Plictiseala



Ce filme bune si de calitate ati mai vazut in ultimul timp, ce alte preocupari aveti si ce remediu oferiti impotriva plictiselii .

Cum se mai distreaza lumea in ziua de azi ????

Astept idei si pareri de la voi .
Multumesc
sfinxul
Postat pe 6 Aprilie 2015 22:44
Remediu mi-am zugrăvit holul. Ies la plimbare zilnic, fac poze. Citesc, acum Milan Kundera. Filme, The Man from Earth, revăzut.
Axl_R
Postat pe 6 Aprilie 2015 22:55


Pai daca filmele sunt bune, sunt si de calitate, cred eu... Dar azi filmele noi nu sunt asa de bune. Asa ca mai bine ma uit la desene animate, am o colectie intreaga... Tom & Jery de ex. Cum se mai distreaza lumea in ziua de azi nu pre stiu. Si eu am picat nu de mult venind, cu ajutorul masinii timpului... Cam din anii '33. Dar cred ca, dupa mirosuri si scandaluri, cam tot asa ca inainte, adica mananca si beau mult alcohol... Ca pe vremea mea. Doar ca-s mai putine impuscaturi, poate numai 3-4 de la incercarile de al omora pe unul urat si la propriu si la figurat, Basescu il striga lumea... Eu, la capitolul remediu, am pe primul rand ascultatul muzicii... De tot felul, mai putin muzica populara. Asta ma linisteste mai mult decat admiratul picioarelor lui nevasta-mea, imi face bine la stomac mai mult decat mancarea lui nevasta-mea. Vaiiii... Si cata muzica ascult !!! Si cum imi place sa ascult mai tare si mai aproape de inima, ascult de obicei la casti profesionale asta ca sa nu deranjezi pe cei 2-3 colegi cu care sunt in celula la inchsoare. Nu poci sa spui numele ei ca e secret... idei nu pot sa-ti ofer pentru ca sa nu intrii la banuiala, mai ales ca nu stiu varste ta, mediul unde traiesti si numarul de la pantofii tai. Sper ca ti-am fost folositor mai mult decat nefolositor... Cu stima, Eu !
barboneli
Postat pe 6 Aprilie 2015 23:30
Multumesc
sfinxul
Postat pe 7 Aprilie 2015 21:32
Scrie pe google florin rosoga,55 moduri simple de a-ti dezvolta inteligenta emotionala,si undeva cu albastru scrie 101 filme motivationale...eu vad pe nr 1 good will hunting si restul e bun...
daniilia
Postat pe 21 Aprilie 2015 05:56
Apuca-te de o facultate. Garantat iti va trece plictiseala si vei avea un as in plus in maneca.
angel_forever
Postat pe 26 Aprilie 2015 14:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Este indicat si corect ca o noua familie constituita prin casatorie sa locuiasca separat de parintii bcelor doi parteneri? 24 De la: jeanette40 23 Februarie 2012 10:18
casatorie 14 De la: garbo_9408 18 Noiembrie 2012 15:41
sot indragostit 50 De la: garbo248182 4 Decembrie 2017 09:06
Caut un prieten! 70 De la: Mihrimah 8 Aprilie 2017 13:38
vreau sa ma insor! 64 De la: grigoo 3 August 2014 06:20
Setari Cookie-uri