Amantele....in triunghiul conjugal!

om videa! :)

NB!
pitiTa_
Postat pe 5 Septembrie 2014 19:52
De la: Nichi_D, la data 2014-09-05 18:08:58Este foarte trist ce ai scris.
Nu realism si lipsa de posesivitate ai demonstrat
cand ti-ai trimis sotul la alta.

Ai demonstrat o mare disperare ca l-ai putea pierde
si ai facut un compromis murdar si nefiresc.
Ca intre tine si sotul tau nu era ce trebuia, ba chiar opusul.

"Gravidanta" nu este un hop pentru soti, e bucurie impartasita
de ambii in toate etapele ei.
Soru-mea a facut dragoste (nu sex!) cu sotul, pana in luna a opta.

Femeia ai ales-o tu, era o cunostinta, sau varianta a fost
bordelul, strada?
Daca sotul sufera un accident sau se imbolnaveste,
tu mergi la altul?








Pai daca pentru ea sa-si trimita partenerul la alta e un fapt divers...
pinkrainbow
Postat pe 5 Septembrie 2014 20:01
De la: Nichi_D, la data 2014-09-05 18:12:11Rose, ai trecut de la schita la roman?
Sau la bancuri?


Habar n-am, zău.

Pt com. cu ''gravidanța''.
Axl_R
Postat pe 5 Septembrie 2014 20:30
De la: pitiTa_, la data 2014-09-05 17:47:02Io am "un leu" da'l tin la (p)usculita! :-P

ei, "paguba" s-o varsat, duc'se! Acum ii cuplu' fericit: leu-varsatoare ...el toarna si ea varsa!
Nu cred ca-s toti leii la fel sau da? tu stii mai bine...

Acum servesc "peste" mai des!


Pt succes.
Axl_R
Postat pe 5 Septembrie 2014 20:31
yes yes!
pitiTa_
Postat pe 5 Septembrie 2014 22:59
Intr-o casatorie fericita amanta nu are ce cauta. Daca insa a aparut, cei doi trebuie sa discute cauzele care au dus la aparitia ei si sa le elimine, deci implicit sa o elimine si pe ea. Asta inseamna maturitate si comunicare. Unde acestea nu exista, va aparea amanta/amantul.
angel_forever
Postat pe 6 Septembrie 2014 22:24
Da,da f.adevarat angel_forever...scurt si la obiect.
Antonia01
Postat pe 6 Septembrie 2014 22:33
Nu cred ca e nimic de discutat DUPA ce apare amantul/amanta. De fapt, nu mai exista un cuplu in acel moment. Cu cine discuti? Cu barbatul altei femei?
Si ce discuti?
Ce nu i-a convenit la tine de a preferat-o pe ea?
Ce l-a oprit sa incerce sa comunice cu tine inainte?
Ce l-a determinat sa te considere o papusa veche si stricata si sa se duca sa isi ia alta?
Cite secunde a durat decizia sa arunce relatia voastra la cos?
Si cit i-a luat sa uite?
Si sa fie fericit?
Si cum s-a simtit uitindu-se in ochii tai cind te minte - satisfacut?
Sau din politete ii e greu sa isi spuna in fata ca nu te mai vrea?
Sau ce altceva discuti?
Si, daca discuti, pentru ce o mai faci? Ca sa iei niste cutite in direct, care nu se infig numai in suflet, ci in tot trecutul comun pe care il folosesti pe post de pinza in corrida?
Eu pot sa jur ca indiferent ce mi-ar spune nu as fi capabila sa iert. Si cu, si fara vreo discutie, mi-as aduna franjurile de demnitate si as pleca fara sa ma uit inapoi. N-as mai vedea nimic acolo, "inapoi", care sa nu fie deja facut pulbere.... Si nimic de care sa imi mai pese. Ar fi un strain. Asa ca, in fond, ce ar mai fi de spus? Ce, si pentru ce sa mai discuti?
quasaria
Postat pe 6 Septembrie 2014 22:57
Pentru ca exista posibilitatea ca si ea sa fie de vina nu numai el. Un barbat (desi se considera sexul tare) din nefericire este foarte usor de influentat si nu are nici o sansa in fata unei femei care tine cu tot dinadinsul sa puna mana pe el. Si unul dintre dezavantajele lui poate fi o sotie cu care nu poate comunica. Tocmai de aceea, o femeie cu capul pe umeri trebuie sa isi dea seama, cand incet sotul o ia pe alte carari, ca exista o problema. Desi sunt de acord cu tine ca e foarte greu odata ce ai descoperit ca a aparut o terta persoana sa iti mai accepti sotul inapoi, cel mai bun lucru este sa discuti deschis problema asta, oricat de penibil ti-ar fi si sa vezi daca iti mai poti salva casnicia. Orice fapta isi atrage singura pedeapsa dupa ea si nu neaparat sa fie din partea altora. Sentimentul de vinovatie si teama de judecata celor din jur sunt suficiente de cele mai multe ori. La pachet cu sentimentul de neincredere cu care il va privi sotia. Un barbat va trebui sa fie foarte curajos sa aiba atata sange in vene incat sa recunoasca faptul ca are o problema si ca doar impreuna cu sotia o poate rezolva. Dar acestia nu sunt prea multi. A divorta nu e greu. A fi fericita dupa aceea e mai greu. Sa traiesti toata viata cu semne de intrebare oare ce ai gresit nu stiu daca e cea mai buna optiune. Deci, revenim la problema initiala. Lipsa de comunicare intre cei doi duce la aparitia unei a treia.
angel_forever
Postat pe 7 Septembrie 2014 10:03
angel, depinde de standarde ai tu in ce priveste barbatul de linga tine. Dp meu de vedere, daca sint cu el inseamna ca am o parere buna. Inseamna ca il admir si il respect. Nu ca il consider un pampalau lipsit de discernamint si iresponsabil - de ce as sta cu asa ceva?! Daca sint cu el inseamna ca am incredere. In toate privintele. Si sint multe incercari in viata mai dificile decit o fusta care trece pe strada - oricit ar fi ea de insistenta.
In momentul in care dovedeste ca "n-are nici o sansa", cum spui tu, in fata unei fuste, inseamna ca m-am inselat - iar sa fiu perechea unuia din asta nu ma tenteaza. Daca asta s-a dovedit a fi, atunci mea culpa: l-am evaluat gresit. Nu era nimic din ce am crezut despre el. Si e liber sa se duca.

