infidelitate

Sunt intr-o relatie cu un barbat de un an de zile. Ne era bine impreuna si chiar credeam ca iubire ca a noastra nu exista .Pot spune ca inca il iubesc foarte mult dar nu il pot crede.Pastreaza legatura de ''amicitie ''spune el cu o femie care a facut parte din viata lui 5 ani de zile fiind-ui amanta .El i-a facut firma i-a angajat barbatul pozand in fata sotului ei ca inger pazitor al lor.Au orele lor in care isi trimit mesaje pe telefon iar el nu tine cont ca eu sunt de fata.Iar daca il suna cand eu sunt acolo ii inchide telefonul dar cu toate astea sustine ca leatura lor sa incheiat si ca au ramas doar prieteni. Credeti ca poate exista o astfel de prietenie intre un barbat si o femeie care s-au iubit au ramas prieteni si isi trimit mesaje zilnic ? Va intreb pe voi pentru ca mie imi este greu sa cred asa ceva. Sotul ei este plecat timp de 6 luni pe an .Nu-mi doresc sa fiu manta de vreme rea atat timp cat sotul ii este acasa si nu poate fii cu el pentru ca are alte obligatii de indeplinit iar el sa-si faca viata frumoasa si cu mine si cu ea .Astept parerea voastra









garbo_399091
Postat pe 25 Martie 2014 19:35


mai... un forum ar putea trai numai din povesti din astea, ca-s asa de multe si variate..... fara sfarsit as spune ! in fine, nu-i treaba mea...
parerea mea este... ca da, exista, ai dovada. ne spui ceva de mesaje, dar nici acolo nu prea clar, uite: "isi trimit mesaje pe telefon iar el nu tine cont ca eu sunt de fata.Iar daca il suna cand eu sunt acolo ii inchide telefonul"... ??? n-am inteles, dar nu asta e esentialul. isi trimit numai mesaje sau se si intalnesc ? asta nu ne-ai spus. ca tu il iubesti, ai spus, dar el, el te iubeste ? ca doar traiesti cu el, nu ? iar fraza asta mi-a placut ca se poate folosi la un joc de cuvinte: "Nu-mi doresc sa fiu manta de vreme rea"... respectiv: Nu-mi doresc sa fiu amanta de vreme rea".... ! in tot cazul, daca te deranjeaza asa tare prietenia cu fosta... si te inteleg perfect ca da, atunci fa si tu ceva ca sa nu o mai doreasca si pe aialalta... s-o uite... sa vrea sa fie numai cu tine ! eu cred ca pot sa faci asta.

