Amantele....in triunghiul conjugal!

Piti, femeia lui de acasa IL impinge in bratele alteia.
EU VB de situatii speciale in care barbatul e impins la propriu sa.si caute o fufa.
V.am dat ex CU femeia gravida, Dar nichi nu s.a gindit CA nu toate femeile si.o trag si fata copii CA iepuroaicele
CE faci tu CA femeie cind esti bolnava UN an si nu poti face sex CU barbatu.tau?
Sa VA Mai raspund?
vivacedonna
Postat pe 9 Septembrie 2014 12:58
De la: quasaria, la data 2014-08-26 00:08:05Cauta ALTA femeie. Oricit de frumoasa, desteapta si sexoasa e nevasta, nu e ALTA femeie. Faptul ca polenizeaza prin vecini n-are absolut nici o legatura cu ce are acasa, are legatura cu materialul din care e el croit. Atit. Daca iei un porc, asteapta-te sa guitze, nu sa latre....
Foarte multe femei isi cauta vini imaginare in casnicie, cind de fapt singura "vina" a fost la momentul deciziei de a se marita cu individul respectiv.
Gabriela_Nedelcu_1
Postat pe 9 Septembrie 2014 16:09
Este tot trist ca o femeie spune despre femei ca" fata".

Ai o gandire total distorsionata si pervertita.
Poate acesta a fost exemplul pe care l-ai vazut in familia
din care provii.

N-am nimic cu tine, sigur esti o persoana de treaba,
dar tu te crezi un exemplu de urmat si nu este asa.
Cu asemenea idei faci mari deservicii celorlalte femei.

Cu asemenea idei vei perpetua problemele in familia ta prin
inocularea lor copilului (copiilor tai) si mai departe, cand se va
(vor) casatori iar tu vei fi soacra problema.

Sexul nu este o functie vitala ca bautul, respiratul, mancatul!
Nu se moare fara sex, nici un an, nici mai multi!

Cand intre soti este ce trebuie si unul este bolnav, celalalt ii este
alaturi, nu se gandeste la sex, s-au casatorit la bine si la rau.

Tu induci ideea ca un barbat are nevoi mai presante decat
o femeie. Total gresit. Tine exclusiv de caracter.
Barbati, femei, ne putem abtine in legatura cu orice,
daca vrem. Daca ne pasa si conteaza.

Nici o femeie nu vrea langa ea unul care pleaca la alta cand
este bolnava. Si cu certitudine, nici un barbat.
Aceea nu este relatie de suflet, nu este casnicie, nu este nimic.
Doar minciuna si bataie de joc, in care unii se complac.








Nichi_D
Postat pe 9 Septembrie 2014 20:04
Gindesti total gresit Despre mine. Dar nu MA Mir.
Casatoria de fapt este o ingradire a libertatilor.
Si VI s.a dat multe exemple PE topicuri.
Si o sa te intrebi de CE? Nu.TI Mai raspund pt CA vezi precum calul.
vivacedonna
Postat pe 9 Septembrie 2014 20:54
De la: vivacedonna, la data 2014-09-09 12:58:22Piti, femeia lui de acasa IL impinge in bratele alteia.
EU VB de situatii speciale in care barbatul e impins la propriu sa.si caute o fufa.
V.am dat ex CU femeia gravida, Dar nichi nu s.a gindit CA nu toate femeile si.o trag si fata copii CA iepuroaicele
CE faci tu CA femeie cind esti bolnava UN an si nu poti face sex CU barbatu.tau?
Sa VA Mai raspund?


Nichi, sunt foarte multe femei fara bun-simt si lipsite de sentimente.
Nu-i nici o surpriza ca gandeste asa, in termeni de "si-o trag si fata copii".Ce conteaza pt. femeile de tipul asta, e ca barbatul sa le puna painea pe masa, sa fie cap de familie, ca un contract. Ce face ala in afara familiei, nu-i treaba nevestei. Ba nevasta chiar simte admiratie daca ala "si-o trage" si cu altele. E mai barbat
pinkrainbow
Postat pe 9 Septembrie 2014 21:40

Nu exista un model standard de casnicie!
Caracterul personal se formeaza pe parcursul vietii, nu te nasti cu el, indiferent de sex.
Fetele au aptitudini de orientare in viata mai vaste decat baietii.
Un cuplu este reusit daca are o varsta matura, isi impart si asuma responsabilitatile familiale reciproc.
Femeile nasc copii, nu fata: vitei, catei, pisici etc....si nici nu clocesc oua!:(
Exista maternitate! ....dar si: grajduri, capite....!

Calu', vede numai inainte da' marit, "iapa", necheaza mult si se face auzita!


pitiTa_
Postat pe 9 Septembrie 2014 23:31
Piti AI dreptate. Te.AI domesticit tu si m.am salbaticit eu
vivacedonna
Postat pe 9 Septembrie 2014 23:58
" Casatoria de fapt este o ingradire a libertatilor. "


Adica un fel de pushcarie ? Condamnare ?
Nu-i obligatoriu...sau te mariti ca sa ai cine sa-ti puna painea pe masa cum zicea 842 ?
Nu-s de acord. Ori m-am maritat ca vreau sa-mi petrec zilele cu omul cu pricina (in respect reciproc si buna intelegere), ori stau "libera" si "pasc" pe pasunile care imi convin mie la un moment dat. De "fatat" nu se pune problema , ca doar un vitel iti ingradeste si mai mult libertatea...nu ?

