REFACEREA VIETII

Buna ziua! Unii copii daca sunt mai mari din egoism nu accepta pe altcineva!! Pe de alta parte nimic nu trebuie acceptat pe lumea asta ca si compromis in Special violenta fizica si verbala!(care in unele cupluri exista din plin!) Nu merita!
xerica
Postat pe 27 Decembrie 2014 15:03
" Unii copii daca sunt mai mari din egoism nu accepta pe altcineva!! "


Traducerea , sau vreo virgula intr-un loc important ?
Rotty
Postat pe 27 Decembrie 2014 15:11
Zau ca nici eu, nu's deacord!

Rotty, dupa sarbatori...intre timp, se "(p)reface"!


LMA cu bine si zile senine, sa aveti parte, in anul ce vine!:)
arco_iris
Postat pe 27 Decembrie 2014 15:26
Sanatate si cum vrei tu asa sa-ti fie in anul care vine Arco. No , ca te-am pupat pe obrazul stang ;)
Rotty
Postat pe 27 Decembrie 2014 15:35
Si eu care am crezut ca ati devenit baieti sufletisti dar cum ii proverbul ca lupul isi schimba parul dar naravu,l ba.
Ingerasulluptor
Postat pe 27 Decembrie 2014 20:42
De la: xerica, la data 2014-12-27 15:03:36Buna ziua! Unii copii daca sunt mai mari din egoism nu accepta pe altcineva!! Pe de alta parte nimic nu trebuie acceptat pe lumea asta ca si compromis in Special violenta fizica si verbala!(care in unele cupluri exista din plin!) Nu merita!


Eu zic ca daca parintii sunt oameni seriosi copii trebuie sa ii ia in serios,unele femei sunt naive si slabe emotional sau au unele interese
chiar daca sunt jignite tot stsucu barbatii puturosi si mincinosi
Ingerasulluptor
Postat pe 27 Decembrie 2014 20:53
De la: Rotty, la data 2014-12-27 15:11:44" Unii copii daca sunt mai mari din egoism nu accepta pe altcineva!! "


Traducerea , sau vreo virgula intr-un loc important ?


sa stii ca nu te mai plac
Ingerasulluptor
Postat pe 27 Decembrie 2014 20:54
Dar cand m-ai placut ?
Rotty
Postat pe 27 Decembrie 2014 20:56
De la: Rotty, la data 2014-12-27 20:56:42 Dar cand m-ai placut ?

Am glumit,cred ca niciodata nu team placut,stii eu sunt sincera si nu vreai sa mint
Ingerasulluptor
Postat pe 28 Decembrie 2014 10:44
De la: garbo_406810, la data 2014-12-27 20:53:16unele femei [...] au unele interese


Ca de exemplu ?
VasileDinNuc
Postat pe 4 Ianuarie 2015 03:24
De la: garbo_406810, la data 2014-12-28 10:44:17sunt sincera si nu vreai sa mint


Parcă erai băiat în alt topic.