barboneli
Postat pe 25 Martie 2014 21:41
.Da se si intalnesc isi dau sfaturi si-si discuta probleleme chiar el mi-a spus dar nu mai este nimic intre ei ci doar o simpla amicitie .De iubit spune ca ma iubeste si jura ca au ramas doar prieteni dar eu nu cred ca poate exista doar o prietenie intre doi oameni care s-au iubit si mai ale in conditiile in care ei comunica zi de zi.Pentru asta am si postat pe forum sa stiu si parerea voastra pentru ca nu vreau sa sar la gatul omului fara sa fie ''vinovat''..Mersi mult pentru raspuns.
garbo176651
Postat pe 27 Martie 2014 09:12
nu exista o "simpla amicitie" intre doi fosti iubiti! nu exista prietenie de nici un fel in cazul acesta, iar cine sustine altceva e un ipocrit.
si mda...cunosc personal situatia "bunei prietenii". Dar nu exista prietenie, o astfel de prietenie asa cum prezinti tu, acolo unde a existat sex! (scuzati-mi repetitia)
probabil ca tu esti cea cu care poate trai comod, fara griji, adica un fel de fraiera care sa ii toloreze lui multe, asta fiindca il iubesti
iar partea in care "nu se ascunde" de tine...mda... convingator. Normal ca va face sa para ca "nu se ascunde", pentru ca nu vrea sa il banuiesti de ceva.
desi putin probabil sa fie atat de inocent, cu siguranta atunci cand "nu se ascunde" de tine, este pentru ca ii scrie nimicuri; lucrurile semnificative le discuta in privat.
Amor_Aeternus
Postat pe 29 Martie 2014 19:10
Da asta cred si eu ca nu poate exista prietenie fara ca unul din cei doi sa nu se gandeasca s-au sa mai spere la ce a fost .Mersi tare mult pentru raspuns.
garbo_399091
Postat pe 29 Martie 2014 21:18
Nu exista nici o prietenie acolo. Sa fii sigura de asta. E mult mai mult ........si e o chestie care poate dura o viata, Si iubitul tau se poate sa aiba mai multe relatii de acest gen. Daca poate cu asta, iti spune.....iti arata.......te ameteste asa.......fii sigura ca e in stare si de mai mult.Te chinui si suferi pentru cineva care nu merita.
garbo_5596
Postat pe 31 Martie 2014 11:17
daca exista doar amicitie...amicii nu sint comuni? Te ia si pe tine cind se intilnesc? Iti arata mesajele? Vorbeste cu ea de fata cu tine? Daca te-ai intilni tu cu ea la o cafea, asa, ca sa va povestiti problemele, ar fi ok... doar e amica familiei?
quasaria
Postat pe 31 Martie 2014 11:34
Nu este o prietena de familie Pe restul prietenilor lui ii cunosc si chiar am iesit impreuna . Pe ea nu o cunosc si nici nu am prticipat la intalnirile lor.Da a spus ca nu are nimic de ascuns dar cand i-am cerut sa-mi arate mesajele lor nu a fost de acord .Imi este destul de clar acum . Mersi mult
garbo_399091
Postat pe 31 Martie 2014 13:45
bineinteles ca nu iti arata, el doar simuleaza sinceritatea asta cum ca "nu se ascunde" de tine.
personal, nu prea inteleg nevertebratele astea care joaca astfel de jocuri. Probabil ca el te va tine pe tine doar asa, pana cand va accepta aia sa fie cu el oficial si nu doar in calitate de...amici, desigur
Amor_Aeternus
Postat pe 31 Martie 2014 16:28
De la: garbo_399091, la data 2014-03-31 13:45:27Nu este o prietena de familie Pe restul prietenilor lui ii cunosc si chiar am iesit impreuna . Pe ea nu o cunosc si nici nu am prticipat la intalnirile lor.Da a spus ca nu are nimic de ascuns dar cand i-am cerut sa-mi arate mesajele lor nu a fost de acord .Imi este destul de clar acum . Mersi mult


Si daca iti arata mesajele chiar crezi ca ar fi lasat vreun mesaj compromitator?sa fii convinsa ca ti-ar fi aratat doar ce voia el sa vezi cum tot la fel sa fii convinsa ca nu e nicio relatie de amicitie.Sunt patita si nu amica chiar fosta nevasta cu care la fel se jura ca nu mai are nimic ci doar o ajuta asa...din cand in cand la una la alta si din punctul lui de vedere, eu eram o frustrata care nu putea sa inteleaga domle acest "mare ajutor".Si asa de mult "ajutor" a oferit ca intr-o zi a plecat definitiv la ea.Deci...rupe-te de el cat mai repede ca nu o sa ai decat de suferit.
garbo_399025
Postat pe 31 Martie 2014 17:11
De la: garbo_399091, la data 2014-03-25 19:35:16Sunt intr-o relatie cu un barbat de un an de zile. Ne era bine impreuna si chiar credeam ca iubire ca a noastra nu exista .Pot spune ca inca il iubesc foarte mult dar nu il pot crede.Pastreaza legatura de ''amicitie ''spune el cu o femie care a facut parte din viata lui 5 ani de zile fiind-ui amanta .El i-a facut firma i-a angajat barbatul pozand in fata sotului ei ca inger pazitor al lor.Au orele lor in care isi trimit mesaje pe telefon iar el nu tine cont ca eu sunt de fata.Iar daca il suna cand eu sunt acolo ii inchide telefonul dar cu toate astea sustine ca leatura lor sa incheiat si ca au ramas doar prieteni. Credeti ca poate exista o astfel de prietenie intre un barbat si o femeie care s-au iubit au ramas prieteni si isi trimit mesaje zilnic ? Va intreb pe voi pentru ca mie imi este greu sa cred asa ceva. Sotul ei este plecat timp de 6 luni pe an .Nu-mi doresc sa fiu manta de vreme rea atat timp cat sotul ii este acasa si nu poate fii cu el pentru ca are alte obligatii de indeplinit iar el sa-si faca viata frumoasa si cu mine si cu ea .Astept parerea voastra


Poate el crede ca s-a terminat relatia , dar daca amanta lui il tot suna in stilul asta in continuare s-ar parea ca nu considera acelas lucru ca el, pentru ea legatura lor nu s-a termiant si in plus NU suporta sa stie ca o alta femeie ii ia locul.Asa ca ai grija !






