Uleiul de cocos bio



Ce e aia "tips" ? In fine...
Auzi mai fato, daca tot vrei sa faci reclama, nu conteaza la ce... macar scrie corect din toate punctele de vedere, continutul reclamei !!! Cum crezi ca poti sa inspiri incredere in ce spui, daca scrii mancand litere sau adaugand litere in plus... ! Ok, esti de la tara poate si ai facut numai 3-4 clase primare... atunci pune pe altcineva care stie si scrie corect, sa-ti compuna reclama... !!!

Acuma un tip si de la mine ! Folositi uleiul de nuca de cocos pentru a avea calcaiele fine... e o prostie sa-l pui in ceai sau cafea, doar daca vreti sa stricati de tot gustul normal al cafelei sau a ceaiului ! Cel mai bine e sa nu-l folositi de loc, ca si cel de palmier, din cauza ca contin multe grasimi saturate ! Mult mai multe decat orice alt ulei vegetal. Orice alt ulei e mult mai bun decat asta din nuca de cocus ! Cel de masline e chiar mai bun si pentru calcaie si pentru piele aspra.
Atentie la reclame ! Uneori sunt chiar daunatoare. Va "ametesc" cu tot felul de avantaje, dar in realitate ele nu exista. Iar "Bio" sa nu va emotionexe cu nimic, pentru ca e pus doar sa cumparati anumite produse alimentare. De la iagurt, lapte, carne, uleiuri, sandale si ciorapi de lana... !!!
Auzi la ea...: "Republica Bio"... !!!!
barboneli
Postat pe 2 Septembrie 2015 12:20
"din cauza ca contin"
Bravo inteligenta! Rade harb de oala sparta!
Adrian56
Postat pe 5 Septembrie 2015 07:54
La fel cum face preotul reclama la religie,
ingerasulluptor1
Postat pe 5 Septembrie 2015 16:31
De la: ingerasulluptor1, la data 2015-09-05 16:31:24La fel cum face preotul reclama la religie, ca sa el multe contribuții
ingerasulluptor1
Postat pe 5 Septembrie 2015 16:32
De la: ingerasulluptor1, la data 2015-09-05 16:32:13
De la: ingerasulluptor1, la data 2015-09-05 16:31:24La fel cum face preotul reclama la religie, ca sa aibă biserica multe contribuții
ingerasulluptor1
Postat pe 5 Septembrie 2015 16:33
,,ESTE FOARTE ADEVARAT,ULEIUL DE COCOS E O MINUNE A NATURII,E FOARTE BUN PENTRU CE CEI SUFERA DE HIPOTIROIDIE,O BOALA A GLANDEI TIROIDE,EU I_L FOLOSESC DE 5 LUNI SI MA SIMNT MINUNAT,O LINGURITA DIMINEATA PE STOCUL GOL,ESTE UN BUN DEMACHIANT,O BUNA CREMA PENTRU RIDURI,SI O BUNA CREMA PENTRU CORP,,FOLOSITI_L CU INCREDERE SE GASESTE IN ORICE PLAFAR,,VA DORESC MULTA SANATATE,,
105905
Postat pe 6 Septembrie 2015 14:03
Pe langa acea cacofonie deranjanta pe care ai facut-o si de care deja ai luat la cunostinta, afla ca "de loc" se scrie astfel in contexte precum "de loc, sunt din Brasov". Ceea ce voiai tu sa fie era "deloc". Nu mai judeca aiurea cand tu nu stii lucruri esentiale despre limba ta materna
garbo111497
Postat pe 6 Septembrie 2015 15:29


Corect, am gresit, dar eu nu prea mai folosesc limba materna cam de 39 de ani... asa ca mai fac greseli uneori. Scuze !
barboneli
Postat pe 6 Septembrie 2015 17:51


