Ma intreb daca stie ca inca imi lipseste?

4 Iulie 2015
Scrisoarea deschisa a unei femei pentru fostul ei prieten

Ma intreb daca stie ca atunci cand a plecat mi-a frant inima? Este ciudat ca inca il mai vad in toti barbatii pe care ii intalnesc pe strada. Este ciudat ca inca ma intreb: oare ce simte? Sper sa fie bine. Sper sa stie ca intotdeauna am vrut tot ce este mai bun pentru el.
Este dificil ca tu sa iei decizia de a spune Adio, desi stii ca este dragostea vietii tale, insa esti constienta de faptul ca nu esti suficient de buna pentru el.
Prea multa suferinta…
Sunt momente in care pun la indoiala alegerea pe care am facut-o… atunci inima mea se sfarama in bucati.
Gandurile imi umplu mintea, iar amintirile dureroase imi invadeaza sufletul. Viata trebuie sa mearga mai departe… insa imi poate spune cineva cum?

Daca ar exista un buton pentru a sterge totul as fi primul care l-ar folosi.
Uneori ma simt vinovata …; gandurile mele sunt tot la el. Lucrurile marunte imi amintesc de el.
Sufletul lui cald, imbratisarile pline de dragoste, sarutarile pasionale… modul in care imi vorbea, mangaierile dulci, … tot ce faceam cu el avea sens!
Poate ca intr-o zi voi reusi sa ingrop trecutul. Intr-o zi voi ramane doar cu amintiri frumoase, care nu ma vor mai afecta. Dar acea zi nu este azi… Astazi este doar: imi este dor..
garbo072285
Postat pe 4 Iulie 2015 17:39
De ce a plecat ?
VasileDinNuc
Postat pe 4 Iulie 2015 18:00
Daca ai decsi pentru el, de ce mai intrebi ce simte .... cand trece?
duchess1
Postat pe 5 Iulie 2015 02:58
Eu caut o rel iar altu ai da cu picioru.cel mai simplu baga divort si nu mai sta pe ganduri ca o sa ati fie si mai rau
ciprian30
Postat pe 5 Iulie 2015 07:37
Am trecut si eu prin asemenea momente.
Trebuie sa mergi inainte,chiar daca este greu.
Cu toate ca au trecut trei ani,nici eu nu l-am uitat!
garbo_394541
Postat pe 5 Iulie 2015 08:00


"Lucrurile marunte imi amintesc de el.
Sufletul lui cald, imbratisarile pline de dragoste, sarutarile pasionale… modul in care imi vorbea, mangaierile dulci, … tot ce faceam cu el avea sens!
Poate ca intr-o zi voi reusi sa ingrop trecutul. Intr-o zi voi ramane doar cu amintiri frumoase, care nu ma vor mai afecta. Dar acea zi nu este azi… Astazi este doar: imi este dor.."

Mmda... pai vad ca ai numai amintiri frumoase, dar din pacate, tocmai ele te afecteaza... ! Si de obicei, tot ce ai descris se intampla si in alte milioane de cazuri intre doi oameni care se iubesc. Pana cand, unul din ei face o deviere de la curs. Nu stiu care este motivul ca i-ai spus "Adio !", dar recunosti ca tu ai crezut ca nu esti destul de buna pentru el. Si care era parererea lui, erai buna sau destul de buna pentru el ? Ce sunt melodramele astea ? De ce sa dai cu piciorul la ceva care va placea la amandoi ? Daca la tine fileaza vre-un neuron si vrei neaparat sa suferi in loc sa faci totul ca sa-l pastrezi pe acel prieten... asta e altceva. Pe mine nu m-a impresionat nimic din ce ai scris si ca atare... apropo, de ce nu-l intrebi pe el chestia asta cu lipsitul ? Daca ti asa mult sa stii... !
Eu astept noul topic: "Scrisoarea inchisa a unei femei pentru fostul ei prieten"... ?



barboneli
Postat pe 5 Iulie 2015 08:06
De la: garbo_394541, la data 2015-07-05 08:00:13Am trecut si eu prin asemenea momente.
Trebuie sa mergi inainte,chiar daca este greu.
Cu toate ca au trecut trei ani,nici eu nu l-am uitat!


