Colonhidroterapie

Ce stiti despre Colonhidroterapie?
Am fost saptamana asta la o prietena, medic ( prietena de cafea si de familie) si mi-a recomandat pentru problemele mele de femeie ( balonare, constipatie, acne, mici eruptii) un gen de detoxifiere pe care nu l-am mai intalnit pe “piata” romaneasca: Colonhidroterapie.
Inchipuiti-va ca nu stiam nimic despre asta…si am ramas cu gura cascata, dornica sa stiu. In doua cuvinte este un lavaj al colonului, o irigare profunda a colonului, o curatare a colonului.
Ma gandesc sa incep acest tratament dupa ce in prealabil am avut si o discutie cu terapeuta de la Clinica Remedium. Este o clinica draguta in zona Nerva Traian.
Mai nou am vazut ca si vedetele noastre sunt preocupate si chiar folosesc aceasta terapie.
Voi ce parere aveti?
manucristina23
Postat pe 13 Februarie 2015 12:26
...Ca faci reclama la o clinica si la...clisma.
Rotty
Postat pe 13 Februarie 2015 12:32
De la: Rotty, la data 2015-02-13 12:32:34...Ca faci reclama la o clinica si la...clisma.



garbo_167
Postat pe 20 Februarie 2015 21:28
Draga Cristina, cred ca inainte de a recurge la serviciile unei clinici ar fi bine, cu titlul de experiment, sa iti cumperi de la plafar seminte de in si seminte de psylium si timp de 2 saptamani sa iei dimineata pe stomacul gol cate o lingurita din fiecare, iar apoi 2 pahare de apa plata la temperatura camerei. Dupa 20 de minute poti lua micul dejun. Repeta si la ora 6 seara, apoi dupa 20 minute serveste cina. Daca este necesar inainte de culcare serveste ceva foarte usor, de preferat iaurt cu probiotice. De-a lungul zilei incearca sa ai tot timpul o sticluta cu apa la tine din care sa bei tot timpul cate putin. Daca in 2 saptamani nu vei observa nimic atunci apeleaza la procedurile clinicii.
angel_forever
Postat pe 5 Martie 2015 10:37
buna. eu am fost la Bodrum si am facut colonterapie. nu o recomanda nimanui
andreea_ioana_anghelescu
Postat pe 12 Martie 2015 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratament pentru dermatita de contact 5 De la: garbo097898 23 Mai 2011 14:54
compatibilitate intre eu scorpion-el rac 11 De la: elenita_2 20 Martie 2013 13:21
O NOUA SURSA DE SANATATE SI FRUMUSETE! 43 De la: babycryss 13 Octombrie 2010 22:04
vitamina b17 amigdalin 4 De la: aldearux 13 Aprilie 2011 20:57
Contribuie la alinarea durerii celor crora viaa li se stinge din ochi! 1 De la: selladeal 22 Martie 2012 09:57
Setari Cookie-uri