Ce ne place...

Are mai frate fata asta un talent de a descrie , ca mai era putin si dadeam si eu cu mana dupa vreo musca imaginara...
Multumesc Bucura.
Rotty
Postat pe 21 Aprilie 2014 13:44
Of, of, Barbo draga. S-a publicat povestioara ca un fel de avertisment, ca oamenii sa inteleaga ca fiind numai incrancenati, obsedati de a face bani, de a avea mai mult si mai mult, au uitat sa sarbatoreasca si sa se bucure. Sunt cu totul de acord cu tine ca sarbatorile nu trebuie sa fie numai religioase. Important este sa stim sa ne bucuram si sa ne prilejuim ocazii pt asta - iar sarbatorile tocmai pt a ne simti bine unii cu altii, sunt (m-am molipsit de stilul tau, ma refer la topica :)). Opigal - ul asta presupun ca-i un insecticid. O fi si pe la noi?
Eu ma gandesc ca pe la tine e tocmai momentul siestei si ca in momentul asta cu ea te ocupi... sigur, numai daca starea lui Rotty iti permite, ca ea a facut de serviciu cand tu nu te simteai bine si acum e randul tau sa o suplinesti. Daca nu te descurci totusi, spune-ne si noua sa-ti venim in ajutor, ca altfel "what are friends for?"
bucura
Postat pe 21 Aprilie 2014 13:48
Imi place prajitura diplomat! :D

multa frisca si...=)) stafide.

Profiterolu', are piscoturi! ;))
pitiTa_
Postat pe 21 Aprilie 2014 14:02
Rotty, m-ai facut sa rad. Asa spun si baietii mei, ca povestesc adecvat tot felul de intamplari si situatii.Mi-am amintit o intamplare de anul trecut cand venind din vestul tarii catre Bucuresti, am facut o escala de cateva zile la Herculane. Si le-am povestit baietilor abia ieri tarasenia respectiva iar ei, razand cu pofta, mi-au spus ca trebuie sa o scriu. Sa o scriu unde? Pe o coala? Pt ce si pt cine?
Ei, ca sa-mi fac blog. Cine sa citeasca blogul meu?
Ma gandesc s-o scriu aici iar daca cineva va avea chef, interes si (sau rabdare) sa citeasca, bine, daca nu, nu.
Sanatate multa, Rotty!
bucura
Postat pe 21 Aprilie 2014 14:04


corect. am si facut-o deja, daca tragi cu ochiul prin restaurant o sa vezi !
avertisment ? hm... oamenii nu tin seama de avertismente si eu consider ca-s inutile ! cine te citeste pe tine de exemplu, n-are nevoie de avertisment ci doar sa te imite... sau sa ia exemplu ! nu o vezi pe Rottycell... deja omoara mustele !
da, aveti Opigal. e un praf. cica e bun si contra puricilor, dar deja puricii e shmecheri si nu mai miros din praf !!! iar capuselor nu le place praful, indiferent de care e. poti sa mai pui si faina uneori pe pielea cateilor... alternezi cu Opigal. Opigalul este de 20, asa scrie pe el. e ca o pudra.... asa ca ai grija sa-l ti la locul adegvat. !!!! da. hai sa zicem ca e in perioada potrivita pentru siesta... ma bate gandul sa-mi iau banana si sa ma retrag. azi e ultima zi de Paste la noi. e la fel ca celelalte 7 zile, numai ca se mananca mai putin seara. lumea e deja satula de pasca. eu nu ma ating de asa ceva, asa ca ma pastrez pentru ceva oua si drob... imi place la nebunie ! da, am fost la psihiatru sa ma tratez de drob... dar n-a reusit. cu placere o sa cer ajutordaca e nevoie sau chiar daca nu e nevoie ci doar de placere.... dar nu in zile de sarbatoare ! o amiaza placuta si cu tot dichisul....
barboneli
Postat pe 21 Aprilie 2014 14:13
De la: bucura, la data 2014-04-21 14:04:47Rotty, m-ai facut sa rad. Asa spun si baietii mei, ca povestesc adecvat tot felul de intamplari si situatii.Mi-am amintit o intamplare de anul trecut cand venind din vestul tarii catre Bucuresti, am facut o escala de cateva zile la Herculane. Si le-am povestit baietilor abia ieri tarasenia respectiva iar ei, razand cu pofta, mi-au spus ca trebuie sa o scriu. Sa o scriu unde? Pe o coala? Pt ce si pt cine?
Ei, ca sa-mi fac blog. Cine sa citeasca blogul meu?
Ma gandesc s-o scriu aici iar daca cineva va avea chef, interes si (sau rabdare) sa citeasca, bine, daca nu, nu.
Sanatate multa, Rotty!



