Barbatul scorpion

E absurd :(( , cum poate sa-mi zica ca vrea sa ne mutam impreuna ca apoi in cateva ore sa aiba alte preocupari ? Cum ? Nu-l pot intelege oricat as vrea :(((
stefanna
Postat pe 14 Iulie 2015 10:38


Uite ca se poate... chiar daca asta te nebuneste si te intristeaza... !
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2015 10:40
Si ce ar trebui sa facin situatia asta ? Eu sunt genul care discut cu persoana de langa mine , incerc sa inteleg si sa repar o greseala . El prefera sa dispara cateva zile si apoi sa revina spunandu-mi cat ma iubeste ... :(( . Cum sa reactionez ca simt ca innebunesc :((
stefanna
Postat pe 14 Iulie 2015 10:43
Noi, Barbo, stim ca nu conteaza, insa Stefanna a facut o obsesie deja,zic eu. Nici nu are cum, la ce scena de teatru i-a jucat!
Stefanna, pentru binele tau emotional si linistea ta, te-as sfatui sa incerci, cumva sa treci peste.Nicidecum sa nu-l vrei inapoi. Nu esti datoare sa-i suporti si accepti problemele emotionale. Cand cineva este ok emotional si iubeste, nu asa face! Tu, acum, nu din iubire te dai cu curul de pamant, crede-ma! Cand iubesti, accepti pur si simplu decizia, chiar daca te doare si-l lasi sa se duca...Insa mai ai cale lunga pana acolo si, sincer nu va fi usoara, insa, o faci spre binele tau-asa ca mobilizeaza-te si lasa sutele de inttrebari, iti vei da numai raspunsuri gresite, care te vor chinui mai mult.Din cate am vazut, ai 29, indata 30...pe unele femei, la varsta asta le apuca crizele ca nu-s maritate si cu copii...Oare si de aici te agiti asa?
Schmetterling
Postat pe 14 Iulie 2015 10:51
De la: stefanna, la data 2015-07-14 10:43:25Si ce ar trebui sa facin situatia asta ? Eu sunt genul care discut cu persoana de langa mine , incerc sa inteleg si sa repar o greseala . El prefera sa dispara cateva zile si apoi sa revina spunandu-mi cat ma iubeste ... :(( . Cum sa reactionez ca simt ca innebunesc :((


DACA TU ESTI GENUL ASTA, NU INSEAMNA CA TOTI TREBUIE SA FIE..ORI II ACCEPTI APUCATURILE SI MISERUPISMUL DE CEEA CE SIMTI, ORI PA!!! DACA VREI SA-I SUFLI O VIATA IN.... , N-AI DECAT!
Schmetterling
Postat pe 14 Iulie 2015 10:56
Stefanna, in special noi, femeile vrem sa vorbim, sa comunicam, etc. Intr-o discutie de ai sus tu vrei sa-l faci sa inteleaga ca greseste. NEVER! El ti-a spus tot ce avea de spus. Si sunt sigura ca nu considera ca greseste. Asa cum au vrut sa-ti explice si foarte multi dintre cei care ti-au scris. De obicei, barbatii spun ce vor. Mai direct sau mai voalat dar spun . Trebuie sa-i asculti si sa iei in serios. Am vazut niste raspunsuri destul de bine-simtite mai sus.Concluzia ta este: si eu tot nu stiu ce sa fac!! Imi vreu jucaria inapoi cu orice pret! Poate asa ai facut si cu el. Nu l-ai ascultat ce spunea, iti trecea pe la ureche si ti se pareau " niste prostii". Eu sunt una dintre persoanele care pune la inima lucruri care la altii li se pare a fii prostii. Pe mine ma pot intrista si afecta foarte tare. Si da, intre aceste prostii poate sunt lucruri care-l pot determina sa te paraseasca. Probabil a gasit la tine niste manifestari, comportamente pe care nu le poate accepta. Altuia i se pot parea dragalase, magulitoare dar el nu le poate tolera.
Miafarow
Postat pe 14 Iulie 2015 11:10
De la: stefanna, la data 2015-07-14 10:43:25Si ce ar trebui sa facin situatia asta ? Eu sunt genul care discut cu persoana de langa mine , incerc sa inteleg si sa repar o greseala . El prefera sa dispara cateva zile si apoi sa revina spunandu-mi cat ma iubeste ... :(( . Cum sa reactionez ca simt ca innebunesc :((


