Prietenie

Poate problema e la mine, poate sunt eu hipersensibila. Inca o data imi cer scuze daca v-am jignit cu ceva. Noapte buna!
Aleena
Postat pe 12 Septembrie 2014 21:20
Pe mine una (hai sa zicem) nu m-ai jignit . Te-ai cam grabit insa sa ma cataloghezi gresit. O sa consider ca varsta si lipsa experientei e de vina. In ce priveste umorul .....lasa ca-ti zic maine Seara placuta .
Rotty
Postat pe 12 Septembrie 2014 21:29
Deformare profesională, mă zgârie pe retină dacă cineva nu scrie corect.
Nu aveam de unde să știu că ești rusoaică.

Și n-ai fost atentă, am doar 10 ani.

Gata, NB!
Axl_R
Postat pe 12 Septembrie 2014 21:32
De la: Axl_R, la data 2014-09-12 21:32:22Deformare profesională, mă zgârie pe retină dacă cineva nu scrie corect.
Nu aveam de unde să știu că ești rusoaică.

Și n-ai fost atentă, am doar 10 ani.

Gata, NB!
ce profesie ai? (Uite daca am aflat ca ai 10 te tutuiesc) :))) . Offf da stiu ca inca am carente in româna dar nu am studiat nicăieri româna am Învățat-o singura si este foarte crea crede-ma. Plus ca scriu de pe o prostie de tableta căreia nu ii pot scoate autocorectul si mai imi poceste si asta un pic cuvintele :) eu am încercat sa spun de la început ca româna nu e limba mea natală dar... Cred ca ne-am pierdut in alte detalii... In fine ... Noapte buna de asemenea! :)
Aleena
Postat pe 12 Septembrie 2014 21:37
Aleena, reusita, cu studiu' se obtine, tin'te bine!

Seara buna! Ma numesc pitiTa_ si am citit toate "plangerile si imbratisarile" de pe aici! Eu nu ma regasesc la un astfel de "nivel"dar
incerc totusi, poate reusesc sa aflu ceva (mai) interesant.
Ma pasioneaza muzica da' cred ca stii ca tonul o face!
Melodia preferata este "cititul" printre randuri si inter_vin cu placere in completare acolo unde este placut!
Ma pasioneaza raza de actiune cu mintea in functiune si concentrarea pe masura, exista si o formula, cu siguranta o stii daca ai (zici) master! :) Eu nu ma ridic in picioare decat cand merg la buda. "Bat" din ele stand in sezut numa'. Si, fiindca nu am inteles bine am sa te rog sa-mi explici si mie pe "limba ta" cum este sa te simti etc(etcetera)?

pitiTa_
Postat pe 12 Septembrie 2014 23:09
De la: pitiTa_, la data 2014-09-12 23:09:21Aleena, reusita, cu studiu' se obtine, tin'te bine!

Seara buna! Ma numesc pitiTa_ si am citit toate "plangerile si imbratisarile" de pe aici! Eu nu ma regasesc la un astfel de "nivel"dar
incerc totusi, poate reusesc sa aflu ceva (mai) interesant.
Ma pasioneaza muzica da' cred ca stii ca tonul o face!
Melodia preferata este "cititul" printre randuri si inter_vin cu placere in completare acolo unde este placut!
Ma pasioneaza raza de actiune cu mintea in functiune si concentrarea pe masura, exista si o formula, cu siguranta o stii daca ai (zici) master! :) Eu nu ma ridic in picioare decat cand merg la buda. "Bat" din ele stand in sezut numa'. Si, fiindca nu am inteles bine am sa te rog sa-mi explici si mie pe "limba ta" cum este sa te simti etc(etcetera)?

daca o sa iti explic in ,,limba mea" iti voi explica in rusa... Este ok pentru tine asta?
Aleena
Postat pe 12 Septembrie 2014 23:27
K!
vad eu cum ma descurc?!
Merci! :)
....daca iese naspa, nu te superi? :D
pitiTa_
Postat pe 12 Septembrie 2014 23:32
De la: pitiTa_, la data 2014-09-12 23:32:06K!
vad eu cum ma descurc?!
Merci! :)
....daca iese naspa, nu te superi? :D
niciodata ;)
Aleena
Postat pe 12 Septembrie 2014 23:38
"Pinocchio", mie-mi pari cam suparaciosa....da, nu ma mir, la varsta ta
e ceva normal!

Cum stai cu rabdarea?
Cu ce viteze "conduci?"
Care sunt "treptele" cele mai inalte pe care le-ai urcat vreodata?
Umarul pe care plangi?

...cateva intrebari la care o sa vrei sa raspunzi cad o sa ai timp dispo...! :D

NB!
pitiTa_
Postat pe 12 Septembrie 2014 23:47
De la: pitiTa_, la data 2014-09-12 23:47:50"Pinocchio", mie-mi pari cam suparaciosa....da, nu ma mir, la varsta ta
e ceva normal!