cristina5
Postat pe 31 Martie 2014 21:10
De la: garbo_399025, la data 2014-03-31 17:11:39
De la: garbo_399091, la data 2014-03-31 13:45:27Nu este o prietena de familie Pe restul prietenilor lui ii cunosc si chiar am iesit impreuna . Pe ea nu o cunosc si nici nu am prticipat la intalnirile lor.Da a spus ca nu are nimic de ascuns dar cand i-am cerut sa-mi arate mesajele lor nu a fost de acord .Imi este destul de clar acum . Mersi mult


Si daca iti arata mesajele chiar crezi ca ar fi lasat vreun mesaj compromitator?sa fii convinsa ca ti-ar fi aratat doar ce voia el sa vezi cum tot la fel sa fii convinsa ca nu e nicio relatie de amicitie.Sunt patita si nu amica chiar fosta nevasta cu care la fel se jura ca nu mai are nimic ci doar o ajuta asa...din cand in cand la una la alta si din punctul lui de vedere, eu eram o frustrata care nu putea sa inteleaga domle acest "mare ajutor".Si asa de mult "ajutor" a oferit ca intr-o zi a plecat definitiv la ea.Deci...rupe-te de el cat mai repede ca nu o sa ai decat de suferit.
garbo_399091
Postat pe 1 Aprilie 2014 10:24
Este adevarat ca nu-mi va arata nimic .Am cerut sa mi le arate in momentul in care a primit un nou mesaj de la ea dar nu a vrut. Exact asa imi spune si mie ..Fabulez si sunt fantasme de ale mele.Oricum acum situatia imi este clara .
garbo_399091
Postat pe 1 Aprilie 2014 10:32
De la: cristina5, la data 2014-03-31 21:10:36
De la: garbo_399091, la data 2014-03-25 19:35:16Sunt intr-o relatie cu un barbat de un an de zile. Ne era bine impreuna si chiar credeam ca iubire ca a noastra nu exista .Pot spune ca inca il iubesc foarte mult dar nu il pot crede.Pastreaza legatura de ''amicitie ''spune el cu o femie care a facut parte din viata lui 5 ani de zile fiind-ui amanta .El i-a facut firma i-a angajat barbatul pozand in fata sotului ei ca inger pazitor al lor.Au orele lor in care isi trimit mesaje pe telefon iar el nu tine cont ca eu sunt de fata.Iar daca il suna cand eu sunt acolo ii inchide telefonul dar cu toate astea sustine ca leatura lor sa incheiat si ca au ramas doar prieteni. Credeti ca poate exista o astfel de prietenie intre un barbat si o femeie care s-au iubit au ramas prieteni si isi trimit mesaje zilnic ? Va intreb pe voi pentru ca mie imi este greu sa cred asa ceva. Sotul ei este plecat timp de 6 luni pe an .Nu-mi doresc sa fiu manta de vreme rea atat timp cat sotul ii este acasa si nu poate fii cu el pentru ca are alte obligatii de indeplinit iar el sa-si faca viata frumoasa si cu mine si cu ea .Astept parerea voastra


Poate el crede ca s-a terminat relatia , dar daca amanta lui il tot suna in stilul asta in continuare s-ar parea ca nu considera acelas lucru ca el, pentru ea legatura lor nu s-a termiant si in plus NU suporta sa stie ca o alta femeie ii ia locul.Asa ca ai grija !






garbo_399091
Postat pe 1 Aprilie 2014 10:34
Consider ca este om matur si nimeni nu-l obliga cu nimic.Indiferent ca-l suna ea si-l cauta .EL este in masura sa puna punct s-au nu .Dar atata timp cat el se lasa dus de asa ceva inseamna ca acolo undeva mai are ceva pentru ea.Faptul ca ea il suna si el accepta nu este o scuza si nici o motivatie pentru el indiferent ce crede ea.







garbo_399091
Postat pe 1 Aprilie 2014 10:44
De la: garbo_399091, la data 2014-04-01 10:32:54Este adevarat ca nu-mi va arata nimic .Am cerut sa mi le arate in momentul in care a primit un nou mesaj de la ea dar nu a vrut. Exact asa imi spune si mie ..Fabulez si sunt fantasme de ale mele.Oricum acum situatia imi este clara .


e clar deci, este aproape aceeasi poveste cu ce am trait eu.Si daca o sa spui stop el te va cauta pentru ca stimata nu este ,inca, libera insa cand va fi libera ori il va dori langa ea, va pleca cu a cincea de pe loc, iar tu o sa ramai " cu gura cascata" de uimire, daca pot sa spun asa,ironic vorbind.Ai dat de un individ profitor si mitocan.
garbo_399025
Postat pe 1 Aprilie 2014 13:33
in locul tau i-as spune uite care e treaba, vreau sa o cunosc pe cucoana asta care vad ca e o parte importanta din viata ta si sa ma lamuresc ca nu e nimic intre voi. Si, din moment ce oricum sustii ca nu e nimic intre voi, nu cred ca o confirmare ar fi o problema, nu?

