Ce acceptam si ce nu acceptam intro relatie?

aşe*
Axl_R
Postat pe 30 Iulie 2014 21:12
De la: Rotty, la data 2014-07-30 10:53:58 Astea da probleme "iezistentiale" . Fb si bf sunt la cota maxima...


mi se pare cunoscuta replica asta!
o fi cumva din clasicii in viata?
te pup sor'me
(oups, cred ca iar am gresit semnele )
heartbit
Postat pe 30 Iulie 2014 22:49
"ase", si?


..."in interior crin in exterior spin"

Pe intelesul meu: esti un trandafir alb (prietenos/asa) cu tepi, nu emani miros de crin...n-ai cum. da' de intepat, nu te'ntrece nimeni.

NB& un ceai de petale!
pitiTa_
Postat pe 30 Iulie 2014 22:50
''În exterior crin, înăuntru spin.'' :)
Axl_R
Postat pe 30 Iulie 2014 23:52
Ia, sa vad! Altfel, cred tot ce-am scris eu
pitiTa_
Postat pe 31 Iulie 2014 00:01
''Ce-ţi pasă ţie...''
Axl_R
Postat pe 31 Iulie 2014 00:05
Merg la , poate visez raspunsul!

NB! :)
pitiTa_
Postat pe 31 Iulie 2014 00:14
Ia citeşte, temă pt noapte, că io mai am o lecuţă pân' la 6
Am tăt încercat să ajut şi doar acum mi-am dat seama că de fapt, am nevoie de ajutor.
Dar iar mă dor spinii şi nu se poa'.
Am rămas on, pt că într-o relaţie nu mai ştiu, copila de mine, ce-i permis şi ce nu.

Vise cât mai fr!
Axl_R
Postat pe 31 Iulie 2014 00:20
olecuţă*

Scz! Graba...
Axl_R
Postat pe 31 Iulie 2014 01:13
De la: heartbit, la data 2014-07-30 22:49:25
De la: Rotty, la data 2014-07-30 10:53:58 Astea da probleme "iezistentiale" . Fb si bf sunt la cota maxima...


mi se pare cunoscuta replica asta!
o fi cumva din clasicii in viata?
te pup sor'me
(oups, cred ca iar am gresit semnele )



Asta-i ciocneala in toata regula
Lasa ca te pup io fra` mio

http://img5.dreamies.de/img/665/b/daq0xvax0zx.gif

Tzuc clasicul in viata
Rotty
Postat pe 31 Iulie 2014 07:53
De la: Axl_R, la data 2014-07-31 01:13:50olecuţă*

Scz! Graba...



Celor ce-si fac datoria la datorie, "datori" ;)) li se permit "greselile" ...eiii! nu multe si nu la infinit, ai inteles acum "copila"? :)
Eu am inteles ce-ai vrut sa zici, "am picat" si eu... si cand pici, vrei sa poti sa te ridici si realizezi ca trebuie sa mai inchzi un ochi, gura se inchide oricum=))

Odihna linistita!:*

Azi, pt. cine vrea, nu sunt crini si nu au spini!:D


Rotty, lu' frat'_tu, ii mai "trebuia" un t! da i-l dai tu cand il intalnesTi.


pitiTa_
Postat pe 31 Iulie 2014 12:45
ma-ta a fost o muncitoare de frunte la apaca si ta-tu un jeg betiv dar te-a invatat de bine ma-ta si tu n ai ascultat. o bila alba pt bf ca ti-a dat flit. se stie ce poama esti degeaba te ascunzi dupa heart si blossom
pinkrainbow
Postat pe 31 Iulie 2014 13:32
:sml-sign0151
pinkrainbow
Postat pe 31 Iulie 2014 13:34
cred ca psihiatrul tau ii in CO, 842!
Nu stiu daca iti spunea cand te mai faci bine dar eu iti zic sa te revizuesti
punand mana pe abecedar, si daca te ajuta mintea, mai scrie ceva, eu o sa-mi dau seama daca (mai) esti in toate "facultatile"mintale sau doar o faci pe-a nebuna!
pitiTa_
Postat pe 31 Iulie 2014 14:00
De la: garbo_842, la data 2014-07-31 13:32:39ma-ta a fost o muncitoare de frunte la apaca si ta-tu un jeg betiv dar te-a invatat de bine ma-ta si tu n ai ascultat. o bila alba pt bf ca ti-a dat flit. se stie ce poama esti degeaba te ascunzi dupa heart si blossom