Cum stai cu rabdarea?
Cu ce viteze "conduci?"
Care sunt "treptele" cele mai inalte pe care le-ai urcat vreodata?
Umarul pe care plangi?

...cateva intrebari la care o sa vrei sa raspunzi cad o sa ai timp dispo...! :D

NB!
am fost cand a suparacioasa dar tocmai am încheia doua experimente care m-au liniștit cumva si am facut pace cu mine in primul rând si cu lumea implicit. Cat despre Răspunsuri: stau bine cu răbdarea, nu imi pierd perseverenta nu ma plictisesc si am învățat ca e plin cimitirul de oameni grabiti si ca atunci cand te grăbești ratezi plăcerea experimentei in sine. Următoarea... Conduc regulamentar nu am nicio amenda, daca vreau adrenalina fac un sport ci nu o iau de nebuna prin oras sa ma fac praf sa mai iau si alte suflete cu mine. Cele mai înalte trepte in sensul de grele, anevoios de urcat sau in sensul de mărețe? Si in cele din urma eu nu plâng eu dansez.. Asa cum unii plâng apoi se simt mai bine eu dansez si ma linistesc. Plus ca au trecut ceva ani de cand nu mai vad ,,problemele" in mod negativ ci ca pe lectii. Sper ca ți-am raspuns carpuns cat de csr :) noapte buna
Aleena
Postat pe 13 Septembrie 2014 01:47
Aleena... iti raspund eu in rusa daca vrei, cica e limba materna.
Depinde cum "ti-ai pierdut" prietena. Sint diverse moduri de a pierde pe cineva, si toate se reflecta diferit in experientele urmatoare.
quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2014 09:11
De la: quasaria, la data 2014-09-13 09:11:17Aleena... iti raspund eu in rusa daca vrei, cica e limba materna.
Depinde cum "ti-ai pierdut" prietena. Sint diverse moduri de a pierde pe cineva, si toate se reflecta diferit in experientele urmatoare.
offf, e destul de greu sa mai vorbesc despre asta, a murit ... Poliția anchetează Posibilitățile crimei, suicidului si accidentului. Si asta face totul mult mai debusolant... Sa pierzi pe cineva e destul de greu... Dar sa se mai adauge si anchete, declarații, polițiști la tine in casa e chiar Șocant....
Aleena
Postat pe 13 Septembrie 2014 13:35
raspuns: da, atunci ai tu o problema. Si e firesc sa ai. Si nu, nu esti antisociala. Antisocial e cu totul altceva.
quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2014 13:45
De la: quasaria, la data 2014-09-13 13:45:37 raspuns: da, atunci ai tu o problema. Si e firesc sa ai. Si nu, nu esti antisociala. Antisocial e cu totul altceva.
merci de raspuns
Aleena
Postat pe 13 Septembrie 2014 13:52
cu placere.
Btw, vorbesti surprinzator de bine romana dupa "citeva luni" de Romania.
quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2014 14:00
De la: quasaria, la data 2014-09-13 14:00:00cu placere.
Btw, vorbesti surprinzator de bine romana dupa "citeva luni" de Romania.
mărturisesc ca o ,,încercam de mult" am ceva origini românești,un străbunic, tatăl bunicului meu a fost roman luat prizonier im război de ruși si apoi stabilit in Rusia, motiv pentru care bunicul meu vorbea româna si a încercat sa ma învețe dar scartaiam. In facultate l-am cunoscut pe iubitul meu care este roman si a mai încercat si el. Dar cel mai greu atârna in Balanța faptul ca locuiesc aici de câteva luni. Învăț ușor limbile străine, asa am fost indodeaua. Am o aplecare către asta. Oricum merci chiar e un compliment pentru mine. Dupa discuțiile de pe aici am crezut ca sunt chiar varza cu limba :(
Aleena
Postat pe 13 Septembrie 2014 14:05
Vorbesti Mai Bine decit multi romani de PE garbo.
vivacedonna
Postat pe 13 Septembrie 2014 14:27
De la: vivacedonna, la data 2014-09-13 14:27:41Vorbesti Mai Bine decit multi romani de PE garbo.
wow! Asta nu stiu cat de adevarata e dar o iau ca atare ca e tareee flatanta. Mulțumesc!
Aleena
Postat pe 13 Septembrie 2014 14:31
Ce de complimente ai primit, Aleena! :)
... vis-a-vis de topic ai marea dorinta de a-ti face prieteni, asa e?

Sorry pt. pierdere !

