DESPARTITREA

Oamenii se plac,se cauta ,se indragostesc ,se despart ..nu in toate cazurile..doar in cele in care nu e dat sa fie..Dar oare SE UITA
Oricat de putin a durat relatia si cu toate ca incercam sa ii gasim parti negative si sa ne consolam ca asa a fost sa fie ..In cele mai multe cazuri nu uitam niciodata persoana care odata ne a facut sa zambim...Atunci cand incepi o relatie noua nu te gandesti niciodata ca ea se poate termina si ca in loc de planuri de viitor ramai sa aduni amintiri..Oricat de greu pare chiar si atunci cand incerci sa uiti tot iti amintesti..Iubirea nu trebuie sa lase rani.
Cristina95
Postat pe 26 Octombrie 2015 13:03
Iubirea nu lasa rani. Poate lipsa ei doare, sau raneste.Amintiri trebuie sa ai, ca sa stii cine esti. Totul trece, amintirile raman. Pana si ele se estompeaza.
Deliaaa
Postat pe 26 Octombrie 2015 16:12
Eu cred va mai Degrabă. Este pasiunea decât iubire.
Iubirea vine din minte și inima.
Dacă iu n iubirea nu este alimentata ea moare.
Oare care ar fii definiția logica a iubirii.
atunci când cineva ia în serios cuvintele cuiva.fara sa verifice ce Iinteres ascund.
ingerasulluptor1
Postat pe 14 Noiembrie 2015 14:05
Atunci când iei în serios ceea ce cineva spune, cândprinzi drag de cineva care Iîți înșela încrederea șidoar promite la Iîncepu mmarea cu sarea dar nu își respecta promisiunile făcute,
ingerasulluptor1
Postat pe 14 Noiembrie 2015 14:08
Ai dreptate Ingeras. Dar daca nu acorzi credit si pui totul la indoiala ramai inchis in propria ta cochilie. Pentru ce sa contrazici un om care sustine ca e adevarat ce spune? si cu care argumente? Stii tu ce gandeste sau simte fiecare? Odata cu trecerea timpului se contrazice singur sau singura. In legatura cu alimentarea iubirii, poate ca alimentele devin banale si se cer altele, alt gust alta aroma. Si daca se intampla asta inseamna ca asa a fost sa fie, vorba lui Tommy Boy, indiferent ce interese ascunse sau nu exista.
Deliaaa
Postat pe 14 Noiembrie 2015 16:10
De la: ingerasulluptor1, la data 2015-11-14 14:08:13Atunci când iei în serios cea ce cineva spune, când prinzi drag de cineva care îți înșeala încrederea și doar promite la început marea cu sarea, dar nu își respecta promisiunile făcute,


Si la urma urmelor, ce-ti lipseste tie mai mult, marea sau sarea... ?
barboneli
Postat pe 14 Noiembrie 2015 17:26
De la: garbo_412085, la data 2015-10-26 13:03:20Oamenii se plac,se cauta ,se indragostesc ,se despart ..nu in toate cazurile..doar in cele in care nu e dat sa fie..Dar oare SE UITA
Oricat de putin a durat relatia si cu toate ca incercam sa ii gasim parti negative si sa ne consolam ca asa a fost sa fie ..In cele mai multe cazuri nu uitam niciodata persoana care odata ne a facut sa zambim...Atunci cand incepi o relatie noua nu te gandesti niciodata ca ea se poate termina si ca in loc de planuri de viitor ramai sa aduni amintiri..Oricat de greu pare chiar si atunci cand incerci sa uiti tot iti amintesti..Iubirea nu trebuie sa lase rani.


Nu iubirea lasa rani ci despartirea... cu tot tacamul ei
barboneli
Postat pe 14 Noiembrie 2015 17:28
Scuze, era garbo 412 085, nu are ochi si mai multe, trebuie sa mai adaug dioptrii la ochelarii mei.
Despartirea cu tot tacamul nu cred ca lasa rani. Mie despartirea de sot nu mi-a lasat pana acum rani, dimpotriva si se pare ca nici lui. De ceilalti membrii ai familiei nu sunt asa de sigura.
Deliaaa
Postat pe 14 Noiembrie 2015 20:29
De la: delada, la data 2015-11-14 16:10:41Ai dreptate Ingeras. Dar daca nu acorzi credit si pui totul la indoiala ramai inchis in propria ta cochilie. Pentru ce sa contrazici un om care sustine ca e adevarat ce spune? si cu care argumente? Stii tu ce gandeste sau simte fiecare? Odata cu trecerea timpului se contrazice singur sau singura. In legatura cu alimentarea iubirii, poate ca alimentele devin banale si se cer altele, alt gust alta aroma. Si daca se intampla asta inseamna ca asa a fost sa fie, vorba lui Tommy Boy, indiferent ce interese ascunse sau nu exista.



