Subiect nou. :D

....
Axl_R
Postat pe 23 Mai 2015 10:45
Daca tot e subiect nou si invizibil, propun urmatoarea tema:

De ce unele femei frumoase se marita cu barbati urati si viceversa, barbatii frumusei se insoara cu urate or fi complexati sau lipsiti de gusturi?
E cazul unui coleg care fara prea multa tevatura a luat de nevasta o marghioala proasta , plina de pretentii dintr-un fund de sat. Nu stiu daca ii ofera vreun confort maxilarul patrat si bratele robuste ca batoanele de parizer ale nevestei sau mai degraba gura ei spurcata. Ca rau cu rau, dar mai rau fara rau se pare.

Pe de alta parte, sunt si femei frumoase, isi gasesc alinarea in bratele unor indivizi ca :sml-confused0010
pinkrainbow
Postat pe 23 Mai 2015 15:47


Scuza-ma ca te intreb, esti cumva geloasa pe colegul tau... ? Apropo, de unde o cunosti pe marghioala cu parizerul, maxilarul si gura spurcata ? A adus-o colegul la servici... ?
Ok, subiectul sau tema pe care o propui e al naibii de complexa si se pot scrie o multime de pagini despre asta. Si eu nu sunt destul de destept sa scriu nici macar o pagina. Dar stiu ca s-au mai vazut cazuri, multe cazuri si in trecut si in prezent si sigur o sa se vada si in viitor. Hai sa ghicim un pic, in cazul colegului tau. Poate marghioala are o multime de bani, poate acolo in fundul ei de sat detine o groaza de pamant fertil, poate e mostenitoarea unei cirezi de vaci, turma de oi, trei magari si 7 crocodili... ? Sa nu mai vorbesc de carduri de curcani, rate, gaste si gaini de rasa... Aa... am uita, are si un conac renovat si in plus mai canta si la pian. Ca are bratele ca parizerul nu conteaza, poate sa cante foarte bine la pian. Eu nu-l cunosc pe colegul tau, dar tu da, asa ca poti sa-l intrebi direct pe el. Poate intr-un moment de intimitate... o sa-ti spuna de ce si tu ne spui si noua ! Chiar te rog
barboneli
Postat pe 23 Mai 2015 19:43


Era doar o nedumerire, asa cum spuneam vad si femei frumoase casatorite cu urati si mai nasol, genul care mananca saorma si ragaie sanatos

Iar sotia colegului il viziteaza frecvent la munca, chiar n-aveam cum sa nu observ cum arata si cat de groaznic il trateaza, uitand ca-i in"vizorul" tuturor si ca se fac tot felul de glume pe seama ei.
Si nu-i nici aici un caz izolat, sunt destui "masculi" cu marghioale
pinkrainbow
Postat pe 23 Mai 2015 22:46

Ai putea crede ca ii tine o situatie financiara mai buna a partenerului, dar in cazul unora nici nu-i cazul. Iar d-na in cauza este o fata f saraca, am fost si noi colegii la nunta si ne-am crucit de asa rubedenii analfabete si alcoolice
pinkrainbow
Postat pe 23 Mai 2015 23:01
Dragilor, dragostea de cele mai multe ori nu are nici o explicatie. O iubeste si atata tot. Doar o exceptie am intalnit, cand am auzit o femeie foarte frumoasa care s-a casatorit cu un tip foarte urat. La intrebarea celorlalti despre motivul pentru care l-a luat raspunsul a fost cam asa: " Este un om bun, dar mai mult decat atat, sunt foarte sigura ca nu ma va insela niciodata."
angel_forever
Postat pe 29 Mai 2015 16:46
Minunat subiect! Putem sa presupunem: are sarm, umor, il face sa rada, are grija de el, il face sa se simta important, ii ofera implinire sexuala, gateste bine, se poarta frumos cu parintii lui, ii plac femeile cu forme, ii tolereaza niste defecte (sau vicii) pe care voi nu le stiti, l-a ajutat sa traca peste o dezamagire sau un necaz, a avut prietene frumoase care l-au dezamagit.......................... si presupunerile pot continua. Habar nu avem ce conteaza pentru acel om si nici nu conteaza! Nu cred ca intotdeauna banii sunt o explicatie. Plus ca gusturile nu se discuta. Oricum, daca aflii, spune-ne, este interesant de stiut!
Miafarow
Postat pe 31 Mai 2015 07:47
"De gustibus non est disputandum" sau tradus pe romaneste:poti sa te c--i in gustul omului?
Daca omul o iubeste pe "marghioala" ce ai cu el?
Nu este o regula ca un chip si un trup perfecte sa inveleasca un suflet cald, si iubitor.
Am o cunostinta (barbat) extraordinar (daca pot spune asa) de urit (fizic) dar care e adorat pur si simplu de femei datorita firii sale.Sotia lui e o femeie frumoasa si foarte fericita alaturi de uritul ei sot, ceea ce imi spune ca e si foarte desteapta nu numai frumoasa.
Nu cred ca exista o lege care sa spuna ca frumosii trebue sa umble numai cu frumosi iar uritii numai cu uriti.
Si pe urma ceea ce consider eu frumos sau urit poate nu corespunde standardelor asa ca fiecare cu gustul lui asa cum am mai spus.
Tommy_Boy
Postat pe 31 Mai 2015 12:50
De la: garbo_842, la data 2015-05-23 22:46:28