Eu o sa fiu cititoarea ta fidela Bucura. Am zis-o pe bune ca ai talent.
Din fericire ma simt mai bine si sunt ocupata cu pregatirile de plecare. O sa fiu in Ro cateva zile si o sa incerc sa intru sa vad ce mai faceti.
Rotty
Postat pe 21 Aprilie 2014 14:45
Barbo , la anul de Paste vin la voi sa fac dieta daca zici ca se mananca putin. Ma strang blugiii...!!! Asta zau ca nu-mi place.
Rotty
Postat pe 21 Aprilie 2014 14:54


... cam asa ai fost tu acuma cu ce ai scris !!! esti bine venita la noi, dar cele doaua sarbatori de Paste difera. din toate punctele de vedere. si a blugilor difera... ! cu blugii o rezolvam noi repede, fuga, fuguta la magazin cu numere mari si iei blugi cu 2 numere mai mari... sa vezi ca nu te mai strange deloc. cat priveste mancatul... e greu sa spun ca se mananca mai putin, dar cred ca se mananca mai putin gras. si asta e valabil si in alte tari Mediteraniene. aici sunt legume 365 de zile pe an, de obicei nu se importa nimic din legume si se mananca mult mai mult decat in alte tari. tu nu cred ca din cauza cantitatii de mancare ai probleme cu blugii, dar cand o sa vi aici o sa studiem problema. si aici sunt unii care mananca de ajung la peste 100Kg. eu de exemplu nu mananc mult si am numai 98Kg. ! glumesc. ma impusc daca ajung la asa ceva, am 184cm. inaltime. e si cald prin regiunea asta si oamenii nu mananca cantitati mari. si salata la orice masa, asta cam in proportie de 83,6% ! aici la restaurant poti sa te saturi numai din salatele care se dau in niste farfurii mici... problema la unii este ca mananca acea "pita", care face cat 4 felii de paine, ca calorii !plus ca nici nu e sanatoasa. are faina si apa si putina drojdie doar. pe scurt, multi se ingrasa de la asta. 4-8 pite pe zi, umplute cu salate si homus plus tahina plus cartofi prajiti plus falafel... duce la comenzi de blugi numar mare. cand spun pita, la asta ma refer:

http://blacksheepbudapest.com/wp-content/uploads/2013/02/kebab-pita.jpg

http://foodwallpaper.com/wp-content/uploads/2014/02/pita-bread-5-1-10.jpg

http://www.mychoicefreedom.com/wp-content/uploads/2012/08/Chicken-Pita.jpg

aici si in general in tarile arabe, in pita se baga orice. tine in loc de farfurie pot sa zic. multa pita, multe numere la blugi !

http://college.biggirlssmallkitchen.com/wp-content/uploads/2012/03/DSC_0026.jpg

asta a fost prima lectie... !
barboneli
Postat pe 21 Aprilie 2014 17:19
Pana pita aia e doar cu salata ., e ok. Nu fac vreo dieta drastica. Merci perntru prima lectie.
Rotty
Postat pe 21 Aprilie 2014 18:41