Iar in alta ordine de idei, da, se poate sa discute cu foste fara sa mai aiba nimic cu ele. Eu discut cu ex-ii si crede-ma ca n-am nici cea mai vaga idee de reluare a vreunei legaturi. E drept ca discut chestii concrete cind am nevoie de informatii sau detalii despre ceva anume, si asta din an in pasti, nu ii sun zilnic sa palavragesc floricele.
quasaria
Postat pe 1 Aprilie 2014 14:23
Mai 091, poate ca sunt asociati la firma si nu vrea el ca tu sa stii, na!

Nu-i imposibil, mai ales ca ai mentionat ca" i-a facut firma....."
In astfel de situatii e imposibil sa nu aibe si el o cota/parte din care vrand-nevrand trebuie sa comunice cu "ea".
are relevanta?

Ba mai mult, daca el este implicat in afaceri cu "ea" si nu ti-a spus decat cat a vrut el, poti sa-l zgaltai pe el ca sa afli cum stau treburile
si sa dea cartile pe fata.Sau, fii smechera, mergi la ea la firma si intereseaza-te si apoi intreaba-l pe el ca sa vezi cine minte, ii prinzi imediat cu fofarlica si pe urma, hasta la vista baby! Treaba ta!
pitiTa_
Postat pe 1 Aprilie 2014 17:46
Problemele legate de firma se pot discuta clar si deschis fara ascunzisuri si nu prin mesaje zi de zi la aceiasi ora .Iar daca ar fii fost asociati ar fii avut un motiv plauzibil pentru discutiile lor si s-ar fii folosit de acest motiv in apararea lui .Cat desre faptul ca nu-si doreste ca eu sa stiu :) inca nu am ajuns sa ii i-au banii din portofel si sa-i controlez afacerile asa ca nu are pentru ce sa ascunda.
garbo_399091
Postat pe 1 Aprilie 2014 20:10
si daca ii propui sa discute clar si deschis ce spune?
PS: incearca texte gen "ai incredere in mine" - nu ca ar trebui sa aiba....
quasaria
Postat pe 2 Aprilie 2014 03:00
Este o relatie toxica !Nu vei progresa in nici un fel alaturi de el, nici el alaturi de tine ..... da-i libertate si traieste-ti si tu viata cat mai frumos, tinand cont de prioritatile tale!
garbo_19362
Postat pe 13 Mai 2014 17:45
Acum este cu tine,traieste cu tine,cu nu cu ea.Asta este cea mai buna dovada ce te iubeste pe tine,si ca vrea sa fie cu tine.
exista relatii terminate complet,in care cei doi raman doar amici,uneori de dragul copiilor pe care ii au.
Daca o mai iubea pe ea,traia cu ea,e simplu.
Si nu poti fi prietena,cu o fosta a lui,eu nu as putea.ar trebui sa ii spui lui cum te simti fata de relatia lor,fara sa sune ca un repros.Discutia calma cu el,poate rezolva ceva.
daniilia
Postat pe 19 Mai 2014 04:36
Un om care iubeste si respecta partenerul de viata pune punct celor trecute relatii indiferent de care au fost ele.Aici nu poate spune nimeni daca in relatia cu fosta face parte si sexul dar e clar lucru ca nu trebuie neaparat sa te regulezi ca sa inseli.Prima cea mai buna prietena la sfaturi si la orice trebuie sa-i fii tu ca sotie,sa luati impreuna decizii pentru viata voastra nu sa conduca alta din afara ca e mama voluntara.
unu964
Postat pe 19 Mai 2014 13:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BRBAII RZBUNTORI... 24 De la: sophia 24 Septembrie 2009 22:53
barbatii care fac copii cu femei diferite 108 De la: AMELYY 18 Octombrie 2009 11:03
Trairi 29 De la: albastrea14 13 Octombrie 2014 16:17
Barbatzii n-au fost facutzi monogami, dar nici Femeile, proaste 45 De la: garbo210772 24 Iulie 2011 00:24
Uneori persoana potrivita o cunoastem prea tarziu ... 329 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:58
Setari Cookie-uri