842 sa iti iei repede medicamentele sa nu intri in criza
cred ca mai mult de 18 ani nu ai , ca minte nu ai deloc
lasa poate tu ai o viata fericita si nu ai ce face decat sa aberezi pe forumuri
heart_blossom
Postat pe 31 Iulie 2014 14:05
pitiTa, te joci pe tableta la sanatoriu?ntz ntz, vezi de cimiliturile si vorbele tale de duh impreuna cu ai tai colegi de salon. discutiile de oameni normali te depasesc!
pinkrainbow
Postat pe 31 Iulie 2014 14:08
842, eu cu d'-al de tine lucrez, cunosc "specia" si specificul inclusiv sursa de provenienta a ceea ce ti se intampla , diagnostic, nu-ti pun(inca).

_blossom, s-o lasam sa-si revina sau sa "revina". .....
Fiecare are nevoi si dorinte....de pareri,....eu, ma abtin deocamdata.
pitiTa_
Postat pe 31 Iulie 2014 14:18
De la: _, la data 2014-07-31 14:18:34842, eu cu d'-al de tine lucrez, cunosc "specia" si specificul inclusiv sursa de provenienta a ceea ce ti se intampla , diagnostic, nu-ti pun(inca).

_blossom, s-o lasam sa-si revina sau sa "revina". .....
Fiecare are nevoi si dorinte....de pareri,....eu, ma abtin deocamdata.



pitiTa eu i am dat report ca e aberanta sper sa vada cineva ...
heart_blossom
Postat pe 31 Iulie 2014 14:50
este prematur sa ma pronunt ca societatea ro. are multi ca 842, si sunt in "prima linie", ea/el, n-ar fi o premiera specifica pt. mine :)

As vrea sa vad ce accepta si ce nu 842 intr-o socializare empatica, depinde numai de ea daca are bunavointa sa ne arate/scrie !
pitiTa_
Postat pe 31 Iulie 2014 15:42
Cred ca iti faci probleme cu mana ta. Atata timp cat nu esti pe buletinul lui esti libera sa faci ce vrei fara sa aiba vreun drept sa iti impuna ceva. Daca tu, de buna credinta, ai ales sa renunti la unele din avantajele tale nu inseamna ca are vreun drept asupra ta. La fel, nici tu nu ai dreptul sa ii impui nimic. Va trebui sa il intrebi daca e dispus sa va intelegeti ca doi oameni maturi. Daca da, va accepta ca oricine e liber sa te simpatizeze online sau in realitate fara a se simti amenintat, la fel cum oricine e liber sa il simpatizeze pe el. Din ce ai scris, este un om gelos cu care nu vei face casa buna niciodata. Din cauza ca nu ai stiut sa stabilesti unele limite s-a ajuns aici. Daca te iubeste, va accepta ca are voie doar pana la un moment sa isi spuna punctul de vedere, dincolo de el nu il privesc unele chestiuni din viata ta. Dar si acestea trebuiesc discutate. Gelozia distruge ireversibil si daca vei permite sa iti controleze viata ai sa suferi mult. Si nu merita efortul.
angel_forever
Postat pe 4 Septembrie 2014 19:27
...nu "te apuci sa construiesti" o relatie, pana cand nu sunteti ambii
pregatiti.

