Amantele....in triunghiul conjugal!

viva, eu. Eu le-am spus tot timpul ca pot sa se duca. Daca vor, pot sa se duca. Oricind. La oricine. Sint liberi ca pasarea cerului.
Dar nu le-am spus ca daca se duc mai pot sa se si intoarca - si unii dintre ei n-au prins nuanta asta.
quasaria
Postat pe 4 Septembrie 2014 01:32
Eu, i-am spus din start ca poate "sa ma pupe" daca se va intampla, sa stie ca nu trebuie sa se mai intoarca si chiar daca nu lasa cheia, schimb eu "broasca cu gaura" in alt loc. :) Se uita ca bula la pa_ULA si nu intelegea de ce e rosie.....

Stiu, cunosc situatia, cand da de sora lu' _ k, mai incearca "marea cu dej'tu" si i-o am grija sa-i spun, STOP! Ocupat pe termen nelimitat!
Deci, sunt sincera, clar? Da' nu ma apuc de -at nici d'al drak!
pitiTa_
Postat pe 4 Septembrie 2014 01:46
vivacedonna
Postat pe 4 Septembrie 2014 06:34
lol. exact. Privirea aia de 1 milion dollars o au toti in situatia asta.... Aproape ca merita toata experienta asta doar ca sa ii vezi mutra cind ii spui nu. Too late, my love.
quasaria
Postat pe 4 Septembrie 2014 06:58
Piti, io inot in ape limpezi, in toate directiile atata timp cat raman limpezi! Sunt acel fel de foaita de....leu.
Pe mine m-a lasat ca nu am reusit sa fac copil. Nu ca n-am vrut, Dumnezeu mi-e martor! ca am facut tot ce am putut, dar n-a iesit!
Vorbeai de santaj...am vazut ce face una cu "arma" perfecta in mana : copilul. Santaj si lanturi cat casa. Si fericire mai data viitoare. Asta nu pot pricepe nici intr-un milion de ani : daca DD ti-a dat copil, bucura-te si fa din el centrul universului tau, nu te folosi de el, nu asta este scopul. In fine.
Q, ai dreptate. Momentul in care ii spui : baby, te iubesc, dar ai reusit sa strici tot si nu mai e cale de intors. Asta in timp ce inchizi usa in urma lui. Cata nedumerire!
ghiompirica
Postat pe 4 Septembrie 2014 14:30
De la: vivacedonna, la data 2014-09-03 22:33:51
De la: Mihrimah, la data 2014-09-03 21:57:37Concluzia mea este urmatoarea: barbatii sunt niste lasi iar cine a inselat o data va continua sa insele. Pana la urma poate sa se tina o femeie dupa tine zi si noapte daca tu nu vrei o relatie cu ea nu are ce sa faca. Adevarul este ca le place sa traiasca in minciuna ! Si se mai si dau mari si tari!!! Iar dupa divort , aproape intotdeauna, copilul ramane la mama(sexul slab!)......care trebuie sa se descurce singura, sa-l educe, sa-l ajute in orice situatie, sa-l instruiasca! Daca barbatii ar fi fideli si sinceri nici nu ar exista amante!


Uite CA te sochez acum daca tot te intrebi, EU iti raspund.
Barbatii sunt Lasi prin natura lor.
Dar si femeile au mare contributie aici. De CE? Pt CA sunt posesive, geloase, si CU simtul proprietatii f dezvoltat.
Barbatul chiar Daca a luat.o de nevasta, el nu e proprietatea ei si nici viceversa.
Cite dintr voi femeile de ex., a.TI fost realiste si v.ati trimis barbatul la Alta femeie cit a.TI fost in perioada gravidantei, ASA CA fapt divers
Imi puteti raspunde careva?
garbo_405563
Postat pe 4 Septembrie 2014 15:21
De la: vivacedonna, la data 2014-09-03 22:33:51
De la: Mihrimah, la data 2014-09-03 21:57:37Concluzia mea este urmatoarea: barbatii sunt niste lasi iar cine a inselat o data va continua sa insele. Pana la urma poate sa se tina o femeie dupa tine zi si noapte daca tu nu vrei o relatie cu ea nu are ce sa faca. Adevarul este ca le place sa traiasca in minciuna ! Si se mai si dau mari si tari!!! Iar dupa divort , aproape intotdeauna, copilul ramane la mama(sexul slab!)......care trebuie sa se descurce singura, sa-l educe, sa-l ajute in orice situatie, sa-l instruiasca! Daca barbatii ar fi fideli si sinceri nici nu ar exista amante!


