Sa continui sau nu?

Eu inteleg cat iti e de greu sa te indepartezi de el din cauza sentimentelor pe care le ai pt el.Eu sunt intr-o situatie ca a ta,de fapt ,mai complicata decat a ta.Am o relatia de trei ani cu un barbat.Cand a inceput sa iasa cu mine era deja intr-o relatie,dar eu nu stiam.Au fost cateva luni minunate pana cand a aflat cea care locuia cu el de mine.Atunci a fost prima greseala a mea:nu am renuntat si l-am crezut ca o va lasa sa stea doar cu mine.Dupa un an si jumatate s-a casatorit cu ea pt ca avea nevoie de acte sa poata ramane in Italia(el e marocan).Mi-a promis ca imediat dupa ce obtine actele va incepe procedurile pt divort.A facut asta dar aici dureaza aceste formalitati.Intre timp el ne-a inselat pe amandoua cu o prietena de-a nevestii lui care a venit sa locuiasca la ei....:(.Dupa trei ani de relatie,in care am trecut cu vederea violente fizice si verbale,am pierdut o sarcina si am trait doar in minciuni(plus ca acum presupun ca si in Maroc poate avea vreo iubita/nevasta),m-am decis sa ma indepartez de el.Am pierdut mult pt faptul ca nu am pus punct relatiei cand am aflat ca mai exista altcineva in viata lui:3 ani care puteau fi frumosi(aveam21,iar el 31 cand am inceput sa iesim),prietenii pe care ii aveam,relatia buna cu familia mea,locul de munca(platit bine,dar din cauza geloziei lui,am renuntat)si multe alte lucruri importante in viata unei persiane.Acum,cand intr-un final m-am trezit la realitate si am decis sa pun punct acestei relatii(daca poate fi numita asa),culmea,el ma iubeste nebuneste,nu vrea sa renunte :):).Concluzia e ca mai bine renunti acum,in stadiul in care esti cu relatia ta,decat sa astepti si sa ajungi sa ai aceleasi probleme prin care am trecut si eu.Fii puternica si decisa.Nu-l lasa sa se joace cu tine.Mult succesc sa treci cat mai repede si mai usor peste toata povestea.
garbo_405737
Postat pe 22 Ianuarie 2015 11:02
Conditiile ar fi fost, "Sa joc cum canta el". Ceea ce nu se va intampla, ori suntem egali ori straini. El e barbat,si dupa gandirea lui femeia trebuie sa se impuna.. :))
Fluffy6
Postat pe 22 Ianuarie 2015 13:36
Da, dupa "gandirea" lui, ar fi trebuit sa te supui. Daca acum are asa sf-uri(banuiesc si el are vreo 20, 20 si de ani), iti dai seama cum va evolua? Vad ca ai capul pe umeri, totusi! Succes si bucura-te de viata si joaca pe muzica ta!
Schmetterling
Postat pe 22 Ianuarie 2015 14:33
De la: Schmetterling, la data 2015-01-22 14:33:21Da, dupa "gandirea" lui, ar fi trebuit sa te supui. Daca acum are asa sf-uri(banuiesc si el are vreo 20, 20 si de ani), iti dai seama cum va evolua? Vad ca ai capul pe umeri, totusi! Succes si bucura-te de viata si joaca pe muzica ta!
Are 23 :))
Fluffy6
Postat pe 23 Ianuarie 2015 15:17
corect cat se poate de simplu ...........FUGIIII si nu te descuraja cei al tau e pus deoparte!!!! vin multe iubiriiiiiiii in viata si vei invata din fiecare : toate sant incercari pe care le trecem si mai ales invatam din ele SARI PT. CE TE DOARE ACUM SI VEI VEDEA CA AVEM DREPTATE ... SA FII IUBITA !!!
doremi
Postat pe 24 Ianuarie 2015 12:44
De la: doremi, la data 2015-01-24 12:44:36corect cat se poate de simplu ...........FUGIIII si nu te descuraja cei al tau e pus deoparte!!!! vin multe iubiriiiiiiii in viata si vei invata din fiecare : toate sant incercari pe care le trecem si mai ales invatam din ele SARI PT. CE TE DOARE ACUM SI VEI VEDEA CA AVEM DREPTATE ... SA FII IUBITA !!!
Multumesc la fel. Da inca ma suna nu inteleg ce mai vrea de fapt acum.
Fluffy6
Postat pe 24 Ianuarie 2015 15:34
De la: Fluffy6, la data 2015-01-22 13:36:04Conditiile ar fi fost, "Sa joc cum canta el". Ceea ce nu se va intampla, ori suntem egali ori straini. El e barbat,si dupa gandirea lui femeia trebuie sa se impuna.. :))


Adică să i te supui ? Pfuaiiii....

Încă mai stai ??? Tot n-ai fugit ?
VasileDinNuc
Postat pe 25 Ianuarie 2015 01:12
De la: Fluffy6, la data 2015-01-24 15:34:20Da inca ma suna nu inteleg ce mai vrea de fapt acum.


Tu ce crezi ? Nu-i convine că nu mai are pe cine testa.

