Atractie pt un barbat insurat

Din proprie experienta iti spun sa lasi atractia si sa iti vezi de viata. Daca vei continua vei aduce doar suferinta, lor , dar mai ales tie. Vei plati atractia sau indragosteala pe care o simti acum cu varf si indesat , si pe buna dreptate, deoarece, suferinta pe care o vei aduce nu va ramane nepedepsita. Asta e parerea mea
roxir80
Postat pe 21 Martie 2015 07:51
De ce se intampla astfel de cazuri? Ptr ca organismul uman traieste,,,in el au zilnic schimbari transformari ,,,mii de celule mor altlele apar....e normal sa ai tractie si de ce nu sa apara iubirea...Acest sentiment nu-l poti directiona ca asa vrei tu..sufletul,inima, intuitia ta iti spune altceva...e ca si cu m ai incerca sa directionezi sangele in organism pe unde ai vrea tu sa treaca.....Traieste sentimentul , nu ti-l reprima, ptr ca defapt iubesti ptr tine nu ptr el..nu astepta ceva la schimb, sentimentul e neconditionat....Cine te judeca din societatea asta asta plina de trupuri, sunt oameni care poate nu au cunoscut acest sentiment si se simt frustrati" de ce sa fie ala fericit?"...Mai devreme sau mai tarziu toti trecem prin episoade deastea...si nu poti judeca pe nimeni...Numai Dumnezeu judeca....iubirea e bucurie , fericire , daruire....da-i voie sufletului sa evolueze, sa se inalte.
garbo_12911
Postat pe 21 Martie 2015 08:46
Nu este casnicia ta,ci a lui.El e cel care trebuie sa aiba grija de ea.Daca te gandesti la cineva e bine sa te gandesti la tine,la ceea ce iti doresti tu ,respectiv ceva de durata lunga sau scurta.Indiferent de maturitatea ta ,daca el este cu multi ani mai in varsta si are si experienta casatoriei la activ vor fi multe etape pe care el le-a trecut si tu nu iar garantia ca iti va ingadui sa treci si tu etapele alea nu exista..
adinne
Postat pe 21 Martie 2015 08:55
eu as zice sa dai frau liber vointei tale ,gandeste liber si accepta clipa ..
danut_botea63
Postat pe 21 Martie 2015 12:13
nu -ti pot spune ce sa faci, iti pot spune prin ce am trecut eu. Am avut timp de 5 ani o astfel de relatie. Si ne-am iubit. Mult. Astazi sunt casatorita si am un bebe doar pentru ca la un momentdat am avut curajul sa ''ma rup'' din relatia respectiva, care devenise mai mult o dependenta. A fost crunt. Simteam ca imi lipseste o parte din mine. Dar am privit realitatea in fata si am realizat ca viata mea este una singura si ca merit mai mult decat cateva ore furate , cate o iesire in oras si uneori cate un week-end. In rarele weekend-uri in care ne puteam vedea.Asadar, pot sa-ti spun despre week-enduri in care esti singura, despre sarbatori cand nu esti cu el, despre momente in care te simti rau si el nu poate sa fie langa tine...si mai ales despre cum ramai din ce in ce mai singura din dorinta de a fi mereu disponibila pentru el ''daca ii apare cumva ceva timp liber'' de petrecut cu tine. Incepusem sa beau ca sa pot adormi seara. Am trecut prin Iad, un Iad pe care singura mi l-am creat.
Pana la urma totul depinde de ce iti doresti tu . Dar daca iti doresti o relatie care sa te implineasca, sa te faca sa te simti importanta, respectata...nu cred ca asta este o astfel de relatie. Nu e treaba ta sa-i ''pazesti'' casnicia, nu e casnicia ta. Treaba ta e sa ai grija de tine si sa faci cum iti e tie mai bine.
garbo203638
Postat pe 21 Martie 2015 12:19
Când ne indragostim orice este posibil... Daca e doar stadiul de atractie... Fugi... Daca esti undeva mai departe... Traieste clipa... Eu traiesc cea mai frumoasa poveste de iubire din viata mea... Dar trebuie sa deschizi ochii si sa accepti ca va lipsi la multe clipe importante din viata ta, ca nu l vei avea de fiecare data cand vei dori langa tine... Si asta va lovi in tine....
Anamariaa
Postat pe 21 Martie 2015 16:15
De la: Kathrine, la data 2015-01-24 16:28:20Nu m-am gandit sa scriu in ideea de a primi motive pro sa incerc, ci poate a reusi sa inteleg de ce se naiba se intampla astfel de cazuri?
Sunt innebunita dupa un barbat, care culmea imi si da semnale f evidente k ar vrea ceva.. Dar nu ma lasa inima sa fac asa ceva, sa distrug o casnicie.. Am o retinere la capitolul insa...Sunt atat d frustata pe tema asta..Pt k nu as vrea sa ajung la altfel d relatii cu el, insa imi doresc nush doar lucruri ~nevinovate~ sa zicem..Il vad zilnic, suntem colegi de munca..Nu e un barbat fatal, e mai degraba genul baietel..Dar mi-e drag felul lui de a fi, de a vorbi..Cum sa scap de dorinta asta? Nu vreau sa fiu judecata