da, asa e... e comod sa mananci "in ea", de pe felie de paine cade cate ceva... dar sa nu uiti ! o pita medie e cat 4 felii de paine ! aici e capcana. tu sti mai bine cum stai cu blugii... cat am vazut atunci la bal, nu pari ca e nevoie de dieta drastica ci doar sa ai grija. Misu ce zice ? e de acord... ?
barboneli
Postat pe 21 Aprilie 2014 18:58
Misu e de acord sa-i dau ei portia de carne.
Rotty
Postat pe 21 Aprilie 2014 19:07
La mine tocmai a plouat cu tunete si fulgere incat Mitzi mai ca era sa-si uite indatoririle materne, pt ca mi-a sarit in poala si nu se mai dadea dusa. De cand eram copil am tot avut pisici, dar sa se teama de zgomote ( si in special de tunete ), ca Mitzi, nu.
Dar nici sa vorbeasca ca ea tot timpul, iar n-am avut. Mitzi este neagra carbune cu ochi de culoarea lamailor, si vorbeste folosind diverse intonatii cat e ziua de lunga. Da' ce zic eu ziua, ca ar vorbi si toata noaptea, daca n-ar mai si dormi. Toata lumea care o cunoaste se amuza de aplecarea ei spre flecareala si o tot provoaca intreband-o una, alta, iar ea parca atat asteapta, ca nu se mai opreste.
Imi place sa ma plimb dupa ploaie, sa simt aerul primenit mirosind a ierburi, a pamant, sa privesc cum se scurge apa de pe frunze si cum isi fac baie vrabiutele.
Imi place sa ascult muzica lui Eugen Doga - un compozitor moldovean de dincolo de Prut care are niste valsuri minunate. Imi place cartea pe care o citesc acum - "Lupul de stepa" a lui Hermann Hesse. Am citit "Jocul cu margele de sticla" cu mai mult timp in urma si a avut, la vremea aia, un efect de trezire a ceva din mine care zacea undeva, fara ca eu sa stiu, si care cauta sa iasa la lumina. A fost ca o ploaie pe care o asteptam dupa o lunga perioada de seceta. Cat despre Siddhartha, am citit-o la recomandarea lui fiu-meu mai mare.



bucura
Postat pe 23 Aprilie 2014 19:46


pe mine nu ma mira ca s-a speriat Mitzi. si sora-mea se speria de tunete si fulgere cand era de varsta lui Mitzi. acum nu se mai sperie. tine cont ca Miti aude, are auzul mult mai fin sau puternic sau sensibil, nu stiu cum e mai bine sa zic... decat noi oamenii ! asa ca iti dai seama cum suna un tunet in urechiusa aia mica a ei. ma rog... in urechiusele ei mici ! e ca si cum ai incerca tu sa stai langa difuzorul de bass pe o scena cu Pink Floyd !!! dar mai bine sa nu stai !!! insa chestia cu palavrageala, chiar imi place... !!! maaaama ce am mai sta de vorba noi amandoi. acum... ochii ii are ca lamaile coapte, asa:

http://www.hobby-zoo.ro/img/bombay.jpg

sau ca lamaile inca necoapte, asa:

http://3.bp.blogspot.com/-v2-y9LdJeH8/Uo2OFbRMefI/AAAAAAAANQs/OkAw-x9fr0o/s1600/Bombay.ashx.jpeg

spui de fiu-meu mai mare ! inseamna ca mai ai unul mai mic. asta e clar... dar eu intreb daca nu e cu suparare, ai si unul care e mijlociu ? macar sa stiu numai daca sunt trei in total... ! mie imi placea pana anul trecut sa citesc cele 1001 de nopti ! si ninenteles le citeam numai noaptea cand era foarte cald aici. de la atata citit, cred ca am citit-o cel putin de 14-16 ori... am observat incet, incet ca lipseau multe nopti din carte... si azi e greu sa mai gasesc o editie noua cu aceste minunate povesti. la o Scheherazade nici macar nu ma gandesc ca o sa gasesc prin apropiere....
iar in cea ce priveste acest Eugen Doga, mai facut curios sa-i cunosc putin muzica. am ascultat vre-o 6-7 melodii, una din ele chiar sub alt nume al lui, Evgheni Doga... si pot sa spun cu siguranta ca toate 6-7 aveau nume diferite si ca toate cele 6-7 erau aceasi melodie, respectiv vals ! sunt pe youtube, daca vrea cineva sa verifice acest lucru. iar singurul ala vals, nu e rau de loc. cam toate valsurile seamana.
sper ca Mitzi s-a linistit deja si acum toarce linistita tot in poala ta... sau poate si tu "torci" deja la TV ? asta imi aduce aminte de Rotty.... ! cu gatul ei bolnavior... !
barboneli
Postat pe 23 Aprilie 2014 21:15
Cand ajung acasa , o sa ascult si eu valsul ala.
Deocamdata , nu-mi place ca-i innorat , iar eu iarasi tre sa ma pun pe drumuri.
Rotty
Postat pe 24 Aprilie 2014 06:55


uite, eu ti-l pregatesc deja... ce mai are el pe acolo, e la fel.... !

http://youtu.be/gvUg7KLAclA

aici ai si o colectie de gramofoane... si are cateva note altfel !