Aceeaşi întrebare : de ce a plecat ?
VasileDinNuc
Postat pe 5 Iulie 2015 10:05
Fii tare suflete iubit,
Căci Dumnezeu este cu tine;
Doreşte să fi fericit,
Căutând în toate al tău bine.

Încrede-te în voia Sa
Şi mergi ‘nainte prin credinţă;
O, nu te mai îngrijora,
La El sunt toate cu putinţă!

Fii vesel, cântă bucuros,
Căci ai în Ceruri sus un Tată;
De-i drumul greu, anevoios,
El nu te lasă niciodată.

Când plângi, suspină Duhul Său..
Dar ceea ce acum te doare,
Va-aduce-n viitorul tău
Mult har şi binecuvântare.

O, scump eşti suflete ales!
În tine e dumnezeirea;
Chiar dacă totu-i ne-nţeles,
Dă-i fără murmur Lui slăvirea.

Şi vei surâde într-o zi,
Curând.. aşteaptă-L că El vine;
Mai rabdă, hai, nu obosi;
Simţi? Te iubeşte, da, pe TINE.

Nu asculta de gândul rău
Ce clatină a ta fiinţă,
Tu cere ajutorul Său,
El îţi promite biruinţă.

Orice ar fi, oricât de greu,
Întotdeauna ţine minte:
Tu eţti copil de Dumnezeu,
Nu da ‘napoi, mergi doar ‘nainte!
105905
Postat pe 5 Iulie 2015 10:12


Hodoronc tronc !!! Ce naiba stricati toate topicurile sau cum le zice, cu chesti care nu au legatura cu subiectul topicului.... !
barboneli
Postat pe 5 Iulie 2015 11:54
De la: ciprian30, la data 2015-07-05 07:37:09Eu caut o rel iar altu ai da cu picioru.cel mai simplu baga divort si nu mai sta pe ganduri ca o sa ati fie si mai rau


Ciprian, mie mi-e rau citindu-te.
Axl_R
Postat pe 5 Iulie 2015 12:20
De la: VasileDinNuc, la data 2015-07-05 10:05:38
De la: garbo_394541, la data 2015-07-05 08:00:13Am trecut si eu prin asemenea momente.
Trebuie sa mergi inainte,chiar daca este greu.
Cu toate ca au trecut trei ani,nici eu nu l-am uitat!


Aceeaşi întrebare : de ce a plecat ?


De ce NU? Na.
Axl_R
Postat pe 5 Iulie 2015 12:21
multumesc pt versurile frumoase si pline de incurajare

Speram ca poate va citi si el pe aici pe undeva caci am mai postat acesta ,el se afla departe de mine si nu il pot intreba nimic
garbo072285
Postat pe 5 Iulie 2015 22:35
De la: ciprian30, la data 2015-07-05 07:37:09Eu caut o rel iar altu ai da cu picioru.cel mai simplu baga divort si nu mai sta pe ganduri ca o sa ati fie si mai rau



Tu cauta in alta parte si nu mai strica momentele literare pe aici.
Rotty
Postat pe 6 Iulie 2015 06:54
Ma intreb daca Garbo a devenit jurnal...Draga jurnalule: ce are, dom'le, ziua de luni cu mine, sau eu cu ea?! Oare, chiar nu stie ca nu-mi lipseste?!
Schmetterling
Postat pe 6 Iulie 2015 08:38
Am o mare nedumerire, ce te-a facut sa crezi ca nu esti destul de buna pt. el?
Si pe urma daca ai ajuns la aceasta concluzie de ce ai ales solutia lasului si i-ai dat papucii, de ce nu ai luptat ca sa devii foarte buna pt. el?