Stii... tu imi aduci aminte de "Radio Erevan"... Un ascultator intreaba si Radio Erevan raspunde... dar ascultatorul n-a inteles nimic ! Si... in sistemul metric, cat te iubeste ? Cat simti tu ca te iubeste... 2,3m., 31,6m. 172m.....? Asa, el iti spune dupa ce dispare de langa tine... cat te iubeste ! Frumos... ! Atunci de ce dispare ? si daca asa mult de iubeste, peste 60m.... macar sa discute cu tine, sa-ti spuna unde merge... ce naiba, nu mai sunteti copii ! In fine, tu faci cum crezi, ai intrebat aici cum sa procedezi... au incercat sa-ti explice, tu tragi concluzii. Daca poti. Nu e usor sa explici ceva unei fete indragostite si mai ales lui una din poporul Gemeni... !
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2015 12:01
Cred ca aici e problema , noi cei din gemeni cand iubim......iubim :( si de obicei nimic nu ne sta in cale ......dar acest scorpion mi-a dat toate calculele peste cap :(
stefanna
Postat pe 14 Iulie 2015 12:59
''dar acest scorpion mi-a dat toate calculele peste cap''

Aici e punctul pe i.

Parcă numai gemenii iubesc.
Ce iubire e aia, care include și calcule?


Axl_R
Postat pe 14 Iulie 2015 15:03


Da Stefanna... asa cum ti s-a spus, nu numai poporul vostru iubeste. De asta sa fi sigura... ! Uite aici un pic mai bine explicat decat as fi facut-o eu...

" Dragostea, relatiile sentimentale sau sexuale sunt puse pe un plan inferior satisfactiei intelectuale. Ii place sa iubeasca, dar nu o face pe cale emotionala, ci mentala. Foloseste vorbe mari de iubire, chiar pompoase, face declaratii de dragoste cu mult sarm pentru ca stie sa manuiasca vorbele.
Nativul Gemeni este atras de un partener intelectual, fermecator, care ii stimuleaza capacitatile de comunicare. Doreste sa studieze, sa invete, sa scrie si sa vorbeasca fara incetare cu partenerul sau. Ii place sa calatoreasca cu acesta. Apreciaza originalitatea ideilor si faptul ca partenerul ii permite unele libertati. Exista posibilitatea de a-si cunoaste partenerul inca din primele clase primare sau poate fi o iubire din adolescenta, un vecin sau cineva pe care il intalneste prin intermediul unui frate."