În ce fel eşti "înebunită"? Şi ce sunt acelea lucruri "nevinovate". Dacă-i cunoşti consoaţa şi vrei să-l ai în preajmă, construieşte o Prietenie luându-l la pachet cu căsnicie cu tot! Dacă dumnealui nu te vede decât drept colegă şi-ţi apreciează colegialitatea atunci nu va fi altceva decât Prietenie, ceea ce nu e puţin, şi de va fi să fie altceva nu trebuie să ţi se frângă inima pentru că distrugi o căsnicie. Viaţa şi dragostea au regulile şi drumurile lor!
garbo189024
Postat pe 21 Martie 2015 16:27
Draga Kathrine, e adevarat e cam complicata situatia avand in vedere ca lucrati impreuna dar nu este imposibil, totu depinde de tine, la urma urmei puterea sta in mainile tale.
In primu rand trebuie sa ai demnitate ca femeie, sa te respecti pe tine insuti, sa sti sa te pui in valoare.
In al 2-lea rand sa afli care este situatia lui cu sotia, in ce relatii sunt si de ce isi doreste el o aventura cu tine, merg prost lucrurile in fam lui sau ca e un fustangiu caruia i plac femeile si asa o sa se perinde toata viata, daca nu esti tu va fi alta si tot asa.
Dar pana sa iti faci tot felu de filme gandeste-te bine de 3 ori inainte sa faci un lucru si raspunde-ti la urmatoarele intrebari:
Ce iti doresti cu adevarat de la colegu tau de munca, o relatie de durata sau o simpla aventura in care a 2 zi va purtati ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic?

Chiar ti-ar place sa servesti de fel-ul 2 sau de desert, sau mai bine zis sa fi folosita de el cand are nevoie de tine sa isi satisfaca necesitatile?

Ti-ar placea sa petreci sarbatorile singura gandind-ute la el, iar el sa fie bine mersi fericit cu familia lui?

Crezi ca va renunta la fam lui pt a fi cu tine?

Eu cred ca cel mai bine este sa il tratezi cu indiferenta si sa va limitati doar la discutii de munca si atata. In afara muncii incearca sa iti centrezi atentia catre alte lucruri, iesi cu prietene, inscriete la anumite activitati , asa iti ocupi timpu liber, ai ocazia sa cunosti si alti barbati care sa fie liberi si sa iti cada la fel de bine ca si colegu de munca si sa fie liber fara obligatii familiare.
Acm tu esti in masura sa decizi dar gandeste bine daca idealu tau in viata este sa te multumesti cu frimituri atunci continua si da-i frau liber la baiat ca sa poata sa iti rada in nas si sa se simta in al 9-lea cer.
Iar daca ai pretentii de la tine sa ajungi undeva atunci lasa totu in urma ca si cand el nu ar exista si vezi de viata ta. Profita fiecare clipa si traieste-o frumos, sa iti fie tie bine dar in acelasi timp si celorlalti in masura bunului simt.
Multa bafta in viata.
Dulcyka_Danyella_1
Postat pe 21 Martie 2015 22:31
fiind casatorit nu ai bataie de cap cu el , doar distractie,.Asta sa fie cauza?
cristina5
Postat pe 22 Martie 2015 02:21
am un frate mai mare si veneau prietenii lui pe la noi, asa placere aveau cind povesteau ca s-au culcat cu diverse fete si povesteau cum se comporta in pat , ca mi se facea rusine si scarba. ai grija ca esti la munca!