Era doar o nedumerire, asa cum spuneam vad si femei frumoase casatorite cu urati si mai nasol, genul care mananca saorma si ragaie sanatos

Iar sotia colegului il viziteaza frecvent la munca, chiar n-aveam cum sa nu observ cum arata si cat de groaznic il trateaza, uitand ca-i in"vizorul" tuturor si ca se fac tot felul de glume pe seama ei.
Si nu-i nici aici un caz izolat, sunt destui "masculi" cu marghioale


Binenteles ca am luat-o ca o nedumerire... chestia cu geloasa a fost in gluma Dar, dupa cum spune si marele proverb guatemalez: "orice oala isi are capacul ei"... asa si cu urata noastra cu parizerul... ! Si-a gasit capacul... Si intradevar, chestia cu gusturile nu se discuta, poate el a vazut ceva la ea care voi colegii sau tu, n-ati vazut. Si stiu sigur ca mai sunt cazuri cand intradevar nu exista dragoste intre perechi de genul asta, unul urat celalalt frumos, ci interese, familiare de obicei. Adica ce vreau sa spun e ca sunt tot felul de cazuri, motive, conceptii, unele religioase, etc. la care lumea se intreaba ca tine: ce-o fi gasit la omul ala de s-a casatorit cu el ? Sau invers, cu ea... ! Si sa mai sti ceva, chestia cu shaoarma si ragaitul e pentru unii ceva natural si chiar... sanatos ! Shaoarma nu s-a "descoperit" in Europa clasica si civilizata cica, ci in orient. Apropiat sau indepartat. Acolo sunt alte reguli si maniere. La musulmani de ex. si nu la toti, a ragai sau a trage p..t chiar in timpul mesei, e un fel de respect pentru mancarea gazdei. Adica vr'a sa spuna ca mancarea a fost gustoasa si bucatareasa... cu tzatze mari ! Si asta se intampla nu numai la mai putin educati ci chiar si la cei educati. De fapt, asta e parte din educatia lor. Eu am auzit inca din tinerete, in Romania, o expresie folosita destul de des atunci cand cineva scapa cate un ...tz ! Suna cam asa (melodia nu o stiu, daca avea cumva.... ): "doar n-o sa-mi stric ditamai hardaul de mate pentru o ...sina" ! Asa ca vezi tu, pentru ei e si o chestie de sanatate, in loc sa te abtii... in fine, ai inteles idea. Si cred, ca o sa-ti fie destul de greu sa-l intrebi pe tip: ce naiba ai gasit la "mezelul" asta de te-ai insurat cu ea... ? Asa ca, nici tu nici noi nu o sa stim de ce si nici nu cred ca intereseaza pe cineva... !
barboneli
Postat pe 31 Mai 2015 17:40
Nu uitati nici de "sfanta invidie feminina" Poate fata nu este nici marghioala si nici parizer./ De gustibus... se aplica si aici (de la o femeie la alta)
Miafarow
Postat pe 31 Mai 2015 21:09