Asa ca.....
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2015 16:37
M-ati bagat in ceata cu zodiile voastre. Incerc sa ajut fata asta sa judece cu capul din dotare si voi tot o dati inainte cu zodii. Ea se afla acum in stadiul "nici pe cal nici in caruta". Si va continua sa sufere daca nu va clarifica situatia asta o data pentru totdeauna. Trebuie totusi sa accept ca individul s-a purtat ca un adevarat scorpion: s-a apropiat suficient si la momentul oportun a "intepat-o" si acum doare tare veninul ala. Orice om cu capul pe umeri se indeparteaza de un asemenea specimen. Inafara ca prefera sa sufere in continuare, ca doar are buletin si e suficient de mare ca sa stie ce vrea. Si aici noi nu mai avem nimic de adaugat.
angel_forever
Postat pe 16 Iulie 2015 20:07
Ajut-o! Desi, in aceata perioada, capul din dotare, nu cred ca are vreun rol. Daca citesti bine, ea tot vrea neaparat un scorpion sa-i spuna cum gandeste si cum simte..Desi, cum am mai spus, fiecare gandim si simtitm ca oameni formati pana in prezent de experiente, trecut, nu ca zodie.
Caracteriziarile zodiilor, din punct de vedere al studierii comportamentului si personalitatii a mai multor indivizi dintr-o zodie, oarecum, poate da niste indicii despre cineva, insa fiecare actionam, pana la urma din alte puncte de vedere, care n-au nimic de a face cu pozitionarea soarelui in ziua nasterii. E, de asemenea foarte usor, de dinafara sa o indemnam sa-si vada de treaba, sa-l lase, sa, sa, sa...Eu, sincer mi-as dori pentru Stefanna sa poata sa afle niste raspunsuri si niste explicatii de la acest individ, pentru a-si gasi linistea.Sau pentru, daca se poate, a repara unele lucruri si a avea o relatie frumoasa.Aici, e nevoie de ei doi, nu de noi si horoscop!
Schmetterling
Postat pe 17 Iulie 2015 09:28
Draga Stefanna, si eu sunt gemeni si indragostita de un scorpion pe care nu reusesc sa-l inteleg. Iti pot spune cum am procedat eu: am incercat sa ma detasez, sa nu mai dau ochii cu el, sa nu-l mai aud. Mi-a fost cumplit de greu, numai eu stiu cat am plans pentru ca totul in jur imi amintea de el, persoane comune pomeneau de el ... Mi-am canalizat energia in alte activitati si dupa o luna i-am iesit in cale. A fost el cel care s-a aratat nedumerit si dornic de a reinnoda relatia. Lasa-i o pauza si ai rabdare. Daca e sa fiti impreuna veti fi cu siguranta, daca nu, nu. Stiu ca e greu, dar cand iubesti vrei ca cel pentru care ai sentimente sa fie fericit. Daca ii e mai bine acum fara tine, lasa-l. Te va cauta el daca te vrea cu adevarat. Respira adanc si bucura-te de fiecare moment pe care il traiesti si incearca sa vezi frumusetea in orice te inconjoara.
garbo_402893
Postat pe 17 Iulie 2015 10:43
Crede-ma ca incerc sa fac asta ....si e foarte greu sa nu stiu ce face cu orele :(( . Apoi ma suna e totul perfect o zi si din nou pauza ;((
stefanna
Postat pe 17 Iulie 2015 12:36
Nasol...e multa incertitudine pentru tine, cu un asemenea comportament din partea lui.Cand ti-e lumea mai draga, iti mai face o reprezentatie a instabilitatii sale si iar iti pica cerul in cap .Pentru ca la el e problema.Nu stie ce vrea...Aici, ori are ceva traume, lucru care il face sa se sperie de o implicare serioasa sau, desi te iubeste si ar vrea sa fie cu tine, frica de nu stiu ce il face sa fuga, iar cand se crede in stare, vine inapoi-dar nu il tine mult; ori joaca la dublu si nu e hotarat pe care va vrea.Sunt n variante, insa doar la stadiul de pareri, din pacate pentru tine, care te zbati...Cand reluati relatia sta, pe reprize, nu il intrebi de ce se comporta asa? Sau nu primesti raspuns? Bre, ciudat specimen!!! Cand te chinui, gandindu-te ca nu stii ce face cu orele, gandeste-te ca, pe el, probabil nu il intereseaza ce faci tu cu orele, zilele, altfel te-ar cauta, ti-ar raspunde la telefon.. Si...Ori fuge de tine, ori de el, dar de fugit, fuge, e clar.Ori ai sa ii suporti felul de a fi, incercand sa devii relaxata cu aceasta "relatie", ori incerci sa te detasezi si il lasi. Eu sunt ferm convinsa ca nu poti nici una, nici alta, inca, din pacate
.. Multa putere iti doresc!
Schmetterling
Postat pe 17 Iulie 2015 15:10
Draga Schmett, ai perfecta dreptate. Dupa cum am vazut ai ajuns la aceeasi concluzie ca si mine. Din nefericire, senzatia lui Stefanna este ca nu va mai gasi altul la care sa tina, ceea ce nu e deloc adevarat. Si dupa cum spuneam, daca vrea sa isi scurteze suferinta trebuie sa spuna "stop". Chiar daca este foarte greu, nu cred ca situatia se va rezolva. A ajuns pentru el un alt "trofeu", ca multe altele, buna de pus "in cui" si apoi de cautat alta. Imi pare rau ca tine cu dintii de relatia asta care pur si simplu nu merge.
angel_forever
Postat pe 17 Iulie 2015 19:59
Dupa ce se va lămuri si afla răspunsurile care sa o linisteasca si,de asemenea va reusi sa realizeze ca o asemenea relatie nu ii aduce nimic frumos si pozitiv, va putea sa fie obiectiva.Si eu cred ca ii este frica ca nu va mai simti niciodată asa ceva,probabil sunt niste sentimente puternice,care nu le a mai avut si de care se agată.
Cu siguranta vei mai iubi,nu ca acum,poate mai frumos,iar iubirea iti va fi împărtășită,pana la urma asta ne dorim cu totii.Relatia aceasta este una cu un partener toxic...Ai nevoie de prieteni aproape,sa citesti un pic despre situatii similare si,încet,încet iesi la liman! Si,nu uita: un om care nu iti vede sufletul si nu ii pasa de el,e complet inutil in viata ta! Fii sincera cu tine,de ce ti ai dori relatia asta,ce astepti de la un partener etc.Si,vei deschide ochii... Din astea invatam,la modul mai greu,insa cu folos!
Schmetterling
Postat pe 17 Iulie 2015 21:03
Nu-l mai baga in seama! Pur si simplu ignora-l! Daca te iubeste cu adevarat si se va simti ignorat, Scorpionul tau va face tot ce-i sta in putinta sa te recucereasca. Deci......joaca-l putin! Daca nu te iubeste, nu pierde vremea cu iluzii desarte!
Si inca un mic sfat: nu lua in gluma sau in deradere ceea ce spune scorpionul, chiar si cand glumeste! E foarte profund si simte superficialitatea ta sau faptul ca nu-l iei in serios. Nu mima nimiccu el pt ca simte! E ca un animal de prada care simte imediat prada. Ia-l in serios si nu-i face complimente gratuite. Nu-l ofensa pt ca nu te iarta. Si, da, f important: nu-l neglija sexual. Din contra, epuizeaza-l erotic (cam greu cu scorpionul, dar nu imposibil)! In felul asta il vei avea la degetul mic!

