Va rog un sfat!!!!!

Am si eu o problema; am facut cu prietenul meu petting.La final el si-a dat drumul pe mine si pe mana mea.Eu m-am sters cu servetelele si cred ca nu mai aveam sperma, doar ca atunci cand am ajuns acasa am uitat sa ma spal pe maini si cand am fost la baie m-am atins cu mana de vagin.Credeti ca pot sa raman insarcinata? Stiu ca spermatozoizi mor atunci cand sperma se usuca sau din cauza vremii( iar azi a plouat si a fost foarte frig)
Va rog din suflet daca puteti sa raspundeti!
Va multumesc!
garbo_410447
Postat pe 7 Aprilie 2015 23:59
Cu siguranta o sa ai gemeni.
Rotty
Postat pe 8 Aprilie 2015 08:13
Tinand cont de conditiile meteo, te-ai scos, nu esti insarcinata!
Schmetterling
Postat pe 8 Aprilie 2015 08:21
Crezi ? Eu ma gandeam deja la tripleti. Dar daca tu zici ca pe frig nu merge...
Rotty
Postat pe 8 Aprilie 2015 08:38

Schmetterling
Postat pe 8 Aprilie 2015 09:04
Daca aveti ceva interesant de spus bine, daca aveti chef de caterinca va rog sa faceti misto de altcineva!!!!!!!!!!
garbo_410447
Postat pe 8 Aprilie 2015 09:28
MAI BINE O INGHITZEAI SI NU-TZI MAI FACEA-I PROBLEME !!!
MIHAELA-HARCAN
Postat pe 9 Aprilie 2015 15:16
MAI BINE O INGHITZEAI SI NU-TZI MAI FACEA-I PROBLEME !!!
MIHAELA-HARCAN
Postat pe 9 Aprilie 2015 15:17

Asa ceva nu se poate, mamica citi ani ai? Esti majora?
E adevarat ca pe copii nu-i aduce barza dar totusi, e nevoie de ceva
mai mult decit o ejaculare pe mina ta ca sa ramii insarcinata.

PS !!!!
maaareee atentie, in urma petting-ului te poti alege totusi cu ceva neplacut, BTS adica boli cu transmisie sexuala ( de la HIV si sifilis si pina la un "simplu" trichomonas care la barbati nu prea se manifesta dar la femei este ffff deranjant iar netratat duce la sterilitate pe viata ca sa nu mai vorbesc de o frunoasa hepatita C iarasi nevindecabila) asta trebuie sa te ingrijoreze
cu adevarat!

De PREZERVATIV nu ati auzit? Chestia aia ca un balonas din cauciuc si care te protejeaza de BTS si pe tine si pe el?
Tommy_Boy
Postat pe 18 Aprilie 2015 11:21
.....si nu te supara de caterinca dar o cam meriti.
Te-ai aruncat cu capul inainte intr-o "activitate" fara cele mai mici cunostinte vis-à-vis de urmarile ei si care pot fi catastrofale atit pt tine cit si pentru partener.
De aia te-am si intrebat daca esti majora, un adult responsabil ar fi cunoscut toate urmarile si ar fi actionat cu mai multa responsabilitate tinind cont ca e vorba de niste urmari care pot deveni dramatice.
In general se manifesta o recrudescenta a BTS mai ales printer tineri, tratamentele sint scumpe si nu garanteaza vindecarea totala in marea majoritate a bolilor, de aia ti-am dat exemplu cu trichomonas care este foarte raspindit si foarte molipsitor,asa ca urmareste-te in urmatoarea perioada si daca apar manifestari dubioase lasa rusinea si fuguta la doctor din prima zi ca scurgerile pot inceta dar boala avanseaza spre uretre si devine mult mai greu de vindecat cu recaderi e.t.c
Iar trichomonasul, gonoreea, chlamidya se manifesta in tim ce sifilisul trece aproape neobsarvat in primele 2 stadii iar cind afli ca esi seropozitiv e deja foarte tirziu.

Nu merge pe principiul ca mie nu mi se poate intimpla sau ca partenerul e de incredere, daca practica petting-ul cu mai multe partenere deja e ca si cum si tu l-ai practica cu toate partenerele lui si cu toti partenerii partenerelor lui s.a.m.d
Cred ca ai prins idea asa ca nu te supara de caterinca, asta sa fie singura ta neplacere.

