Ce ne place...

Vestea asta nu-mi place deloc Bucura. Am de facut un drum in Ro si m-as fi bucurat sa fie soare si cald. Ei , mai are timp sa se schimbe.
Bucura , la tine e valabila asta...

http://www.funniestmemes.com/wp-content/uploads/2014/04/Funniest_Memes_it-s-spring-nope_2129.jpeg

Noapte buna.
Rotty
Postat pe 16 Aprilie 2014 21:27
De la: Rotty, la data 2014-04-16 21:27:57 Vestea asta nu-mi place deloc Bucura. Am de facut un drum in Ro si m-as fi bucurat sa fie soare si cald. Ei , mai are timp sa se schimbe.
Bucura , la tine e valabila asta...

http://www.funniestmemes.com/wp-content/uploads/2014/04/Funniest_Memes_it-s-spring-nope_2129.jpeg

Noapte buna.

Chiar ca da! Cum le gasesti tu mereu asa de adecvate la situatie, nu stiu. Tu si Barbo! Azi am avut program dupa-amiaza si ne-am trezit cu o inspectie, ma rog, nu viza activitatea mea, ci alte aspecte din institutie si domnii cu pricina au intrat inclusiv la mine, insotiti de sef. Aveam niste fise cu niste coduri pe care trebuia sa le introduc pe calculator dar cu aia acolo nu ma puteam eu concentra, insa ma dadeam f ocupata.Mai precis citeam ce ati scris voi doi pe "restaurant" si cand am vazut poza cu "bigudiurile", mi-am muscat buzele sa nu pufnesc in ras.
bucura
Postat pe 16 Aprilie 2014 22:40
Sper ca nu te-au vazut domnii respectivi .
Neata buna . Eu iarasi am trei zile de trezit cu noaptea in cap . Offff....
Zi frumoasa iti doresc .

http://www.cotidianul.ro/images/piata_de_flori_in_parijse.jpg
Rotty
Postat pe 17 Aprilie 2014 06:04
Rotty, tare frumos e la voi la restaurant! Acum ca am vazut unde e, am niste retineri, nu stiu daca ma calific sa prestez acolo. Si nici nu ma prea omor dupa dulciurile frantuzesti.:))
bucura
Postat pe 17 Aprilie 2014 20:39
Pai atunci hai sa mananci ce pregatim noi . Mai o vorba , mai o cafeluta...
Rotty
Postat pe 17 Aprilie 2014 20:53


vorba ta Rotty...mai o cafeluta, mai o vorba... si treaba cine mai face... ????
barboneli
Postat pe 17 Aprilie 2014 21:10
Pai....tu. Noi povestim si tu pregatesti mai o salata , mai o cafea...
Rotty
Postat pe 17 Aprilie 2014 21:16
Baietii mei sunt deja pe drumul spre casa si daca nu reusesc sa termin cate am de facut (si am muulte!) sa vedeti cum vin eu la restaurant cu ei, dar si cu trupa de caini si pisici ... Sa va vad atunci daca mai sunteti asa de amabili si binevoitori!
bucura
Postat pe 17 Aprilie 2014 21:24
.
bucura
Postat pe 17 Aprilie 2014 21:25
De la: bucura, la data 2014-04-17 21:24:05Baietii mei sunt deja pe drumul spre casa si daca nu reusesc sa termin cate am de facut (si am muulte!) sa vedeti cum vin eu la restaurant cu ei, dar si cu trupa de caini si pisici ... Sa va vad atu nci daca mai sunteti asa de amabili si binevoitori!


suntem, suntem... asa ne manifestam noi cand ne plictisim... suntem amabili ! nu-i asa, frau sefa... ?
barboneli
Postat pe 17 Aprilie 2014 21:28
Bucura , eu te astept cu , sau fara trupa vesela.
Noapte buna .
Rotty
Postat pe 17 Aprilie 2014 21:28
Si cand nu sunteti plictisiti?
bucura
Postat pe 17 Aprilie 2014 21:29
Rotty, multam de invitatie, ca de obicei tu esti mai mult decat perfecta! Noapte buna si tie, cred ca-i timpul sa ma retrag si eu, ca sunt asa de obosita ca ma incurc in taste si scriu prostii.
bucura
Postat pe 17 Aprilie 2014 21:31
De la: bucura, la data 2014-04-17 21:29:53Si cand nu sunteti plictisiti?


ei... aia e surpriza... o sa ti-o spun cand vi fara trupa... !
barboneli
Postat pe 17 Aprilie 2014 21:36
Barbo, tu vrei sa nu mai pot dormi in noaptea asta?
bucura
Postat pe 17 Aprilie 2014 21:45
Multumesc Bucura.
Mai ploua la tine ? Sa o imbraci bine pe Mitzi sa nu piarda laptele...

