Ajutati-ma, va rog

Ma numesc Aura si am 25 ani. Sunt intr-o relatie cu un barbat de 5 ani. Ne iubim, toate bune si frumoase dar..exista un mare dar...e casatorit. Stati, nu sariti la concluzii! :) S-a casatorit obligat de parinti, cam asa e pe la tara...si uite asa s-a nascut copilul lor care acum e major. Locuim in orase diferite, in acelasi judet. Eu stau cu parintii, el in casa cu ea. Am vrea sa ne mutam amandoi dar nu avem unde. La el nu se pune problema :D, la mine..nu il accepta ai mei. Mai nou cotzoharla aia pentru ca nu o vrea nimeni baga puradelul la inaintare sa ii spuna lui taica`so ce familie minunata sunt. Stiu de la el. Am uitat sa spun ca stau in aceeasi casa dar in dormitoare diferite, vorbesc cu el la telefon zi si noapte, deci nu se pune problema de intimitate in familia lui. Pe el in tine siguranta financiara, acoperisul de deasupra capului.
Ce vreau? Sa ma sfatuiti...Cum ati face voi sa il determinati sa fie doar al vostru? Mi se rupe inima de dorul lui. Va rog sa ma ajutati cu un sfat, nu am nevoie de dojana :)
_Auras
Postat pe 29 August 2014 17:26
Eu am crezut ca ala micu s-a nascut mai an
Parintii l-au insurat cu forta pe Romeo , dar de cel putin
18 ani, varsta puradelului, cine il tine cu forta?
In rest, toate is perfecte, dar mai greu cu spatiul locativ
Siguranta financiara cine o "asigura" acolo, de nu pleaca
de langa "cotoharla"cu care sta de vreo 20 de ani?/>

Sa nu zici ca-s rea, na sfat: inchiriati, copii un spatiu
numai al vostru sa va traiti iubirea


Nichi_D
Postat pe 29 August 2014 17:58
nu esti deloc usor de inteles in ale tale idei.
daca poti sa ma ajuti cu un sfat contructiv, debine. daca nu...
_Auras
Postat pe 29 August 2014 18:07
Daca chiar voia sa fie cu tine o lasa pe " cotzoharla " si pleca cu tine in lume. Deci , 1-0 pentru ea.
Si apropo....ai un limbaj atat de " delicat " incat imi pot inchipuii foarte usor ce hram porti.
Rotty
Postat pe 29 August 2014 18:08
asta era stresul tau acum...
_Auras
Postat pe 29 August 2014 18:10
N-am nici un stres " dragutzo "....
Rotty
Postat pe 29 August 2014 18:20
ok. ma bucur pentru tine
_Auras
Postat pe 29 August 2014 18:28
Merci :)
Rotty
Postat pe 29 August 2014 18:30
Cotoharla si cocomarlu', au un "plod" de 18 'spe ani si tu esti cotofana in relatie cu cocomarlu' (de 5 ani) in orase diferite dar acelasi judet sa inteleg bine ....
_A(i)uras?

seara buna!
pitiTa_
Postat pe 29 August 2014 19:00
..............
_Auras
Postat pe 29 August 2014 20:09
''Pe el in tine siguranta financiara, acoperisul de deasupra capului.''

Și din când în când te mai iubește și pe tine.
Deci, pt el e OK.


Axl_R
Postat pe 29 August 2014 20:23
Saracutul, ti se rupe inima de dorul lui ..... Si el? Ce i se rupe? Sau .... Deja i se rupe

E si diferenta de varsta intre voi... de vreo 15 ani asa? Omul se joaca cu tine, crezi ca il tine cineva legat de calorifer???? Daca te voia doar pe tine, te avea, cinci ani e timp destul ca sa schimbi ceva, asta numai daca si vrei. Daca mai vrei sa pierzi inca câțiva ani asa.... poti sa mai astepti inca cinci.

