de astrologie 2 De la: AGAPI_MOU 1 Septembrie 2009 22:09
fata varsator si baiatu gemeni... 4 De la: icezero69 12 Noiembrie 2010 17:04
Setari Cookie-uri