http://www.animated-gifs.eu/phone-240x320-cats/0418.gif

...bine ?
Dimineata frumoasa iti doresc.
Rotty
Postat pe 18 Aprilie 2014 05:51
Mitzi e boieroaica, are calorifer personal! Dar o pelerina pt ploaie ca cea pe care ai trimis-o tu, n-are.:)) O zi frumoasa si senina!
bucura
Postat pe 18 Aprilie 2014 09:08
Faptul ca ma trezesc la ora 4 dimineata face bine....la pisici.
Buna.
Rotty
Postat pe 18 Aprilie 2014 13:19


ce imi place azi, e ca, plimbandu-ma prin munti am gasit un varf de munte... ! pe bucura n-am gasit-o inca... dar am gasit un varf de munte... cam inalt, pe la 2433m... cu numele Bucura ! nu, sigur nu seamana... dar aminteste !

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/4/8/1/4951841.jpg

( Bucura, este un vârf muntos situat în munții Retezat, și are o altitudine de 2433 m. Accesul pe vârf se poate face dinspre vârful Retezat, dinspre Curmătura Bucurei sau dinspre Poarta Bucurei. )
nu, nici pisici n-am vazut pe acolo, nu cu manta de ploaie si nu fara... !
barboneli
Postat pe 18 Aprilie 2014 13:45
Barbo, te rog sa-mi spui (cand ai tu timp, desigur) ce-i aia curmatura?
Ce-ti pasa,n-ai nici o grija, haladuiesti prin munti, trai pe vatrai la restaurant, in timp ce noi fetele ne sculam inaintea zorilor, muncim pe rupte, trebuie sa fim performante la serviciu si wonder woman acasa, plus multe altele...:) In ce ma priveste, si sa va spun "noapte buna" imi cere un efort considerabil si cu ultima picatura de energie va urez: vise frumoase!
bucura
Postat pe 18 Aprilie 2014 22:21
vai bucura, s-a scurs si la mine "o picatura"! =)))
pitiTa_
Postat pe 18 Aprilie 2014 23:20
Ma repet, tura de noapte ce-mi place!
Axl_R
Postat pe 18 Aprilie 2014 23:54
Nu-i nimic fetelor , noi sa fim sanatoase si sa avem spor. Asta conteaza.

http://s17.postimg.org/ntu2aayj3/cafea.jpg

Dimineata frumoasa .
Rotty
Postat pe 19 Aprilie 2014 06:29
De la: bucura, la data 2014-04-18 22:21:56Barbo, te rog sa-mi spui (cand ai tu timp, desigur) ce-i aia curmatura?
Ce-ti pasa,n-ai nici o grija, haladuiesti prin munti, trai pe vatrai la restaurant, in timp ce noi fetele ne sculam inaintea zorilor, muncim pe rupte, trebuie sa fim performante la serviciu si wonder woman acasa, plus multe altele...:) In ce ma priveste, si sa va spun "noapte buna" imi cere un efort considerabil si cu ultima picatura de energie va urez: vise frumoase!


neata bucura... ! mai dar ce cinste imi faci tu ca ma intrebi pe mine ce inseamna curmatura... ??? tocmai pe mine ca a auzit cuvantul asta poate de 3 ori in viata. ok, recunosc ca precis nu stiuam ce inseamna, asa ca iar i-am facut o vizita llui nene Dex... si el m-a umplut cu explicatii... ! iata-le, o parte, aici:
-durerile nașterii (facerii)., Depresiune pe culmea unui deal sau a unui munte., secțiune transversală; crestătură, incizie.,deșelătură.,
cam astea sunt ! acum, vezi si tu cum se potriveste acolo... pe varful cu numele tau !!!
iar cand ai tu timp o data... explica-mi si mie despre ce e vorba la ultimele cuvinte din fraza... m-ai facut curios !
"performante la serviciu si wonder woman acasa, plus multe altele...:)"

o zi minunata sa aveti si sarbatori fericite... adica Paste fericit ! parca maine incepe mi se pare....

http://www.anca-tanase.ro/wp-content/uploads/2011/04/DSCF6259.jpg
barboneli
Postat pe 19 Aprilie 2014 10:21
INVIEREA este un moment unic si in acelasi timp repetabil, incarcat de simboluri, de intoarcere spre iubirea, credinta, speranta, armonia din noi si din impartasirea lor cu ceilalti.
Va doresc tuturor - crestini, necrestini, atei, sa fiti atat de curajosi si puternici incat sa va ascultati inima si sa o lasati sa va ghideze in faptele si gandurile voastre.
Si indiferent care este sarbatoarea pe care o celebrati, daca este aducatoare de bucurie, iubire si bunavointa, atunci este benefica pentru toti.
SARBATORI PASCALE BINECUVANTATE!
bucura
Postat pe 19 Aprilie 2014 21:07
Paste fericit şi liniştit vă doresc tuturor..... cunoscuţilor şi necunoscuţilor din viaţa mea...tuturor celor cu care mi-am intersectat paşii...tuturor celor alături de care am împărtăşit măcar un crâmpei de gând....tuturor celor care m-au sprijinit.......tuturor celor cărora nu le plac.
Poate că zilele ce vor urma vă vor aduce mai multă sănătate, bucurie şi iubire, poate că o minune vă va schimba viaţa în cel mai frumos mod posibil.