Asta presupune o cunoastere reciproca ampla, incepand de la "gusturi" pana la potriviri, un schimb de pareri intre voi, vis-a vis de
viitorul relatiei si un mariaj de proba sa confirme potrivirile, desi nu e o garantie pe termen lung. Nu va faceti promisiuni ce nu le puteti onora, stele si luna usor se "ofera" dar sunt multe "trepte" care trebuie sa le urci.... Odata ce va implicati in relatie cu seriozitate
n-o sa aveti timp nici sa le vedeti de multe ori, de apreciat, nici atat.
Incercati un soi de relatie independenta, fiecare dintre voi sa scoata in evidenta inteligenta: trupului si a sufletului propriu, sincronizarile ce va aduna impreuna, rostul a ceea ce va motiveaza in paralel cu trairile si va simtiti completati reciproc, conteaza enorm intr-o relatie. Cunoasteti-va pe sine ca OM si daruiti fiecare cat puteti REAL, in completare nu dupa merit. Intr-o relatie in curs de "constructie" nu te arunci cu capul inainte ca sa ai pe umarul cui sa bocesti sau sa dai vina, ii trebuie fiecarui/a un minim de pregatire pt. viata in astfel de etapa si nu trebuie nici imprumutata nici copiata de la semeni, este un inceput al vostru la nivel de evolutie contemporana si, va apartine!
pitiTa_
Postat pe 14 Septembrie 2014 21:01
Buna!
A trecut ceva timp de la postarea ta... V-ati rezolvat problemele sau v-ati despartit?
garbo224322
Postat pe 20 Septembrie 2014 20:28
Este foarte clar ca nu te iubeste, nu te respecta, cel bai bun lucru este sa-l lasi si sa-ti gasesti un baiat de nivelul tau. Daca acum nu te respecta mai tarziu nici atat. Doar ai vazut ce viata a dus mama ta , ti-ar placea asa ceva. Sunt destui baieti educati. Nu merita sa te necajesti din cauza unui mitocan, Daca intradevar ai un caracter frumos nu poti accepta in viata ta astfel de barbati. Fii puternica si termina aceasta relatie. Mai bine singura decat cu o persoana care nu te iubeste si nu te respecta.
garbo273075
Postat pe 5 Octombrie 2014 05:24
lasa-l va fi si mai rau.....stiu ce zic daca ma crezi si vreisa vb particular lasa-mi mesaj
mmiriam
Postat pe 5 Octombrie 2014 08:27
ceea ce povestesti este foarte greu de suportat. accepti un asemenea comportament numai daca el valoreaza in inima ta cat pietrele de pe drum.daca mie mi s ar fi intamplat asa ceva in concediu mi as fi facut bagajul si as fi plecat acasa.chestia cu toleratul si acceptatul in ceea ce spui tu nu si are locul.sa il intrebi ce ar face daca si pe tine te ar complimenta un alt barbat de fata cu el.asta sa fie tema de studiu pentru el
Maria_Ioneala_1
Postat pe 5 Octombrie 2014 08:36
ceea ce povestesti este foarte greu de suportat. accepti un asemenea comportament numai daca el valoreaza in inima ta cat pietrele de pe drum.daca mie mi s ar fi intamplat asa ceva in concediu mi as fi facut bagajul si as fi plecat acasa.chestia cu toleratul si acceptatul in ceea ce spui tu nu si are locul.sa il intrebi ce ar face daca si pe tine te ar complimenta un alt barbat de fata cu el.asta sa fie tema de studiu pentru el
Maria_Ioneala_1
Postat pe 5 Octombrie 2014 08:36
corect
garbo186286
Postat pe 5 Octombrie 2014 09:52
ESte foarte concludent tot ce spui (scrii).Intr-adevar nu trebuie sa mergi mai departe. Nu e ce trebuie sa fie! Si daca nu e pentru tine n-o sa fie nici pentru alta. Este cum spui tu, nu e corect in relatie, nu respecta partenera. Lasa-l!
llenuta2011
Postat pe 5 Octombrie 2014 11:11
nu trece, nu! sa nu treci!
gab
Postat pe 5 Octombrie 2014 11:59
ce frumooos,,,,,,,,
svrotea
Postat pe 5 Octombrie 2014 20:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
S.O.S Relatia mea cred ca se duce de rapa ... 46 De la: namyi 25 Octombrie 2010 19:41
Este interesat cineva de un club pt copii :supraveghere educare copii in Iasi? 3 De la: garbo118447 19 Ianuarie 2011 05:53
Afemeiat? 1 De la: garbo099510 4 Martie 2010 02:48
vreau un sfat....va rog! 10 De la: yanyacharberet 18 Noiembrie 2009 10:58
Casatoria 10 De la: luptatoareacurajoasa 29 Iulie 2010 23:37
Setari Cookie-uri