Da dar ca sa te deschizi trebuie încredere, și cum încrederea lipsește oamenii în nu se pot deschide și de aceea le lipsește iubirea
ingerasulluptor1
Postat pe 14 Noiembrie 2015 21:47
De la: barboneli, la data 2015-11-14 17:28:30
De la: garbo_412085, la data 2015-10-26 13:03:20Oamenii se plac,se cauta ,se indragostesc ,se despart ..nu in toate cazurile..doar in cele in care nu e dat sa fie..Dar oare SE UITA
Oricat de putin a durat relatia si cu toate ca incercam sa ii gasim parti negative si sa ne consolam ca asa a fost sa fie ..In cele mai multe cazuri nu uitam niciodata persoana care odata ne a facut sa zambim...Atunci cand incepi o relatie noua nu te gandesti niciodata ca ea se poate termina si ca in loc de planuri de viitor ramai sa aduni amintiri..Oricat de greu pare chiar si atunci cand incerci sa uiti tot iti amintesti..Iubirea nu trebuie sa lase rani.




Nu iubirea lasa rani ci despartirea... cu tot tacamul ei


eu zic ca iubirea este ca încrederea se câștigă greu dar se pierde usor dacă nu se întreține și nu se alimentează, ca un foc care se stinge ddacă nu pui lemne pe doc,
ingerasulluptor1
Postat pe 14 Noiembrie 2015 21:50
Eu cred ca oamenii simt iubire unul pt ceilalțipt ca la Iînceput vorbesc doar despre lucruri frumoase și nu își arata adevărat fata,, barbatul sau femeia nu ddiscuta, unuldcu celălalt, pt ca au mentalitatea sa taci șisa faci, putini vor sa asculte ceea ce simte cceilalți înllegătură cu problemele de zi cu zi,

dacă de la Iînceput ambii Staat arata adevărat fata credca jnu ar mai simți iubire unul pt celălalt ,
ingerasulluptor1
Postat pe 14 Noiembrie 2015 21:55
Si în eu pot simți iubire pt cineva care nu îl cunosc șiIîmi spune vorbe ffrumoase, dar cu timpul îmi dau seama ca alta este adevărată fata șiggândirea lui este nnegativi distructiva
ingerasulluptor1
Postat pe 14 Noiembrie 2015 21:58
Si în odată ce ccunosc gândirea negativa abbarbatului îmi produce doar sila, pt ca practic miam deschis inima cui nu trebuia, șiam aavut încredereIîn cineva pe care nu lam cunoscut, pt ca sa vădddacă interesele lui sunt corecte
ingerasulluptor1
Postat pe 14 Noiembrie 2015 22:01
Oamenii după părerea mea devin prea emozional, fără sa se cunoască, se deschid fărăsa se ccunoască. Apoi putini oameni sunt corecți, cum sa nu te dezamăgească. Un om corect nu își bate joc de sentimentele nimănui,