"vreai" se scrie corect : voiai.
VasileDinNuc
Postat pe 4 Ianuarie 2015 03:26
Draga Xerica, nimic nou in lume. Copiii indiferent de varsta vor percepe o a treia persoana ca un intrus, cel putin intr-o prima faza. Dar daca se dovedeste ca noul venit este un om bun situatia se schimba. In timp, bineinteles. Timpul va dovedi daca el va fi sufletul tau pereche sau banuielile copiilor se adeveresc. Ai grija doar sa nu se intample lucruri care sa aiba consecinte ireversibile.
angel_forever
Postat pe 7 Ianuarie 2015 11:02
Total de acord in ce priveste violenta fizica si psihica.eu am divortat de tatal copilului meu din aceste motive, si 10 copii daca aveam cu el,tot pasul asta il faceam.Copii intotdeauna copiaza ce vad la parintii lor. Asa ca mare grija cum ii crestem..
isis_gabius
Postat pe 10 Ianuarie 2015 05:28
Xerica, nu stiu unde scrie ca tb sa ai acceptul copiilor. Copiii nu trebuie sa "accepte" nimic. Trebuie sa li se comunice ca adultul responsabil din casa asta a decis, si daca au vreo problema obiectiva - nu subiectiva - o puteti discuta, altfel i-ai intarcat demult.
Am vazut n mame care nu sint capabile sa spuna "nu". Si nu sint capabile sa iasa din cuvintul odraselor, ceea ce e tragic pentru toata lumea implicata: undeva pe parcurs au omis sa isi invete puii o lectie importanta: respectul e reciproc. Sau nu e deloc. Atit timp cit pe tine te preocupa bunastarea lor fizica, materiala si emotionala, astepti exact acelasi lucru din partea lor. Sinteti o familie. Nu o cohorta de boieri cu tu sluga ta umila dupa ei. Nu esti presul copiilor. Daca au tendinta sa te faca pres, TU ai gresit pe undeva in educatia lor.
quasaria
Postat pe 16 Ianuarie 2015 06:28
Quasaria are perfecta dreptate. Parerea mea ca enuntul tau s-a propagat cu defectiuni asa ca daca starui in el, s-ar putea ca politia sa se autosesizeze.Intr-o relatie este nevoie doar de atatea persoane cat relatia poate sa reziste. Numarul minim este doi.
garbo_1713
Postat pe 17 Ianuarie 2015 10:58
Quasaria ti.a dat un raspuns corect.Nu pot crede ca ,copii te comanda sau iti primesti avizul lor ,altfel nu aveti liniste in casa.???Daca ti-au facut astfel de reguli,nu.i nimic acum le vei schimba rolurile si prioritatile,ei au viata lor si tu a ta.Le poti prezenta noul prieten care va avea o viata alaturi de tine si ei,daca vor sau nu vor nu-i treaba lor.Mult succes si fericire!!!!!
garbo255960
Postat pe 31 Ianuarie 2015 04:05
Buna dimineata, raspund de dragul copiilor dar si al mamelor care isi cauta un nou partener de viata ...Este o problema delicata pentru ambele parti si deloc usor de rezovat..ca intotdeauna linia de mijloc e cea mai buna..adica un partener care sa te respecte si iubeasca cu tot ceea ce aduci in relatie si reciproc iar copiii sa il placa cel putin, iubirea fata de un nou partener al mamei e greu de obtinut, dar respectul si o admiratie reciproca ar trebui luate in calcul de la inceput. Daca copiii cel putin il plac , este bine.,nu pentru ca nu am putea trai fara acceptul copiilor , dar intotdeauna in viata este frumos si constructiv sa consideram pe cat posibil sa le fie bine tuturor celor implicati, copii, adulti ,alte rude sau prieteni..Asadar poate cu putin noroc si multa rabdare si cautare de sine, cream o relatie cu un partener de viata om bun si bland ,pentru a continua trecerea prin viata cu bucurie, cu familia reunita de sarbatori, cu respect si dragoste reciproca. Va imbratisez si va doresc alegeri bune si fericite.
cristanovici
Postat pe 31 Ianuarie 2015 09:12
Caut un barbat,"domn,,serios ,dar daca stie cineva pe unde il pot gasii rog sa ma anuntati,multumesc. :
Theodora126
Postat pe 6 Aprilie 2015 14:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa castig ..dar am nevoie de ajutor !:D 1 De la: erika11 23 Februarie 2012 12:40
Femeia ideala :) 71 De la: sophia 17 Septembrie 2009 20:06
sechele dupa divort 14 De la: garbo_7856 18 Octombrie 2012 20:16
Femeia la 20 de ani,la 45 ani ,la 65 ani...... 69 De la: elenacuartz6 2 Octombrie 2016 19:44
Proaspat casatorita? Obi este aproape de tine! 17 De la: zambila 30 Octombrie 2009 12:10
Setari Cookie-uri