Uite CA te sochez acum daca tot te intrebi, EU iti raspund.
Barbatii sunt Lasi prin natura lor.
Dar si femeile au mare contributie aici. De CE? Pt CA sunt posesive, geloase, si CU simtul proprietatii f dezvoltat.
Barbatul chiar Daca a luat.o de nevasta, el nu e proprietatea ei si nici viceversa.
Cite dintr voi femeile de ex., a.TI fost realiste si v.ati trimis barbatul la Alta femeie cit a.TI fost in perioada gravidantei, ASA CA fapt divers
Imi puteti raspunde careva?
garbo_405563
Postat pe 4 Septembrie 2014 15:31
Noi Stim CE am scris, Dar tu nu AI cuvinte sa comentezi?
Daca tot ne.AI citat... 63 zi ceva
vivacedonna
Postat pe 4 Septembrie 2014 16:14
adeca_te_lea, eu, daca nu's "leu" ma zbat "ca pestele pe uscat?" :D Ce vb. dom'le? Unde-i limpede se vede unde nu, caut sa nu privesc nici la deal si nici la vale, nu ma intereseaza ce vrea el sa fie: sot sau amant.
Nu trebuie sa te oftici de ce te-a lasat si de ce nu-l lasa-i tu, el tot a gasit ce-a cautat.... si chiar daca nu i-ai facut copil, el are casa plina acuma si nu mai dovedeste, si-a fortat destinul! Cine l-o "scormonit" sa nu aibe astampar?

Cu voi, nu a fost potrivire biologica si atat! Ia incearca cu altul, vezi tu atunci mai bine, ghiompirico!

ziua buna dimineata, astazi, se ridica ceata.....pe la voi?
pitiTa_
Postat pe 5 Septembrie 2014 09:15
ghiompi, asta a fost un pretext, nu un motiv. Daca vroia copil si te vroia pe tine puteati sa adoptati unul sau sa incercat in vitro... la infinit. Nu ar fi renuntat la tine pentru ca n-a iesit copilul intr-un termen dat, ca nu esti gaina care tb sa dea un ou pe zi, ce mama ma-sii!
Si, fara nici o legatura, stiu un caz real in care dl. a parasit pt ca d-na n-a putut sa ii faca copil... a putut amanta. Si dupa 16 ani a descoperit intimplator ca el era infertil din nastere. Voila... Daca intr-adevar vrei "sa ii faci" un copil si nu se poate... sint si femei creative!
quasaria
Postat pe 5 Septembrie 2014 10:22
Piti, nu are nici casa plina, nici fericire. A dat o mare palma la un kkt. Nu sunt ofticata, am fost indurerata si dezamagita , povestea are multe fete ca toate povestile. Iar acum e prea tarziu ptr mine sa fac un copil cu altcineva.
Q, exact asa m-am simtit dupa ce am dat toate cele la o parte : pusa la zid, cu termen limita, ceea ce nu este corect. Sunt cupluri in care nu iese si gata, dar functioneaza si-si canalizeaza creativitatea in alte directii. A fost testul vietii lui si l-a picat. eu asa vad lucrurile, iar eu am reusit sa-l trec cu brio. Cel putin pana acum.
Fuse si se duse!
ghiompirica
Postat pe 5 Septembrie 2014 10:43
Pita, mereu ai probleme cu leii.
Îmi fac o cafea mare și trag o apoi citesc poveștile de aici.

Colega mi-a zis că bărbatul de 78 de ani, cu nevastă de 35, s-o trezit tată. Se duce la doctor.
Doctorul a zis că are un prieten mare vânător, dar cam uituc.
Într-o zi s-o dus la vânătoare cu umbrela. Apare ursul, trage cu umbrela și ursul moare.
Tatăl fericit: - Imposibil, doctore! Acolo o mai tras cineva.
Doctorul: - Asta am vrut să zic și eu!
Axl_R
Postat pe 5 Septembrie 2014 11:04
ghiompi, eu am zis ca fie-mea m-a ferit tot timpul de dobitoci (a fost si unul peste care am dat fix din cauza ei, dar ... sa lasam asta ).
Se pare ca si pe tine faptul ca n-a aparut bebe te-a ferit de un mare fiasco, unul cu care chiar nu mai merita sa pierzi timp.
quasaria
Postat pe 5 Septembrie 2014 13:23
O, da, Q! Ce dreak ma faceam daca devenea tata la 50? Pentru ca si la capitolul asta barbatii au mai mult noroc. Unii au mergareti pana pe la 60, fara sa fie nevoie de ajutorul postasului, instalatorului sau al unui prieten.
Cat priveste bebele meu....au fost 3 care...nu au ramas cu mine. Am inchis capitolul acceptand ca nu a fost sa fie. Toti au avut probleme mari de sanatate, asa ca nu avea sens sa ma pun contra pentru ca mi-e si frica sa ma gandesc ce s-ar fi putut intampla. Nu mie, ci lor.
ghiompirica
Postat pe 5 Septembrie 2014 15:23
Axl_ m-as linisti sa stiu ca tu ii ai pe cat ai nevoie! de lei ziceam...nu de "ei" =))
"asta," acusi imi conjuga verbul a avea, dar nu stie ca-i mai important "triunghiul"!....sau

Poanta:" vanatu' cu umbrela si ursu' mort" numa' doctorii o aproba fiindca ei sunt cei mai des participanti, le place blana de "ursoaica" :D.Na, ca ma apuc si io de -at!


ghiompirico, in cel mai rau caz, le statea inima, nimic mai mult nu era vina ta...