Lasa-l să sune, sau, mai bine, alege dintre variantele :

a. blochează-i numărul, astfel ca să nu mai intre apelul lui ;
b. schimbă-ţi numărul.
VasileDinNuc
Postat pe 25 Ianuarie 2015 01:15
De la: VasileDinNuc, la data 2015-01-25 01:15:25
De la: Fluffy6, la data 2015-01-24 15:34:20Da inca ma suna nu inteleg ce mai vrea de fapt acum.


Tu ce crezi ? Nu-i convine că nu mai are pe cine testa.

Lasa-l să sune, sau, mai bine, alege dintre variantele :

a. blochează-i numărul, astfel ca să nu mai intre apelul lui ;
b. schimbă-ţi numărul.
Astazi i-am dat verdictul, a inceput sa injure si sa zica tot felul de abureli,mi-e greu,dar nu e prima mea relatie si nici ultima. Adica mi-am revenit repede din relatia mea de 2 ani si nu imi revin acum dupa 7 luni amarate? Eh,viata continua.
Fluffy6
Postat pe 25 Ianuarie 2015 21:02
De la: Fluffy6, la data 2015-01-25 21:02:37Astazi i-am dat verdictul, a inceput sa injure si sa zica tot felul de abureli,mi-e greu,dar nu e prima mea relatie si nici ultima. Adica mi-am revenit repede din relatia mea de 2 ani si nu imi revin acum dupa 7 luni amarate? Eh,viata continua.


Şi care-i ăla, verdictul ? Te-ai despărţit de el oficial, sau încă o scalzi ?

Faptul că înjură la decizia ta, ar trebui să-ţi arate ce fel de om este.

Eu nu înţeleg cum ai putut iubi un asemenea specimen....
VasileDinNuc
Postat pe 25 Ianuarie 2015 23:09
De la: VasileDinNuc, la data 2015-01-25 23:09:38
De la: Fluffy6, la data 2015-01-25 21:02:37Astazi i-am dat verdictul, a inceput sa injure si sa zica tot felul de abureli,mi-e greu,dar nu e prima mea relatie si nici ultima. Adica mi-am revenit repede din relatia mea de 2 ani si nu imi revin acum dupa 7 luni amarate? Eh,viata continua.


Şi care-i ăla, verdictul ? Te-ai despărţit de el oficial, sau încă o scalzi ?

Faptul că înjură la decizia ta, ar trebui să-ţi arate ce fel de om este.

Eu nu înţeleg cum ai putut iubi un asemenea specimen....
La inceput nu a fost asa.
Fluffy6
Postat pe 30 Ianuarie 2015 10:23
Aia a fost la inceput cand incerca sa faca impresie buna. Sa vezi ce-o fi de acum incolo...
Rotty
Postat pe 30 Ianuarie 2015 11:03
De la: Fluffy6, la data 2015-01-30 10:23:05La inceput nu a fost asa.


Are dreptate Rotty.
VasileDinNuc
Postat pe 30 Ianuarie 2015 11:53
DORESTE CINEVA DE AICI SA AJUTE?
garbo_407979
Postat pe 30 Ianuarie 2015 12:16
Draga Fluffy, nu esti nici prima nici ultima care te-ai pricopsit cu un vanator de trofee. Un specimen din asta se da peste cap sa cucereasca o fata si dupa ce a pus "gheara" pe ea devine un alt trofeu de agatat pe perete si isi cauta urmatoarea fraiera pe care o poate duce de nas. La inceput iti da luna de pe cer si apoi isi completeaza lista cu trofee. Un sut in fund e un pas inainte. Ai grija in ce directie il faci. Nu mai fa aceeasi greseala. Cu urmatorul la primele semne de lipsa de seriozitate nu mai fa greseala sa ii canti in struna.
angel_forever
Postat pe 30 Aprilie 2015 10:23
Draga 737, gelozia este un virus care nu are tratament. Imi e greu sa imi imaginez ca ai putut sa renunti la un loc de munca bine platit pentru niste toane de ale nu stiu cui din alt capat de lume. Nu am cu nimeni nimic si nici nu vreau sa generalizez, dar foarte multe femei au avut de suferit in urma relatiilor cu barbati de origine araba. Cultura lor difera mult de a noastra si, din nefericire, in majoritatea cazurilor femeia e doar un bun si nimic mai mult. Nu stiu ce varsta ai dar nu pari a avea 20 de ani ca sa crezi ca tot ce zboara se mananca. Daca e de evitat ceva in lumea asta e gelozia. Face ravagii ,uneori cu consecinte ireversibile. Fugi cat poti de specimene din astea.
angel_forever
Postat pe 30 Aprilie 2015 10:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as vrea niste sfaturi 24 De la: garbo_378470 1 Octombrie 2013 14:47
De ce?? 51 De la: me_reloaded 21 Martie 2011 15:40
gelozia copiilor 16 De la: aida71 28 Octombrie 2011 12:44
rscrucile dragostei 43 De la: garbo094431 27 Ianuarie 2011 18:50
relatia sagetator-berbec 1 De la: groene_ogens 21 Ianuarie 2011 23:16
Setari Cookie-uri