As vrea niste sfaturi

Buna dragilor, am tot citit pe aici despre una despre alta si m-am gandit sa va cer si eu niste sfaturi. Cred ca am nevoie de pareri din afara! Sunt casatorita(la a doua "abatere") si avem un copilas mic. Dupa nasterea copilului s-a schimbat f mult relatia cu sotul, in special viata intima, fiind acum aproape inexistenta. Asta nu ca nu as dori eu, ci el nu simte nevoia. Daca cu chiu cu vai isi da seama ca a trecut prea mult timp, facem ceva, de cele mai multe ori nu poate! Si tot trece vremea si tot trece si nimic nu se schimba in acest sens. Din punctul meu de vedere nu stiu ce as mai putea incerca. Nu mai am resurse. Nu pot sa ma plang de altele f tare, doar ca e foarte nervos si tipa la copil de multe ori, nu are rabdarea necesara. Ce ma sfatuiti? Nah acum ma astept si sa ma trimiteti sa-mi iau vibrator sau mai rau, un amant, insa nu stiu daca astea sunt solutii. Sunt foarte curioasa ce ziceti! Astept insa seriozitate! multumesc
garbo_12988
Postat pe 18 Octombrie 2015 12:28
Pe cuvantul meu ca nici nu m-am gandit la vibrator sau amant. De fapt nici nu cred ca ai avea timp de amorezi, daca ai copil mic. Singura idee care-mi trece prin cap la ora asta, e sa incerci sa-i spui verde-n fata care iti e doleanta. Poate i se aprinde omului beculetul de alarma....mai stii ?
Rotty
Postat pe 18 Octombrie 2015 12:56
Crede-ma ca m-am gandit eu la toate variantele, de aceea am mentionat pe acestea! Am discutat de nenumarate ori si mi se spune doar "se rezolva in curând", acest curând nu mai vine. Copilul are aproape un an jumătate. eu 37 ani, el 43. Se duce la doctori, psihologi, homeopati..D-zeu mai stie, cert e ca nu se intampla nik. Nu lipseste de acasa sa zic ca-si cauta alinare altundeva, sau ca nu i-o mai placea cu mine... e nervos de la job in stransa legatura cu banii ca nu-i mai face asa usor si deh, are responsabilitati, uneori cu copilul e nerabdator si urla la el. Ah, si fumeaza f mult de ani buni, nu pare sa se lase vreodata!
garbo_12988
Postat pe 18 Octombrie 2015 13:09
Nu cred ca fumatul are vreo legatura, dar stressul si gandurile, da. Tot mai des aud de asemenea probleme....Pe de o parte avansam in stiinta, tehnica si toate cacariile, iar pe de alta se duce viata normala pe apa sambetei.... Am ajuns sclavii banului si a muncii si am uitat sa mai traim. Offff...futui_bagami-as, de treaba...
Rotty
Postat pe 18 Octombrie 2015 13:30