lllorena
Postat pe 22 Martie 2015 05:15
judecata vei fi oricum...probabil deja au observat atractia ta ptr el si comenteaza pe la spate...nu asteapta decat sa faci pasul ca sa te sfasie...Nu-ti fie teama ca-i vei strica casnicia....n-o sa se intample...o sa strici doar viata ta...privata si ...ce-i mai rau..si pe cea profesionala...probabil o sa trebuiasca sa-ti gasesti alt job si loc de munca dupa ce se va plictisi de tine...Te-ai gandit cum va fi dupa ce te culci cu el sa-l vezi apoi in fiecare zi la munca...ignorandu-te, uitandu-se dupa altele, ocolindu-te si toata lumea, toti colegii uitandu-se la tine ca la ultima zdreanta??...Asa o sa se intample...nu inventezi tu acuma roata...lumea e plina de intamplari cu prostovanele care se indragostesc la munca de colegi insurati si ajung de rasul tuturor...Rarissim se intampla sa-si lase individul nevasta si sa o ia pe ea dar de obicei in aceste cazuri e vorba de tipe foarte lucide, sigure pe ele, care NU SE INDRAGOSTESC, ci pun ochii pe el si-si fac un obiectiv din a si-l adjudeca in scop de mijloc de trai, scara de ascensiune in cariera...etc....Nu pari sa fii genul asa ca...vezi-ti de treaba..
garbo268070
Postat pe 22 Martie 2015 10:18
De la: garbo_396204, la data 2015-01-26 14:37:16Fugi! Cat te tin picioarele de el! Evita orice contact cu el. Atractia e doar inceputul si e cea mai dulce. Apoi intervin sentimentele si apoi rauri de lacrimi. Tu, el si apoi nevasta lui. Toti veti suferii ca si cainii cada nu pui capat acestei atractii acum. Foarte usor treci de la atractie la ceva mai mult. Si apoi toti veti suferii cum nu-ti imaginezi.


Acesta este adevarul,vine de la un inger pazitor draga mea, imi pare rau pentru tine, din fericire e plin pamantul de barbati, nu te intrista, multa sanatate !
garbo106329
Postat pe 22 Martie 2015 18:31
Adica 204 e un ingeras ?
Rotty
Postat pe 22 Martie 2015 19:13
Nu plange Annnaa
garbo268972
Postat pe 24 Martie 2015 05:01
Sunt femei carora nu le plac, nu se simt atrase decat de barbatii casatoriti, de ce? Asa sunt ele! Daca il are o femeie, de ce sa nu-l aiba si ea, inseamna ca e bun de ceva, de-l tine cealalta.. Jocuri ,,nevinovate,, destul de periculoase, iar mai tarziu, s-ar putea, destul de dureroase.... iar peste ceva timp, vin si mai deschid un topic, unde se victimizeaza, vaiiii, ....
garbo_409761
Postat pe 27 Martie 2015 07:18
Idragostirea de persoana dificile e mai mult o chestie patologica. Asa iti demonstrezi tie ca nu meriti sa fii iubita cand celalalt se intoarce la sotia sau lucrurile o iau razna. Am avut multe prietene care simteau nevoia asta, sa gaseasca doar barbati complicati si mai apoi sa se planga de ceilalti cand erau lasate cu ochii in soare.