Multa sanatate iti doreste o persoana care lucreaza in domeniu medical si stie ce spune.
Tommy_Boy
Postat pe 18 Aprilie 2015 12:00
853 , din pacate fetele astea "o fac" fara sa aiba nici cel mai mic habar de subiect. Doar instinctul animalic .
Zi buna :)
Rotty
Postat pe 18 Aprilie 2015 12:24


Ce e aia petting ?
In tot cazul, daca atunci cand a terminat pe tine, a intrat sperma si in buric... ai incurcat-o... ! De acolo, e drumul cel mai scurt... Si inca un sfat, altadata cand mai faceti... cum ii spune, e mai bine sa te speli la prietenul tau, daca nu cumva sta in cort si sa nu astepti cu spalatul pana acasa. Doaaamne... auzi la ea, sa plimbe spermatozoizii cu tramvaiul 23 pana acasa....
barboneli
Postat pe 18 Aprilie 2015 20:10
petting = joc de-a excitatia, adica un act sexual fara penetrare.
Pettingul obisnuit se rezuma la mingiieri mai sus de briu si se practica cel mai des imbracat, heavy petting se practica nud iar mingiierile sint premise oriunde pe corp dar tot fara contact sexual propriu-zis.

Problema e ca din moment ce hainele dispar pericolul de contaminare cu BTS este real ca si in cazul unui act sexual normal.
Citi dintre tinerii care il practica sint constienti de asta? cred ca foarte putini.
La un moment dat pettingul poate fi chiar mai periculos decit un act sexual complet pt. ca tinerii sint tentati sa-l priveasca ca fiind total inofensiv din moment ce nu se termina cu o penetrare si il vor practica cu mai multi parteneri (heavy peting).
Tommy_Boy
Postat pe 20 Aprilie 2015 08:51
Exclus.De cele mai multe ori nu ajung unde trebuie din penis,dar de pe deget...exclus total.Exista totusi o posibilitate ca prietenul tau sa fi iesit afara dupa primul jet,astai cu totul alceva.
Orcum cit de curind te lamuresti singura...la ciclu.Cu prietenie.
garbo_399163
Postat pe 20 Aprilie 2015 13:50
De la: garbo235853, la data 2015-04-20 08:51:47petting = joc de-a excitatia, adica un act sexual fara penetrare.
Pettingul obisnuit se rezuma la mingiieri mai sus de briu si se practica cel mai des imbracat, heavy petting se practica nud iar mingiierile sint premise oriunde pe corp dar tot fara contact sexual propriu-zis.

Problema e ca din moment ce hainele dispar pericolul de contaminare cu BTS este real ca si in cazul unui act sexual normal.
Citi dintre tinerii care il practica sint constienti de asta? cred ca foarte putini.
La un moment dat pettingul poate fi chiar mai periculos decit un act sexual complet pt. ca tinerii sint tentati sa-l priveasca ca fiind total inofensiv din moment ce nu se termina cu o penetrare si il vor practica cu mai multi
parteneri (heavy peting).


Multumesc....
barboneli
Postat pe 21 Aprilie 2015 12:50
Exista sanse de imbolnavire cu boli cu transmitere sexuala, insa riscul infectarii cu SIDA, herpes vaginal sau sifilis este redus. Ce sa mai vorbim despre sarcina rezultata prin petting? Nu exista asa ceva. In cazul heavy petting-ului, cand sunt implicate in jocul erotic si organele genitale, daca in momentul ejacularii sperma ajunge in vagin, exista o posibilitate de a ramane insarcinata. Daca vreti sa eliminati orice dubiu, puteti face petting "cu caciulita", adica folosind prezervativul.
esperanzza
Postat pe 30 Aprilie 2015 08:55
Sa intelegem ca nu ai dat pe la scoala , cel mai bine ai intreba-o pe mamica ta pe tine cum te-a facut si atunci ai sa stii cum sta treaba cu pe mana , atentie vezi cand circuli cu tramvaiul pe unde pui mana sa nu gasesti vreun pa bara de unde te tii de la vreun donator dat pe sub mana , ce rau sunt , si nu mai baga si tu degetele in chestia aia decat dupa ce te speli in prealabil m pai si cand te asezi la masa tespeli asa ne invata la scoala din clasa 1.ps. ai grija pe viitor.
Marian_Mardare_1
Postat pe 2 Mai 2015 19:16
...sau tripleti, daca nu s-a spalat cu apa de la robinet, sperand ca apa de ploaie sa vina in tempesta, sa spele tot...
Corbec
Postat pe 3 Mai 2015 09:46
Tot tripleti am zis si eu ca o sa iasa .
Rotty
Postat pe 3 Mai 2015 09:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-am indragostit de.....varul meu!!! 139 De la: cordor 25 Noiembrie 2012 16:30
Cuviosul Siluan Antonitul,,,Intre iadul deznadezdii si iadul smereniei 17 De la: quasaria 2 Iunie 2010 21:26
de ce se inseala si femeile dar si barbatii? 260 De la: anirica 28 Mai 2010 18:54
Rezista un barbat aflat departe? 171 De la: bluelight 15 Martie 2010 20:55
cel mai simplu rapid mod de a face bani 0 De la: 1 Iunie 2009 14:44
Setari Cookie-uri