Ce Parere Aveti Despre Interpretarea Viselor?

Daca mai intereseaza pe cineva, am gasit un articol despre istoria viselor .. destul de interesant, zic eu. ~ http://www.vise24.ro/istoria-viselor
garbo_407138
Postat pe 16 Noiembrie 2014 20:29
Stiinta a demonstrat ca deseori vesele sunt o extensie a preocuparilor noastre zilnice. Daca ar fi sa dau un exemplu, cineva cu teama de dentist care are o programare a doua zi la acest medic poate avea noaptea chiar cosmaruri despre vizita fatidica. Dar la fel sunt cazuri fericite cand ceea ce viseaza omul este similar cu starea de fericire in care e la un moment dat. Alte dati pot fi chiar expresia unei intuitii bine dezvoltate. Mi s-a intamplat de multe ori intr-o anume situatii al saselea simt sa ma avertizeze ca ceva nu e in regula. Iar asta se poate intampla fie in starea de veghe fie in starea de somn. Nu e nimic neobisnuit sa visezi anumite lucruri sa sa se implineasca. Personal, pot deosebi cand ceva urmeaza sa mi se intample bine sau rau daca dimineata imi aduc aminte cu lux de amanunte ce am visat. Daca doar stiu ca am visat ceva dar nu mai stiu ce, cel mai probabil visul a fost declansat de starea mea sufleteasca de dinainte (teama, semne de intrebare, emotii, fericire, o zi prea lunga...).
angel_forever
Postat pe 17 Noiembrie 2014 09:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa vedem...stii?:D 31 De la: CocoGeorgiana 27 Octombrie 2009 20:07
MEDITATII ENGLEZA 314 De la: sora_ilsi 5 Aprilie 2010 15:28
Paste fericit! 57 De la: prometeus_wife 22 Aprilie 2009 07:21
Cine/ce te-a facut sa zambesti azi? :D 81 De la: Fss_ssu 5 Martie 2014 12:16
Va ajung banii? 2 De la: garbo182113 10 Martie 2011 18:31
Setari Cookie-uri