Intodeauna o "pierdere" este un prilej de-a-ti gasi noi si buni prienteni, important este sa vrei si sa spui cum privesti prietenia dptdv..... fapt care nu pot sa nu observ ca ai inceput deja cu dreptul. :)
Chiar cu "stangul" daca paseai, aparea cineva pe aici care te ghida pe o "fundatura"...intodeauna exista
Deci, subiectul topicului trebuie dezvoltat astfel incat sa intelegem
bine: ce/ cum /cat poti tu oferi pt. a sti sa primesti, ok?
Conteaza mult la varsta ta!

Ziua buna!

quasaria, alfabetul zombie-i cam asa: pas dreptu= infantilitate medie, ;)) pas stg=dezastru'
"catacombele"=dedesubt :D




pitiTa_
Postat pe 13 Septembrie 2014 15:30
Io azi n-am peria la mine.

Pita defilezi?
Bre, iar subiectul?!
Axl_R
Postat pe 13 Septembrie 2014 15:33
De la: pitiTa_, la data 2014-09-13 15:30:48Ce de complimente ai primit, Aleena! :)
... vis-a-vis de topic ai marea dorinta de a-ti face prieteni, asa e?

Sorry pt. pierdere !

Intodeauna o "pierdere" este un prilej de-a-ti gasi noi si buni prienteni, important este sa vrei si sa spui cum privesti prietenia dptdv..... fapt care nu pot sa nu observ ca ai inceput deja cu dreptul. :)
Chiar cu "stangul" daca paseai, aparea cineva pe aici care te ghida pe o "fundatura"...intodeauna exista
Deci, subiectul topicului trebuie dezvoltat astfel incat sa intelegem
bine: ce/ cum /cat poti tu oferi pt. a sti sa primesti, ok?
Conteaza mult la varsta ta!

Ziua buna!

quasaria, alfabetul zombie-i cam asa: pas dreptu= infantilitate medie, ;)) pas stg=dezastru'
"catacombele"=dedesubt :D




Mulțumesc de sfauri :)
Aleena
Postat pe 13 Septembrie 2014 15:35
De la: Axl_R, la data 2014-09-13 15:33:40Io azi n-am peria la mine.

Pita defilezi?
Bre, iar subiectul?!
buna dimineața ;)
Aleena
Postat pe 13 Septembrie 2014 15:37
Bună! O trecut de amiază.


Axl_R
Postat pe 13 Septembrie 2014 15:39
De la: Axl_R, la data 2014-09-13 15:39:20Bună! O trecut de amiază.


da... Am eu ritmul dat peste cap... Am adormit pe la 8 dimineața m-am trezit pe la 1 jumate cred...
Aleena
Postat pe 13 Septembrie 2014 15:44
Atunci 'Neațaaaaaa!
Măi, ție nu ți-o zis nimeni că trăbă/musai să dormi înainte de 12?
Axl_R
Postat pe 13 Septembrie 2014 15:47
De la: Axl_R, la data 2014-09-13 15:47:16Atunci 'Neațaaaaaa!
neataaaa! Cafea, ceai, croasant, briose, fructe, fresh, lapte de migdale? Cam atât am in casa :( Se pare ca nu ma intelegi 8 dimineața e înainte de 12 ... Nu? :))))
Aleena
Postat pe 13 Septembrie 2014 15:51
Cafea doar când îs de noapte.
Acum fata e în concediu. :D
Și am mâncat, de amiaz', paprikás de pui cu mămăligă.
Mc!
Axl_R
Postat pe 13 Septembrie 2014 15:54
Aaaa! Rectific, 24.
Axl_R
Postat pe 13 Septembrie 2014 15:55
De la: Axl_R, la data 2014-09-13 15:54:46Cafea doar când îs de noapte.
Acum fata e în concediu. :D
Și am mâncat, de amiaz', paprikás de pui cu mămăligă.
Mc!
Si un copil sărman de 42 de kg ( 42,6 mai exact) nu inviti la masa? :)))
Aleena
Postat pe 13 Septembrie 2014 15:58
ti-o mai ramas mamaliga?

....sau ai taiat-o pe fund cu ata?

Ce "invitatie?"
Eu dau B(u)ZZ_na!
pitiTa_
Postat pe 13 Septembrie 2014 16:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Comportamentul baietilor sau barbatilor fata de fete sau femei... 4 De la: luptatoareacurajoasa 28 Iulie 2010 16:14
eu berbec, el berbec 6 De la: garbo172683 24 Noiembrie 2010 21:12
ROMANTISMUL=libidosenie pentru o toapa manelista 19 De la: quasaria 6 Iulie 2012 00:41
Buna seara tuturor:) 25 De la: yanyacharberet 9 August 2009 23:28
prietenii,nostri romani,plecati dupa un trai mai bun 3 De la: prometeus_wife 6 Iunie 2009 18:56
Setari Cookie-uri