Unii se iubesc de uita de tot si de toate si fug impreuna la capatul pamantului si chiar si atunci mirajul se poate risipi, dar la tine? Deja tragi de el? Si el mai pas, poimarti, las' ca trec cinci ani? Intreaba-te in primul rand pe tine ce vrei si ce meriti de la viata, daca el e raspunsul, atunci ai parte de ceea ce meriti! Soarta ne-o facem singuri prin deciziile pe care le luam!

Bafta multa!
edelweiss_3881
Postat pe 29 August 2014 22:53
e o vorba: the truth will set u free but first will piss u off.
Te compatimesc daca ti se rupe inima de dorul lui, cunosc senzatia dar ar trebui sa adresezi cauza, nu efectul. Iar cauza pentru care nu puteti fi impreuna e el. Nu ea, nu copilul, nu parintii tai, nu altcineva: EL. Daca esti dispusa sa fii sincera cu tine insati, o stii si tu. Daca nu esti dispusa, atunci minte-te ca abracadabra, o sa ii gasesti un cuibusor mai comod unde sa isi mute cu grija outzele, sa nu se sparga, si astfel veti trai fericiti pina la adinci batrineti. Nu pentru ca te-ar vrea neaparat pe tine, dar ... la o dragoste asa de mare, ce conteaza ca tu nu reprezinti nimic pentru el sau, in orice caz, nu reprezinti o alegere pe care sa o faca?
quasaria
Postat pe 30 August 2014 06:34
Buna dimineata!
Situatia mi-o cunosc si singura. Nu vreau analiza a situatiei ci sfaturi pentru imbunatatirea ei.
Daca de cinci ani stau cu el e clar ca nu vreau pe altcineva. Colegele care stiu sa acuze sau jigneasca ar trebui sa isi bage bolovanii la locul lor, in buzunar, caci nu sunt in masura de a lovi. Nimic si nimeni nu e perfect!
_Auras
Postat pe 30 August 2014 08:59
Care bolovani?
Ai cerut păreri și te oftici pt sinceritate.
Tu îl vrei, dar el nu prea.
Îmbunătățire, nu cred, cel puțin nu pe termen lung.
Axl_R
Postat pe 30 August 2014 09:40
singura metoda de imbunatatire a situatiei e sa iti gasesti altul pentru ca pe asta il doare in cour de tine. Rezumatul asta ti se pare mai clar?

Toata lumea ti-a zis acelasi lucru.
quasaria
Postat pe 30 August 2014 10:27
De la: quasaria, la data 2014-08-30 10:27:41singura metoda de imbunatatire a situatiei e sa iti gasesti altul pentru ca pe asta il doare in cour de tine. Rezumatul asta ti se pare mai clar?

Toata lumea ti-a zis acelasi lucru.


Nu il doare in cour, cum spui tu.
Daca ar fi asa nu ar veni 30 de km zilnic doar sa bem o cafea sau un ceai in oras. Ar veni la mine acasa pentru alte treburi.
_Auras
Postat pe 30 August 2014 10:34
_Auras, "sfaturi" se dau mereu si peste tot da' numai in baza unei "situatii expuse" altfel, nu "avem" idee prin ce treci tu real, ce posibilitati diverse ai, cata experienta detii la purtator, care-ti sunt principiile si "valorile" morale/materiale....et_ce_te_ra!Eu personal, nu vreau sa pic de Pacala in fata ta prin sfatul care pot sa ti-l dau "_aiuras!" ;))
Stii, uneori, gura bate couru...da?

ziua buna dimineata!