Rotty
Postat pe 10 Septembrie 2014 07:58
Pai a femeii CU copil si Al carei barbat se joaca PE xbox cind e acasa, CE e? Casatorita de 9 ani si se simte singura.
Asta e in puscaria proprie
Sa Mai dau exemple?
vivacedonna
Postat pe 10 Septembrie 2014 08:05
Mie nu-mi trebuie exemple. Aia de ce nu da cu x_boxu` de pereti ?
Rotty
Postat pe 10 Septembrie 2014 08:12
De la: vivacedonna, la data 2014-09-09 23:58:09Piti AI dreptate. Te.AI domesticit tu si m.am salbaticit eu


donna, compari?

Nu suntem la fel, nu facem cu randul, nu ofer la schimb...intelegi ideea?

Treaba ta ce fel esti sau cum vrei sa fii, no comment!
Ziua buna dimineata!
pitiTa_
Postat pe 10 Septembrie 2014 09:19
Casatoria este o alegere, vointa/dorinta a cetateanului exprimata si legalizata :), aportul unui cuplu la dezvoltarea societatii si "inflorirea ei" nu o ingradire. Ca nu rezulta un cuplu reusit de fiecare data sau de"lunga" durata, adevarat, dar exista alegerea renuntarii la legalizare, desfacerea casatoriei si reorientarea. Casatoria este MOTORUL bunului mers a societatii in care traim. Uitat-va la "aia" cu ochii mici.....;))
Cine vede casatoria ca pe o penitenta, este sub nivelul minim de gandire. Din acest cotext rezulta "nevoia" de amante!
pitiTa_
Postat pe 10 Septembrie 2014 09:53

Uite CA AI raspuns la,
de CE se simte nevoie de a avea amante.
vivacedonna
Postat pe 10 Septembrie 2014 12:19
"casatoria" nu inseamna nimic intra doi oameni care nu se (mai) iubesc. Patalamaua nu inseamna NIMIC oricum. Singurul mod de a tine in lanturi un om este sa il determini sa si le puna singur: sa te iubeasca si sa vrea sa fie cu tine, nu cu altcineva. Sa te VREA pe tine. Indiferent daca poate fi sau nu cu tine in acel moment - sau in orice alt moment.... Daca esti doar piesa de schimb, accesoriul cu care isi atinge nivelul optim de confort fizic, chiar nu isi are sensul sa vorbesti de sentimente. Dar daca nu sint sentimente, friends with benefits e doar o telenovela ieftina - si nu pe gustul meu.
Desigur, daca discutam de barbatul sponsor, trebuie bineinteles sa pastrezi clientul si sa ii indeplinesti asteptarile - nu sa fii prea dolofana, ca tot vroia una pe aici sa stie cum e pe strasse. Uite asta e strasse, in forma romantata. Intreaba gospodinele care trebuie sa tina bine portofelul cu care fac piata.
quasaria
Postat pe 10 Septembrie 2014 15:38
am tot citit, și rascitit mesaje și opinii, eu locuiesc cu soțul în străinătate , am considerat, ca luând în căsătorie un bărbat mai mare ca mine cu 15 an,i nu o sa am probleme din acestea dar năravul din fire, nu are lecuire, el tot timpul își caută câte o pipita, cu mine nu mai poate, ce naiba mai vrea -nu știu. l-am prins de vreo doua ori , și el de frica sa nu - l părăsesc, mă imploră și jura ca nu se poate abține. așa e născut Pardon de expresie - dobitoc. știu ca nu are de gând să divorțeze , eu îmi doresc sincer să-ti refac viața. Nu am fost niciodată geloasă, ma deranjat la început atitudinea lui , acum mă lasa rece.sunt interese materiale la mijloc. ceea ce vreau sa transmit , care a fost - infidel toată viața , nu se schimbă până moare. .
Gabriela_Nedelcu_1
Postat pe 10 Septembrie 2014 16:25
Si concluzia , la final o artistă ce acum e prin America, spunea"citez:"bărbații sunt niște poate Pardon, nu am spu - eu,,,
Gabriela_Nedelcu_1
Postat pe 10 Septembrie 2014 16:40
Animale
Spun EU draga
vivacedonna
Postat pe 10 Septembrie 2014 17:15
Vai, am făcut niște greșeli-"porci" am vrut sa spun, sorry, ,,,
Gabriela_Nedelcu_1
Postat pe 10 Septembrie 2014 17:40
merci de ajutor, ,,
Gabriela_Nedelcu_1
Postat pe 10 Septembrie 2014 17:42
vivacedonna
Postat pe 10 Septembrie 2014 18:02
quasaria, unde coada soricelului ai vazut tu ca se casatoresc doi oameni"daca nu se (mai) iubesc?" aia-i inainte, atunci cand "ai" fluturi, :D pasarelele vin dupa!=)) Au ei un motiv de aleg varianta casatoriei.
Ce gusturi?....nimic nu mai are gust in ziua de azi: cand esti tanar, servesti pe fuga si n-ai timp, la varsta medie trag toti de tine si sari peste "mese", cand imbatranesti abia atunci iti tihneste si "tie" da' n-ai ce pune pe "masa" fiindca-i portofelu' gol sau .....ii mica!
O bre! de pensie ziceam!;))