Corelat sau nu: n-as avea niciodata vreo p[roblema cu ea. Intentionat am testat de diverse ori cit de "perisabili" sint barbatii importanti pentru mine... cu ajutorul unor prietene pe care ei nu le cunosteau inca. Si tentatiile aratau ceva mai multa epiderma si silicoane "glamour", pentru ca erau profesioniste. Din asta traiau. Daca domnii au picat testele... bad luck. Pot considera ca m-am volatizat in mod nejustificat. La donna e mobile.
quasaria
Postat pe 7 Septembrie 2014 11:10
De la: quasaria, la data 2014-09-06 22:57:58Nu cred ca e nimic de discutat DUPA ce apare amantul/amanta. De fapt, nu mai exista un cuplu in acel moment. Cu cine discuti? Cu barbatul altei femei?
Si ce discuti?
Ce nu i-a convenit la tine de a preferat-o pe ea?
Ce l-a oprit sa incerce sa comunice cu tine inainte?
Ce l-a determinat sa te considere o papusa veche si stricata si sa se duca sa isi ia alta?
Cite secunde a durat decizia sa arunce relatia voastra la cos?
Si cit i-a luat sa uite?
Si sa fie fericit?
Si cum s-a simtit uitindu-se in ochii tai cind te minte - satisfacut?
Sau din politete ii e greu sa isi spuna in fata ca nu te mai vrea?
Sau ce altceva discuti?
Si, daca discuti, pentru ce o mai faci? Ca sa iei niste cutite in direct, care nu se infig numai in suflet, ci in tot trecutul comun pe care il folosesti pe post de pinza in corrida?
Eu pot sa jur ca indiferent ce mi-ar spune nu as fi capabila sa iert. Si cu, si fara vreo discutie, mi-as aduna franjurile de demnitate si as pleca fara sa ma uit inapoi. N-as mai vedea nimic acolo, "inapoi", care sa nu fie deja facut pulbere.... Si nimic de care sa imi mai pese. Ar fi un strain. Asa ca, in fond, ce ar mai fi de spus? Ce, si pentru ce sa mai discuti?
Mihrimah
Postat pe 7 Septembrie 2014 11:17
Imi place foarte mult ceea ce ai afirmat! Nu poti sa aduni cioburile si sa pretinzi ca nu s-a intamplat nimic. Ce sa-l mai intrebi cand stii ca a mangaiat tandru o alta femeie sau ca i-a soptit cu voce calda vorbe pe care ti le-a spus si tie candva.....Cum sa mergi mai departe cand increderea nu mai exista? Poti uita ca o perioada l-ai impartit cu amanta? Eu una nu pot sa fac asta oricate argumente mi-ati aduce !
Mihrimah
Postat pe 7 Septembrie 2014 11:23
ba da, poti sa mergi mai departe: in excruciating pain. Pentru ce ti-ai face asa ceva? Pentru ce ti-ai face sufletul praf de cite ori te uiti la el, cum mai poti sa il atingi, ce mai poti sa ii spui, ce simti cind e linga tine, cum pui capul pe perna linga el fara sa te intrebi pe cine viseaza - cum crezi ca amintirea asta trece, si cit timp, si cita durere ia sa treaca, si PENTRU CE? Pentru ce sa iti faci tie asa ceva?
Pentru ce sa iti amputezi sufletul in halul asta - doar ca sa pastrezi un individ care nu da doi bani pe tine? Si sa il "pastrezi" doar fizic, doar in aparenta, cind inima lui nu e acolo si nu se stie nici cit timp va trece pina va decide sa isi mute si courul definitiv de linga tine, adica tot ce a mai ramas dupa ce sufletul si sentimentele s-au dus? De ce sa astepti pina atunci? Pentru ce sa mai pierzi timp?
CUM sa pretinzi ca nu s-a intimplat cind s-a intimplat - si stii ca s-a intimplat? Ce mai poti sa "vindeci" aici? Si cu ce pret?
quasaria
Postat pe 7 Septembrie 2014 11:31
Comunicarea trebuie sa fie inainte de a afla ca domnul/doamna umbla lela prin papusoiul CAP-ului. Ca dupa.... poti s-o mulgi de-amiaza comunicare! nu iti foloseste la nimic, decat la a umfla topoare in rani deschise si dureroase, cum spunea Q.
Pfoai! Nici acum nu inteleg comportamentul unor oameni, femei si barbati, care se despart cu chiraieli si traiasca republica! dar da-o-ncolo republica si ne mai intalnim sa ne-o tragem de dragul vremurilor demult apuse. Ca deh! avem istorie si atarna greu. WTF?