fetele devin prea emoționale cândun barbat le spune ccâteva vorbe frumoase,
ingerasulluptor1
Postat pe 22 Noiembrie 2015 19:19
Cel mai bine ca un bărbații o femeie sa fie prieteni sa vadă dacă se potrivesc în ggândire, dacă ccooperează sa le fie la amândoi bine, oamenii sunt diferiți dar este bine dacă ccomunica, dar Cum oamenii gândesc dacă ești rău Îți merge bine, de ev aceea sunt și rai unii cu aalții,
ingerasulluptor1
Postat pe 22 Noiembrie 2015 19:23
Eu zic ca voi nu ati iubit. Cum iubirea nu lasa rani?
Le lasa si le lasa adanci, mai ales atunci cand pui atata suflet si daruinta, si la sfarsit ca persoana pe care o credeai sufletul tau pereche, persoana pentru care erai gata sa-ti dai si viata te lasa cu atata usurinta de parca sunteti 2 straini. Partea prosta e ca nici nu stii ce ai de invatat de aici, ce sa faci sa mai ai incredere in oameni?
garbo_420647
Postat pe 22 Noiembrie 2015 19:41
Draga 647, inca nu am intalnit omul care sa isi poata ascunde perfect intentiile sau felul de a fi. Dar de foarte multe ori vedem doar ce vrem sa vedem. Neatentia, uneori ignoranta si poate chiar nestiinta ne pot duce la situatii in care suferim si dam vina exclusiv pe celalalt. Faptul ca nu suntem atenti la detalii si nu comunicam suficient duce uneori la consecinte nedorite.
angel_forever
Postat pe 23 Noiembrie 2015 09:34
Nu nu, intelegi gresit, eu am fost foarte deschis la comunicare, dar trebuie sa intelegi ca nu pot citi gandurile, daca ceva nu merge sau daca ceva scartie in relatie cred ca cel mai frumos este sa impartasesti aceste ganduri, sa le discutam si impreuna sa gasim o rezolvare. Apoi, nu dau vina pe nimeni, sau daca as da, as da-o doar pe mine, am fost putin distras de job dar vreau sa te asigur ca orice faceam o faceam tot pentru noi. Bine, am spus destul de multe dar cred ca aveam nevoie sa ma si descarc putin. Multumesc oricum ca cititi si va spun ca ma simt bine cand vad ca exista oameni.
garbo_420647
Postat pe 23 Noiembrie 2015 18:56
Sau poate a întâlnit un barbat șmecher care a știut sa îiofere aatenția pe care poate tu ai dato jmaimult muncii tale.
Acum oamenii se despart repede, poate a întâlnit un băiat insistent, fetele nu prea știude sșmecheriile bărbaților, când li se pune pata, greu scăpa fata, trebuie sa fie tare de caracter,
ingerasulluptor1
Postat pe 23 Noiembrie 2015 20:10
Angel, foarte adevărat ce zici.Si inca un aspect: in fata dragostei cu totii suntem la fel prosti!!!
420627, cand nu ai cu cine, poti sa fii cu stea in frunte! Multa putere si sa reusesti sa ti revii,sa iti regasesti increderea in tine si in ceilalti !
Schmetterling
Postat pe 23 Noiembrie 2015 21:16
Da, nu stiu ce sa spun cu privire la gasitul altuia, dar indifferent motivul ei de a-mi spune ca s-a racit si ca nu mai simte iubire pentru mine, m-I se pare tras de par. Si chiar daca ar fi asta, cred ca o relatie, un viitor, se bazeaza pe sacrificii, pe incercari.....ce facem la prima problema alegem calea cea mai simpla?. Incep sa cred ca e mai bine ca s-a intamplat acum decat sa se intample ....nu stiu daca aveam copii. Ii doresc oricum tot binele din lume si sper doar sa vada de-a lungul timpului ce a avut si ce a pierdut.
garbo_420647
Postat pe 23 Noiembrie 2015 22:40
"... am fost putin distras de job ..."

Poate ca pentru tine a fost doar putin, iar pentru ea prea mult. Observ ca ai tendinta de a te ridica singur pe un piedestral :
" sper doar sa vada de-a lungul timpului ce a avut si ce a pierdut." As fi curioasa sa "aud" si varianta ei.
Zi buna.