Iarta-ma dar lamentarile nu rezolva nimic chiar daca sint exprimate f.literar.
Tommy_Boy
Postat pe 6 Iulie 2015 08:52
De la: garbo072285, la data 2015-07-04 17:39:294 Iulie 2015
Este dificil ca tu sa iei decizia de a spune Adio, desi stii ca este dragostea vietii tale, insa esti constienta de faptul ca nu esti suficient de buna pentru el.


dragalasa draga, a fost decizia cea mai buna, nu te mai uita inapoi, fi recunoscatoare ca ai plecat la timp, multumeste pentru amintirile frumoase, asimileaza-ti lectiile si mergi mai departe cu capul sus.

cunosc tipologia, te-a facut sa simti ca nu esti suficient de buna pentru el, dar vrei sa stii adevarul? Adevarul este ca erai prea mult pentru el, a trebuit sa te limiteze pentru ca nu-ti facea fata si te-a facut sa te simti prost pentru ca de fapt el e cel care se simtea inconfortabil, marunt si intimidat de tine... mi-au trebuit 3 ani in care i-am dat totul, am facut mult prea multe compromisuri si l-am divinizat ... ca sa aflu ca de fapt nu ma merita, nu voia sa ma pastreze, dar i-a placut de mine si ii era confortabil sa fie iubit asa ca m-a tinut langa el pana n-am mai rezistat eu si am plecat... nu te uita inapoi, meriti sa fii iubita, straluceste, iti meriti culorile nebune si stralucirea, nu te lasa din pricina unuia care nu a stiut sa faca fata gratiei care e in tine, esti minunata, continua-ti drumul, gaseste-ti chemarea si a sa vina si iubirea aceea care te completeaza... numa` nu-i tine locul ocupat cu himere, lasa trecutul in trecut, nu-l tara dupa tine.. de fapt si de drept, daca ai sa fii sincera cu tine ai sa vezi ca, de fapt si de drept, iubirea ta era ce il innobila si il facea sa para un zeu, era insa doar un las si tu n-ai trebuinta... pastreaza amintirile care ti`s dragi, dar ia-ti bucatile de suflet inapoi, reintregeste-te, da-ti timp, linge-ti ranile, reordoneaza-te, ai sa fii surprinsa cum ai sa te descoperi dupa.. usor nu este, mi-au trebuit alti 3 ani sa trec peste el... dar trece... si ai sa inveti sa traiesti fara el si sa te bucuri de tine si de viata ta... curand..ish..

hraneste-ti sufletul, deseneaza, canta, fa ceva ce ti-ai dorit dintotdeauna si nu ai apucat sau incearca ceva nou, un hobby sau o pasiune uitata... rasfata-te, ai grija de tine... da-ti timp...

te imbratisez de departe asa virtual, hai ca poti, capul sus zanuca = )
bhudeva
Postat pe 6 Iulie 2015 22:10
De la: Schmetterling, la data 2015-07-06 08:38:38 Ma intreb daca Garbo a devenit jurnal...Draga jurnalule: ce are, dom'le, ziua de luni cu mine, sau eu cu ea?! Oare, chiar nu stie ca nu-mi lipseste?!


Rotty
Postat pe 7 Iulie 2015 08:30
cit de trist
166116maryeta
Postat pe 7 Iulie 2015 20:40


Vai... cat de trist !!!
barboneli
Postat pe 7 Iulie 2015 21:17
apreciem unele persoane dupa ce le pierdem! uneori e o lectie pe care ne-o da viata.
lllorena
Postat pe 9 Iulie 2015 06:19
apreciem unele persoane dupa ce le pierdem! uneori e o lectie pe care ne-o da viata.
lllorena
Postat pe 9 Iulie 2015 06:19
Acest subiect e o prostie sau ceva care tebuie discutat pentru ca nu avem altceva mai bun de facut?Eu personal nu inteleg nimic din ceea ce vrea sa spuna siu credeti-ma am vazut multe la viata mea.
garbo_412732
Postat pe 12 Iulie 2015 01:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ARTA din mancare 2 De la: floryyyy 12 Februarie 2009 12:44
Când trebuie să renunți la căsnicie fără să te simți vinovat 45 De la: 14 Martie 2017 16:19
EPILATORUL BRAUN 7781 SELK-EPIL XPRESIVE 1 De la: danyella68 16 Noiembrie 2009 15:57
va rog sa imi raspundeti la aceasta dilema daca stiti 44 De la: Dor_marunt 24 Iunie 2010 16:15
CINE VINE ASTAZI SPRE CONSTANTA?? 27 De la: pantera_neagra 10 Iulie 2011 19:31
Setari Cookie-uri