http://youtu.be/s7mkBEru4Os

vedea-tas dansand vals.... !
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 08:07
Uite asa mi-ai produs tu Barbo prima dezamagire, spunand ca toate valsurile sunt la fel. Nu stiu cum am sa-mi revin, dar fac eforturi mari Cat despre cafea, nu prea beau decat la nevoie, asta insemnand atunci cand imi scade tensiunea prea mult si risc sa fiu luata cu targa. Si mi-i groaza de spital, chiar daca ajung des pe acolo, dar macar nu pe targa. Imi place mult de tot mirosul cafelei proaspete si drept urmare beau mult ceai:))
Imi pare rau de Rotty ca are de umblat pe drumuri, asa bolnava.
Da Barbo, am un baiat mare, respectiv 25 de ani si cam 1.90 m si unul putin mai mic cu vreun an si jumatate si de vreo 1.84. Mi-ar fi placut si unul mijlociu, dar n-a fost sa fie.
bucura
Postat pe 24 Aprilie 2014 09:24


ei... sti si tu cum e... fara ceva dezamagiri devine plictisitor... ! dar eu sunt sigur ca ai sa-ti revi... era doar alarma falsa ! si-a reparat doamna pushca... altfel iti dadeam in aconto un ca sa sterg dezamagirea ! eu vorbeam de valsurile lui Evghenii... nu de toate valsurile de pe lume ! numai de cele ale lui, vorbeam... ! pe scurt, mie mi s-au parut foarte asemanatoare si la inceput si pe la mijloc i la etc. ! asa mi s-au parut mie. am uita sa-ti spun ca eu am facut armata la tunari, dar nu la cea ce sti du ca tunari... adica nu la alea care fac doar "poc" de nu sperie nici vrabiutele tale... ci la tunari... adica fiecare tun e pus pe ceva cat 3 blocuri de 4 etaje (cu lift chiar inauntru, pentru obuze...) ! si alea cant trimit cate un glont de 5 tone... cred ca se aude si la Buzau... ! asa ca intelegi problema mea medicala... am si certificat de surd 85,2% ! dar sa lasam valsurile acum, daca tot nu vrei sa dansezi cu mine... imi pare rau ca nu poti sa bei cafea, dar asta nu-i bai, o sa te servesc cu placere si cu ceai ! stii... si cafeaua, care contine cofeina, poate sa ridice putin tensiunea in caz ca o ai asa mica mereu... dar si un pahar doua de apa pot sa faca asta. adica iti spun asta ca sa nu fi in panica ca o tensiune putin scazuta, inseamna neaparat spital. atunci, zic eu dar tu faci cum iti spune medicul tau... ar trebui sa bei o cafea in fiecare dimineata... sa-ti ridice un pic tensiunea daca mereu e mica. de la o cafea doua pe zi, nu-ti creste tensiunea prea mult, in nici un caz nu peste limita. si ceaiul ridica tensiunea. ceaiul contine teina, nu cofeina, dar astea sunt rude foarte apropiate ! si teina are ca acelasi efect. e edvarat ca, daca bei ceai din frunze verzi luate de prin gradina ca: papadie, melisa, lamaita sau Luiza cum ii spune aici, menta sau mai stiu ce ai tu in gradinita ta, astea ridica mai putin tensiunea. ca-s verzi. ci ceaiul rusesc e verde la inceput, dar e pus la uscat in diferite metode ei de aia arata asa urat si zbarcit... ! ok, deci am sa te servesc cu ceai de acum inainte. poti sa-mi spui si ce preferinte la ceai ai ?
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 13:49
Iarasi ma delogheaza garbo la greu. Nu-mi place deloc.
Rotty
Postat pe 24 Aprilie 2014 14:30


mmda... nu-i placut si mie mi se intampla nu chiar ca la tine... ! adica mai putin greu. prinde-ti si tu logarea cu o pioneza... eu asa am facut si acum nu ma mai delogheaza nimeni !
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 17:05
Interesant ce spui tu de tunul ala, Barbo. In contrapartida iti spun ca am tras si eu cu niste flinte la viata mea, pe cand eram in gimnaziu si faceam tir. Mergeam acolo pt ca imi placea un coleg si voiam sa-i arat ca nici aici nu sunt mai prejos ca el. Tot ce-mi mai amintesc e ca gloantele alea se numeau diabolouri.
Iti multumesc pt efortul depus ca sa-mi explici ce-i cu ceaiul si cafeaua, chiar daca stiam.:))
Eu beau ceai de macese, catina, menta, galbenele, adica din flora patriei. Imi place si cel verde.
bucura
Postat pe 24 Aprilie 2014 19:37