ghiompirica
Postat pe 7 Septembrie 2014 19:18
ghiompirico, tu stii ce-i ala confort?... nu mai aminti de CAP-u si popusoi, nu mai e ca pe vremea lu bunic-ta! Daca barbat-su s-o jurat ca nu mai face?
"Voi" dati cu sutu' din prima? Care dintre tine si cine o mai come...pe aici o fost amanta ca sa stie fix cum sta treaba?
Sotie scrie, nu sa-l tie...peste tot in acte


quasaria mami, tu crezi ca barbatii isi fac procese de constiinta ca femeile? No, se drege cu bere si adrenalina, pune capu' pe perna si dai -mn! nu sta sa te asculte pe tine cum turui "intr-o veselie te rupi-spargi" in paispe pe motiv de neincredere sau ca ti-o afectat "investitia". Duduia sotia, daca-i leat ii arata usa pe dinafara si trage zavoru', scurt!
pitiTa_
Postat pe 7 Septembrie 2014 19:40
Pitita, io stiu ce-i ala confort. De ce intrebi?

Ce dak e CAP si papusoi? Ca si atunci erau amante/i si relatii ilicite ca si acum. Si ce dak s-o jurat? Probabil de aia a facut-o si-a doua si treia oara, sau si mai rau, a continuat cu aceeasi ca i se rupe lui de juratura!

Pe ditzalash l-am trimis sa-si vada de carpele aferente, nu de alta dar casnicia nu mai era o optiune viabila pentru noi. Si nici in dormitorul meu n-a mai calcat de dragul unor vremi si iubiri apuse.

Si, da, am fost si amanta. Am facut-o si pe asta si nu mi-a placut asa ca a primit o pereche de papuci cadou f repede. Si nu, nu ma mandresc cu asta, din contra.
ghiompirica
Postat pe 7 Septembrie 2014 20:57
pitita, care cap si pe care perna?
Ca sa scurtam "comunicarea": unde nu e cap ni e nici perna. Pre limba lor?

Am fost si amanta si stiu "care e treaba": prima regula e sa nu iubesti.
quasaria
Postat pe 7 Septembrie 2014 23:47
cum care? ale lui_A!
:D Vezi daca n-ai avut standarde ridicate cand erai amanta? acum, no comment... aveai doua randuri de-amandoua si stateai bine merci, cocotata....=))
Mai, stiu eu cum ii cu "voi alea" care vor barbati net superiori inteligentei voastre....d'asta nu rezistati ca amante si cereti imediat certificat la purtator.....off, mor:))))!

Regula unu, pica! Aici ii marea problema: individul cauta pitipoance care sa se indragosteasca, sa ofere totul(ca femaie) si pana se "distupa aia la creier " c-ar fi fost inselata de un "babalac" deja 'i victima!
Adevaratele amante, nu's! Alea, au standarde de courve selecte si chiar nu sufera, ii face pe barbati sa devina victime! Exista si o a-3, 4,5-a categorie de amante...is pe varste, conditie fizica, dotare "tehnologica" si situatie materiala care-i invarte ....iote asa, pe degete, si pe barbat si pe nevasta lui....pana obtine rezultatul dorit!
Are "multe" gradina Domnului!