Asa e, din pacate!
garbo_12988
Postat pe 18 Octombrie 2015 13:33
Draga 988, cred ca va lipseste o iesire de un week-end undeva numai voi doi, fara cel mic. Nu are nici o problema care sa necesite medici, psihologi sau homeopati, pur si simplu poate fi exagerat de obosit poate si ca urmare a refugiului in munca datorita faptului ca nu isi gaseste locul langa tine, atentia ta fiind centrata tot timpul asupra celui mic. Nu e necesar sa cheltuiti o avere, daca aveti vreo cunostinta cu vreo cabana la munte sau undeva la bai, oriunde unde sa fiti doar voi doi si nimeni altcineva. Si singura voastra grija sa fie sa va bucurati unul de compania celuilalt. Vei vedea ca lucrurile vor incepe sa mearga pe fagasul cel bun. Succes.
angel_forever
Postat pe 19 Octombrie 2015 11:03
Da, interesanta si faina idee, insa nu cred ca am putea vreunul din noi sa "uitam" de copil. Plus ca nu avem cu cine sa-l lasam si inca mai alaptez. Am incercat cu o ora-doua lasat cu cineva, asta e tot ce se poate momentan. Dar punem in aplicare cat de curând! Multumesc
garbo_12988
Postat pe 19 Octombrie 2015 13:24
Buna. As vrea sa-l ajut eu pe sotul tau. Tu esti ok . Ai dorinte normale. Cred ca intuiesc ce are. Am aproape varsta lui si as vrea sa vb cu el. Sper sa nu aiba pe altcineva ca atunci I-as da foc !!! Daca este de acord da-mi id-ul lui sau altceva si il abordez eu.
Voi discuta ca de la barbat la barbat si il voi ajuta cu cea mai mare placere.
garbo_421050
Postat pe 25 Noiembrie 2015 14:59
dece vibrator?fati doi amanti .nu sta sa cersesti dragoste de la el.
marinica09
Postat pe 28 Noiembrie 2015 05:58
De la: garbo_421050, la data 2015-11-25 14:59:21Buna. As vrea sa-l ajut eu pe sotul tau. Tu esti ok . Ai dorinte normale. Cred ca intuiesc ce are. Am aproape varsta lui si as vrea sa vb cu el. Sper sa nu aiba pe altcineva ca atunci I-as da foc !!! Daca este de acord da-mi id-ul lui sau altceva si il abordez eu.
Voi discuta ca de la barbat la barbat si il voi ajuta cu cea mai mare placere.
garbo_12988
Postat pe 29 Noiembrie 2015 23:05
De la: garbo_12988, la data 2015-11-29 23:05:40
De la: garbo_421050, la data 2015-11-25 14:59:21Buna. As vrea sa-l ajut eu pe sotul tau. Tu esti ok . Ai dorinte normale. Cred ca intuiesc ce are. Am aproape varsta lui si as vrea sa vb cu el. Sper sa nu aiba pe altcineva ca atunci I-as da foc !!! Daca este de acord da-mi id-ul lui sau altceva si il abordez eu.
Voi discuta ca de la barbat la barbat si il voi ajuta cu cea mai mare placere.

Buna, as da cu mare drag, insa el nu stie ca ma consult cu voi! Nu cred ca ar fi foarte incantat ca discut despre asta...stii cum e la barbati, "subiectul".. Si nu stiu cum ai putea sa vorbesti cu el despre asta, in conditiile acestea. Mie nu poti sa-mi spui ce intuiesti? Nu as crede sa aiba pe cineva, daca ar avea as primii si eu...cred!
garbo_12988
Postat pe 29 Noiembrie 2015 23:12
Buna. ma numesc Tudor. am 31 de ani. nu stiu c pot spune dar si io am aceeasi prb cu sotia... Si ea avand aceeasi varsta. Sunt f complicate chestiile astea. se intampla de ceva vreme dar nu reusesc sa scot din starea ei.. nu vreau sa t dezamagesc dar este posibil sa nu poti face nimik.. io ma chinui d un an si nu rezolv
garbo_10429
Postat pe 30 Noiembrie 2015 08:32


Se poate schimba... se poate ! Acum n-am timp sa scriu, dar asculta ce a zis angel. Stresul, asta e problema, ajuta-l tu pe el ca vad cai capul pe umar si dorinta unde trebuie. Nu numai pe tine te ajuti sau pe el ci si pe copil. E o alta atmosfera in casa cand unul din parinti e mai calm si mai putin stresat. Pune-ti farmecele tale de femeie si incearca sa faci ce-ti spune instinctul si cand e momentul potrivit. Intre timp, succes.
barboneli
Postat pe 30 Noiembrie 2015 09:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vrau sa imi gasesc familia pierduta 1 De la: garbo_491550 3 Iulie 2018 22:32
Barbatii sunt vinovati,de ceea ce sa ales de lumea din ziua de azi? 11 De la: dr__garbo164869 11 August 2010 01:49
ce sa aleg dintre iubire si copil 30 De la: garbo207334 19 Iunie 2017 22:35
O relatie de 3 ani spulberata 14 De la: irina31 22 Noiembrie 2009 21:13
despre relatiea noastra de familie 35 De la: bluelight 28 Noiembrie 2009 16:34
Setari Cookie-uri