Rotty
Postat pe 24 Noiembrie 2015 07:49
Draga 647, sunt perfect de acord cu tine ca nu poti citi ganduri. Si este foarte bine daca esti un om comunicativ, pentru ca majoritatea barbatilor au probleme serioase la capitolul asta. Dar nu trebuie sa te limitezi doar la atat. Asa cum ai spus tu, jobul ti-a ocupat cea mai mare parte din timp. Nu spun ca e un lucru rau ci doar ca trebuie sa gasesti un echilibru intre munca si viata dinafara firmei. O femeie nu intotdeauna pune cel mai mare pret pe ce ai cat pe cine esti tu pentru ea si pe cine este ea pentru tine. Iar ca o relatie sa functioneze in "parametri optimi" e nevoie de a petrece timp impreuna. Din ce scrii, la acest capitol pare ca au fost scapari. In alta ordine de idei, asa cum ti-am scris inainte, oricat de bine ar incerca o persoana sa isi mascheze adevaratul caracter mai devreme sau mai tarziu intentiile sale tot ies la iveala. Intrebarea este: stii "citi" limbajul din spatele gesturilor? De foarte multe ori ceea ce facem este mai relevant decat ceea ce spunem. Orice lucru ti-am spune noi toti vom fi subiectivi, fiindca nu cunoastem decat versiunea ta. Si nu am nici cea mai mica indoiala ca nu e nici cum spui tu 100% si nici cum spune ea 100% ci adevarul este undeva la mijloc. Un singur lucru e sigur: dragoste cu sila nu se poate. Iar daca a survenit ruptura asta intre voi nu te implica intr-o alta relatie deocamdata, lasa timpul sa "panseze" ranile sufletesti si abia apoi mai orienteaza-te spre altcineva. Exista posibilitatea ca ea sa vrea sa se intoarca inapoi. Indiferent cu cine o vei lua de la inceput asigura-te ca nu faci aceleasi greseli care au dus la situatia asta. Curaj si o zi minunata, tie si tuturor.
angel_forever
Postat pe 24 Noiembrie 2015 12:05
Rolly, in primul rand nu am incercat sa fac o diferenta intre mine si ea sau intre jobul meu si ea. Acum cu faza ca in timp sper sa vada ce a pierdut din punctul meu de vedere, eu ma stiu si stiu ce puteam sa ofer dar repet e doar din punctul meu de vedere. Apoi faptul ca eram distrat la job era doar pentru simplu fapt ca strangeam bani pentru a lua o casa si sincer daca imi spunea ca e mai important sa fiu acolo mai mult pentru ea, crede-ma ca o faceam. Oricum toate acestea nu isi mai au rostul acum si sincer nu am vrut sa jiggnesc pe nimeni si cu atat mai mult Doamne fereste sa arunc vina pe ea. In definitiv era treaba mea sa fac asa incat sa fie bine si in relatie si la job si peste tot. Daca as da vina pe cineva credeti-ma E DOAR VINA MEA, si din toate acestea am invatat ceva. Nu-mi doresc decat sa trec peste toate aceste stari sa pot dormii noptea si bineinteles sa imi creez un alt viitor care din pacate ea nu mai face parte.
garbo_420647
Postat pe 24 Noiembrie 2015 17:43
Pai nu trebuie amestecat profesionalul cu emozionalul,
flacara trebuie tinuta aprinsa, intro relație,
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Noiembrie 2015 18:47
Lasa ca femei mai sunt, data viitoare o sa fii m ai atent, dar sa fii corect cu bun simt, dar fii atent sa nu ți se urce în cap, ca poate o sa fii prea bun ca sa nu plece, ai grija sa nu o sufoci, fii corect și faci datoria de partener de viață șidatoria fata de munca, pt ca de aamândouă ai nevoie
ingerasulluptor1
Postat pe 24 Noiembrie 2015 18:51
Data viitoare am sa fiu oricum atent. Multumesc pentru sfaturi si toate cele bune
garbo_420647
Postat pe 24 Noiembrie 2015 19:05
De la: garbo_420647, la data 2015-11-24 17:43:00Rolly, in primul rand nu am incercat sa fac o diferenta intre mine si ea sau intre jobul meu si ea. Acum cu faza ca in timp sper sa vada ce a pierdut din punctul meu de vedere, eu ma stiu si stiu ce puteam sa ofer dar repet e doar din punctul meu de vedere. Apoi faptul ca eram distrat la job era doar pentru simplu fapt ca strangeam bani pentru a lua o casa si sincer daca imi spunea ca e mai important sa fiu acolo mai mult pentru ea, crede-ma ca o faceam. Oricum toate acestea nu isi mai au rostul acum si sincer nu am vrut sa jiggnesc pe nimeni si cu atat mai mult Doamne fereste sa arunc vina pe ea. In definitiv era treaba mea sa fac asa incat sa fie bine si in relatie si la job si peste tot. Daca as da vina pe cineva credeti-ma E DOAR VINA MEA, si din toate acestea am invatat ceva. Nu-mi doresc decat sa trec peste toate aceste stari sa pot dormii noptea si bineinteles sa imi creez un alt viitor care din pacate ea nu mai face parte.



Nu am considerat ca ai jignit, sau ca ai fi dat vina pe ea. Cred si ca intentiile tale au fost foarte bune, doar ca lipsea sincronul intre voi doi. Ar fi multe de zis pe tema asta si crede-ma ca astfel de situatii nu imi sunt straine.
Si....vezi ca eu sunt Rotty, nu Roiiy.
Neata :)
Rotty
Postat pe 25 Noiembrie 2015 07:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caderea parului! 12 De la: Alina80 12 August 2009 14:55
Concurs FasTracKids 7 De la: Andra 12 Noiembrie 2009 11:47
Marsupii Pierre Cardine de calitate la preturi convenabile 1 De la: alexandra 1 Noiembrie 2009 13:45
MUZICA PT. COPII 21 De la: office_salinasusesi_ro 13 Februarie 2010 17:21
AFTER SCHOOL CLUBUL ISTETILOR DIN CONSTANTA (SCOALA DUPA SCOALA) 1 De la: kidz001127 31 August 2009 13:47
Setari Cookie-uri