Mmda... si asta exista, acea sfanta invidie, dar eu nu prea o vad pe 842 invidioasa. Oricum, la varsta ei de 24 de ani de la nastere plus anii de experienta... (deci n-am spus varsta adevarata ca nu-i frumos...) si felul cum scrie frumos si elegant, draguta si cocheta cum e chiar daca consuma si parizer ca altfel nu facea comparatie cu el... n-o vad eu invidioasa. A si specificat ca mai mult din curiozitate a intrebat si eu o cred. Faptul ca lucreaza intr-un birou, asta ii da cel putin o diploma, asa ca poate sa recunoasca o marghioala, cuvant pe care eu nu-l cunosc si nu stiu ce e aia... dar imi inchipui dupa tonul cu care a fost scris sau niste rude analfabete printre altele alcoolice. Asa ca iar n-o pot vedea invidioasa, chiar daca procentul de alcoolism din Romania e destul de apreciat in lume, cea ce mie mi se pare normal. La atata cantitate de vinuri de calitate care se produc din atatea podgorii renumite si alte bauturi de calitate si tarie ca Tuica, Palinca, etc. nici nu se putea fi altfel, ca doar nu degeaba se produc, deci trebuie consumate ! Lasati berea. Berea e pentru clatit gura dupa 4-7 mititei la gratar, aia nu e bautura alcoolica... ! Nu, nu cred ca la 842 apare sfanta invidie feminina...
barboneli
Postat pe 1 Iunie 2015 08:02
Barbo, nu m-am gandit nici o clipa la 842 vis-a vis de invidie! Fara atacuri la persoana, mai ales ca doamna ne-a ridicat la fileu un frumos subiect. Vorbeam de NOI femeile in general (nu 842, nu cele din biroul ei ci NOI , Evele! Si nu ma exclud din "gasca femeilor", chiar daca incerc sa nu judec oamenii . Uneori nu-mi reuseste! ). Exista desigur si doamne care nu sunt invidioase, sau rautacioase (nici un pic!) si se pot simti lezate de generalizarea mea. Da, intotdeauna exista si exceptii!
Miafarow
Postat pe 1 Iunie 2015 12:30
De la: barboneli, la data 2015-06-01 08:02:03

Mmda... si asta exista, acea sfanta invidie, dar eu nu prea o vad pe 842 invidioasa. Oricum, la varsta ei de 24 de ani de la nastere plus anii de experienta... (deci n-am spus varsta adevarata ca nu-i frumos...) si felul cum scrie frumos si elegant, draguta si cocheta cum e chiar daca consuma si parizer ca altfel nu facea comparatie cu el... n-o vad eu invidioasa. A si specificat ca mai mult din curiozitate a intrebat si eu o cred. Faptul ca lucreaza intr-un birou, asta ii da cel putin o diploma, asa ca poate sa recunoasca o marghioala, cuvant pe care eu nu-l cunosc si nu stiu ce e aia... dar imi inchipui dupa tonul cu care a fost scris sau niste rude analfabete printre altele alcoolice. Asa ca iar n-o pot vedea invidioasa, chiar daca procentul de alcoolism din Romania e destul de apreciat in lume, cea ce mie mi se pare normal. La atata cantitate de vinuri de calitate care se produc din atatea podgorii renumite si alte bauturi de calitate si tarie ca Tuica, Palinca, etc. nici nu se putea fi altfel, ca doar nu degeaba se produc, deci trebuie consumate ! Lasati berea. Berea e pentru clatit gura dupa 4-7 mititei la gratar, aia nu e bautura alcoolica... ! Nu, nu cred ca la 842 apare sfanta invidie feminina...