http://www.ausbilderwissen.com/wp-content/uploads/2012/04/frohe_ostern_2012.png
Rotty
Postat pe 19 Aprilie 2014 21:53
...Paste Fericit Rotty ! Paste Fericit tuturor !
Angela_1
Postat pe 19 Aprilie 2014 21:58


da, asta imi place... Paste fericit si imbelsugat cu de toate inclusiv bucurii pe masura fiecaruia... !
barboneli
Postat pe 19 Aprilie 2014 22:02
Cat de mult imi place ca e soare, cald si bine, ca totul este verde in jur, ca stau sa infloreasca si merii, dupa ce caisii si ciresii si-au scuturat deja florile. Pasarile dau recitaluri de maiestrie artistica - un adevarat regal, mai ales dimineata si seara. Pe la pranz cred ca isi iau un ragaz de siesta, pt ca e oarecare liniste. Atunci imi place mie sa citesc tolanita in sezlongul de sub ciresul din gradina, inconjurata de pisici si caini, pana cand doborata de caldura si de placerea aia de a nu face nimic, ma ia somnul. Care somn este intrerupt invariabil de una din nenumaratele insecte care misuna in jur. Acum mi-e teama de capuse. Sigur erau capuse si in copilarie, cand mergeam in vacante la bunica si stateam cat e ziua de lunga, prin livada sau prin paduricea din apropiere, numai in maiou si pantaloni scurti.Este imposibil sa nu ma fi muscat vreuna, ma gandesc. Sa fi fost atat de norocoasa incat cele care m-au muscat sa nu fi fost contaminate cu bacteria? Nu stiu.
Atat este de frumoasa atmosfera in orasul meu in aceasta perioada, incat as vrea sa nu se mai termine. Ortodocsii si catolicii se bucura impreuna de Invierea Domnului, ne intersectam pasii in drumurile noastre spre cimitirile unde isi dorm somnul de veci parintii, bunicii, strabunicii, incarcati cu cosuri si flori. Imi place sa vad batranele imbracate in costumele lor populare austere si elegante specifice locului, numai alb si negru.
Fetele poarta de drag dar si din respect pt traditie, iile noastre romanesti.Traditia se opreste insa pe la brau, pt ca de cele mai multe ori blugii sunt cei care completeaza outfit-ul, dar lor le sta foarte bine asa.
In perioada asta "socializam" mai mult, suntem mai binevoitori, mai draguti unii cu altii, probabil si pt ca mai uitam de griji si probleme.
Am citit mai demult o povestioara despre o lume unde nu ar exista sarbatori. Nici un fel de sarbatoare. Oamenii din poveste au murit de inima rea.

bucura
Postat pe 21 Aprilie 2014 12:58


mi-a placut povestea inclusiv partea cu maioul si pantalonii scurti, pana la acea povestioara... ! nu exista asa o lume si oricum, daca tot au murit toti de inima rea... ce rost mai are sa se publice asa povestire. inseamna ca nu mai exista lumea aia. si srabatorile nu neaparat trebuie sa fie religiaose ca oamenii sa fie mai buni si mai amabili... sunt sarbatori de sezon, a culesului viilor, a facutul vinului, a culesul recoltelor a Floriilor sau a taiatul pomilor ! si la toate este veselie si amabilitate. probabil ca erau capuse si atunci, astea sunt de cateva milioane de ani... aratau poate altfel dar erau ! dar azi sunt mai multe pentru ca sunt mai multi caini vagabonzi si oameni vagabonzi care duc lipsa de ingrijire. e bine insa sa pui ceva praf din ala "Opigal" prin iarba... sau zgarda care alunga capusele de pe caine, ca sa stai in continuare in pantaloni scurti ! cu toate ca nu lungimea pantalonilor te apara... ! o dupamasa placuta si plina de lenevie iti doresc.....
barboneli
Postat pe 21 Aprilie 2014 13:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dizertatie 11 De la: Freya__ 9 Martie 2011 23:52
Ce inseamna fapta buna? 81 De la: Jojolin 23 August 2010 01:04
Silueta se pastreaza practicind dansul oriental 18 De la: IOANIDE 22 Februarie 2012 10:45
Urare de Paste din partea Garbo 65 De la: Echipa_Garbo 17 Aprilie 2012 10:28
Bulimie? 3 De la: Ciresica 7 Martie 2011 05:14
Setari Cookie-uri