Un scorpion care a iubit o geamana!!!!!
garbo_390028
Postat pe 18 Iulie 2015 08:37
draga mea
sunt in zodia scorpion . ar trebui sa stii ca suntem diferiti chiar daca suntem in aceasta zodie. sunt scorpioni evoluati si scorpioni gregari . sunt scorpioni detasati si iubitori si scorpioni atasati si posesivi. de obicei exista un fel de a ne retrage si de a fi cu noi insine dar iti recomand sa nu insisti cu cei care nu comunica, iti pierzi timpul si nu merita. ca barbat trebuie sa-si asume sa comunice cu tine si e normal sa explice ce i se petrece asta daca nu are ceva de ascuns. mai sunt si cei tenebrosi care la suprafata pot parea buni dar dupa aceea inteapa. ai in special grija de tine si de sufletul tau minunat de femeie
garbo212538
Postat pe 19 Iulie 2015 16:49
Draga Stefanna, cred ca ceea ce a scris 538 este rapunsul pe care il cereai insistent cand ai deschis topicul.
angel_forever
Postat pe 20 Iulie 2015 15:31
Realitatea este ca Barbatii Scorpion sunt niste fiinte imposibile .Controlanti, minciunosi afemeiati, rautaciosi, care daca le spui ceva ce nu le convine, nu te uita si se razbuna.Nici cu femeile nu mi-e rusine ca sunt identice in comportament.Nu cred ca este o zodie dorita.
garbo330401
Postat pe 10 Septembrie 2015 15:37


Si totusi....
barboneli
Postat pe 11 Septembrie 2015 19:01
Si totusi il iert de fiecare data :( ....si nu s-a schimbat absolut nimic .... :( , cred ca o sa mor , deja e un an de cand ma chinuie :((
stefanna
Postat pe 10 Octombrie 2015 15:38
Fii pe pace,Stefanna,daca nu iei tu decizia de a pune punct, ti le va servi pana te saturi si iti trece de toate.Păcat de timpul pierdut si urmările care vor surveni in urma unei astfel de relatii.
Si nu doar scorpionii pot fi asa, deci ceea ce e el nu tine de zodie.
Schmetterling
Postat pe 10 Octombrie 2015 16:18
De la: stefanna, la data 2015-10-10 15:38:27Si totusi il iert de fiecare data :( ....si nu s-a schimbat absolut nimic .... :( , cred ca o sa mor , deja e un an de cand ma chinuie :((


Stii... de murit mori o singura data, dar de suferit (chinuit).... poti sa sufeeeeri muuult timp. ! Acum ai de ales. N-o sa mori daca-l parasesti, n-o sa mori daca te chinuie... dar e pacat de tine. Si aici, ai de ales....
barboneli
Postat pe 11 Octombrie 2015 16:15
De la: garbo330401, la data 2015-09-10 15:37:12Realitatea este ca Barbatii Scorpion sunt niste fiinte imposibile .Controlanti, minciunosi afemeiati, rautaciosi, care daca le spui ceva ce nu le convine, nu te uita si se razbuna.Nici cu femeile nu mi-e rusine ca sunt identice in comportament.Nu cred ca este o zodie dorita.


Propun s-o ștergem! Să fie doar 11!
Apoi mai ștergem pe rând câteva, care nu ne plac!
Axl_R
Postat pe 12 Octombrie 2015 12:20
Am si eu vreo propunere, doua..
Schmetterling
Postat pe 12 Octombrie 2015 12:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
13.06.2009 28 De la: sammy 22 Iunie 2009 20:23
E o lupta de suprematie intre familia lui si iubita..tot a lui? 6 De la: quasaria 6 Februarie 2012 22:07
Despre "inteligenta" 156 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 13:39
relatie intre femeia capricorn si un peste 6 De la: vax 27 Octombrie 2009 09:33
ce-si doresc barbatii???? 235 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:47
Setari Cookie-uri