Uite ca nu m-am gandit Sa ai un fizic placut (nu ma laud, o spun altii despre mine), sa provii dintr-o fam. fara frati alcoolici e plictisitor, recunosc sunt invidioasa pe frumusetea d-nei parizer taranesc, pe rudele ei si pe sot si mai ales pe vocabularul ei bogat, ca eu n-as gasi in veci atatea "alinturi" si injuraturi pt sot. respect
pinkrainbow
Postat pe 1 Iunie 2015 13:58
Da` ai sot ? Nu de alta , dar ca sa stii pentru cine iti imbogatesti vocabularul.
Rotty
Postat pe 1 Iunie 2015 14:03
De la: Rotty, la data 2015-06-01 14:03:23Da` ai sot ? Nu de alta , dar ca sa stii pentru cine iti imbogatesti vocabularul.


Daca pana si tu ai, mai sunt sperante pt. multe
pinkrainbow
Postat pe 1 Iunie 2015 14:20
De, gusturile sunt variate, unii prefera parizerul, altii muraturile zborsite
pinkrainbow
Postat pe 1 Iunie 2015 14:22
De la: garbo_842, la data 2015-06-01 13:58:37
De la: barboneli, la data 2015-06-01 08:02:03

Mmda... si asta exista, acea sfanta invidie, dar eu nu prea o vad pe 842 invidioasa. Oricum, la varsta ei de 24 de ani de la nastere plus anii de experienta... (deci n-am spus varsta adevarata ca nu-i frumos...) si felul cum scrie frumos si elegant, draguta si cocheta cum e chiar daca consuma si parizer ca altfel nu facea comparatie cu el... n-o vad eu invidioasa. A si specificat ca mai mult din curiozitate a intrebat si eu o cred. Faptul ca lucreaza intr-un birou, asta ii da cel putin o diploma, asa ca poate sa recunoasca o marghioala, cuvant pe care eu nu-l cunosc si nu stiu ce e aia... dar imi inchipui dupa tonul cu care a fost scris sau niste rude analfabete printre altele alcoolice. Asa ca iar n-o pot vedea invidioasa, chiar daca procentul de alcoolism din Romania e destul de apreciat in lume, cea ce mie mi se pare normal. La atata cantitate de vinuri de calitate care se produc din atatea podgorii renumite si alte bauturi de calitate si tarie ca Tuica, Palinca, etc. nici nu se putea fi altfel, ca doar nu degeaba se produc, deci trebuie consumate ! Lasati berea. Berea e pentru clatit gura dupa 4-7 mititei la gratar, aia nu e bautura alcoolica... ! Nu, nu cred ca la 842 apare sfanta invidie feminina...


Uite ca nu m-am gandit Sa ai un fizic placut (nu ma laud, o spun altii despre mine), sa provii dintr-o fam. fara frati alcoolici e plictisitor, recunosc sunt invidioasa pe frumusetea d-nei parizer taranesc, pe rudele ei si pe sot si mai ales pe vocabularul ei bogat, ca eu n-as gasi in veci atatea "alinturi" si injuraturi pt sot. respect


Ai vazut ?! Prin ce ai scris ai raspuns singura la intrebarea sau neintelegerea ta "si pe sot si mai ales pe vocabularul ei bogat, ca eu n-as gasi in veci atatea "alinturi" si injuraturi pt sot"... ! Sunt unii barbati aratosi care se pare mor dupa asa alinturi si injuraturi. Iar tu, profita de vizitele doamnei parizer si mai invata de la ea vocabular bogat in a tine un barbat langa sotie. Vorba ta, sperante sunt... dar nu poti sa sti cu cine te legi. Si la momentul in cauza, afisezi versiunea potrivita lui.... Si nu mai spune "in veci"... ca veci-ul e al naibi de lung !
barboneli
Postat pe 1 Iunie 2015 15:19
De la: garbo_842, la data 2015-06-01 14:22:43De, gusturile sunt variate, unii prefera parizerul, altii muraturile zborsite


Aaahh... ce pofta mi-ai facut de parizer... ! Italian.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/be/Mortadella.jpg/1280px-Mortadella.jpg

http://hapleablog.files.wordpress.com/2010/11/umplu.jpg

Iar de muraturi... sa nu mai vorbesc !!!

http://adevarul.ro/assets/adevarul.ro/MRImage/2014/08/20/53f4eaa30d133766a86ff769/978x0.jpg


barboneli
Postat pe 1 Iunie 2015 15:52
De la: barboneli, la data 2015-06-01 15:52:37
De la: garbo_842, la data 2015-06-01 14:22:43De, gusturile sunt variate, unii prefera parizerul, altii muraturile zborsite