Ce mai conteaza o cacofonie in plus sau in minus (apropo, numai in limba romana se "fereste" lumea de cacofonii... de care sincer ma feresc si eu, dar mai "scapa" uneori...) pe langa alte sfaturi citite pe aici ca: "O LINGURITA DIMINEATA PE STOCUL GOL" ! Sau: "O BUNA CREMA PENTRU RIDURI", cand eu as fi zis ca ar trebui - Contra ridurilor... ca asta e cea ce vreti voi ! In tot cazul, eu imi mentin parerea, bazata pe alte cunostinte... ca, ungeti-l unde vreti si cand vreti dar nu e bun pentru uz intern !!! Adica la calcaie, piele, la par sau la cizme, e grozav... sa zicem, dar in nici un caz nu e bun in tratament contra hopotiroidiei ! Pentru hipo sau hiper la tiroida se folosesc medicamente speciale si serioase, nu crema sau ulei din nuca de cocus.
barboneli
Postat pe 7 Septembrie 2015 07:38
In ce priveste uzul intern al uleiului de cocos, te cam contrazic Barbo. Chiar face bine pe ici pe colo, in locurile esentiale.
Rotty
Postat pe 7 Septembrie 2015 07:47


De acord cu tine, draga Rotty... cu totii vedem si citim diversele reclame... dar sa stii ca sunt alte uleiuri care intradevar sunt speciale pentru uzul intern, parte ti le-am spus deja tie, si care nu contin atatea grasimi saturate ca uleiul din nuca de cocus. Ca nu degeaba mai vezi scriind si "crema" buna la calcai sau demachiat, etc. ! Uleiul de masline cu care traiesc aici de 39 de ani, e mult, mult mai bun si sanatos si pentru uzul intern si pentru extern. Aproximativ cunosti cum stam aici cu medicina si rezultatele inaintate in domeniu si poti sa ma crezi sau nu, aici nici nu se importa asa fel de ulei, din nuca de cocos sau palmier. De fapt, aici se creste palmierul cu curmalele lui cu tot... asa cum cresc la voi prunele... avem plantatii imense si exportam curmale peste tot, dar nu se produce din ele nici un ulei alimentar nicaieri la noi. Si vorba aia, avem materia prima la discretie. Si asta pentru ca, cum am spus este un ulei mai putin sanatos decat celelalte uleiuri alimentare din cauza ca contine grasimi saturate mai mult. Aici uleiul de masline este primordial pentru ca creste si pe strada, la noi se pun maslini in oras ca la voi castanii... de ex.
barboneli
Postat pe 7 Septembrie 2015 15:59
Mai Barbo ! Tu acum esti hotarat sa-mi faci in ciuda ? Eu ce vina am ca la noi nu cresc maslinii ca si castanii, iar curmalii ca si prunii ?
Tu esti un fericit ca ai ulei de masline "de la mama lui" , noi tre` sa dam cu presupusul care-i contrafacut si care-i "pe bune". Iar in ce priveste uleiul de cocos, raman la parerea mea ca ajuta si pe dinauntru, nu numai pe dinafara....Si asta fara sa ma incred in reclame frumos "ambalate".
Rotty
Postat pe 7 Septembrie 2015 17:25


Tu stii draguta ca nu vreau sa-ti fac in ciuda... ca tare imi esti draga ! Dar nici cocusi nu cresc la voi... poate numai cocosi ! Asa ca, ai de ales intre cocus si ulei de masline. Eu nu-i port pica uleiului din cocus... doar iti spun ca are mai multe grasimi saturate... decat alte uleiuri. Adica e mai mare riscul sa-ti maresti trigliceridele, nu colesterolul, consumand-ul. Nici un ulei nu vindeca nimic, poate doar constipatia uneori, ele sunt necesare corpului in limita masurii sau la gatit iar dintre ele cele mai bune sunt care au grasimi nesaturate. Sunt mai fluide ca sa zic asa.
barboneli
Postat pe 7 Septembrie 2015 17:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ELIXIRUL TINERETII EXISTA 5 De la: Sal_a_toi 17 August 2011 10:10
leon camelia 3 De la: garbo181302 3 Ianuarie 2011 22:57
pastile de ananas 3 De la: garbo096367 25 Mai 2010 14:59
Gama 4.3.2.1 7 De la: MaraGradinaru 23 Decembrie 2011 12:08
Ceaiuri/pastile pentru slabit 4 De la: garbo173123 31 Martie 2018 11:04
Setari Cookie-uri