Hei, sunt multi barbati foarte interesanti, insa noi avem o fixatie nebuna dupa cate am observat. Inainte si eu eram foarte timida si nici nu ridicam ochii din podea cand incerca un tip sa se uite la mine, iar mai apoi cand se baga un coleg de munca in seama cu mine deja imi faceam planuri despre cum sa iesim impreuna. Chestia e ca asta ne deranjeaza pe toti, atat pe noi femeile cat si pe barbati. Sa fim mai deschise zic la cei care incearca sa ne curteze. Asta nu inseamna sa bagam in seama orice tip care arunca o vorba la intamplare si e un mitocan. Suntem toti aici :)
irina-danaila
Postat pe 27 Martie 2015 11:31
De la: Kathrine, la data 2015-01-24 16:28:20Nu m-am gandit sa scriu in ideea de a primi motive pro sa incerc, ci poate a reusi sa inteleg de ce se naiba se intampla astfel de cazuri?
Sunt innebunita dupa un barbat, care culmea imi si da semnale f evidente k ar vrea ceva.. Dar nu ma lasa inima sa fac asa ceva, sa distrug o casnicie.. Am o retinere la capitolul insa...Sunt atat d frustata pe tema asta..Pt k nu as vrea sa ajung la altfel d relatii cu el, insa imi doresc nush doar lucruri ~nevinovate~ sa zicem..Il vad zilnic, suntem colegi de munca..Nu e un barbat fatal, e mai degraba genul baietel..Dar mi-e drag felul lui de a fi, de a vorbi..Cum sa scap de dorinta asta? Nu vreau sa fiu judecata


Dacă e băiețel, tratează-l ca pe un băiețel. Cu simpatie nevinovată, Poate are nevoie de o mămică cu care să se simtă în siguranță! Rezolvă-ți oedip-ul! Pe de altă parte, triourile, adică relație conjugală plus relație extraconjugală dovedesc inapetența pentru intimitatea veritabilă, sinceră. Fuge de soție, de intimitatea cu ea și caută o relație în care se va feri, de fapt, de intimitatea autentică pe motiv că e însurat. Experimentează o relație la adăpostul căsniciei ratate.Normal, dacă nu mai merge dincolo este să divorțezi și să te reculegi și abia apoi să incepi altceva! Aceste triunghiuri amoroase au ca rădăcină probleme care n-au mers în relațiile cu părinții! Și la el. și la tine. (Tăticul este al mămichii!). Băieților le este mai ușor, se nasc orientați spre celălalt sex (gen). Fetele se nasc orientate spre mama. Există o perioadă în viața fetițelor în care aproape își urăsc mămicile ca să se desprindă de ele și să se orienteze spre celălalt gen. Încep să își dorească un copil drept compensație că sunt fete și nu băieți! (Citește, documentează-te, caută explicații psihanalitice, sunt potrivite pentru problema ta!)

Este legitim să vrei să înțelegi. Este și lăudabil. Mai bine să cauți consiliere la cineva autorizat, un psiholog autorizat. Problema pe care o ridici este complexă. Astfel, cu câteva aluzii pe care le pot da eu aici mai mult te încurci decât să te descurci. În plus, eu doar mă pregătesc să devin psiholog și da, am o psihanaliză (o analiză personală) la activ. Încerc doar să-ți fac o deschidere spre domeniul meu, pentru a te gîndi și decide tu singură dacă îți poate fi de folos. Success în continuare.
garbo_410570
Postat pe 28 Martie 2015 08:14
Fugi cat mai poti ... o relatie un barbat insurat nu duce nicaieri ... decat la suferinta , nu numai a ta ci si a cel putin unei alte persoane ( sotia ) .
Deci nu se merita . Cred ca, daca vei cauta , vei gasi si unul singur care nu aiba asa complicata viata .