inteleg. esti patriota ! si eu beau din flora patriei. aici n-am vazut macese, catina, dar menta e ingrozitor de multa, aici ii mai zice si "nana"... adica sunt 2 feluri aici, menta care o aveti si voi si aceasta nana, care e mai aspra sa zicem. mai outernica. aici rabii sunt intarcati cu ceai de nana... ! avem si flori de papadie iar radacinile se vad separat, tot uscate si ceaiul iese mult mai concentrat. galbenele nu cred ca avem, florile de papadie tot galbene sunt, dar nu stiu daca e acelasi lucru. in engleza la galbenele se spune: "Calendula/Marigold/ Cats Claw" ! daca ar fi sa traduc ce scrie aici, inseamna ca si noi avem galbenele ! aici se numasc "ghiara de pisica"... asa ca in engleza. aici se bea mult, mai ales iarna, ceaiul de pelin. am in gradina si eu o tufa de pelin. se mai bea foarte mult, mai ales in casele arabilor, cea ce la voi se numeste Salvie. enorm se bea aici, avem si din asta o tufa. la noi se cheama "Marva" iar la arabi "Maramie"... si marva si maramie inseamna amar ! Lamita sau Luiza, am in curt, Melisa iar, mai am si alta planta care ceaiul din ea ajuta sa treaca raceala mai repede. Aici ii spune Zofa Alba. un cai care nu trebuie sa lipseasca din casa. tei nu avem, dar se importa. musetel e plin. muguri de pin nu avem. cam asta in legatura cu ceaiurile... !
aici se vinde separat radacina de papadie, uscata, numai buna de pus in apa clocotita... si flori cu frunze impreuna, ceaiul de papadie adica. mai mult flori decat frunze.
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 20:37
La noi drept Cat's Clow este cunoscuta o planta din America de Sud si Centrala cu rol in cresterea imunitatii. Dar spune-mi, te rog, ce e Zofa Alba, este specifica locului, sau se gaseste si pe la noi? Are o denumire latineasca? In ce scop se bea acolo radacina de papadie? La noi e indicata in afectiuni biliare, hepatice si ca diuretic.
Vezi ce de mai intrebari am pus, ca un copil...
bucura
Postat pe 24 Aprilie 2014 21:03
Bucura , la asemenea chestii sunt si eu curioasa
Rotty
Postat pe 24 Aprilie 2014 21:25


mda... ca o copila ! asta inseamna ca doresti sa cunosti. deci... radacine de papadie se bea si aici tot in aceleasi scopuri. dar la fel de bun este si ceaiul de flori de papadie, amestecat cu frunze. face acelasi lucru. dar radacineile daca le pui pentru ceai, se fierb cam 5 minute, nu este ca infuzia de flori si frunze, dau o concentratie mai mare de substante care lucreaza la planta. acolo e nucleul... ! asa ca pui ceva mai putin la ceai. si ca cost, radacinileunt cam de 3 ori mai scumpe la cantar. acum despre Zofa Levana cum ii spune aici, eu am scris fonetic numele, dar seamana si ca in alte limbi straine. uite un link

http://www.aromaticulture.com/plante-aromatique-LAMIACEAE-Vivace-Clinopodium,serpyllifolium,subsp,fruticulosum-172.html

(eu folosesc internet explorer de la Google Chrome".) dupa cat inteleg de pe pagina cu aceasta planta, se numeste in latina asa: Clinopodium serpyllifolium subsp. fruticulosum ! arata cam asa, dar la unele zofa florile sunt albe. dar frunzele sunt specifice asa

http://desertcanyonfarm.files.wordpress.com/2010/08/cimg0688.jpg

si cu zoom...