...na, sa se ridice ceata ...de pe ?
pitiTa_
Postat pe 30 August 2014 10:35
30 de km ti se pare mult? Ce spui tu se numeste socializare, si nu vine la tine acasa pentru altceva probabil pentru ca omul n-are chef decit sa bea o cafea, la asta te-ai gindit?! Ti se pare ca face vreun gest de eroism ca nu vine la tine "pt alte treburi"? Mie mi se pare dezinteres. Dar fiecare cu parerea lui....
Probabil pe la 16 ani si eu aveam impresia ca un barbat trebuie sanctificat ca "doar bea o cafea"... lol, ce sacrificiu!
quasaria
Postat pe 30 August 2014 10:50
De la: _Auras, la data 2014-08-30 10:34:26
De la: quasaria, la data 2014-08-30 10:27:41singura metoda de imbunatatire a situatiei e sa iti gasesti altul pentru ca pe asta il doare in cour de tine. Rezumatul asta ti se pare mai clar?

Toata lumea ti-a zis acelasi lucru.


Nu il doare in cour, cum spui tu.
Daca ar fi asa nu ar veni 30 de km zilnic doar sa bem o cafea sau un ceai in oras. Ar veni la mine acasa pentru alte treburi.



cite variante vrei sa.TI dau?
1. Nu.l doare.n cur Dar nici nu te iubeste. Decit o pasiune devenita cronica.
2. II place momentele alea in care fuge sa te vada
3. ...
Sa.TI Mai spun?
Solutii:-)
1. O Duci CA pina acum
2. Iti gasesti altul
vivacedonna
Postat pe 30 August 2014 10:57
Nu pricepe fetelor. Ea zice ca o criticam.
Aiurici , io n-am bolovani , da daca-i musai caut.
Rotty
Postat pe 30 August 2014 11:32
tu II AI PE aproape. Nu.i ma cauta
Vezi CA gasesti unul mare PE plaja la Vada

Daca nu.ti ajunge, iti Mai spun
De bolovani vorbeam
vivacedonna
Postat pe 30 August 2014 11:41
Vrei sa ma ia astia la trei pazeste ca arunc cu valorile locale in locuri fara valoare ?
La Vada o sa vada fata maine ce bolvani sunt. Da` o plasuta cu nisip tot fur...
Rotty
Postat pe 30 August 2014 11:45
Tu stai fr pe nisip!
Axl_R
Postat pe 30 August 2014 11:45
Azi nu finutzo. Pauza cu nisipul , ma chiorbisonesc la ziduri.
Ti tzuc
Rotty
Postat pe 30 August 2014 11:46
Stau la
Spor!
Axl_R
Postat pe 30 August 2014 11:48
Rotty, pune-te la zid si trage-te'n poza! O sa fii o amintire, mai ceva ca
"Ana"!
pitiTa_
Postat pe 30 August 2014 11:53
Frau sef, doar sa tii turnul sa nu se rastoarne
Lasa restul zidurilor.
vivacedonna
Postat pe 30 August 2014 11:57
o sa incerc , desii doare rau sa stau la pozat. Iau inainte un algocalmin.
Rotty
Postat pe 30 August 2014 11:57
Ei, are 25 de ani, se orienteaza inca
Si da, socializeaza savurand cafeaua impreuna:)
Tipu' ii versat se pare:: are conditie fizica, ii place sportul "de orice" natura, pare ca stie sa tinteasca la "roata norocului" pana i s-o intoarce....ce-l costa?
Avantajul lui ca-i mai in varsta, doar trebuie sa-i dovedeasca ca n-a imbatranit, no?
Se pare ca stie cum sa alerge.....distantele, nu conteaza, ii doar o motivatie...:D
pitiTa_
Postat pe 30 August 2014 12:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relati cu barbati insurati.......interesant...(cred:) 184 De la: reyya 19 Aprilie 2010 02:13
Femeile un ajutor in viata pentru barbati! 1 De la: VOIAJOR 11 Ianuarie 2013 01:43
Si barbatii..plang.... (?) 1724 De la: gmpa 26 Aprilie 2010 02:27
Berea nu face burta! 9 De la: garbo_14287 3 Iulie 2013 23:50
Femeia atragatoare 16 De la: quasaria 5 Septembrie 2009 19:09
Setari Cookie-uri