Succes
sfinxul
Postat pe 31 Martie 2015 13:45
vrei sfaturi. iata: liberul arbitru decide. variantele sint - unu: gaseste un barbat liber. doi: sa fii pregatita pentru durere in masura in care nu poti avea doar o simpla aventura. adica daca iti doresti un viitor cu acest barbat, va fi dureros, traumatizant, pasional si incitant in acelasi timp, atit pentru voi doi cit si pentru ceilalti dim familia lui. chiar daca veti ramine impreuna, durerea va lucra in timp in felurite forme. dar alegerea e a ta si numai a ta. dupa ce "te bagi" nu vei mai putea da vina pe el. de cele mai multe ori barbatii doresc doar aventuri. statistica zice ca dupa o vreme sau din alte 1000 de motive, se intorc acasa. vei suporta? iar daca ramineti impreuna, e posibil sa si doreasca si alte asemenea experiente
garbo_13706
Postat pe 1 Aprilie 2015 15:18
Trei...Bla , bla Teorii rasuflate , ca si topicul.
Rotty
Postat pe 1 Aprilie 2015 20:17
De la: garbo203638, la data 2015-03-21 12:19:23nu -ti pot spune ce sa faci, iti pot spune prin ce am trecut eu. Am avut timp de 5 ani o astfel de relatie. Si ne-am iubit. Mult. Astazi sunt casatorita si am un bebe doar pentru ca la un momentdat am avut curajul sa ''ma rup'' din relatia respectiva, care devenise mai mult o dependenta. A fost crunt. Simteam ca imi lipseste o parte din mine. Dar am privit realitatea in fata si am realizat ca viata mea este una singura si ca merit mai mult decat cateva ore furate , cate o iesire in oras si uneori cate un week-end. In rarele weekend-uri in care ne puteam vedea.Asadar, pot sa-ti spun despre week-enduri in care esti singura, despre sarbatori cand nu esti cu el, despre momente in care te simti rau si el nu poate sa fie langa tine...si mai ales despre cum ramai din ce in ce mai singura din dorinta de a fi mereu disponibila pentru el ''daca ii apare cumva ceva timp liber'' de petrecut cu tine. Incepusem sa beau ca sa pot adormi seara. Am trecut prin Iad, un Iad pe care singura mi l-am creat.
Pana la urma totul depinde de ce iti doresti tu . Dar daca iti doresti o relatie care sa te implineasca, sa te faca sa te simti importanta, respectata...nu cred ca asta este o astfel de relatie. Nu e treaba ta sa-i ''pazesti'' casnicia, nu e casnicia ta. Treaba ta e sa ai grija de tine si sa faci cum iti e tie mai bine.

garbo_410570
Postat pe 1 Aprilie 2015 20:44

O amica de-a mea a trecut printr-o experienta de genul asta. A iesit terfelita din relatie, ca individul o vroia pentru ceva distractie in asternut, n-avea vreun gand de divort. Iar ea astepta ca proasta s-o ia de nevasta, uitand ca armasarul avea acasá o sotioara fara acceptul careia nici nu respira, ca sarea omul din activitate sa-i raspunda la telefon si preda constiincios toti banii nevastei, ce sa cheltuie pe o floricica de ziua de nastere(macar) a amantei
pinkrainbow
Postat pe 1 Aprilie 2015 21:06
De la: Rotty, la data 2015-04-01 20:17:50Trei...Bla , bla Teorii rasuflate , ca si topicul.


Topicul nu e rasuflat, din moment ce exista amante si vor mai fi. Daca n-ai nimic de spus, un sfat, o parere pe subiect, poti foarte bine sa taci. E ridicol sa urmaresti topicul, daca iti starneste ironie.
pinkrainbow
Postat pe 1 Aprilie 2015 22:10
De la altii citire...
Un poznaş de "electron"
S-a-ncurcat cu o "cuantă";
A crezut că este om,
Să-şi permită o ...amantă.
Jenant, absolut jenant!
Satisfacem niste toane, pentru o viata ametita!Unele o fac pentru o "renta nesimtita", sperand astfel sa parvina pe usa din DOSSSSS.
garbo_2775
Postat pe 2 Aprilie 2015 10:42
Viata ne ofera de toate si fiecare deschide un topic in functie de framantarile, durerile si intrebarile lui din acel moment. Sunt sfaturi pertinente (unele dintre ele), din experienta, poate, sau simpla pareri (mai bune sau mai putin bune). Unele ii pot fi de folos persoanei respective. Cine nu este interesat poate sa nu citeasca. Dar sunt si oameni tineri, mai putin experimentati, carora un sfat le este de mare folos, sau macar pot sa-si verse oful. In fond cred ca acesta este scopul acestor forumuri, pentru unii.
Pana la urma te plictisesti de poze cu flori, cafele si mancare. Dar nici asta nu este interzis, nu-ti place, nu te uiti! De ce sa le spunem altora " pe mine nu ma intereseaza, este o prostie, taci din gura, nu stii sa scrii (parca nu ar avea dreptul sa traiasca daca nu scrie corect). Mai tolerante putin, fetelor !
Miafarow
Postat pe 2 Aprilie 2015 11:01
Touché
Să fac mea culpa?
Pot să trăiască, însă e trist că-s prea multe care nu știu să scrie.