Ghiompirico, valabil si pt. tine, fata mami!;))
Confortul care-l cauta barbatul la amante il costa daca vrea sa stea bine pe oua, intelegi?
Daca gaseste o amanta care nu-i tine cont de : timp si plata pe masura o sa se trezeasca c-o picat closca si 'si cloceste propriile oua!
....da' :D nu-i cazul tau chiar daca te lauzi...... "am fost si amanta"! ...bine ca a(t)i fost! ;)) sper ca nu te bucuri jucand "sotronu' "?!
pitiTa_
Postat pe 8 Septembrie 2014 14:49
Prima regulă, nu dragoste doar sex!
N-am vrut să fiu bădă...
Axl_R
Postat pe 8 Septembrie 2014 17:03
Mai , voi inca tot nu v-ati spalat chilotzii inca ? ...Ca de amintiri si constiintze nu mai zic... Mai beti un ceai , o apa plata cu lamaie...
Rotty
Postat pe 8 Septembrie 2014 17:04
Da' aerisirea ce are?
Axl_R
Postat pe 8 Septembrie 2014 17:09
Constiintzei , sau a chilotzilor ?
Rotty
Postat pe 8 Septembrie 2014 17:13
Detergentu-i scump.
Și nici în familie nu se mai spală.
Axl_R
Postat pe 8 Septembrie 2014 17:15
Chilotzii ?
Rotty
Postat pe 8 Septembrie 2014 17:29
Sfatul meu citeste Arta conversatiei de ileana vulpescu.....ai sa intelegi multe
mgmm
Postat pe 8 Septembrie 2014 21:27
De la: quasaria, la data 2014-09-07 23:47:09pitita, care cap si pe care perna?
Ca sa scurtam "comunicarea": unde nu e cap ni e nici perna. Pre limba lor?

Am fost si amanta si stiu "care e treaba": prima regula e sa nu iubesti.



astept confidente despre viata pe strasse.

leo-nora
Postat pe 8 Septembrie 2014 23:23
Iote scartz....
Rotty
Postat pe 9 Septembrie 2014 08:17
In ceea ce ma priveste pe mine, draga quasaria, casatorita fiind, am tot interesul sa imi tin sotul langa mine. Si nu am nici cea mai mica intentie sa tolerez infidelitatea. Consider ca o femeie intreaga la minte trebuie sa isi stie "citi" sotul inainte ca aceste lucruri sa se intample. Co toate acestea sunt destule familii in care omul a calcat stramb si totusi sotia l-a primit inapoi. Fie ca acceptam, fie ca nu, exista cazuri cand femeia prin felul ei de a fi isi impinge neintentionat barbatul spre infidelitate, tocmai de asta e importanta comunicarea. Nu vreau sa invinovatesc pe nimeni , dar in egala masura cei doi trebuie sa aiba capul pe umeri. Unii barbati sunt mai pretentiosi in ceea se priveste sotia. La fel si al meu (care e foarte pretentios), mi-a spus intr-o zi "Draga, esti cam dolofana" (nu mai aveam 60 de kg. ca aveam 62). Puteam sa il ignor, sa ma cert cu el sau sa ii raspund cu aceeasi moneda. Sau puteam sa ma ingras mai departe. Dar nu asta e solutia. A-ti impinge barbatul in bratele alteia nu e cea mai buna idee.
angel_forever
Postat pe 9 Septembrie 2014 09:20
Vai Angel ce ne_delicat din partea lui....uite asa trebuia sa-ti zica...

http://i7.tagstat.com/p1/0/AT04guQQ0BKQOLw9YGWQUbbOuWtePb13gu7gJt2PGCzmZzSl-cUygQ==.jpg


Neata :)
Rotty
Postat pe 9 Septembrie 2014 09:27
sa auzi cum "iti" spune cand o sa arati ca _'ntr-un "ghiveci" sau ca o parcela.....!

ziua buna dimineata!

Rotty, ai mancat cam multa poark in co, tz,tz....nt,nt...=))
ai scapat "proptelele" si ti-o iesit imaginile strambate.....:))) Sa-ti fie de bine!

....stiu!....:D
l-ai facut sa para ca se distanteaza, usor, usor, nu era suficient ca s-o 'nclinat!
Uite asa si cu barbatu': azi o floare, maine un buchet, apoi, coroana...
Nu femeia il "impinge", amanta il @trage si el, aluneca!



pitiTa_
Postat pe 9 Septembrie 2014 09:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu cassa blankovici te face 1 De la: garbo022890 12 Martie 2010 01:20
Fidelitatea in stil muieresc = infidelitatea in stil barbatesc 258 De la: garbo_398447 19 Mai 2014 22:13
un sfat va rog 26 De la: sunsset 29 Iulie 2011 17:50
Ai 7 minute la dispozitie sa te indragostesti? 16 De la: nathalie 10 Octombrie 2011 09:35
Sondaj de opinie 3 De la: andreea_n_c 3 Martie 2010 09:35
Setari Cookie-uri