Dar femeia, chiar daca nu-i "nimic": amanta , sotie, domnisoara nemaritata sau...alta categorie, isi face atatea procese de constiinta de aprope ca prevede totul in viitor, au "astea" niste psihoze cu_ cu ochii deschisi ;))) de, nici doctorul nu le mai reg(u)leaza


quasaria, ce pagube ti-a adus "dobitocu' ala"? M-ai facut curioasa!
pitiTa_
Postat pe 5 Septembrie 2014 17:21
Bre, io am avut un leu, tu la fel...

Io n-aș mai vrea/avea...tu
Axl_R
Postat pe 5 Septembrie 2014 17:32
Io am "un leu" da'l tin la (p)usculita! :-P

ei, "paguba" s-o varsat, duc'se! Acum ii cuplu' fericit: leu-varsatoare ...el toarna si ea varsa!
Nu cred ca-s toti leii la fel sau da? tu stii mai bine...

Acum servesc "peste" mai des!
pitiTa_
Postat pe 5 Septembrie 2014 17:47
Este foarte trist ce ai scris.
Nu realism si lipsa de posesivitate ai demonstrat
cand ti-ai trimis sotul la alta.

Ai demonstrat o mare disperare ca l-ai putea pierde
si ai facut un compromis murdar si nefiresc.
Ca intre tine si sotul tau nu era ce trebuia, ba chiar opusul.

"Gravidanta" nu este un hop pentru soti, e bucurie impartasita
de ambii in toate etapele ei.
Soru-mea a facut dragoste (nu sex!) cu sotul, pana in luna a opta.

Femeia ai ales-o tu, era o cunostinta, sau varianta a fost
bordelul, strada?
Daca sotul sufera un accident sau se imbolnaveste,
tu mergi la altul?







Nichi_D
Postat pe 5 Septembrie 2014 18:08
Rose, ai trecut de la schita la roman?
Sau la bancuri?
Nichi_D
Postat pe 5 Septembrie 2014 18:12
....la: ghici ciuperca, ce-i?

Nichi, nu ti-ai invatat"lectia"! stai "jos", n-ai stofa..... :)
pitiTa_
Postat pe 5 Septembrie 2014 18:51
S-au dat pe aici teme pentru acasa ?
Rotty
Postat pe 5 Septembrie 2014 18:54
triunghiul e o figura geometrica ca si sfera...dar nu ca a vechilor greci. difera doar cum o privesti. una este plata, alta spatiala. ;))
Eugenia_
Postat pe 5 Septembrie 2014 18:58
Rotty, nici in concediu nu stai linistita
Nichi_D
Postat pe 5 Septembrie 2014 19:01
Pai ce sa fac Nichi daca faceti parte din programul meu cotidian ?
Rotty
Postat pe 5 Septembrie 2014 19:06
De la: Eugenia_, la data 2014-09-05 18:58:02triunghiul e o figura geometrica ca si sfera...dar nu ca a vechilor greci. difera doar cum o privesti. una este plata, alta spatiala. ;))


alta care o fost in grecia!......

da' una aeriana(ma rog fr.) cum arata? =))
pitiTa_
Postat pe 5 Septembrie 2014 19:21
OZNidal ;))
Eugenia_
Postat pe 5 Septembrie 2014 19:27
Am inteles! Tu esti sotie, ca prea cunosti ...:D
cu alegerile sa vedem cum "stai?"
pitiTa_
Postat pe 5 Septembrie 2014 19:33
eu am ales deja....il aleg pe ponthannis =)) Nu suna greceste?
Eugenia_
Postat pe 5 Septembrie 2014 19:35
neeee! suna jum-jum

Treaba ta, sa nu uiti sa-l cocoti in varf

si sa creasca liana pisti! :D
pitiTa_
Postat pe 5 Septembrie 2014 19:41
neeeee! ii KA! KA! sau Baloo?
NB!
Eugenia_
Postat pe 5 Septembrie 2014 19:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
demoralizat 22 De la: Scorpio13 20 Februarie 2010 17:21
Oamenii care vor sa se comporte asa cum sunt ei si nu vor sa lucreze la parte pozitiva..Sunt ca niste animale retardate in spatii comune...Care este si parerea voastra? 9 De la: giul1a 9 Iulie 2010 18:28
1 Decembrie. 12 De la: Rotty 1 Decembrie 2012 09:53
poezii de dragoste 78 De la: iasomia 21 Septembrie 2009 10:39
barbatul leu ....femeia gemeni...:)... 10 De la: garbo88 27 Iulie 2014 10:23
Setari Cookie-uri