Și ai dreptate.
Axl_R
Postat pe 2 Aprilie 2015 12:57
Stati putin, ca-i asa, dar nu-i asa...
1) Fata zice ca EA e "innebunita" dupa el si "i se pare" ca si el ar fi intreresat de ea, dar nu e sigura. Ea si-ar desface putin picioarele (sau mai mult), dar stiindu-l pe el insurat, nu se pricepe cam cum sa-l abordeze pe om. Ea se si vede nevasta lui, de aceea zice voalat ca "nu ar vrea sa strice o casnicie". Ba ar vrea, dar are nevoie de sfaturi cam cum sa actioneze ca sa-l agate pe om si cum sa-l faca sa-si lase nevasta. Pentru ea.
2) Omul nostru pare cam nevinovat in ecuatia asta si faptul ca ea crede ca el ii da "ceva semne" poate fi si datorita faptului ca ea sta cu coada ridicata in prezenta lui. Sau poate ca omul chiar e interesat sa o f**a, vazand-o calare mereu pe el pe la birou cate 8 ore pe zi... Dar doar de atat e interesat, nimic mai mult...
3) Poate ca fata e o parasuta cu o stima de sine scazuta, de aceea se gudura dupa colegi de munca insurati. Ca daca ar avea putin respect de sine ea, stiindu-l insurat, n-ar ridica coada nici daca i-ar propune ala direct ceva, nici daca ar curta-o in fiecare zi ...
4) Nu e bine sa te implici emotional/sexual cu colegi de munca decat daca esti sigura ca te ia de nevasta. Altfel vei ajunge subiect de barfa si risti ca pana si portarul si femeia de serviciu sa afle cum esti tu la pat, ce culoare, forma, marime au organele tale genitale, cum gemi si de cate ori ti-o trage... Vei fi in ochii tuturor o c***a... si daca alti colegi incearca sa se "dea la tine", nu te bucura, nu ai devenit fermecatoare pentru ei subit, ci vor si ei sa-i ia portia de f**** de la tine, c***a firmei...
Voi va chinuiti sa-i dati fetei sfaturi, insa ea pare deja decisa. Avand in vedere ca postarea e de prin ianuarie, pana acum oare si-o fi consumat idila adulterina cu colegul insuratel???
garbo_8209
Postat pe 4 Aprilie 2015 12:11
De la: Kathrine, la data 2015-01-24 16:28:20Nu m-am gandit sa scriu in ideea de a primi motive pro sa incerc, ci poate a reusi sa inteleg de ce se naiba se intampla astfel de cazuri?
Sunt innebunita dupa un barbat, care culmea imi si da semnale f evidente k ar vrea ceva.. Dar nu ma lasa inima sa fac asa ceva, sa distrug o casnicie.. Am o retinere la capitolul insa...Sunt atat d frustata pe tema asta..Pt k nu as vrea sa ajung la altfel d relatii cu el, insa imi doresc nush doar lucruri ~nevinovate~ sa zicem..Il vad zilnic, suntem colegi de munca..Nu e un barbat fatal, e mai degraba genul baietel..Dar mi-e drag felul lui de a fi, de a vorbi..Cum sa scap de dorinta asta? Nu vreau sa fiu judecata


Cineva se întreba ce s-a mai întâmplat. Dacă ai luat o decizie. Eu mă întreb dacă ți-au folosit: expunerea problemei tale aici și sfaturile primite! Te-ai mai dumirit?
garbo_410570
Postat pe 4 Aprilie 2015 15:22
Vezi-ti de treaba. Iti otravesti viata cu buna stiinta.
garbo186992
Postat pe 5 Aprilie 2015 12:23
Ioana bine ca nu te-ai indragostit de decan,,,,,
ion_11
Postat pe 5 Aprilie 2015 12:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mi-a facut vraji ca sa ma desparta de sot! 59 De la: Jojolin 21 Februarie 2018 04:05
verighete 14 De la: tutankhamon 16 Februarie 2010 01:21
Vreau sa castig ..dar am nevoie de ajutor !:D 1 De la: erika11 23 Februarie 2012 12:40
as pleca, dar il iubesc prea mult.... 82 De la: iustina21 1 Decembrie 2014 08:15
EGOISMUL= "INGER" SAU "DEMON"? 9 De la: moment31 16 Octombrie 2009 13:08
Setari Cookie-uri