http://alineaphile.com/uploads/recipes/P1100788.jpg

ii mai spune si Zuta (in loc de Zufa) Zuta Levana, adica levana inseamna alba in ivrit, limba de aici. creste ca o tufa destul de mica, pana la 1 metru inaltime, are frunzele mici, grosute si putin paroase, au un miros specific cand le zdrobesti intre degete. se taie tulpinile cu frunze inainte de infloreste planta, se clatesc de praf, la noi e praf... se leaga cateva crengi si se atarna nu la soare ! pana se usuca. abia atunci se scot frunzele de pe crengi sau tije... se pot ri rupe aceste crengute in bucati mici si se pot pune si ele in apa clocotita. ceaiul e foarte aromat si placut, are substante din alea care se evapora, nu stiu cum le spune pe romaneste si "scoate" raceala din tine daca bei 3-4 cani pe zi. si daca nu esti racita, tot e placut sa-l bei. se gaseste de vanzare si la magazine cu ceaiuri. toate ceaiurile pe care le-am scris, sunt foarte bune si trebuie sa le ai in casa. uscate, nu sa le cresti printre balate sau dale sau cum se spune la voi. in borcane de sticla sau cutii rotunde din carton gros cu capac. dar nu in plastic. mai are copila ceva de intrebat... nenea e aici !
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 21:34
Multumesc frumos, Barbo,ca ai avut rabdarea sa-mi dai toate informatiile astea, apreciez sincer. De mult timp sunt interesata de plante si calitatile lor curative si culeg informatii de peste tot unde pot.
Rotty, ma bucur ca esti bine, dar cred ca ai venit cu niscaiva virusuri pe aici ca am stranutat toata ziua si ma simt cam apatica si nitelus ametita.:))
Tuturor, noapte buna si vise frumoase!
bucura
Postat pe 24 Aprilie 2014 22:24
Imi pare rau Bucura , dar cred ca nu de la mine e virusul. Incep sa cred ca in cazul meu , durerea de gat si raguseala sunt pe baza de nervi. Tinand cont ca nimic nu merge , nici nu-i de mirare.
Buna dimineata , ca uitam sa zic.
Rotty
Postat pe 25 Aprilie 2014 06:11
Vad la ce ora ai postat, Rotty, si comparativ cu orele la care te trezesti in D, se poate spune ca ai lenevit putin... Stiu ca nu-i de la tine virusul, ca am aflat de la cine ar putea fi. Nu-ti spun sa nu te enervezi, n-ar face decat sa te enervezi si mai tare:)), asa ca tac... Presupun ca esti pe undeva in Ardeal si oamenii respecta aici mai abitir sarbatorile, pare-se... Sa ai o zi frumoasa si fructuoasa, orice ar insemna asta!
bucura
Postat pe 25 Aprilie 2014 09:51
Asta noapte era sa se intample o nenorocire. Pt ca pe aici s-a racit simtitor, peste noapte am pus langa Mitzi un mic calorifer electric. Spuneam ca este o pisica vorbitoare dar pe la cinci dimineata vorbea asa mult si tare, incat m-am dat jos din pat si am mers la ea. Se defectase termostatul caloriferului si se incinsese atat de tare aerul pe hol, incat era irespirabil. Mitzi isi scosese puii din cutie si ii depusese la mine la usa. Nu cred ca am povestit ca Tanu stie sa deschida usa la camera mea si cand are o nevoie o deschide apasand pe clanta, forma ei inlesnindu-i gestul. Ce sa intamplat de data asta nu stiu, dar nu a venit sa deschida usa si era cu limba scoasa de-un cot de la caldura insuportabila, intins pe jos, nemiscat, incat m-am gandit ca a murit. Tanu are o varsta venerabila si niste probleme de sanatate, iar un soc ca asta ii putea fi fatal. Dincolo de eroismul lui Mitzi care a facut ce era mai bine pt puii ei -dar si pt mine, nu pot sa nu ma gandesc ca putea sa se produca un incendiu. Caloriferul asta l-am primit cadou iarna asta - fiind nou -nout, este de la o firma binecunoscuta, si totusi...
bucura
Postat pe 25 Aprilie 2014 19:50
Doamne ! Nu am cuvinte Bucura...
Seara buna.
Rotty
Postat pe 25 Aprilie 2014 21:13
Seara buna si tie, Rotty, sper ca ai mai rezolvat din treburi.
bucura
Postat pe 25 Aprilie 2014 22:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna ziua! 2 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 15:16
STOP LEGII DUBLARII FILMELOR IN LIMBA ROMANA 127 De la: nazirra 10 Iunie 2011 23:55
acnee help 18 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:35
relationarea pe internet!!! 20 De la: eu_vio 29 Martie 2010 21:45
VA ROG AJUTATIMA 218 De la: Roxi234 9 Octombrie 2009 21:30
Setari Cookie-uri