Cantarul

As putea face o poezie despre cantar dar... meh.
Acum doua saptamani mi-a aratat 54.7 acum o saptamana 55.0 azi 54.0.
Locul pe care ma cantaresc e PLAT, how in the 7 hells se intampla asta? De obicei e acelasi loc dar recunosc ca atunci cand mi-a aratat 55.0 kg l-am mutat din loc in loc (tot suprafete plate sa vad daca ar exista diferente) Tin minte ca mi-a aratat de cateva ori si 54,5 sau undeva pe acolo dar am considerat-o pe cea de 55 pentru ca am zis ca e mai probabil sa am 55 decat 54.5 sau mai putin.
Aveti probleme de genul?
De ce se intampla asta? obisnuiam sa ma cantaresc intr-un loc mai denivelat inainte (nu am bagat de seama) si imi arata cu un kg in plus deci brusc, intr-o zi am avut 56.1 kg si cand mi-am mutat locul pe suprafata plata aveam 55. Poate ar fi trebuit sa raman la locul denivelat pentru ca acum mi-e greu sa mai am incredere in cantarul meu. Avem o relatie complicata
Isa_Bella93
Postat pe 8 Iunie 2015 21:06
De la: Isa_Bella93, la data 2015-06-08 21:06:09As putea face o poezie despre cantar dar... meh.
Acum doua saptamani mi-a aratat 54.7 acum o saptamana 55.0 azi 54.0.
Locul pe care ma cantaresc e PLAT, how in the 7 hells se intampla asta? De obicei e acelasi loc dar recunosc ca atunci cand mi-a aratat 55.0 kg l-am mutat din loc in loc (tot suprafete plate sa vad daca ar exista diferente) Tin minte ca mi-a aratat de cateva ori si 54,5 sau undeva pe acolo dar am considerat-o pe cea de 55 pentru ca am zis ca e mai probabil sa am 55 decat 54.5 sau mai putin.
Aveti probleme de genul?
De ce se intampla asta? obisnuiam sa ma cantaresc intr-un loc mai denivelat inainte (nu am bagat de seama) si imi arata cu un kg in plus deci brusc, intr-o zi am avut 56.1 kg si cand mi-am mutat locul pe suprafata plata aveam 55. Poate ar fi trebuit sa raman la locul denivelat pentru ca acum mi-e greu sa mai am incredere in cantarul meu. Avem o relatie complicata



Asta DA problema existentiala si ca in oricare relatie dezastruoasa,plina de tradare si lipsita de incredere, in mod logic urmeaza un divort.
Da-l afara din casa pe tradator si ia-ti altul nou, mai frumos si mai tinar.
In mod sigur va avea un randament mai bun si muuuult mai satisfacator.
Asta daca nu cumva te bate gindul sa repari podeaua si s-o indrepti nu cred ca e avantajos, costa prea mult asa ca renunta la tradator te costa mai putin si poate nimeresti unul care pe loc denivelat arata mai putin , avantaj tu, oricum relatiile complicate provoaca depresie .
Tommy_Boy
Postat pe 12 Iunie 2015 19:24
Eu ma cantaresc doar dimineata (nu in fiecare dimineata ca n-ar avea rost) doar dupa ce am fost la baie ca sa arate un pic mai putin...
De ani buni ma cantaresc cu acelasi cantar desi nu stiu cat e de bun (cei care s-au cantarit la mine au zis ca arata cu vreo cateva kg in minus). Eu il folosesc doar pe ala pentru a verifica consecventa. Ma raportez mereu la prima data cand m-am cantarit pe el (arata 47 kg - la 1,65 m) si incerc sa ma mentin pe acolo sau cel putin sa nu depasesc cu mult. Evident ca acum, dupa o boala crunta, o slabire drastica din cauza medicatiei si o dieta de ingrasare, cantarul imi arata 49, dupa ce mai multe saptamani la rand mi-a aratat de la 50 la peste 51. Deci, da, e normal sa-ti arate de la o saptamana la alta o greutate diferita, daca nu mananci exact aceleasi lucruri si faci exact acelasi efort in fiecare zi.
garbo_8209
Postat pe 13 Iunie 2015 12:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa ne ajutam ! 2 De la: eu_geminy 15 Octombrie 2010 00:43
CUM S IERTM .. 81 De la: cretz0oolina 14 Aprilie 2010 16:44
Cine ma ajuta si pe mine? 54 De la: yyoana_62 16 Iunie 2010 15:54
Ce parere aveti? Crede-ti ca comunismul i-a inrait pe romani? 66 De la: garbo072160 3 Iulie 2010 13:35
Ce ne face sa fim fericiti si sa ne trezim zambind dimineata? 284 De la: ladyDY 13 Aprilie 2010 06:55
Setari Cookie-uri