Aaahh... ce pofta mi-ai facut de parizer... ! Italian.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/be/Mortadella.jpg/1280px-Mortadella.jpg

http://hapleablog.files.wordpress.com/2010/11/umplu.jpg

Iar de muraturi... sa nu mai vorbesc !!!

http://adevarul.ro/assets/adevarul.ro/MRImage/2014/08/20/53f4eaa30d133766a86ff769/978x0.jpg




mai ales ca sta si maturicea prin apropiere. E ora inchiderii, deci poate-i rost si de reducere la mortadella in chip de parizer
pinkrainbow
Postat pe 1 Iunie 2015 16:02


Poate, recunosc ca esti mai informata decat mine Dar eu sunt pe jumate mort de pofta... nu de adela !
barboneli
Postat pe 1 Iunie 2015 16:14
De la: garbo_842, la data 2015-06-01 14:20:39
De la: Rotty, la data 2015-06-01 14:03:23Da` ai sot ? Nu de alta , dar ca sa stii pentru cine iti imbogatesti vocabularul.


Daca pana si tu ai, mai sunt sperante pt. multe


Speri mata , dar speri degeaba...
Rotty
Postat pe 1 Iunie 2015 17:02


Ca tot ai amintit de fraza lui 842, care precis are un nume frumos, gen Claudia, Codruta, Adina, Dalia.... dar noi vedem doar 842... deci, fraza asta : "Daca pana si tu ai, mai sunt sperante pt. multe" m-a cam zgariat pe neuron sau sa zic mai bine ca nu prea am inteles-o. Adica ce vr'a sa zica: "daca pana si tu..." ? Adica de ce la Rotty e ceva special sa aiba un sot, ca de el era vorba ? Asa o fata minunata ca ea nu are nici o problema sa aiba un sot, de ce trebuia "daca pana si tu ai..." ? Ca si cum... intelegeti voi ce m-a deranjat ! Asta asaaaa... ca tot veni vorba.

barboneli
Postat pe 1 Iunie 2015 17:43
De la: Rotty, la data 2015-06-01 17:02:07
De la: garbo_842, la data 2015-06-01 14:20:39
De la: Rotty, la data 2015-06-01 14:03:23Da` ai sot ? Nu de alta , dar ca sa stii pentru cine iti imbogatesti vocabularul.


Daca pana si tu ai, mai sunt sperante pt. multe


Speri mata , dar speri degeaba...


Eu nu sper nimic. Sa traga altele speranta cu blegi, ca isi gasesc petecul
pinkrainbow
Postat pe 1 Iunie 2015 17:52
Punct , virgula...
Rotty
Postat pe 1 Iunie 2015 18:36
De la: Rotty, la data 2015-06-01 18:36:54Punct , virgula...


pe bune ?
pinkrainbow
Postat pe 1 Iunie 2015 19:43
Io am pus doar puncte, dar ați dezvoltat subiectul bine.
Axl_R
Postat pe 1 Iunie 2015 19:49
De la: garbo_842, la data 2015-06-01 19:43:40
De la: Rotty, la data 2015-06-01 18:36:54Punct , virgula...


pe bune ?



Nu stiu , da` mai caut
Rotty
Postat pe 1 Iunie 2015 19:58
De la: Axl_R, la data 2015-06-01 19:49:29Io am pus doar puncte, dar ați dezvoltat subiectul bine.



Io nu...
Rotty
Postat pe 1 Iunie 2015 19:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa imi pun silicoane, care doctor imi recomandati? 11 De la: garbo_472092 21 Septembrie 2017 14:48
Intarziere 5 De la: delada 13 Ianuarie 2018 23:27
hemoroizi 2 De la: Eliza_Cami_1 22 Iulie 2017 09:49
Radiofrecventa tripolara 1 De la: melysa_t 2 August 2010 12:37
Ce doctor ati apelat pentru implant silicon? 4 De la: garbo_448185 17 Iulie 2017 13:47
Setari Cookie-uri