pitiTa_
Postat pe 10 Septembrie 2014 18:17
De la: quasaria, la data 2014-09-10 15:38:46"casatoria" nu inseamna nimic intra doi oameni care nu se (mai) iubesc. Patalamaua nu inseamna NIMIC oricum. Singurul mod de a tine in lanturi un om este sa il determini sa si le puna singur: sa te iubeasca si sa vrea sa fie cu tine, nu cu altcineva. Sa te VREA pe tine. Indiferent daca poate fi sau nu cu tine in acel moment - sau in orice alt moment.... Daca esti doar piesa de schimb, accesoriul cu care isi atinge nivelul optim de confort fizic, chiar nu isi are sensul sa vorbesti de sentimente. Dar daca nu sint sentimente, friends with benefits e doar o telenovela ieftina - si nu pe gustul meu.
Desigur, daca discutam de barbatul sponsor, trebuie bineinteles sa pastrezi clientul si sa ii indeplinesti asteptarile - nu sa fii prea dolofana, ca tot vroia una pe aici sa stie cum e pe strasse. Uite asta e strasse, in forma romantata. Intreaba gospodinele care trebuie sa tina bine portofelul cu care fac piata.


De unde anume, din textul asta reiese ca e vorba de decizia de a se casatori, luata de parteneri care nu se mai iubesc? Quasaria se referea la lipsa iubirii in casnicie.
Casatoria nu vine cu garantii, iar o hartie, cu atat mai putin, garanteaza ceva. Sa simti ca omul pe care l-ai ales este cel pe care nu l-ai schimba cu nimeni altul,da, asta este singurul fapt care face diferenta intre casnicie si caznicie
pinkrainbow
Postat pe 10 Septembrie 2014 21:38
vivacedonna
Postat pe 10 Septembrie 2014 22:22
" Singurul mod de a tine in lanturi un om este sa il determini sa si le puna singur: "

Trista exprimare....Vrei sa zici ca o legatura stabila (ca sa nu zic "casatoria" neaparat) , e o corvoada ? Da` nu te obliga nimeni ... Poti sa iei carne la kilogram daca nu vrei tot boul (vaca) , daca nu te vezi in stare sa respecti si sa-i fi fidel unui om pentru tot restul vietii , nu-i musai sa te bagi in lantzuri.Pasul asta il faci atunci cand esti sigura pe sentimentele tale , esti destul de matura si stii ce vrei de la viata. (am zis "matura" , adica coapta , nu matura de maturat podeaua )....Si atunci nu mai vorbim despre lanturi...

Rotty
Postat pe 10 Septembrie 2014 22:49
tot despre lanturi vorbim, era o metafora daca vrei.
Singurul mod de a fi sigura ca nu inseala este sa NU VREA sa insele, ti se pare mai putin "trist" asa?
quasaria
Postat pe 11 Septembrie 2014 14:07
Deja mi-a aparut un suras in coltul buzelor
Rotty
Postat pe 11 Septembrie 2014 14:13
mie nu. Nu imi iese baconul la cantar.
quasaria
Postat pe 11 Septembrie 2014 14:27
Te-o inselat vanzatoru` ?
Rotty
Postat pe 11 Septembrie 2014 15:08
De la: quasaria, la data 2014-09-11 14:07:25tot despre lanturi vorbim, era o metafora daca vrei.
Singurul mod de a fi sigura ca nu inseala este sa NU VREA sa insele, ti se pare mai putin "trist" asa?



AI spus intr.UN mod elegant CA in practica nu AI nici.o certitudine CA nu o VA face.
Decit sa te minti CA nu o VA face.
vivacedonna
Postat pe 11 Septembrie 2014 16:19

AI spus intr.UN mod elegant CA in practica nu AI nici.o certitudine CA nu o VA face.
Decit sa te minti CA nu o VA face.
[/quote]

esti toma necredinciosul?
pinkrainbow
Postat pe 11 Septembrie 2014 18:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare ce numar de sutien am nevoie ? 50 De la: dor72 13 Martie 2011 13:59
Ajutor! fumatul...Sa indraznesc sa aplic reteta prietenei? 10 De la: Ciresica 6 Aprilie 2010 21:27
este posibil? 5 De la: garbo068263 2 Noiembrie 2009 16:23
raspuns 4 De la: Sal_a_toi 31 Octombrie 2011 10:59
mai merita salvata aceasta relatie? 19 De la: diana_ionela 8 August 2012 21:17
Setari Cookie-uri